PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνάντηση σε πίστα και άλλα...


alexk
15-09-05, 17:12
Βάζω σε αυτό το σημείο το post μου, γιατί θεωρώ λίγο άκυρο να μπει κάπου άλλου. Δεν κρύβω βέβαια, ότι ο συσχετισμός μου γίνεται trigger από την συνάντηση στις Σέρρες.

Νομίζω ότι αρκετός κόσμος ζητάει μια συνάντηση σε μία πίστα, ώστε να παίξουμε και να χαρούμε με ασφάλεια τα αυτοκίνητά μας, αλλά και την όλη πλάκα που γίνεται, όταν πολλοί άνθρωποι με κοινό ενδιαφέρον συγκεντρώνονται σε εκδήλωση σχετική με αυτό το ενδιαφέρον. Εδώ όμως θα πρέπει λίγο να δούμε τι μπορεί να γίνεται και τι γίνεται τελικά. Έτσι, προσωπικά θεωρώ λίγο δύσκολο να συγκεντρωθεί μεγάλος αριθμός ατόμων σε μια συνάντηση πίστας στις Σέρρες. Καλώς ή κακώς, οι Σέρρες είναι αρκετά μακριά και μια επίσκεψη προυποθέτει να διαθέσεις ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό. Έτσι, μου είναι δύσκολο να φανταστώ (βάζω πρώτα τον εαυτό μου μέσα) έναν μέσο ιδιοκτήτη bmw να διαθέσει το λιγότερο 400 ευρώ για μεταφορά, διαμονή και φαγητό, σύν τις φθορές που θα έχει στο αυτοκίνητό του. Ίσως μια συνάντηση πίστας κοντά στην Αθήνα, θα ήταν πιο ρεαλιστική για τους περισσότερους από εμάς (χοντρικά, 30 ευρώ βενζίνη, 20-50 συμμετοχή, 20 φαγητό συν τις φθορές). Έτσι, είναι λίγο "άστοχο" να λέμε, θέλαμε μια συνάντηση πίστας, την έχουμε. Πράγματι, αλλά για πόσους τελικά απευθύνεται?

Ενδεχομένως, θα πρέπει να διοργανώσουμε και κάτι άλλο που να είναι προσιτό στον περισσότερο κόσμο του club. Θεωρώ ότι την τελευταία φορά στο καρτόδρομο, είχαν περάσει όλοι όμορφα και με μικρό κόστος. Επειδή πολλοί θα βιαστούν να πουν ότι είναι ωραία η κριτική, αλλά δύσκολη η πρωτοβουλία, θα φροντίσω προσωπικά και με κάποια άλλα μέλη και γι'αυτό.

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Σε καμμία περίπτωση δεν λέω ότι η συνάντηση στις Σέρρες είναι κακή ιδέα. Αντιθέτως, αυτό που λέω είναι ότι ναι, είναι καλή ιδέα και φυσικά να πραγματοποιηθεί, αλλά απευθύνεται σε πολύ λίγους τελικά.

Παρακαλώ όποιος επιθυμεί να εκφράσει τις απόψεις του. Όπως προείπα, η κριτική είναι πάντα εποικοδομητική.

TheCondor
15-09-05, 17:27
Βάζω σε αυτό το σημείο το post μου, γιατί θεωρώ λίγο άκυρο να μπει κάπου άλλου. Δεν κρύβω βέβαια, ότι ο συσχετισμός μου γίνεται trigger από την συνάντηση στις Σέρρες.

Νομίζω ότι αρκετός κόσμος ζητάει μια συνάντηση σε μία πίστα, ώστε να παίξουμε και να χαρούμε με ασφάλεια τα αυτοκίνητά μας, αλλά και την όλη πλάκα που γίνεται, όταν πολλοί άνθρωποι με κοινό ενδιαφέρον συγκεντρώνονται σε εκδήλωση σχετική με αυτό το ενδιαφέρον. Εδώ όμως θα πρέπει λίγο να δούμε τι μπορεί να γίνεται και τι γίνεται τελικά. Έτσι, προσωπικά θεωρώ λίγο δύσκολο να συγκεντρωθεί μεγάλος αριθμός ατόμων σε μια συνάντηση πίστας στις Σέρρες. Καλώς ή κακώς, οι Σέρρες είναι αρκετά μακριά και μια επίσκεψη προυποθέτει να διαθέσεις ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό. Έτσι, μου είναι δύσκολο να φανταστώ (βάζω πρώτα τον εαυτό μου μέσα) έναν μέσο ιδιοκτήτη bmw να διαθέσει το λιγότερο 400 ευρώ για μεταφορά, διαμονή και φαγητό, σύν τις φθορές που θα έχει στο αυτοκίνητό του. Ίσως μια συνάντηση πίστας κοντά στην Αθήνα, θα ήταν πιο ρεαλιστική για τους περισσότερους από εμάς (χοντρικά, 30 ευρώ βενζίνη, 20-50 συμμετοχή, 20 φαγητό συν τις φθορές). Έτσι, είναι λίγο "άστοχο" να λέμε, θέλαμε μια συνάντηση πίστας, την έχουμε. Πράγματι, αλλά για πόσους τελικά απευθύνεται?

Ενδεχομένως, θα πρέπει να διοργανώσουμε και κάτι άλλο που να είναι προσιτό στον περισσότερο κόσμο του club. Θεωρώ ότι την τελευταία φορά στο καρτόδρομο, είχαν περάσει όλοι όμορφα και με μικρό κόστος. Επειδή πολλοί θα βιαστούν να πουν ότι είναι ωραία η κριτική, αλλά δύσκολη η πρωτοβουλία, θα φροντίσω προσωπικά και με κάποια άλλα μέλη και γι'αυτό.

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Σε καμμία περίπτωση δεν λέω ότι η συνάντηση στις Σέρρες είναι κακή ιδέα. Αντιθέτως, αυτό που λέω είναι ότι ναι, είναι καλή ιδέα και φυσικά να πραγματοποιηθεί, αλλά απευθύνεται σε πολύ λίγους τελικά.

Παρακαλώ όποιος επιθυμεί να εκφράσει τις απόψεις του. Όπως προείπα, η κριτική είναι πάντα εποικοδομητική.


Συμφωνω με οσα ειπες, το ποσο δεν ειναι λιγο και δεν ειναι ευκολο να βρεθει απο ατομα οπως φοιτητες κτλ η ατομα που δεν εργαζονται. ( δεν βαζω τον εαυτο μου μεσα γιατι αν ερχομουν θα μοιραζομουν τα λεφτα με εναν φιλο και τον αδερφο μου, αλλα ετυχε σοβαρη ζημια στο αμαξι και ουτε για αστειο δεν σκεφτομαι το παραμικρο εξοδο τωρα ).

Δεν θα πω αυτο που θα πω για να κανω κριτικη σε εσενα η σε οποιο αλλο μελος του club διαβαζει αλλα εχω να πω το εξης. Θυμαμαι μια φορα που ειχε γινει ενα Thread σχετικα με το drifting και εκει λεγαμε διαφορα, εμπειριες, αποψεις και ολα αυτα. Σε μια φαση ειχα γραψει ενα κατεβατο ολοκληρο για μια 'πιστα' στο κωρωπι, η οποια ειναι κοντα μου ( μενω γλυκα νερα ) και την οποια ειχα επισκεφτει με φιλους ( πισωκινητους :D ) ουκ ολιγες φορες και ειχαμε περασει αψογα. Ειναι μεσα απο μια διαδρομη περιεργη ( την οποια ξερω ), σαφως και δεν εχει εισοδο και τετοια, παρατημενο μερος ειναι. Ειχα κανει προταση μαλιστα σε οσους θελουν να μαζευτουμε να γινει χαβαλες εκει, γιατι πραγματικα αξιζει. Το οδοστρωμα ειναι βιομηχανικος ταπητας, λιωμενος μεχρι εκει που δεν παει, και η εκταση απλα ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Απαντηση δεν πηρα ποτε, μαλιστα φοβομουν οτι δεν προκειται να ψηθει κανεις να παμε γιατι και νεο μελος στο club ειμαι, και δεν ξερω ( ουτε με ξερουν ) πολλα ατομα προσωπικα, και μπορει να μην εγινε το ολο σκηνικο για αυτους τους λογους.

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι παρα πολλα ατομα αναλωνονται στα λογια μονο, και οταν παρουσιαστει η ευκαιρια απλα την αγνοουν. Αυτη η εντυπωση μου εχει δοθει, μπορει να κανω και λαθος, το οποιο και ευχομαι γιατι απο οσο ειδα μερικα ατομα σε μια συναντηση που ειχα ερθει, οι εντυπωσεις μου ηταν παραπανω απο θετικες. Αν συνυπολογισεις και το γεγονος οτι η διαδρομη στις Σερρες θα κοστισει αρκετα τοτε ειναι λογικο να μην υπαρχει μεγαλη ανταποκριση.

Μυ 2 cents. :D

PS Για την αλανα στο κωρωπι ενδιαφερθηκε ο makman ο οποιος και πηγε και μπορει να σας πει μια δευτερη γνωμη, εγω μπορει να τα παρουσιαζω ιδανικα τα πραγματα δεν ξερω. Και μαλιστα πηγε μονος του γιατι εγω δεν μπορουσα να παω ( δεν θυμαμαι τι ειχε γινει αλλα δεν εκατσε ).

Geo_3D
15-09-05, 21:50
Αλεξη χαιρομαι πολυ που εθεσες αυτο το θεμα για μαλιστα για διπλο λογο.Αφενως γιατι το εθεσες σαν απλο μελος του club και αφετερου ως moderator.Και θα εξηγησω γιατι.

Σαν απλο μελος χαιρομαι γιατι εξεφρασες την σκεψη πολλων που δεν ειχαν το θαρρος ισως να το κανουν,φοβουμενοι πιθανη "εισοδο" τους σε black list (ετσι ειπωθηκε μεταξυ σοβαρου και αστειου).Φυσικα και εγω ανηκω σε αυτη την κατηγορια οπου υπο φυσιολογικες συνθηκες δεν θα μπορουσα να ακολουθησω μια τετοια εκδρομη ως προς το χρονικο περιθωριο μεταξυ ανακοινωσης και πραγματοποιησης της εκδρομης.Ισως αν υπηρχε μεγαλυτερο χρονικο περιθωριο να μπορουσα να ανταπεξελθω οικονομικα σε αυτο το ενγχειρημα καθοτι θα προλαβαινα να μαζεψω το απαιτουμενο υποθετικο ποσον που αντιστοιχει σε καθε ατομο.Ναι θα ελλατωνα τις εξοδους μου,τα περριτα εξοδα και οτιδηποτε θα μπορουσε να μου χαλασει τον στοχο του μαζεματος των χρηματων.Κακα τα ψεμματα.Ειναι εμπειρια να μπεις να τρεξεις στην καλυτερη πιστα της Ελλαδος.Παρ'ολα αυτα δεν παυει να ειναι ενα αρκετα σεβαστο ποσον το οποιο αν μπορουσα θα το εδινα.

Χαιρομαι επισης που εθεσες αυτον τον προβληματισμο σου ως moderator και αυτο γιατι οταν ειχα παρει εγω το θαρρος να εκθεσω ακριβως τον ιδιο προβληματισμο μου στο συγκεκριμενο thread,(για το οικονομικο της υποθεσης δηλαδη και οτι δεν μπορουσα προσωπικα να ανταπεξελθω στα υποθετικα 400- 500 ευρω που θα στοιχιζε στο ατομο),πηρα την εξης αν θυμαμαι καλα απαντηση:"Προσπαθουμε να ικανοποιησουμε την επιθυμια των πολλων.Δεν φταιω εγω αν οι Σερρες πεφτουν μακρυα."Και ειπα αν θυμαμαι καλα,διοτι τα συγκεκριμενα posts διαγραφηκαν,και ως γνωστων αυτο μπορει να γινει μονο απο admin/moderator.Το πιο πιθανο βεβαια ειναι να δωθει η δικαιολογια οτι ηταν posts ασχετα με το θεμα του Thread.Κατα ποσο μπορει το οικονομικο κοστος μιας τετοιας εκδρομης να ειναι ασχετο,τι να σας πω???Σηκωνω τα χερια ψηλα.

Επισης.
Εχω να δωσω και καποιες απαντησεις σε ορισμενες κουβεντες που ειπωθηκαν.

"Τοσο καιρο ζητουσατε πιστα,και τωρα που την εχετε γκρινιαζετε".
Κακως κανονισατε για Σερρες.Την ιδια ημερομηνια ειναι διαθεσιμη και η πιστα του Νιρμπουρινγκ.Εκει επρεπε να παμε,οχι στα Σερρας.

"Προσπαθουμε να ικανοποιησουμε την επιθυμια των πολλων"
Και απο ποτε οι πολλοι ειναι τα 8-10 ατομα που δηλωσαν οτι θα ερθουν?Μηπως τελικα αν γινοτανε σωστη δουλεια στο θεμα οργανωσης,και οχι δουλεια του ποδαριου και της τελευταιας στιγμης,να βλεπαμε πολλες περισσοτερες συμμετοχες και ισως τοτε να εστεκε ο τιτλος "επιθυμια των πολλων"???Γιατι αλλο να πρεπει να δωσεις 500 ευρω σε 10 μερες και αλλο να εχεις 1-2 μηνες περιθωριο ωστε να φτιαξεις ενα προγραμμα και να εισαι ανετος.Τα λεφτα δεν τα βρισκουμε στο δρομο.

"Θελουμε να προλαβουμε τον καιρο"
Ε τοτε μιας και ειναι επιθυμια των πολλων και ο καιρος μπορει να ειναι ενα προβλημα,να ξεκινησουν απο τωρα οι διαδικασιες ευρεσης ημερομηνιας που η πιστα θα ειναι ελευθερη και θα μπορουμε να την κλεισουμε για το club μας μονο.Και ολα αυτα την Ανοιξη,οπου ο ηλιος λαμπει,τα λουλουδια ανθιζουν και οι πιθανοτητες βροχης ειναι λιγοτερες απο αυτες του Σεπτεμβρη-Οκτωβρη μηνα.

Καταληγοντας
Δεν αρνουμαι οτι η πιστα των Σερρων ειναι οντως μια φανταστικη ιδεα και οντως επιθυμια των πολλων.Αλλά χρειαζεται καλυτερη οργανωση για να εχει αυτον τον τιτλο.Δεν ξερω τελικα τι θα κανω.Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι θελω πολυ να ανεβω,και αν τελικα τα καταφερω θα ειναι χαρη σε ΦΙΛΟ μου που θα με βοηθησει οικονομικα,τον οποιο και θα ευχαριστω συνεχεια για την ευκαιρια που εδωσε να ζησω αυτη την εμπειρια.Φοιτητης ειμαι και εγω,αλλά για καποιους μπορει να μην παιζει ρολο.Για καποιους αλλους ομως,παιζει.

Ευχαριστω,και συγνωμη για το μακροσκελες post

makman
15-09-05, 23:15
συμφωνω απολυτα οσων αφορα τις δυσκολιες που εχουν οι περισσοτεροι (καιεγω μεσα σε αυτους) για το ταξιδι στην πιστα των σερρων.
νομιζω ομως οτι δεν μας εμποδιζει τιποτα, να κανονισουμε και μια επισκεψη στα μεγαρα, ας πουμε. η στην τριπολη. νομιζω οτι επειδη ειναι μικροτερο το κοστος θα υπαρχει μεγαλη ανταποκρηση.

TheCondor
16-09-05, 00:44
συμφωνω απολυτα οσων αφορα τις δυσκολιες που εχουν οι περισσοτεροι (καιεγω μεσα σε αυτους) για το ταξιδι στην πιστα των σερρων.
νομιζω ομως οτι δεν μας εμποδιζει τιποτα, να κανονισουμε και μια επισκεψη στα μεγαρα, ας πουμε. η στην τριπολη. νομιζω οτι επειδη ειναι μικροτερο το κοστος θα υπαρχει μεγαλη ανταποκρηση.


Ρε Μακη δεν τους μαζευουμε να παμε κωρωπι λεω εγω να ξεχαρμανιασουμε λιγο?? Εσυ ψηνεσαι??? Τωρα που ακομα εχει λιγη ζεστη ( αν εξαιρεσουμε την σημερινη μερα ) γιατι αν αρχισουν για τα καλα οι βροχες κτλ δεν θα μπορουμε να παμε. Τι λες?

mpikounis
16-09-05, 10:16
Δεν καταλαβαινω! Ειμαστε μια παρεα σχεδον 1000 ατομων, και οποτε ενα απο αυτα τα ατομα κανονιζει κατι που δεν σαν ταιριαζει ξεκιναν threads οπως αυτο. Ο Αλεξης απλα σχολιαζει οτι η εκδρομη στις Σερρες δεν απευθυνεται σε πολλους και εχει δικιο. Απο εκει και περα το thread εξελισεται στη τυπικη γκρινια που παρατηρουμε παντα. Αν δεν σας αρεσει μια ιδεα, μην ακολουθησετε! Δεν ειναι δυνατον οταν εχεις 1000 διαφορετικους ανθρωπους να οργανωνεις εκδηλωσεις που ταιριαζουν σε ολους.

Οπως ο Panoz ξεκινησε την ιστορια για Σερρες ετσι μπορει οποιοσδηποτε να ξεκινησει την ιστορια για καπου αλλου (πχ καρτοδρομο). Εγω εμαθα για την εκδρομη οταν διαβασα το post του Panoz. Δεν θυμαμαι να γκρινιαξα που κανονιζεται εκδρομη στην οποια δεν μπορω να συμμετεχω. Το κοστος της εκδρομης αυτης ειναι πολυ υψηλο για εμενα αυτο το καιρο και θα κατσω σπιτι μου. Δεν θα βγω ομως να λεω "Γιατι το κανονισατε τοτε", "γιατι στις Σερρες" κλπ κλπ. Αν θελω να παω σε πιστα πιο κοντα θα κανονισω Καρτοδρομο και οποιος θελει ακολουθει!

Δεν εχω διαθεση να τσακωθω με κανεναν και ζητω συγνωμη αν καποιος προσβαλλεται απο αυτα που λεω (δεν θα επρεπε γιατι δεν ειναι για κανεναν συγκεκριμενα). Απλα πρεπει καποια στιγμη να καταλαβουμε ολοι οτι το club ειμαστε ολοι (και οι 1000) και δεν πρεπει να περιμενουμε απο τους 5 που το ξεκινησαν να κανονιζουν τα παντα. Οπως ο Νιαου κανονισε την εκδρομη στην Ευβοια και ο Panoz στις Σερρες, ετσι μπορουν ολοι να κανονισουν οτι θελουν και οσοι μπορουν θα ακολουθησουν.

alexk
16-09-05, 10:56
Νομίζω ότι ο Μιχάλης έχει δίκιο σε αυτό που λέει.

Για εμένα το σημαντικό είναι να εστιάσουμε στο ότι όλοι μας και ο καθένας μας ξεχωριστά να προσπαθούμε ώστε να κάνουμε πραγματικότητα πράγματα που μας ευχαριστούνε. Με το να ζητάμε μονάχα, δεν κερδίζουμε τίποτα, ούτε μας τιμά.

Dark_Niaou
16-09-05, 11:14
:nod: :nod:

Strax
16-09-05, 11:15
Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Μιχάλη. Όποιος έχει μια καλή ιδέα και πιστεύει ότι μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους εδώ μέσα είναι ελεύθερος να προτείνει και να οργανώσει. Κανείς από εμάς δεν νομίζω ότι εναντιώθηκε σε τέτοιες πρωτοβουλίες (εκδρομή Χαλκίδα (Νιάου), εκδρομή Θεσ/νίκη (M3power), συναντήσεις Υδατόπυργου (Μηνάς), γρήγορες βόλτες (Μηνάς) κλπ κλπ), αλλά αντίθετα τις στηρίξαμε όσο μπορούσαμε. Αφού υπάρχει ενδιαφέρον για τα Μέγαρα, δεν υπάρχει παρά να πάρει κάποιος την πρωτοβουλία και να ανοίξει σχετικό thread! Δεν χρειάζεται να είναι κανείς ούτε administrator, ούτε moderator, ούτε καν Supporting Member!!!!

m3power
16-09-05, 11:18
Ηρεμια παιδια....

Μιχαλη εχεις δικιο σε αυτα που λες και εσυ,δλδ οποιος θελει ακολουθει οποιος θελει οχι,η οποιος θελει κανονιζει κατι αλλο,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι σωστο απο την στιγμη που ο πανος σηκωσε ενα thread και λεει για την πιστα στις σερρες, να σηκωσει και καποιος αλλος,για πιστα στα μεγαρα,διοτι θα μοιραστουμε ετσι,αλλοι εδω αλλοι εκει,σημασια εχει να ειμαστε ολοι μαζι και οχι χωρια!!!!καλο θα ειναι να ειμαστε ολλοι μαζι σε ολα.διοτι μετα θα αρχισουν αλλα του τυπου......δεν συμμετεχω εκει γιατι ειναι αυτος..κλπ κλπ και τοτε ειναι που θα γινουν οντως οι κλικες!!!

λοιπον αντε να κανουμε ενα "ντου" να γινοντε οι εκδρομες με επιτυχια και οχι με μουρμουρες!!!

μπραβο καλα μου παιδακια!!!!!

MPOWER
16-09-05, 11:31
Δέν θα σταθώ στις γκρίνιες....Θα επισημάνω τη μεγαλύτερη διαφορά ανάμεσα στα Μέγαρα και τις Σέρρες. Μεγαλύτερη και καλύτερη και τέτοια είναι γνωστά! Σκεφθείτε πόσο περισσότερο προτιμάτε μια πίστα για ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ χρήση από εμάς σε σχέση με μια απλή είσοδο μαζί όποιον άλλο τύχει να είναι εκεί, να προκαλεί, να χλευάζει ή οτιδήποτε άλλο.
Η σκέψη για τις Σέρρες ήταν για να καταφέρουμε αποκλειστική χρήση βασικά, για το οποίο χρειαζόμαστε περίπου 2000€ δλδ περίπου 30 συμμετοχές των 65€ που σημαίνει οτι όσο περισσότεροι μαζευόμαστε τόσο μικρότερο το έξοδο. Δλδ αν το σκεφτόμασταν λιγότερο....θα έβγενε σχεδόν τσάμπα.
Σίγουρα τα Μέγαρα είναι πιο κοντά αλλά για κάτι αντίστοιχο ζητούν περίπου 6000€ αν δεν κάνω λάθος....σκεφθείτε τη διαφορά και κρατήστε στο νού σας οτι βασικός στόχος ήταν η ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΗ ΧΡΗΣΗ που με αυτά τα οικονομικά δεδομένα ΜΟΝΟ στις Σέρρες μπορεί να επιτευχθεί!

m3power
16-09-05, 11:39
σωστος και εσυ!!!αλλα π.χ εγω αυτο δεν το ηξερα!!!!!μηπως αμα το γραφατε απο την αρχη,δεν υπηρχε αυτη η εξελιξη για της 30;;;
δεν πειραζει ομως..δινουμε δυναμη για της 14!!!!!!!!!!!

ANDREAS
16-09-05, 11:48
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΚΟΙΝΟ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΩΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΑΥΤΗ.... :calm:

Geo_3D
16-09-05, 14:36
Δεν μπορω γιατι θα πρεπει παντα να τα περνετε ολα σαν γκρινια.Δεν μπορουμε να εκφρασουμε τα παραπονα μας δηλαδη?Δεν μπορουμε να εκφρασουμε τις αντιρρησεις μας?Δεν νομιζω να ειπωθηκε πουθενα οτι ζητηθηκε η αναβολη της προγραμματισμενης εκδρομης.Φυσικα και οποιος ηθελε πηγαινε και οποιος δεν ηθελε/δεν μπορουσε δεν πηγαινε.Το να εκφραζονται διαφορετικες αποψεις για καποιο θεμα και συγκεκριμενα ως προς την οργανωση,γινεται ωστε την επομενη φορα να οργανωθει κατι ακομα καλυτερο.Δηλαδη με 2 λογια λετε οτι ειμαστε υπευθυνοι εμεις που εκθεσαμε τους προβληματισμους μας (γκρινια οπως θελετε να το αποκαλειτε εσεις) και τελικα αναβληθηκε η εκδρομη???

mpikounis
16-09-05, 14:48
Σαν απλο μελος χαιρομαι γιατι εξεφρασες την σκεψη πολλων που δεν ειχαν το θαρρος ισως να το κανουν,φοβουμενοι πιθανη "εισοδο" τους σε black list (ετσι ειπωθηκε μεταξυ σοβαρου και αστειου).



Και ειπα αν θυμαμαι καλα,διοτι τα συγκεκριμενα posts διαγραφηκαν,και ως γνωστων αυτο μπορει να γινει μονο απο admin/moderator.Το πιο πιθανο βεβαια ειναι να δωθει η δικαιολογια οτι ηταν posts ασχετα με το θεμα του Thread.Κατα ποσο μπορει το οικονομικο κοστος μιας τετοιας εκδρομης να ειναι ασχετο,τι να σας πω???Σηκωνω τα χερια ψηλα.



Κακως κανονισατε για Σερρες.Την ιδια ημερομηνια ειναι διαθεσιμη και η πιστα του Νιρμπουρινγκ.Εκει επρεπε να παμε,οχι στα Σερρας.


Και απο ποτε οι πολλοι ειναι τα 8-10 ατομα που δηλωσαν οτι θα ερθουν?Μηπως τελικα αν γινοτανε σωστη δουλεια στο θεμα οργανωσης,και οχι δουλεια του ποδαριου και της τελευταιας στιγμης,να βλεπαμε πολλες περισσοτερες συμμετοχες και ισως τοτε να εστεκε ο τιτλος "επιθυμια των πολλων"???


Και ολα αυτα την Ανοιξη,οπου ο ηλιος λαμπει,τα λουλουδια ανθιζουν και οι πιθανοτητες βροχης ειναι λιγοτερες απο αυτες του Σεπτεμβρη-Οκτωβρη μηνα.

Γιωργο, εχω κανει quote πανω απο το μισο σου post και δεν βλεπω ουτε ενα σημειο θετικης κριτικης. Μονο ποσο χαλια το οργανωσε ο ΧΧΧ, πως εσβυσαν τα posts σου για καποιο λογο που κανεις δεν ξερεις, και ειρωνιες του στυλ "να το κανουμε το καλοκαιρι".

Τοσο δυσκολο ειναι να εισαι λιγο θετικοτερος αντι να αρπαζεσαι με το παραμικρο;

Δεν θελω να τσακωθω με κανεναν οπως ειπα και προηγουμενως αλλα οχι να λες οτι δεν θελουμε να ακουσουμε τη γνωμη σου.

alexcsl
16-09-05, 15:05
Geo > η στάση σου στο συγκεκριμένο thread είναι λανθασμένη. Το ότι δεν γίνεται όλα να βολεύουν όλους είναι φανερό. Και εγώ ήθελα να έρθω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στην Εύβοια , αλλά δεν μπορούσα με τίποτα, έσκασα από το κακό μου :angryfire (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/misc.php?do=getsmilies&wysiwyg=1&forumid=0#).

Καλό είναι να θέτεις τους προβληματισμούς σου (όπως το έχουμε ξανασυζητήσει), αλλά διέκρινα και αρνητικότητα και ειρωνεία στα σχόλιά σου (κυρίως σε αυτά που έκανε quote, ο mpikounis).

Αν έχεις καμιά καλή ιδέα, ΠΕΣ ΤΗΝ, μπες μπροστά! Οργάνωσε κάτι και εσύ, πάρε την πρωτοβουλία! Αυτό βέβαια ισχύει για όλους, δεν απευθύνομαι μόνο σε εσένα προσωπικά.

ΥΓ πάντως ότι και όποιος και αν έχει μερίδιο ευθύνης, στεναχορήθηκα πολύ που δεν θα γίνει η συνάντηση :shakehead (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/misc.php?do=getsmilies&wysiwyg=1&forumid=0#), και δεν είμαι αυτή την στιγμή στα καλύτερά μου :( (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/misc.php?do=getsmilies&wysiwyg=1&forumid=0#).

Geo_3D
16-09-05, 15:11
Γιωργο, εχω κανει quote πανω απο το μισο σου post και δεν βλεπω ουτε ενα σημειο θετικης κριτικης. Μονο ποσο χαλια το οργανωσε ο ΧΧΧ, πως εσβυσαν τα posts σου για καποιο λογο που κανεις δεν ξερεις, και ειρωνιες του στυλ "να το κανουμε το καλοκαιρι".

Τοσο δυσκολο ειναι να εισαι λιγο θετικοτερος αντι να αρπαζεσαι με το παραμικρο;

Δεν θελω να τσακωθω με κανεναν οπως ειπα και προηγουμενως αλλα οχι να λες οτι δεν θελουμε να ακουσουμε τη γνωμη σου.
Φιλε μου Μιχαλη ουτε εγω ειχα διαθεση να τσακωθω με κανεναν.Εξεθεσα τους προβληματισμους μου,και ως γνωστον,παρεξηγηθηκα παλι αφου για μια ακομα φορα "αρπαχτηκα".Δηλαδη δεν μπορω να κανω μια κριτικη?Τοσες και τοσες εχω δεχθει.Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να εχω μια κουβεντα με εναν συνομιλητη επειδη "αρπαζομαι".Πουθενα δεν αρνηθηκα οτι ειναι μια φανταστικη ιδεα η εκδρομη στις Σερρες,και στην τελικη μπραβο στο Πανο που την σκεφτηκε και θελησε να την κανει πραγματικοτητα.Οι ενστασεις μου ηταν ως προς την οργανωση και το χρονικο περιθωριο.Δεν ειπα,ουτε εννοησα πουθενα οτι θελω να ακυρωθει η εκδρομη.Ισα ισα που ειπα οτι υπηρχαν παρα πολλες πιθανοτητες να ερθω.

Geo_3D
16-09-05, 15:14
Αν εμμεσα λοιπον με λετε υπευθυνο για την ακυρωση της εκδρομης,με συγχωρειτε πολυ αλλά δεν τον δεχομαι αυτον τον τιτλο

Fanatic
16-09-05, 15:33
Nομιζω το ολο προβλημα ξεκιναει απο την αποψη που θα πω παρακατω...Ως γνωστον το να κανονιστει μια συναντηση σε μια πιστα ειναι κατι που θελουν ολοι ειτε ως οδηγοι ειτε ως θεατες....και η ιστορια μας εχει δειξει οτι τετοιες συναντησεις κανονιζονται καθε 4-5 μηνες και αν...η πρωτοβουλια παρθηκε πολυ σωστα λοιπον και κανονιστικε κατι...απο την αλλη καποια ατομα λογω της οικονομικης διαθεσης που απαιτει μια τετοια συναντηση εξεφρασαν την αποψη τους επειδη θα χασουν αυτη την συναντηση και αν γινει καποια θα γινει μετα απο 4.5κτλ μηνες....δεν βρισκω αδικο και δικαιο σε κανεναν...κατανοω και τις δυο αποψεις αφου και οι δυο δειχνουν ποσο πολυ θελει ο καθενας μια συναντηση σε πιστα....μακαρι να μπορουσαμε να κανουμε καθε εβδομαδα σε αλλο μερος ωστε αν χασει καποιος την μια να μπορει μετα απο συντομο διαστημα να παει στην αλλη...

mpikounis
16-09-05, 15:34
Κανεις δεν θεωρει εσενα υπευθυνο. Ο λογος της ακυρωσης της εκδορμης νομιζω πως ηταν η δυσκολια στο να βρεθει ξενοδοχειο. Οποτε μην ανησυχεις ;)

Geo_3D
16-09-05, 15:41
Αν έχεις καμιά καλή ιδέα, ΠΕΣ ΤΗΝ, μπες μπροστά! Οργάνωσε κάτι και εσύ, πάρε την πρωτοβουλία! Αυτό βέβαια ισχύει για όλους, δεν απευθύνομαι μόνο σε εσένα προσωπικά.
Για να "επανορθωσω" λοιπον φιλε μου Αλεξη,ενημερωνω οτι εχουν ηδη γινει καποιες επαφες με τους υπευθυνους,σε συνενοηση με καποια ακομα μελη για την συναντηση σε πιστα.Περιμενω απαντησεις και θα δημιουργηθει αναλογο thread

alexcsl
16-09-05, 15:48
Μπορεί όλοι να έχουν τα δίκια τους (Στέλιο), πάντως εγώ αισθάνομαι άσχημα, γιατί έψαχνα όλες αυτές τις ημέρες για ξενοδοχείο, έφαγα πόρτα στα περισσότερα, και υποχρεώθηκα σε γνωστούς μου στις Σέρρες, μήπως μπορέσουν και κάνουν κάτι. Όταν τους είπα ΑΚΥΡΟ, το μεσημέρι, εκτός από άσχημα, αισθάνθηκα και μ.........ς.
Δεδομένου του μικρού αριθμού ξενοδοχείων στις Σέρρες, χρειαζόμασταν και κάποια "εξτρά" βοήθεια. Νομίζω πως την χάσαμε. Ξενοδοχείο στην Θεσσαλονίκη μπορούσε να βρεθεί.

Εκτός όλων των άλλων, εγώ τουλάχιστον "κανόνισα να μπορώ" στις 1-2. Τώρα δεν το έχω σίγουρο.