PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 E46.


Action Man
13-09-05, 11:07
METAΤΡΟΠΗ
Παρακαλω να μου απαντησετε γρηγορα,οι γνωστες και οι κατοχοι Μ3!!!!
Εχουμε και λεμε!
Τα παρακατω ειναι τα σιγουρα..
Μετατροπη το 2002 με επισκευασμενο μοτερ(100%)με αψογη λαμαρινοφαναρτζοδουλεια,ατρακαριστο με αρκετα εξτρα γενικος μια πολυ καλη μετατροπη...αλλα μετατροπη
Ποσο θα αξιζε ..ποσα θα δινατε...αξιζει τον κοπο σε μια τιμη γυρω στα 35000χλμ????????
Το αυτοκινητο ειναι ολοιδιο με του strax(χρωματισμοι μεσα εξω)
Τι προβληματα θα παρουσιαστουν αργοτερα???
Επαναλαμβανω...το οχημα ειναι πολυ καλη μετατροπη!!!!!!!!!(100%)
Το compact μου αρεσει παρα πολυ και δεν σκεφτομαι να το πουλησω αλλα τωρα ετυχε αυτο,και εχω χαθει λιγακι...
Σας παρακαλω βοηθηστε....σε σαραντα λεπτα θα ειμαι πισω.... :help: :help: :help:
ευχαριστω...τα ξαναλεμε σε σαραντα λεπτακια περιπου

alexk
13-09-05, 11:13
Φίλε Παντελή.

Προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ μετατροπή Μ3, και ειδικά Ε46. Το αυτοκίνητο έχει κομμένα τα πίσω φτερά του, με όλα όσα αυτό συνεπάγεται. Με λίγα λόγια, είναι σαν να έχει δεχθεί ένα καλό τρακάρισμα και να έχουν κόψει το πίσω τμήμα (γιατί κάπου υπήρχε και χώρος για μια ρεζέρβα και τώρα δεν έχει τίποτα).

Θα σε συμβούλευα να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις ένα γνήσιο Μ3. Φυσικά, θα έχει και υψηλότερη τιμή μεταπώλησης όταν θελήσεις να το αλλάξεις.

Panoz
13-09-05, 11:29
Συμφωνώ με τον Αλέξη....Μακριά απο Μ3 Ε46 μετατροπή....Ξέρω περιπτώσεις που έχουν τραβήξει τα πάνδεινα...Μαζί με τα μηχανικά κόψε-ράψε που λέει ο Αλέξης, αλλάζει και όλη η ηλεκτρική εγκατάσταση του αυτοκινήτου (πλεξούδες και άλλα)....Δές μια πλεξούδα απο Μ3 και θα καταλάβεις τι εννοώ...! Χίλιες φορές ένα γνήσιο με περισσότερα χλμ απο Γερμανία....

Strax
13-09-05, 11:45
Πρέπει να αναλογιστείς πόσο πιο φθηνά μπορείς να πάρεις το συγκεκριμένο αμάξι και αν αξίζει η συγκεκριμένη διαφορά. Το σίγουρο είναι ότι θα πάρεις ένα αμάξι που έχει βαφτεί ουσιαστικά ολόκληρο, έχει αλλάξει σχεδόν όλες τις λαμαρίνες (κυρίως τα 2 πίσω φτερά), έχει κοπεί το πίσω πάτωμα για να περάσουν οι 4 εξατμίσεις. Από εκεί και πέρα πιστεύω ότι είναι θέμα χρημάτων και πόσο είσαι πρόθυμος να συμβιβαστείς.

ANDREAS
13-09-05, 11:55
ΠΑΝΤΕΛΗ, ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ BMW ΟΔΗΓΕΙ ΜΙΑ Μ3 Ε46 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ 316 Ε46 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΩΝ ΕΚΕΙ ΦΙΛΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ .ΣΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ BMW.ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΣΤΑΜΑΤΗ (Μ3 TURBO)ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ.ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΣΟ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ Μ3 Ε46 ΜΕΧΡΙ 38000 ΕΥΡΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΓΩ

Action Man
13-09-05, 12:24
Λοιπον
Το αυτοκινητο εμφανισιακα ελαμπε αλλα οτι λαμπει....... δεν ειναι χρυσος
Ηταν πολυ καλα πλυμενο-γυαλισμενο...και προχωραμε παραπερα
Το αυτοκινητο ειχε τρελο κοπανημα ειδικα απο την πισω αναρτηση...και σαν να ειχε χαθει η εννοια"στιβαρη κατασκευη"
Το πιο κουλο ηταν οτι ο ιδιοκτητης ειχε ΗΔΗ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΟ Μ3(γνησιο)
Επισης ο μηχανικος μια ματια εριξε μονο και μου ειπε οτι η πισω αναρτηση....θα καταρευσει!
Επισης μου ειπε οτι οχημα εχει ηδη ταλαιπωρηθει,απο την εποχη που ηταν 316(αυτο δεν ξερω πως το διαπιστωσε)
Η τελευταια κουβεντα που μου ειπε(ο μηχανικος)ηταν"αν δεν θελεις να μπλεξεις μακρια"
Για να πω την αληθεια οταν μου ειπαν οτι ηταν μετατροπη δεν ενθουσιαστικα (και καλα εκανα) και οπως βλεπω ολοι εισαστε αρνητικοι στην αγορα αυτου το οχηματος. :nod:
Ο ιδιοκτητης της μετατροπης εχει σχεση με τον επαγγελματικο μου χωρο!
Οταν ακουσε τον μηχανικο να χρεωνει ασχημα το οχημα αντεδρασε και επεμενε οτι καλυτερη μετατροπη δεν υπαρχει.
Τελος καλο και ολα καλα!
Οσο για γνησιο αυτη την στηγμη μπορω να το αγορασω και να το συντηρησω...αλλα εχω ενα κολιμα.....
Δεν θελω να δωσω τοσα € για οχημα...προτιμω να το παρω αργοτερα!
Σας ευχαριστω για την βοηθεια! :)

Action Man
13-09-05, 12:28
Τελαυταια ερωτηση........
Αν το ριξω στα 30000€ να το παρω??????????????

alexk
13-09-05, 12:29
ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ .ΣΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ BMW.

Αυτό εμένα μου ακούγεται κάπως? Δηλαδή, το καλύτερο αυτοκίνητο είναι ένα τροπέτο? Γιατί εγώ νόμιζα ότι το εργοστασιακό Μ3 είναι πιο σωστό αυτοκίνητο από ένα κομμένο/βαμμένο. Μάλλον, αυτοί που ξέρουν από bmw και λένε τέτοια, πιθανότατα ξέρουν περισσότερα από ελαιόλαδα και λιγότερα για αυτοκίνητα.

ΥΓ: Παράκληση, να μην γράφουμε με κεφαλαία, γιατί είναι κουραστικά στην ανάγνωση.

Action Man
13-09-05, 12:30
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ!!!
ΑΝ ΤΟ ΡΙΞΩ ΣΤΑ 30000 ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ?? :help: :help:

moutraklas
13-09-05, 12:38
Και τα 5 χιλ δηλαδή που θα γλιτώσεις να τα ρίξεις στην ανάρτηση που έιναι έτοιμη να καταρρεύσει? (you said... )

Elias_Z3
13-09-05, 12:39
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ!!!
ΑΝ ΤΟ ΡΙΞΩ ΣΤΑ 30000 ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ?? :help: :help:
Ρε Παντελη & μετα θες να ριχνεις συνεχεια λεφτα σε μια μετατρομη & ειδικα Μ3, στο τελος θα σου παει οσο μια γνησια απο Γερμανια. Ακουσες τι σου ειπε ο μηχανικος :calm:

Panoz
13-09-05, 12:41
Παντελή, βάλε όπισθεν μην το σκυλομετανοιώσεις!

manosm3
13-09-05, 12:41
Να σου τρυπησει και κανα κολλαρο οπως σ' αυτον στο Καρτοδρομο! :p:

Action Man
13-09-05, 12:52
Το θεμα εληξε.....δεν ξερω τι θα εκανα αν επεφτε στα 30000€..... :takecover :takecover :takecover

Panoz
13-09-05, 12:56
Το θεμα εληξε.....δεν ξερω τι θα εκανα αν επεφτε στα 30000€..... :takecover :takecover :takecover

Θα το έπαιρνες και θα έδινες άλλα €30.000 να το συμμαζέψεις!

Action Man
13-09-05, 13:05
Θα το έπαιρνες και θα έδινες άλλα €30.000 να το συμμαζέψεις!
Ναι μαλλον ετσι θα γινοταν....ισως καλυτερα με το compact....μια χαρα ειναι!

papajim
13-09-05, 13:08
Οσο για γνησιο αυτη την στηγμη μπορω να το αγορασω και να το συντηρησω...αλλα εχω ενα κολιμα.....
Δεν θελω να δωσω τοσα € για οχημα...προτιμω να το παρω αργοτερα!

Λογικο να σου την εδωσε και να το λιγουριαζεσαι,αλλα σε λιγες μερες θα σου περασει...και σε λιγο καιρο θα λες παλι καλα που δε το πηρα,ποιος ξερει τι θα σου βγαζε.
Καλυτερα ετσι,ποσο μαλλον αφου μπορεις να πας για γνησιο εστω και αργοτερα.
Ξερω,ξερω,σε επιασε η "πιλαλα" σου να το παρεις και ολο το τριγυρνας το θεμα.Το εχουν αυτο τα bmw,ποσο μαλλον το Μ3(εστω και μετατροπη).
Με το καλο αργοτερα να αποκτησεις το γνησιο που τοσο επιθυμεις. :nod:

Action Man
13-09-05, 13:13
Λογικο να σου την εδωσε και να το λιγουριαζεσαι,αλλα σε λιγες μερες θα σου περασει...και σε λιγο καιρο θα λες παλι καλα που δε το πηρα,ποιος ξερει τι θα σου βγαζε.
Καλυτερα ετσι,ποσο μαλλον αφου μπορεις να πας για γνησιο εστω και αργοτερα.
Ξερω,ξερω,σε επιασε η "πιλαλα" σου να το παρεις και ολο το τριγυρνας το θεμα.Το εχουν αυτο τα bmw,ποσο μαλλον το Μ3(εστω και μετατροπη).
Με το καλο αργοτερα να αποκτησεις το γνησιο που τοσο επιθυμεις. :nod:
Ναι φιλε μου..πραγματι...ενω ξερω τι γινεται με τις μετατροπες ///Μ με πιασε η τρελα :takecover αλλα...σιγα-σιγα ηρεμω....
Ευχαριστω πολυ!

DoctorAbo
13-09-05, 14:23
Φίλς Action ...... μη ψήνεσε ρε μεγάλε. Πάρε γνήσιο όταν μπορέσεις.

God
13-09-05, 14:49
Εγω μετατροπη θα το σκεφτομουν παρα παρα πολυ να παρω αμαξι που εχει γινει απο 316 σε 318....ουτε σαν ιδεα δεν θα αγοραζα ουτε θα εκανα μετατροπη απο ενα μικρο 3αρι σε Μ3. Αμαξι που εχει πετσοκοφτει θελεις? ΟΣΟ καλο και να εχει γινει, οσο καλοι και να ειναι οι μαστορες, ΔΕΝ ειναι ουτε καν κοντα στο γνησιο. Και διπλα λεφτα να σου παει η γνησια, παρε την γνησια.

Και αν η πισω αναρτηση ειναι για καταρρευση σε αμαξι τοσο λιγων χρονων και με αναρτηση καθολου φτηνη και κακη, φαντασου τι του εχει κανει. Ο αλλος φοραει μαμα αμορτισερ και ελατηρια 10 χρονια και το τρεχει και δεν εχουν παθει τιποτα.

moutraklas
13-09-05, 15:07
Ναι φιλε μου..πραγματι...ενω ξερω τι γινεται με τις μετατροπες ///Μ με πιασε η τρελα :takecover αλλα...σιγα-σιγα ηρεμω....
Ευχαριστω πολυ!


έτσι μπράβο αγόρι μου...

(τα ηρεμιστικά φαίνεται ότι άρχισαν να επιδρούν... μαζεύτε τον τώρα πριν τον ξαναπιάσει η κρίση!! :dupe: :p: )

m3power
13-09-05, 17:10
να και το μαυρο προβατο!!!!!

λοιπον παντελη,απο τιμη το αμαξι ηταν μια χαρα,το δικο μου που δεν εχει το λουκ το εξωτερικο και το εσωτερικο,οι μαντρες μου το παιρνουν 35000(με απλο μ3 μοτερ).
οσο για την μετατροπη τα μηχανικα μονο που εβαλα εγω,ηταν ολα μια χαρα και ποτε δεν μου εβγαλε το παραμικρο προβλημα!!!!!!!!!
μαλιστα οταν το πηγα στο σπανο για να δουν αν ηταν ολα οκ,μου ειπαν οτι ειχε γινει πολυ καλη δουλεια!!!

αν εχει γινει και σωστη φαναρτζο δουλεια,δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα!!!!!

DoctorAbo
13-09-05, 17:29
να και το μαυρο προβατο!!!!!

λοιπον παντελη,απο τιμη το αμαξι ηταν μια χαρα,το δικο μου που δεν εχει το λουκ το εξωτερικο και το εσωτερικο,οι μαντρες μου το παιρνουν 35000(με απλο μ3 μοτερ).
οσο για την μετατροπη τα μηχανικα μονο που εβαλα εγω,ηταν ολα μια χαρα και ποτε δεν μου εβγαλε το παραμικρο προβλημα!!!!!!!!!
μαλιστα οταν το πηγα στο σπανο για να δουν αν ηταν ολα οκ,μου ειπαν οτι ειχε γινει πολυ καλη δουλεια!!!

αν εχει γινει και σωστη φαναρτζο δουλεια,δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα!!!!!

μπέεεεεεεεε μπέεεεεεεεε (μαύρο πρόβατο)