PDA

Επιστροφή στο Forum : papagou drift


nik200
22-02-10, 12:05
kakuma e30, nikolas kadett city, gravalos ascona 400

http://www.youtube.com/watch?v=Krer9FuZGtw

kai bonus track starlet turbo

http://www.youtube.com/watch?v=B0cVll-UIZE

spirosg
22-02-10, 12:26
Οργιάσατε πάλι.... αλήτες δεν ντρέπεστε !!!
Νέο υλικό είναι αυτό Νίκ?

e60///M
22-02-10, 13:41
Ωραιοςςςςςςς....
Μπραβο στο τιμ...Και φυσικα το starletaki ηταν οτι επρεπε :P

M3EST
22-02-10, 14:11
Ντροπη σας παλιοπαιδα.Αυτα κανετε και σκοτωνεστε στους δρομους.
Ωραια στροφη αυτη που ειναι ειπαμε?

strofimios
22-02-10, 14:15
Διαβαζουν και "αλλοι".Προσοχη.

nik200
22-02-10, 16:18
Ντροπη σας παλιοπαιδα.Αυτα κανετε και σκοτωνεστε στους δρομους.
Ωραια στροφη αυτη που ειναι ειπαμε?

οδος αναστασεως, παπαγου

nik200
24-02-10, 11:55
και ενα ακομα ιδιαιτερα καλο ε30....

http://www.youtube.com/watch?v=yybveE-hMQw

oldcarskickass
24-02-10, 14:48
Του διαολου πραματα... τσ τσ

sofos 2.8i
26-02-10, 19:02
Πω πωωωω μια στροφαραααα!!!Ελα Γιωργη!Οοοοοο......http://www.youtube.com/watch?v=QAlbw6a2PXo&translated=1
Ετσι ετσι, ποσο σας ζηλευω!Μακαρι να εβρισκα κι εγω τετοια πεταλα,θα του επινα το αιμα.Απλα τωρα βολεβομαι μα κατι S ακια.

nik200
28-02-10, 15:31
Διαβαζουν και "αλλοι".Προσοχη.

thanx....
ετσι για την ιστορια...να πουμε και ορισμενα γεγονοτα...

στο πρωτο βιντεο...
κανενα απο τα αμαξια αυτα δεν ξεπερναει τα 130 αλογα..

επισης ο δρομος αυτος...οσοι τον εχουν κανει...δεν γλιστραει με τιποτα..εχει πολυ καλη ασφαλτο καθως φτιαχτηκε πριν λιγα χρονια!!!

στο τερμα της καταβασης οπου οσοι γνωριζουν βγαινουν με σχεδον κλειδωμενο τιμονι το αμαξι παει με σχεδον 80-90 χιλιομετρα και η στροφη εχει λιγο αναποδη κλιση...

ακομα, οσοι εχουν δοκιμασει την καταβαση χωρις μπλοκε η κολημενο, με φωτεινη εξαιρεση τον kakuma (και γιαυτο μπηκε το video) που ειναι "ελευθερος", εχουν καβαλησει ειτε πεζοδρομιο η εχουν φυγει προς τα εξω!!!

το αποτελεσμα που βλεπετε στο video ειναι προιον προσπαθειας απο πλευρας οδηγου και ενος καλοστημενου (για drift) αυτοκινητου....μη φανταστει δηλαδη καποιος ο οποιος εχει δυνατο αμαξι οτι μπορει να κανει κατι αναλογο...και δεν το λεω με υπεροψια...τα συγκεκριμενα βιντεο τα βαζω διοτι εχω βαρεθει σαν ελληνας να βλεπω να βαζουμε βιντεο απο ξενους και να θαυμαζουμε....μπορουμε και εμεις..

kloukakis
01-03-10, 02:07
Ακριβώς έτσι! Και εγώ στην αρχή νόμιζα ότι το μέρος είναι πανεύκολο, αλλά τελικά δεν είναι!

Το μόνο σίγουρο είναι πως στο μέρος αυτό μπορείς να θυσιάσεις ΜΟΝΟ το αμάξι σου και όχι κανέναν περαστικό που δεν φταίει σε τίποτα!

Παραδέχομαι ότι θέλει εμπειρία για να μπεις εκεί!!(αν και έχουν φύγει και έμπειροι....)

Ο κακούμα που είναι συμφοιτητής μου (και πριν λίγο τα καίγαμε σε κάτι ερημιές) είναι ΚΟΡΥΦΗ!! Αν δεν ήταν αυτός να μου δήξει τι μπορεί να κάνει ένα bmw με 130 άλογα ΧΩΡΙΣ μπλοκέ δεν θα τολμούσα ποτέ να μπω σε πίστα για ντρίφτ(την οποία την έβγαζε όλη με το πλάι ακόμα και την ευθεία, που μέχρι και τα "τέρατα" ίσιωναν)!!!:drive2:

Κακούμα και Νικ = κορυφή :dblthumb2:dblthumb2

nik200
01-03-10, 14:42
Ακριβώς έτσι! Και εγώ στην αρχή νόμιζα ότι το μέρος είναι πανεύκολο, αλλά τελικά δεν είναι!

Το μόνο σίγουρο είναι πως στο μέρος αυτό μπορείς να θυσιάσεις ΜΟΝΟ το αμάξι σου και όχι κανέναν περαστικό που δεν φταίει σε τίποτα!

Παραδέχομαι ότι θέλει εμπειρία για να μπεις εκεί!!(αν και έχουν φύγει και έμπειροι....)

Ο κακούμα που είναι συμφοιτητής μου (και πριν λίγο τα καίγαμε σε κάτι ερημιές) είναι ΚΟΡΥΦΗ!! Αν δεν ήταν αυτός να μου δήξει τι μπορεί να κάνει ένα bmw με 130 άλογα ΧΩΡΙΣ μπλοκέ δεν θα τολμούσα ποτέ να μπω σε πίστα για ντρίφτ(την οποία την έβγαζε όλη με το πλάι ακόμα και την ευθεία, που μέχρι και τα "τέρατα" ίσιωναν)!!!:drive2:

Κακούμα και Νικ = κορυφή :dblthumb2:dblthumb2

ο κωστας ηρθε και καταλαβε τι παιζει στο "βουνο"....και πραγματι εχουν θυσιαστει πολλα αμαξια....θα ηθελα καποια στιγμη να προσκαλεσω ολους εσας που σας ενδιαφερει πραγματικα το drift...να δειτε απο κοντα και οχι απο videakia....γιατι οπως και να το κανεις αλλο το live!!καθημερινα μαζευται κοσμος σε αυτο το σημειο τα βραδυα, κατα τις 10-11....τωρα που ανοιγει και ο καιρος.ενα δεν μπορω να υποσχεθω...οτι δεν θα κολλησετε....χαχααχ

nik200
02-03-10, 11:15
καινουργια παραλαβη.....
ασκονα 400-καντετ κουπε-σταρλετ s2k

http://www.youtube.com/watch?v=MxB4tnI87Pc

gsova
02-03-10, 11:58
ρε σείς είπαμε, κάνετε που κάνετε drift σε δημόσιο δρόμο, ο καντετάκιας πάει φούλ αντίθετο ρεύμα...

nik200
02-03-10, 12:15
ρε σείς είπαμε, κάνετε που κάνετε drift σε δημόσιο δρόμο, ο καντετάκιας πάει φούλ αντίθετο ρεύμα...

εχεις δικιο...ευτυχως τους εκοψε να βαλουν ατομο πιο πριν στο κατεβα να σταματαει τους διερχομενους....αλλα δεν υπαρχει δικιολογια συμφωνω.....εγω δεν θα το εκανα ποτε μου...

nik200
08-03-10, 13:12
καινουργια παραλαβη.....
ασκονα 400-καντετ κουπε-σταρλετ s2k

http://www.youtube.com/watch?v=MxB4tnI87Pc

και λιγα στοιχεια για το σταρλετ και το καντετ....

starlet......f20c (μοτερ σασμαν διαφορικο)....240hp....σε 700kg...μπαρομενο...με οδηγο που εχει σαρωσει τα κυπελα στο d1 εδω και χρονια....

kadett coupe....καθως το αυτοκινητο κυκλοφορει στο δρομο δεν αναφερω κινητηρα και κωδικο.....192hp (και οποιος καταλαβε..καταλαβε!!!!) σε 800kg....μπαρομενο...με εναν αρκετα καλο οδηγο....

kloukakis
08-03-10, 13:22
στο τερμα της καταβασης οπου οσοι γνωριζουν βγαινουν με σχεδον κλειδωμενο τιμονι το αμαξι παει με σχεδον 80-90 χιλιομετρα και η στροφη εχει λιγο αναποδη κλιση...[/U]

Are you sure? Λίγο πολλά μου φάινονται ρε συ...

Δεν έχω δοκιμάσει αλλά με τόσα πάνω κάτω πρέπει να στρίβει κανείς οριακά, πόσο μαλλον να ντριφτάρει :drive2:

fz21
08-03-10, 13:33
τρομερο ηχο το σταρλετ με το f20.....!!!!!!!!!!!!!!!!

kloukakis
08-03-10, 13:34
καινουργια παραλαβη.....
ασκονα 400-καντετ κουπε-σταρλετ s2k

http://www.youtube.com/watch?v=MxB4tnI87Pc

Καλά ο ήχος του S2000 είναι αλλού μπράβο στην honda για την μοτεράκλα! Το έχω οδηγήσει
και είναι σκέτη ανατριχήλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nik200
08-03-10, 22:28
Are you sure? Λίγο πολλά μου φάινονται ρε συ...

Δεν έχω δοκιμάσει αλλά με τόσα πάνω κάτω πρέπει να στρίβει κανείς οριακά, πόσο μαλλον να ντριφτάρει :drive2:

κοιτα αν σκεφτεις οτι εγω ειμαι κοφτες 3ης στο κατεβα, και φιλος με ε30 βλεπει καθε φορα 90 στο κοντερ?να ρωτησουμε τον kakuma...

ασχετο...
βρε τι σοι μπεμβεδακηδες ειστε?????????τον εξακυλινδρο δεν τον ακουσατε???????μονο το f20?????????????????????????

kloukakis
08-03-10, 22:44
ασχετο...
βρε τι σοι μπεμβεδακηδες ειστε?????????τον εξακυλινδρο δεν τον ακουσατε???????μονο το f20?????????????????????????

Δεν θα απαντήσω γιατι θα γίνω :ban: απο όλα τα bmw forum :takecover

Πέρα απο την πλάκα άλλο οι 6 κύλινδροι και άλλο οι 9.000 στροφες, άλλο τα μήλα άλλο τα αχλάδια.Τωρα αν κάποιος έχει 6κύλινδρο που βαράει 9αρες καρδίζει γενικα :rofl2::rofl2:

Stunt Mike
08-03-10, 23:50
Εχω περασει μερικες φορες απο κει ειδικα στην ανοδο,εχω ντριφταρει κι εγω λιγο(εχει πολυ καλο οδοστρωμα) αλλα δεν ηξερα οτι μαζευονται οι ψυχακηδες εκει περα και ντριφταρουν ανελεητα!!Αντε συνεχιστε να λιωσει λιγο ο ταπητας να'ρθουμε κι εμεις με την χειροτερη αναλογια κιλων/ιππου! :)

nik200
10-03-10, 11:02
Εχω περασει μερικες φορες απο κει ειδικα στην ανοδο,εχω ντριφταρει κι εγω λιγο(εχει πολυ καλο οδοστρωμα) αλλα δεν ηξερα οτι μαζευονται οι ψυχακηδες εκει περα και ντριφταρουν ανελεητα!!Αντε συνεχιστε να λιωσει λιγο ο ταπητας να'ρθουμε κι εμεις με την χειροτερη αναλογια κιλων/ιππου! :)

πιστεψε με το αμαξι σου με ενα μπλοκε παιζει μια χαρα...αν δεν το λυπηθεις

nik200
12-03-10, 14:42
Δεν θα απαντήσω γιατι θα γίνω :ban: απο όλα τα bmw forum :takecover

Πέρα απο την πλάκα άλλο οι 6 κύλινδροι και άλλο οι 9.000 στροφες, άλλο τα μήλα άλλο τα αχλάδια.Τωρα αν κάποιος έχει 6κύλινδρο που βαράει 9αρες καρδίζει γενικα :rofl2::rofl2:

κρυφο-hondakia....χαχαχαχαχαχ
ban reeeee..χαχαχα

strofimios
07-04-10, 01:53
Α,εσεις περνατε καλα!Θα κοιταξω να περασω μια βολτα μεσα στην εβδομαδα,αφου εχω ρεπο!Μηπως πετυχω και τον "δασκαλο" που εχω να τον δω κατι χρονια.

nik200
15-04-10, 08:15
Α,εσεις περνατε καλα!Θα κοιταξω να περασω μια βολτα μεσα στην εβδομαδα,αφου εχω ρεπο!Μηπως πετυχω και τον "δασκαλο" που εχω να τον δω κατι χρονια.

δασκαλος=ασκονα 400 στις μερες μας...σε περιπτωση που δεν το ηξερες

nik200
20-04-10, 08:16
νεα εγγραφη αφιερωμενη στους "αρρωστους" του drift......το αμαξι που τα ξεκινησε ολα σε ιαπωνια και μεχρι σημερα συγκινει.....αε86

http://www.youtube.com/watch?v=ZehejvmTYZs

kloukakis
20-04-10, 10:37
κορυφή!!!!!!!

nik200
26-04-10, 11:08
κορυφή!!!!!!!

το αξιοσημειωτο ειναι οτι το αμαξι απο μοτερ ειναι "μαμα"...μονο αλλαγες στην αναρτηση εχει!!!!

EVANGELOS
26-04-10, 14:35
Nίκο σε έχω πετύχει με το Σταρλετ πριν κανά χρόνο ... ήμουνα με το Μ3άκι !!! ... καθότι παπαγιώτης λέω να κάνουμε κανά καφέ Βlue και μετά διάφoρες άλλες αηδίες !!! :D ...

nik200
26-04-10, 18:41
Nίκο σε έχω πετύχει με το Σταρλετ πριν κανά χρόνο ... ήμουνα με το Μ3άκι !!! ... καθότι παπαγιώτης λέω να κάνουμε κανά καφέ Βlue και μετά διάφoρες άλλες αηδίες !!! :D ...

δεν ειναι κακη ιδεα.....(παντα για μ@λ@κιες μεσα....)..θα στειλω pm....

υγ..μην μου το λες σταρλετ..δεν θα μου μιλαει μετα!!!!