PDA

Επιστροφή στο Forum : Pro logic vs hi-fi alpine


nickvas19
23-02-10, 21:48
θέλω να μάθω εαν τα ηχεια του pro logic ειναι 10cm...και αν ειναι ιδια σε δυναμη με αυτα του apline hifi retrofit kit...το ιδιο θέλω να μάθω και για τα tweeter!!!...ευχαριστώ

dmyl
23-02-10, 22:15
Δεν ξερω αν ειναι ιδια .(σαν κωδικοι - part numbers δεν ειναι σιγουρα ιδια)
Αλλα σαν μεγαφωνα εγω στο ρετροφιτ που εκανα με το Alpine εβαλα ηχεια 10εκ απο το Logic !!!
Οπου οπτικα και σαν μεγεθος ειναι ολοιδια.(μεγεθοσ μαγνητη - κωνος - πηνιο - αναρτηση μεγαφωνου)

Τα ηχεια που ρωτας του Pro logic ειναι και αυτα οπως και του Retrofit 10 cm

nickvas19
24-02-10, 00:18
σε τιμη ειναι ίδια?!ξερεις?!...μήπως μπορεις να μου πεις ποσο κανουν 2 ηχεια pro logic και 2 ηχεια απο το apline retrofit?!

ή εαν ειναι ευκολο να μου πει καποιος τους δυο κωδικους απο το καθενα...για τα ηχεια μονο

ευχαριστω

Leonidas_Thess
24-02-10, 07:32
Μήπως βοηθαει αυτό -------> http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=UG51&mospid=48925&hg=65&fg=20

nickvas19
24-02-10, 10:30
φιλε μου αυτα ειναι για τα μαμα τα ηχεια...και αν δεν ειναι τοτε δεν ξερω τι ειναι!

dmyl
24-02-10, 13:22
Τα ηχεια απο το Alpine retrofit kit αλλα και τα υπολοιπα εξαρτηματα αν και εχουν κωδικο δεν διατιθονται ξεχωριστα παρα μονο σαν ΚΙΤ.

Τους κωδικους για Logic θα βρεις διαφορους λογω οτι εχουν διαφορετικο mounting (εσωτερικο η εξωτερικο τροπο στερεωσης) αλλα σαν μεγαφωνο φενονται τα ιδια !!!

nickvas19
24-02-10, 16:37
νομιζω κανεις λάθος...υπαρχουν και χωριστα οι κωδικοι...και οταν λες οτι σαν μεγαφωνα φενονται ιδια...πια?!τα διαφορα pro logic μεταξύ τους?!

dmyl
24-02-10, 18:35
νομιζω κανεις λάθος...υπαρχουν και χωριστα οι κωδικοι...και οταν λες οτι σαν μεγαφωνα φενονται ιδια...πια?!τα διαφορα pro logic μεταξύ τους?!

Οχι δεν κανω λαθος κωδικοι υπαρχουν τα εξαρτηματα δεν παρεχονται με τους κωδικους !!!!!!!!

Διδονται ολα μαζι σαν το ΚΙΤ με ενα κωδικο απου περιλαμβανοι ολα μαζι.
Συγκεκριμενα πηγα σε επισημο εμπορο ανταλλακτικων και ζητησα τα ηχεια και τα αυτοκολλητα με τον κωδικο τους.Μου λενε οτι υπαρχουν σαν κωδικοι αλλα δεν εισαγονται διοτι δεν πωλουνται χωριστα παρα μονο στο κωδικο του Retrofit Alpine KIT.

Αμα δεις ενα μεγαφωνο του ΚΙΤ και καποια μεγαφωνα απο το Pro logic (αυτα με το μεγαλω μαγνητη και το εξωτερικο mounting) φενονται ολοιδια !!!!
Αυτο εννοω και ελπιζω να καταλαβες.