PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθαρισμος μπεκ βενζινης


DTMPOWER
05-02-10, 17:15
Πρεπει να παω αμεσα τα μπεκ για καθαρισμο
Ξερετε κανενα συνεργειο κοντα στην θηβων ? ή πουθενα αλλου εδω στην αθηνα?
Ευχαριστω εκ των προτερων.

EVANGELOS
05-02-10, 17:20
Nα μην πας για καθαρισμό ... να αλλάξεις μπεκ !!!

DTMPOWER
05-02-10, 17:47
Nα μην πας για καθαρισμό ... να αλλάξεις μπεκ !!!

Γιατι το λες αυτο ?
ποσο εχουν για 318ι ε36??

giannis 116
05-02-10, 18:27
Σωστος ο Ευαγγελος! Να τα αλλαξεις και οχι να τα καθαρισεις, χειροτερα θα τα κανεις.

EVANGELOS
05-02-10, 18:34
Θεωρητικά υπάρχει ενδεχόμενα να καταστραφούν εντελώς τα μπεκ με τον καθαρισμό !!!

Αν θέλεις να κάνεις σωστή συντήρηση πρέπει να τα αλλάζεις ... από την άλλη αν δε σε πολυ ενδιαφέρει ... οκ πολύς κόσμος επιλέγει τη μέθοδο του καθαρισμού !!!

DTMPOWER
05-02-10, 18:54
Θεωρητικά υπάρχει ενδεχόμενα να καταστραφούν εντελώς τα μπεκ με τον καθαρισμό !!!

Αν θέλεις να κάνεις σωστή συντήρηση πρέπει να τα αλλάζεις ... από την άλλη αν δε σε πολυ ενδιαφέρει ... οκ πολύς κόσμος επιλέγει τη μέθοδο του καθαρισμού !!!

Οκ να τα αλλαξω αλλα το θεμα ειναι ποσο θα κοστισει..?

EVANGELOS
05-02-10, 18:55
Δε ξέρω ρε συ !!! ρώτα στο συνεργείο !!! ... το ότι θέλουν αλλαγή - καθαρισμό κλπ τα μπεκ πως το διαπίστωσες ??? στο είπε μηχανικός ??? από τα χλμ ???

NIKOS Z3
05-02-10, 19:54
Θεωρητικά υπάρχει ενδεχόμενα να καταστραφούν εντελώς τα μπεκ με τον καθαρισμό !!!

Αν θέλεις να κάνεις σωστή συντήρηση πρέπει να τα αλλάζεις ... από την άλλη αν δε σε πολυ ενδιαφέρει ... οκ πολύς κόσμος επιλέγει τη μέθοδο του καθαρισμού !!!

τι προβλημα προκαλουν οι υπερηχοι στον καθαρισμο στον μπεκ?απ οτι ξερω η υπερηχη ακτινοβολια πχ του σερβις της bosh δεν επιρεαζει γενικα τα ηλεκτρικα κυκλωματα του injector ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος!!!

Fairytale
05-02-10, 21:45
Πρεπει να παω αμεσα τα μπεκ για καθαρισμο
Ξερετε κανενα συνεργειο κοντα στην θηβων ? ή πουθενα αλλου εδω στην αθηνα?
Ευχαριστω εκ των προτερων.Δες εδώ http://www.bosch.gr/content/language1/pw/pw_CaSe_972.htm για το πιο κοντινό σου servise point. H διαδικασία που ακολουθείται είναι να γίνει ογκομέτρηση πρώτα και μετά ΑΝ χρειάζεται και ΑΝ θα αποφέρει καρπούς (εξαρτάται από την κατάσταση των μπεκ) ο καθαρισμός τους με υπερήχους ή αλλιώς η αλλαγή τους.
C U out there

DTMPOWER
05-02-10, 22:13
Δε ξέρω ρε συ !!! ρώτα στο συνεργείο !!! ... το ότι θέλουν αλλαγή - καθαρισμό κλπ τα μπεκ πως το διαπίστωσες ??? στο είπε μηχανικός ??? από τα χλμ ???

Ναι , ο μηχανικος μου το ειχε πει πριν απο καιρο , και επειδη ετοιμαζομαι για ταξιδακι με την μπεμπα δεν θελω να τα αφησω ετσι . Απο τι μου ειπε ο μηχανικος επηρεαζει την καταναλωση αλλα και σιγουρα τις επιδοσεις.

BMW Power
14-02-10, 16:41
Μετά από καθαρισμό μπέκ έσπασα μοτέρ από "κακή βενζίνη" δεν ξέρω γιατί αλλά εγώ τα συνδέω (σπάσιμο με καθαρισμό).

Μην τα καθαρίσεις, άλλαξε τα!!!!!!!