PDA

Επιστροφή στο Forum : Θέση -υποδοχή ραδιοcd


zami
27-02-10, 13:29
Καλησπέρα σε όλους .¨ηθελα τα φώτα σας εαν γνωρίζετε.Η υποδοχή στο ταμπλώ (ρουμπινέτο) του ραδιο cd/kassete στα E39 είναι ξεχωριστές?για ενα din?Η μήπως εχει αρκετό χωρο για εγκατάσταση aftermarket 2din μονάδας?Ξερω οτι στα Ε46 ,που είναι παρόμοιο,η υποδοχή του είναι 1din ,δηλαδη εαν θέλεις να βάλεις 2din πρέπει να κοψεις την βάση του ταμπλώ.

onyx
28-02-10, 12:23
Ξέρω ότι υπάρχει ειδικό πλαίσιο για να καλύψεις την περιοχή που πιάνει το εργοστασιακό το οποίο έχει μια τρύπα μόνο για 1DIN.

zami
28-02-10, 14:59
ναι ,αυτο το ξερω.υπαρχει και ΟΕΜ και στο εμποριο.δεν εννοω ομως αυτο το εξωτερικο πανελ.ρωταω εαν υπαρχει εσωτερικα ο καταλληλος χωρος για να φιλοξενησει τον μεγαλο ογκο ενος 2din multimedia μοναδας...

XT660
28-02-10, 21:20
εγω που το εχω ανοιξει μου φαινεται οτι ειναι μικρος ο χωρος για 2din αλλωστε θα υπηρχε και εξαρτημα για μετατροπη...

KATSARAIOS
28-02-10, 23:36
ναι ,αυτο το ξερω.υπαρχει και ΟΕΜ και στο εμποριο.δεν εννοω ομως αυτο το εξωτερικο πανελ.ρωταω εαν υπαρχει εσωτερικα ο καταλληλος χωρος για να φιλοξενησει τον μεγαλο ογκο ενος 2din multimedia μοναδας...

φιλε κοβεις και στο Ε39 εχω τα pdf απο εκει που θα αγορασεις θα το δεις και εσυ

zami
01-03-10, 07:18
φιλε κοβεις και στο Ε39 εχω τα pdf απο εκει που θα αγορασεις θα το δεις και εσυ

αυτο φοβομουνα...τι ακριβως περιλαμβανει το pdf που αναφερεις;μπορεις να μου το στειλεις;και μετα την,τυχον,τοποθετηση φανταζομαι οτι πανελ 2din για Ε39 θα πρεπει να κατασκευαστει,ετσι;

zami
01-03-10, 07:28
εγω που το εχω ανοιξει μου φαινεται οτι ειναι μικρος ο χωρος για 2din αλλωστε θα υπηρχε και εξαρτημα για μετατροπη...

εαν ειναι σαν τα Ε46( φανταζομαι πως ετσι ειναι) που εχω ανοιξει του ξαδερφου μου,εχει απεριοριστο χωρο σε πλατος/υψος .εκει που υπηρχε το προβλημα ηταν στο βαθος.ειχε ενα οριζοντιο κομματι εσωτερικα στο οποιο εβρισκε η μοναδα και επρεπε να κοπεί..

onyx
01-03-10, 07:42
Θα ήθελα κι εγώ το pdf αυτό παρακαλώ.