PDA

Επιστροφή στο Forum : Bmw sound 2 σειρά 1


nickvas19
08-02-10, 12:39
επανερχομαι με το θεμα του ηχοσυστηματος της alpine απο την bmw...πηρα τηλ και μου λενε οτι δεν δουλευει εαν εχω αλλαξει πηγη και τα λοιπα!!!και επαθα φρικη:icon02: γιατι το εχω παρει και εχω αλλαγμενη πηγη!!!δεν ξερουν τι λενε...η οντως ισχυει?!:takecover

maris7
08-02-10, 14:25
ρωτα και αλλου γιατι μου φενεται περιεργο

nickvas19
08-02-10, 15:11
θα ρωτησω ..επισης μου ειπαν οτι θελουν και το παλιο...για να κανουν λεει κωδικοποιηση...

nickvas19
09-02-10, 14:30
κανεις δεν ξερει να μου πει?!

dmyl
18-02-10, 12:34
ΚΑλησπερα Εβαλα το κιτ της ALpine .....
Ο ηχος Αλλο πραμα μετανιωσα που δεν το εβαλα εναμησι χρονο πριν που ειχα παρει το αυτοκινητο.

Ευτυχως αγορασα τα κομματια σπαστα απο εδω και αποεκει και ολα μαζι συν τα πλαστικα στις πορτες για τα τουιτερ μου ηρθαν πολυ φτηνα σχετικα.Επισης ευχαριστω ενα μελος απο εδω οπου μου πουλησε τον ενισχυτη και την καλωδιωση.(Ευχαριστω Πετρο).

Παιδια ξανακοιταχτε το θεμα ηχου σιγουρα θα το λατρεψετε το ΚΙΤ αυτο ,κανει καλη δουλεια ακομα και με το Business ηχοσυστημα !!!!!!!

lefterishatzi
18-02-10, 13:44
ΚΑλησπερα Εβαλα το κιτ της ALpine .....
Ο ηχος Αλλο πραμα μετανιωσα που δεν το εβαλα εναμησι χρονο πριν που ειχα παρει το αυτοκινητο.

Ευτυχως αγορασα τα κομματια σπαστα απο εδω και αποεκει και ολα μαζι συν τα πλαστικα στις πορτες για τα τουιτερ μου ηρθαν πολυ φτηνα σχετικα.Επισης ευχαριστω ενα μελος απο εδω οπου μου πουλησε τον ενισχυτη και την καλωδιωση.(Ευχαριστω Πετρο).

Παιδια ξανακοιταχτε το θεμα ηχου σιγουρα θα το λατρεψετε το ΚΙΤ αυτο ,κανει καλη δουλεια ακομα και με το Business ηχοσυστημα !!!!!!!

Πόσο σου πήγε περίπου από περιεργεια?

dmyl
18-02-10, 15:05
100 ευρω ενισχυτης καλωδιωση (Αγορα απο μελος του φορουμ)
70 ευρω ηχεια (Αγορα απο ebay)
10 ευρω κροσσοβερ (Αγορα απο τοπικο καταστημα, τα κροσοβερ ηταν μαρκας Focal 2 δρομων ρυθμιζομενα κερδους και συχνοτητας )
66 ευρω πλαστικα στισ πορτες (Αγορα απο αντιπροσωπεια bmw)
Εγκατασταση μονος μου.

Συνολο 246 ευρω !!!!!

lefterishatzi
21-02-10, 23:50
Πολύ καλό...

advanced
05-06-11, 01:22
100 ευρω ενισχυτης καλωδιωση (Αγορα απο μελος του φορουμ)
70 ευρω ηχεια (Αγορα απο ebay)
10 ευρω κροσσοβερ (Αγορα απο τοπικο καταστημα, τα κροσοβερ ηταν μαρκας Focal 2 δρομων ρυθμιζομενα κερδους και συχνοτητας )
66 ευρω πλαστικα στισ πορτες (Αγορα απο αντιπροσωπεια bmw)
Εγκατασταση μονος μου.

Συνολο 246 ευρω !!!!!

έχουμε κωδικούς για όλα τα parts του ΚΙΤ της Alpine?
η έστω κωδικό γι' αυτο.
:)

advanced
31-10-11, 00:21
έχουμε κωδικούς για όλα τα parts του ΚΙΤ της Alpine?
η έστω κωδικό γι' αυτο.
:)

UP! έχουμε part numbers?

graphe36
31-10-11, 03:04
Εγω παλι δεν θα σε παρότρυνα να παρεις αυτο το σετ (φανταζομαι ειναι προταση της BMW). Το αποτελεσμα πιστευω θα ειναι πολυ μετριο. Προτεινω να το ακουσεις πρωτα.

Απο την εμπειρία μου ως επαγγελματίας ολα τα εργοστασιακα σετ που εχω ακουσει Alpine, Bose, JBL. υπολείπονται κατα πολυ σε ποιοτητα απο λυσεις που προτείνονται απο επωνυμους κατασκευαστες του ειδους.

Αποψη μου μελετα τις θεσεις του αυτοκινητου σε περιφεριακα και σκεψου aftermarket σοβαρων επωνύμων εταιριων. Εαν δεν θες να χαλασεις την μοστρα του αυτοκινητου με αλλο RCD δεν ειναι αναγκη να αποχωριστείς την Bussines καθως υπαρχουν περιφεριακα που μπορουν να την αξιοποιήσουν και να απογειωθει.

advanced
05-11-11, 23:41
ναι δεν θέλω να αποχωριστώ το business καθαρά λόγω εμφάνισης ταμπλο. Νόμιζα ότι η μόνη επιλογή ήταν το alpine retrofit kit. Δεν ήξερα ότι υπάρχει και άλλη επιλογή. έχεις κάτι να προτείνεις? Ευχαριστώ