PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλαξα ψυγειο αλλα παλι θελει συμπληρωμα


ThaNOS E46coupe
12-01-10, 15:19
παιδες καλησπερα σας.... χρονια πολλα για το νεο ετος. αν κ δεν βλεπω να μου πηγαίνει κ πολύ καλα..παρόλο που αλλαξα ψυγειο παλι θελει συμπληρωμα σε λιγοτερο βαθμό βέβαια απο το πρίν του αλλάξω....απο που αλλού μπορεί να εχω απώλειες? :nixweiss:Σημειοτέον :deal:οτι εχω αλλάξει κ τα κολάρα, για σιγουριά:angryfire....thanks! εκ των πρωτέρων....

MPOWER
12-01-10, 15:26
Υπάρχει τρόπος να βρεις τις απώλειές σου πρεσάροντας με ειδική τρόμπα στο κύκλωμα του ψυγείου.
Συμπίεση έχεις μετρήσει στο μοτέρ σου?
Ακούς θορύβους μόλις κλείνεις το μοτέρ σαν να αναβράζουν νερά?

rapid_fast
12-01-10, 15:57
Το μόνο εξωτερικό σημείο που μπορώ να φανταστώ ότι κρύβει την απώλεια νερού, είναι η αντλία νερού..

M3Convertible
12-01-10, 16:00
Το μόνο εξωτερικό σημείο που μπορώ να φανταστώ ότι κρύβει την απώλεια νερού, είναι η αντλία νερού..

Και η τάπα του ψυγείου...

Τσέκαρε τα λάδια σου αν έχουν νερά μέσα.
Υπάρχει περίπτωση να είναι φλάντζα ή ρήγμα στο καπάκι αλλά δεν θέλω να σε τρομάζω με αυτά!!!
Πρώτα κοίτα τα λάδια και πρέσαρε το κύκλωμα που σου γράφει ο MPOWER

MPOWER
13-01-10, 09:26
Και η τάπα του ψυγείου...

Τσέκαρε τα λάδια σου αν έχουν νερά μέσα.
Υπάρχει περίπτωση να είναι φλάντζα ή ρήγμα στο καπάκι αλλά δεν θέλω να σε τρομάζω με αυτά!!!


και εγώ δεν θέλω να τον φοβίσω, αλλά γι' αυτό ρωτάω για συμπίεση και θόρυβο απο νερά που αναβράζουν.

misa316
14-01-10, 07:03
σου θολονη το μπαμπρηζ??????
δες και την μοκετα κατο απο την κνσολα αμα ειναι βρεγμενη

Silenced
14-03-10, 18:44
παιδες καλησπερα σας.... χρονια πολλα για το νεο ετος. αν κ δεν βλεπω να μου πηγαίνει κ πολύ καλα..παρόλο που αλλαξα ψυγειο παλι θελει συμπληρωμα σε λιγοτερο βαθμό βέβαια απο το πρίν του αλλάξω....απο που αλλού μπορεί να εχω απώλειες? :nixweiss:Σημειοτέον :deal:οτι εχω αλλάξει κ τα κολάρα, για σιγουριά:angryfire....thanks! εκ των πρωτέρων....

Γεια σου Θάνο.Στη θέση σου δεν θα αγχωνόμουνα ακόμα πλήρως,μιας και μπορεί να μην έχει ρογμή η κάτι άλλο παρόμοιο ο κινητήρας σου.Θα σου έλεγα να ρίξεις μιά ματιά εσύ η καλύτερα ο μηχανικός σου σε μερικά πλαστικά σωληνάκια του νερού που έχει ο κινητήρας σου στο πίσω μέρος του.Αποκτάς πρόσβαση σε αυτό εάν ξεκουμπώσεις τη βάση του φίλτρου αέρα και κοιτάξεις από πίσω στο κάθετο μέρος του "καθρέπτη" του κινητήρα σου.Εμένα μου έχανε από εκεί και μόλις το άλλαξα ολα οκ.
Ορίστε και η σελίδα που μπορείς να δείς ποιο ανταλλακτικό είναι.Είναι το Νο 1.
Καλή τύχη και ενημέρωσέ μας να ξέπουμε κι εμείς αν πέσαμε μέσα.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BL31&mospid=47610&btnr=11_2054&hg=11&fg=15

ThaNOS E46coupe
14-03-10, 22:04
αδερφια ο silenve ειχε πέσει πιο κοντά απο ολουσ...σορρυ κι ολασ αν στεναχωρώ τους υπόλοιπους:D... άλλαξα τον δικλαδοτηρα που βρίσκετε στο πίσο μέροσ της μηχανής κ το άλλο που είναι κοντα απο κάτω απο το φιλτροκούτι. δεν έχει ξαναχασει νερά...κ συγνώμη που ξέχασα να ενημερώσω,,,:smashtard

tyros1
02-12-14, 11:59
Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Μόνο που εγώ το πλήρωσα πολύ ακριβά μέχρι να το βρούν στο συνεργείο....

SUPERCHARGER
02-12-14, 16:58
ρε φιλε, κοιτα απο πανω.....
απαντας σε θεμα του 2010 !!!!!

intasg
02-12-14, 19:57
9 ποστ έχει ο άνθρωπος. Προφανώς δε γνώριζε. Μην του φωνάζεις κατευθείαν. Δώσε λίγο έδαφος στους νέους του Φόρουμ.