PDA

Επιστροφή στο Forum : E36 320vsAudi A3 3.2


STR
12-09-05, 22:53
Μεσημερακι γυρνωντας σπιτι απο Λ.Βεικου βλεπω μπροστα μου ενα Α3 καινουριο και λιγο ανησυχο.Χμμμ λες να ειναι 1,6 να κανουμε χαβαλε?Μπα εχει διπλη εξατμιση μαλλον το 2,0 θα ειναι σκεφτομαι.Αν μου δωθει η ευκαιρια και ειμαστε πρωτοι στο φαναρι θα εχει ενδιαφερον η κοντρουλα.Κι ετσι εγινε λοιπον. ξεκιναμε πρωτη και την κραταμε για λιγο σταθερη χαμηλα μεχρι να βεβαιωθουμε οτι γουσταρουμε και οι 2. Τσιτα τα γκαζια λοιπον και μεχρι τα 140-150 ειχα φαει 2,5 περιπου αυτοκινητα διαφορα. Οταν φτανω διπλα του μου λεει οτι ειναι το 3,2 και ηρεμησα καπως απο την ηττα :angryfire .Το καλο ομως ειναι οτι μου λεει <καλα πας για 2,5> :rofl2:

aVog
13-09-05, 08:43
Φίλε μου, να σου πω την αλήθεια οτι η διαφορά σοθ μου φαίνετε λίγη και αυτό γιατι ακόμα και εγώ που είμαι πιο δυνατός και ελαφρίτερος απο εσένα (Ζ4 3,0) είχα εμπειρία πόλυ δύσκολη με Α3 3,2. Το κακό με δάυτα είναι οτι είναι και quattro άσε που το DSG που έχουν τα περισσότερα σκοτώνει.

Nick_compact
13-09-05, 15:30
χωρίς παρεξήγηση,μήπως ξεκίνησε με δευτέρα;;Ας σοβαρευτούμε λίγο...Το 320i σου είναι μαμά;

Geo_3D
13-09-05, 21:18
Ωχ ωχ αρχισαν τα οργανα Στρατο μου.Καλως ηρθες και εσυ στον κοσμο των "αμφισβητησεων" :p:

alexk
14-09-05, 09:47
Ωχ ωχ αρχισαν τα οργανα Στρατο μου.Καλως ηρθες και εσυ στον κοσμο των "αμφισβητησεων" :p:

Γιώργο, αυτό που λες είναι λίγο άδικο.

Και για του λόγου το αληθές, για να κοιτάμε και εδώ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=1459

STR
15-09-05, 20:33
Για να καταλαβω δηλαδη, το 330 ριχνει στο Α3 4 αυτοκινητα μεχρι τελειωματα 3ης εγω τρωω 3 αυτοκινητα μεχρι την ιδια ταχυτητα , αρα το 330 μου ριχνει 7 αυτοκινητα.No way my friend.Αν υποθεσουμε οτι για την ιδια αποσταση δηλαδη ενα Μ3 ριχνει 3 κενες στο 330 και ενα Μ5 αλλες 2 χαλαρα στο Μ3 , εγω με το Μ5 δεν θα εχω ξεκινησει καν. Ας σοβαρευτουμε λιγο, καναμε κοντρα με 2 διαφορετικα αυτοκινητα και οδηγους σε διαφορετικες συνθηκες.Αν δεν επεζε σημαντικο ρολο ο παραγων οδηγος δεν θα χρειαζοταν να γινονται καν οι κοντρες. Αυτο μας ελειπε να καυχιεμαι και για κοντρα που εχασα . Ημαρτον που λεεικαι.... :banghead: