PDA

Επιστροφή στο Forum : Λίγη βοήθεια σε mk1 παρακαλω..


mo328i
17-01-10, 16:07
Καλησπερα,αντιμετοπιζω ενα προβλημα σε ενος φιλου μου το αυτοκινητο.εχει mk1 πισω στο πορτ παγκαζ και θελει να βαλει να παιξουμ οι χαρτες του 2009,ενω αναβαθμισαμε τη version του navi σε 1-1/72 με την version 32 (νομιζω θα επρεπε να γινει 1-1/80 αλλα τελος παντων),εχω καποιους χαρτες (day night version) στο mk3 το δικο μου που ειναι του 2009 αλλα δεν παιζουν στο δικο του,πρεπει να βρω αλλους χαρτες επειδη προκειται για μκ1 η δεν εχει σχεση αυτο??

mo328i
18-01-10, 17:54
κανεις παιδια,λιγη βοηθεια?

Leonidas_Thess
18-01-10, 17:58
Φίλε μου δεν ειμαι σίγουρος αλλά το μκ1 βλεπει τους χάρτες σε cd ενω το μκ3 σε dvd.

Παντως αν κανεις λίγο υπομονή θα σου απαντησει καποιος γνωστης.

georgiou
18-01-10, 18:01
και το μεν και το δε σε cd μόνο..

mo328i
19-01-10, 11:18
αυτο το ξερω απλα δεν ενημερωνεται η εκδοση του μκ1 ισως δεν ξερω,η κατι αλλο παιζει με τους χαρτες..

intasg
19-01-10, 13:26
Εγώ έχω το mkΙΙ. οι χάρτες που βάζεις είναι copy ή αυθεντικοί;αν είναι copy ενδέχεται να μην έχει γίνει καλή αντιγραφή. Στο mkIII παίζουν γιατί είναι καλύτερης ποιότητας το laser και το λογισμικό. Στο δικό μου που πήγα να κάνω αναβάθμιση v32 δεν τη δεχόταν, άρα ούτε στου φίλου σου πρέπει να έγινε αναβάθμιση λογισμικού.

k.kakos
19-01-10, 13:34
Δοκιμαστε να αντιγραψετε το cd στη χαμηλοτερη δυνατη ταχυτητα. Συμβαινει συχνα να μην μπορει να το διαβασει, ακομη και απο ΜΚ3 σε ΜΚ3 μου εχει συμβει.

MPOWER
19-01-10, 13:57
Τι αυτοκίνητο είναι και έχει MK1?
οι τελευταίες προτάσεις περι χαμηλής ταχύτητας είναι σωστές.
Η αναβάθμιση δεν παίζει ρόλο στο συγκεκριμένο θέμα...θα το διάβαζε κανονικά.
έχεις κάποιο cd έστω και παλιό που να έπειζε σε αυτό το σύστημα να μας πείς μερικά πράγματα.
Όσο για την αναβάθμιση που αναφέρθηκε, στον φίλο που δεν έγινε δεκτή είναι γιατί την είχε ήδη ή δεν ήταν original ή καλογραμμένο το CDάκι.
Η αναβαθμίσεις στο ΜΚ1 όπως και σε πολλά μεταγενέστερα μοντέλα έως και ΜΚ4 (DVD) έχουν σταματήσει, δλδ τα νέα CD αναβάθμισης που βγαίνουν περιέχουν λογισμικό για νεότερα συστήματα μόνο και για τα παλιά ότι υπάρχει ήδη.

mo328i
24-01-10, 10:01
να ξανααντιγραψω τους χαρτες η το cd για την αναβαθμιση??

mo328i
04-02-10, 19:20
η αναβαθμιση εδειξε οτι εγινε αλλα δεν αναβαθμιστηκε στο σωστο version θα πρεπει να βρω απο καπου αλλου την version 32?ειχα χαρτες του 2009 και το δικο μου δεν το διαβαζε μεχρι που εγκατεστησα στο μκ3 μου το εν λογω cd και ολα καλα,κανω το ιδιο στο mk1 και δεν αναβαθμιζεται αρα δεν πεζει και το cd με τους χαρτες,και ρωταω πρεπει να ξαναβρω απο αλλου τους χαρτες η το cd της αναβαθμισης?απο ποια version του μκ1 και επανω θα επρεπε να παιζει τους χαρτες???αυτο εχει 1-1/72