PDA

Επιστροφή στο Forum : bmw m3e36 vs m3e46 ερώτηση


mimisbmw
01-03-10, 22:16
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ Μ3 Ε36 ΚΑΙ Μ3 Ε46 ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ BMW E36 316COUPE ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ Μ3 Ε36 ΜΕ 321PS.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΝΑ Μ3 Ε36 ΜΕ 321ps ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΡΓΟ Η ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΠΟ ΕΝΑ BMW E46.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΩΝ 2 ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝΕ ΑΝΟΙΞΕΙ (ΕΧΟΥΝΕ ΚΟΝΤΡΑΡΙΣΤΕΙ) ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ.

ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ Μ3Ε36 ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΙΛΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ Μ3Ε46 (ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΑΠΟ 330), ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΜΕ 2 Μ3 Ε36 321ps ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΜΕΝ ΠΡΩΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΡΙΧΝΕΙ 2-3 ΚΑΡΟΤΣΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 220-230 km ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ 1 ΚΟΛΩΝΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΩ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Leonidas_Thess
01-03-10, 22:19
Φίλε μου καλως ηρθες στην παρεα μας γραφε με μικρα ειναι κανονας του φορουμ με τα κεφαλεια ειναι σαν να φωναζεις.

Φιλικά Λεωνίδας

xarism3e36
01-03-10, 22:33
φιλε μου εχω μ3ε36 321 και τα δωσει με ε46 smg απο σταση σε καλη ασφαλτο και συγκεκριμενα μετα τα δικαστηρια πηγαινοντας για τα κτελ.ξεκινουσαμε μαζι μεχρι και την τριτη αλλα ανοιξε διαφορα το δικο μου με το μπηκε τεταρτη στο τελευταιο φαναρι πριν τα κτελ.μετα που μιλησα με τον κατοχο του ε46 μου ειπε οτι εαν ηταν χειροκινητο θα ημουνα ακομη πιο μπροστα.

-E36IS-
01-03-10, 22:35
Φιλαρακο για κοντρες θα το παρεις ?? λαθος αμαξι διαλεξες!!!Αν στο επομενο αμαξι σε νοιαζει μονο ποσο γρηγορο ειναι αστα και τα δυο και παρε uno turbo!!

konc
01-03-10, 22:36
Το Ε46 είναι χαλαρά μπροστά, μην το ψάχνεις. Το Ε36 που σας έριξε ήταν περίπτωση, προφανώς δεν ήταν νορμάλ, αν υποθέσουμε πως το Ε46 δουλεύει σωστά.
Μην ακούω χαζομάρες πως το Ε36 είναι μπροστά από Ε46...

Κωνσταντίνος
01-03-10, 23:52
Δεν χρειάζεται να έχουμε ή να είχαμε κάποιο απο τα δύο για να ξέρουμε πως το Ε46 είναι πιο γρήγορο φίλε μου.
Είναι σαν να ρωτάς "Η Αυστραλία είναι στο Ν.Ημισφαίριο ή στο Βόρειο, αλλά παρακαλώ να μου απαντήσουν μόνο οι Γεωφυσικοί".
Ορίστε και πιο επίσημα :
Ε36 (http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=54967#a_performance)
Ε46 (http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=74635#a_performance)

Stunt Mike
02-03-10, 00:01
Δεν χρειάζεται να έχουμε ή να είχαμε κάποιο απο τα δύο για να ξέρουμε πως το Ε46 είναι πιο γρήγορο φίλε μου.
Είναι σαν να ρωτάς "Η Αυστραλία είναι στο Ν.Ημισφαίριο ή στο Βόρειο, αλλά παρακαλώ να μου απαντήσουν μόνο οι Γεωφυσικοί".
Ορίστε και πιο επίσημα :
Ε36 (http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=54967#a_performance)
Ε46 (http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=74635#a_performance)

Κι ομως εισαι λαθος φιλε!Το Ε36 του οποιου παρεθεσες μετρησεις,δεν ειναι το 3.2 με τα 321 αλογα αλλα το 3λιτρο με τα 286 καθοτι το 3.2 βγηκε ΜΟΝΟ με 6αρι σασμαν και απο 1997 και μετα,οχι το 1993...;)Παρεπιπτοντως το Ε36 με τα 321 ειναι ελαφρως πιο γρηγορο απο Ε46 καθοτι η ιπποδυναμη ειναι σχεδον η ιδια(δυναμομετρημενα παιζουν και τα 2 στους τροχους γυρω στα 300 αλογα) το σασμαν ειναι το ιδιο στα χειροκινητα και το βαρος ειναι 140kg υπερ του Ε36.

oldcarskickass
02-03-10, 00:12
Να και το EVO (το 3.2).
http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=152977
Ρε παίδες δεν έχω Μ3, αλλά το να είναι περασμένης γενιάς όχημα πιο αργό από το ΑΚΡΙΒΩΣ επόμενο μοντέλο είναι σαν ΚΑΘΕ μηχανικός στην BMW και ειδικά στο ///Μ division να δηλώνει ΑΝΟΙΧΤΑ ότι ΑΠΕΤΥΧΕ.

Εντάξει μπορεί ο S54 να είναι για τα ΜΠΑΖΑ μοτέρ, να μη πηγαίνει ΒΗΜΑ αλλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση ΙΔΙΑΣ κατάστασης Μ3 το Ε36 να είναι μπροστά.-

Δε χρειάζεται ΟΥΤΕ να έχεις Μ3 ΟΥΤΕ να είσαι επιστήμονας ΟΥΤΕ ΚΑΝ ο EVANGELLOS για να είσαι κάθετος ότι το Ε46 είναι πιο γρήγορο.

Κωνσταντίνος
02-03-10, 00:27
Να και το EVO (το 3.2).
http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=152977


Σωστός για την διόρθωση. Οπως βλέπουμε λοιπόν (βασικά βλέπουμε αυτά που ξέραμε), υπέρχει σε όλα το Ε46 απο πλευράς επιδόσεων

Stunt Mike
02-03-10, 00:49
Οι χρονοι δειχνουν μια ελαφρα υπεροχη του Ε46(ουτε καροτσα) αλλα στην πραξη ποτε δεν το'χω δει να επαληθευεται....Στον δρομο τουλαχιστον.Βεβαια παντα υπαρχει ο παραγοντας ''οδηγος''.Τεςπα ετσι κι αλλιως το Ε46 ειναι κλασεις ανωτερο αυτοκινητο σε ολα του,αλλιως το M-Division δεν θα εμπαινε στον κοπο να το βγαλει στη παραγωγη.Αν θες να'σαι γρηγορος στην ευθεια προσανατολισου σε μπροστοκινητα τουρμπακια...

E36 RULES!!
02-03-10, 00:50
Mε έναν τρόπο θα είμαστε σίγουροι

:D

:D :D




http://www.abc.net.au/reslib/200711/r196707_748817.jpg

Geo_3D
02-03-10, 01:42
Ισως το πιο αντιπροσωπευτικο βιντεο με :
1)Μ3 Ε36 3.2 που δουλευει κυριολεκτικα αστερι το μοτερ
2)Μ3 Ε46 καμπριο που ως γνωστον ειναι πιο αργο απο Μ3 Ε46 κουπε λογω βαρους
3)Πολυ καλο οδηγο στο Ε36 και αψογη εκκινηση
4)Κουλαδι οδηγο στο Ε46 και χαλια εκκινηση
5)2ες οπου φαινεται καθαρα και μονο η δυναμη του κινητηρα σε συνδιασμο και με την διαφορα βαρους φαινεται να ειναι λιγο πιο γρηγορο το Ε46

http://www.youtube.com/watch?v=NVbdcMsVilA

Κατα τα άλλα,
-το ερωτημα του δημιουργου του thread με τον τροπο που το εγραψε ειναι για γελια,απλα...βριστε ελευθερα

-Η αναλυση και η συγκριση ενος Μ3 Ε46 και Ε36 ειναι πολυ ενδιαφερουσα.Προσωπικα αφενως πιστευω οτι δεν υπαρχει Μ3 Ε36 στην Ελλαδα που να δουλευει και να πηγαινει σαν κανονικο Μ3 και υπαρχουν στην ιδια κατηγορια και πολλα Μ3 Ε46,ξερετε απο εκεινα που δηλωνουν 380 αλογα και ειναι πισω απο μαμα,αλλά και αυτα που ενω ειναι μαμα και τα 2 εχουν 2-3 καροτσες διαφορα
Αφ'ετερου,μην κοιταμε μονο το peak της ισχυος οτι ειναι 20 θεωρητικα αλογα μονο...Αυτα ειναι στο peak...Μια διαφορα γενικοτερα υπαρχει σε ολο το φασμα στροφων,αρα ανεβαζει με περισσοτερα αλογα,οποιαδηποτε στιγμη

Θεωρητικα λοιπον,αλλά και πρακτικα τουλαχιστον στο μυαλο μου,δεν υπαρχει περιπτωση Μ3 Ε36 να ειναι μπροστα απο Μ3 Ε46 σε στοκ παντα μορφη.....ή θα παιζει χοντρη βελτιωση στο 36αρι ή θα εχει προβλημα το Ε46 (χωρις να ειναι απαραιτητο να αναβει το check engine)

bmwdakiaspower
02-03-10, 01:43
Επι της πράξης λοιπόν!!!http://www.youtube.com/watch?v=Ss2FgMiv2fo

rapid_fast
02-03-10, 02:37
Να και το EVO (το 3.2).
http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=152977
Ρε παίδες δεν έχω Μ3, αλλά το να είναι περασμένης γενιάς όχημα πιο αργό από το ΑΚΡΙΒΩΣ επόμενο μοντέλο είναι σαν ΚΑΘΕ μηχανικός στην BMW και ειδικά στο ///Μ division να δηλώνει ΑΝΟΙΧΤΑ ότι ΑΠΕΤΥΧΕ.

Εντάξει μπορεί ο S54 να είναι για τα ΜΠΑΖΑ μοτέρ, να μη πηγαίνει ΒΗΜΑ αλλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση ΙΔΙΑΣ κατάστασης Μ3 το Ε36 να είναι μπροστά.-

Δε χρειάζεται ΟΥΤΕ να έχεις Μ3 ΟΥΤΕ να είσαι επιστήμονας ΟΥΤΕ ΚΑΝ ο EVANGELLOS για να είσαι κάθετος ότι το Ε46 είναι πιο γρήγορο.

To E28 M5 έριχνε στα αφτιά την Ε34 Μ5 μέχρι το 1992..
Και ας ήταν η Ε34 με 40 άλογα παραπάνω..
Απέτυχαν λοιπόν??
Δεν υπάρχει αυτονόητο σε αυτά τα πράγματα...

konc
02-03-10, 08:16
Ρε παιδιά, έλεος πια. Θα διαφωνήσουμε και για το αν η θάλασσα αποτελείται από νερό εδωμέσα. Μήπως αποτελείται από γάλα? Τίποτα δεν είναι απίθανο.
Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει, αλλά αυτή η παραπληροφόρηση καταντάει επικίνδυνη. Το 46άρι είναι ΧΑΛΑΡΑ μπροστά απ' όπου και αν ανοίξουν και δεν καταλαβαίνω γιατί το συζητάμε ακόμα.
Εγώ πάντως αρνούμαι ακόμα και να σκεφτώ μήπως η θάλασσα είναι από γάλα, είναι από τα πράγματα που απλά ΙΣΧΥΟΥΝ.

mimisbmw
02-03-10, 08:43
Θεωρητικα λοιπον,αλλά και πρακτικα τουλαχιστον στο μυαλο μου,δεν υπαρχει περιπτωση Μ3 Ε36 να ειναι μπροστα απο Μ3 Ε46 σε στοκ παντα μορφη.....ή θα παιζει χοντρη βελτιωση στο 36αρι ή θα εχει προβλημα το Ε46 (χωρις να ειναι απαραιτητο να αναβει το check engine)

ήθελα να σου πω φίλε μου οτι το bmw e46 του φίλου μου έχει ανοίξει με γνωστά m3 e46 της αθήνας (κομμώτη και geo ) και πηγαίνανε κόπια. υποτίθεται οτι είναι απο τα γρήγορα m3.
παρόλα αυτα το ε36 που δοκιμάσαμε (είναι θεσσαλονικίο ) το αυτοκίνητο αυτό ήταν πιο γρήγορο.

STR
02-03-10, 08:47
Φιλε μου προσεξε να δεις...Εγω ειμαι φαν του Ε36 μεχρι βλακειας αλλα...Το Ε46 ειναι σαφως πιο γρηγορο εστω και λιγο , σε εργοστασιακη μορφη. Τα χρονια ειναι πολλα ειδικα απο το Ε36 για να βρεις ενα σε αψογη κατασταση ωστε να πηγαινει οπως τοτε που βγηκε απο το εργοστασιο για να κανεις την συγκριση σου.

Ειναι ενας αλλος παραγοντας ομως που μπορει να παιξει ρολο. Επειδη θα εχεις δει και θα εχεις ακουσει για κοντρες που ειναι μπροστα ποτε το ενα και ποτε το αλλο , αυτο που θα παιξει ρολο ειναι η κατασταση του Ε36 που θα παρεις η φτιαξεις. Θα το εχεις σε τελεια κατασταση, θα ψαχτεις σε 2-3 γνωστα πραγματακια που μπορει να του κοβουν αλογακια και αν προχωρησεις και σε 2-3 απλες βελτιωσεις θα εισαι πολυ ευχαριστημενος και ισως και μπροστα απο αρκετα Ε46.

Αν σου αρεσει να το παρεις με χιλια. Ειναι πανεμορφο(για μενα τουλαχιστον) ειναι πρωτοποριακο για την εποχη του παντα, ειναι σπανιοτατο(για γνησιο μιλωντας) και περα απο το vanos δεν εχει βγαλει αλλα σημαντικα προβληματα. Για ντριφτ ειναι αψογο , και για καθημερινο αυτοκινητο παρα πολυ πολιτισμενο!!!
Καλοριζικο!!!
Υ.Γ. Ελπιζω να παρεις ενα απο τα ελαχιστα γνησια που υπαρχουν!!!!

Action Man
02-03-10, 09:17
Πάντως του "Πάνου Usa" η Ε36 κυριολεκτικά έραβε αν θυμάσαι.
Konc,για σένα χτυπάει η καμπάνα.....το συγκεκριμένο μοτεράκι σου ανήκει πλέον.:D

konc
02-03-10, 10:10
Το ξέρω και το πίνω με το καλαμάκι :D
Όπως και να έχει, μπροστά από Ε46 ΔΕΝ είναι, και ας είναι από αυτά που "ράβουν"!
Βέβαια εδώ μιλάμε για το 321 που έτσι και αλλιώς είναι πολύ μπροστά από το 286, αλλά και πάλι πίσω από Ε46 είναι.

EVANGELOS
02-03-10, 10:48
Φίλε μου ένα σωστό 36άρι πιθανώς και να είναι μπροστά από Ε46

Όμως δεδομένου ότι τα 36άρια είναι 10-15 ετών και το 90% μετατροπές με αμφιλεγόμενα μηχανικά μέρη λογικό να μην αποδίδουν όπως θα έπρεπε !!!

m_power_lunatic
02-03-10, 10:59
Φίλε μου ένα σωστό 36άρι πιθανώς και να είναι μπροστά από Ε46

Όμως δεδομένου ότι τα 36άρια είναι 10-15 ετών και το 90% μετατροπές με αμφιλεγόμενα μηχανικά μέρη λογικό να μην αποδίδουν όπως θα έπρεπε !!!

Πριν χρονια ενας φιλος και μηχανικος και γνωστος ευρυτερα στον χωρο με τα BMW ειχε για ενα φεγγαρι στα χερια του ισως το καλυτερο Μ3 Ε36 που περασε ποτε στην Ελλαδα,γνησιο ESTORIL χρωμα το ειχε παρει απο εναν αλλο φιλο μου και γνωστο μου ο οποιος το ειχε αγορασει απο γνωστο ποδοσφαιριστη της ΑΕΚ οταν επαιζε στο εξωτερικο (ολοι ξερουμε ποιο ειναι).Αυτο το αμαξι το οδηγουσε επι το πλειστον η συζηγος του ποδοσφαιριστη-την ειχα δει πολλες φορες-μεχρι τα 57.000χλμ που αρχισε να αλλαζει χερια απο καφτες ιδιοκτητες.Λοιπον μεχρι τα 70-75.000χλμ το αμαξι ειχε ανοιξει με Μ3 Ε46 του 04 με 25-30.000χλμ και πηγαινε λιγο πιο μπροστα απο οτι θυμαμαι και ειχε ανοιξει και με Μ5 Ε39 του 02-03 και μεχρι αρκετα χλμ του εριχνε ξυλο.Βεβαια ειχε ανοιξει και με ενα 286 τοτε (το μοτερ το ειχε ο Πανος τοτε αυτο που φοραει ο φιλος konc σημερα) και πηγαινε με το ζορι λιγο πιο μπροστα.

EVANGELOS
02-03-10, 11:02
Toυ Τσιάρτα ήταν πολύ καλό ... αλλά και του Πάνου το gt πηγαινε τέζα ... και του Σκαντάλια το ασημί ήταν πολύ καλό κλπ κλπ

Action Man
02-03-10, 11:07
Απλά ήταν σωστά συντηρημένα παίδες.
Αλλά γενικότερα η Ε46 είναι μπροστά σε πολλούς τομείς.

EVERGET
02-03-10, 12:49
Θεωρώ πως από στάση με launch control και smg στο 6 το Ε46 έχει σίγουρα το προβάδισμα.

Απανταχού κοντράκιδες καλύτερα ψωνίστε Ιαπωνικά, και αφήστε τα Μ για τους pure-ίστες!

EVANGELOS
02-03-10, 13:02
το launch control δεν είναι καλή επιλογή παρά μονο σε ΠΟΛΥ καλή άσφαλτο !!! ... είναι πάρα πολλές οι στροφές για εκκίνηση σε νορμάλ άσφαλτο

EVERGET
02-03-10, 13:26
Εξαρτάται πιο mode του launch control θα ενεργοποιήσεις. Στο launch mode παρά τις 4.000rpm ο συμπλέκτης αφήνεται πατιναριστός και κάνει σε νορμάλ δρόμο βέλτιστη εκκίνηση. Στο burnout mode εκεί ο συμπλέκτης αφήνεται απότομα οπότε ξεκινάς απλά εντυπωσιακά.

manos///3
02-03-10, 13:35
Εξαρτάται πιο mode του launch control θα ενεργοποιήσεις. Στο launch mode παρά τις 4.000rpm ο συμπλέκτης αφήνεται πατιναριστός και κάνει σε νορμάλ δρόμο βέλτιστη εκκίνηση. Στο burnout mode εκεί ο συμπλέκτης αφήνεται απότομα οπότε ξεκινάς απλά εντυπωσιακά.

Kαι ΠΩΣ επιλεγεις mode στο LC???:confused:

EVERGET
02-03-10, 13:45
Αν δεις το manual του αυτοκινήτου σου το λέει. Εάν κρατώντας το λεβιέ μπροστά σανιδώσεις το γκάζι στο πάτωμα ενεργοποιείται το burnout εάν το πατήσεις σταδιακά ως το πάτωμα ενεργοποιείται το launch mode.

BMW Power
02-03-10, 13:48
Εάν κρατώντας το λεβιέ μπροστά σανιδώσεις το γκάζι στο πάτωμα ενεργοποιείται το burnout.....

και παίρνεις το πλαίσιο στο χέρι.......

manos///3
02-03-10, 13:48
Αν δεις το manual του αυτοκινήτου σου το λέει. Εάν κρατώντας το λεβιέ μπροστά σανιδώσεις το γκάζι στο πάτωμα ενεργοποιείται το burnout εάν το πατήσεις σταδιακά ως το πάτωμα ενεργοποιείται το launch mode.

Koιτα να δεις τι μαθαινεις!
Στο δικο μου δε παιζει αυτο...και οι στροφες ανεβαινουν στις 5000 σ.α.λ. σχεδον παντα..
Καλα λεω εγω να κανω ενα ρισετ.

Ontopic
To 46 ειναι πιο γρηγορο απο 36
οπως και το 92 πιο γρηγορο απο 46...

Geo_3D
02-03-10, 19:56
Εγω παντως στο πιο πανω ποστ που εγραψα μιλουσα για Μ 36 και 46 τα οποια ειναι σε στοκ μορφη και εννοειται πως δουλευουν σωστα!Απο εκει και περα,και ενα 318,μπορει να τα ραβει χαλαρα και τα 2 (βλ j.muller)

mo328i
02-03-10, 23:58
Αν δεις το manual του αυτοκινήτου σου το λέει. Εάν κρατώντας το λεβιέ μπροστά σανιδώσεις το γκάζι στο πάτωμα ενεργοποιείται το burnout εάν το πατήσεις σταδιακά ως το πάτωμα ενεργοποιείται το launch mode.

ωχ ! αυτο δεν το ηξερα!θα το κοιταξω να δω μεχρι που ανεβαινουν οι στροφες (χωρις να αφησω τον λεβιε βεβαια) μην το παρουμε και στο χερι το πατωμα!!!!

arism3e36
04-03-10, 23:24
Nα πω κ γω τη δικια μου εμπειρια,τρια χρονια ηταν αυτα με το 3.2 ,
Ειχα ανοιξει με πολλα κ νορμαλ κ με εξατμιση(τουλαχιστον αυτο φαινοταν).Το συμπερασμα ειναι οτι απο σταση το βαρανε καλα το 36αρι αλλα απο ενα σημειο κ μετα χανετε η μπαλα κ εισαι μπροστα με το 36αρι. Απο ρεπριζ ομως εφευγα κατευθειαν.
Λογαριασμος τουλαχιστον για μενα....εδωσα το 36αρι κ παω για 46αρι....ειναι αλλου το αυτοκινητο...αν θες κατι παραπανω πρεπει να κοιταξεις αλλου.

kostasm3
30-03-10, 22:09
φιλε εχω μ3 ε46.πριν 2 μερες βρηκα ενα ε36 321 stock.πατησαμε απο 3ες και 120 με αποτελεσμα να κανω ενα μισο κενο.στην 4η αλλο ενα κενο και στην 5η η διαφορα μεγαλωνε σιγα σιγα.

kostasm3
18-04-10, 13:41
εδω εχω ενα video το δικο μου με ενα αλλο M3 e46 εκκεντροφορατο.
http://www.youtube.com/watch?v=Sg3lZRlTI_Y

Straight six
18-04-10, 14:01
εδω εχω ενα video το δικο μου με ενα αλλο M3 e46 εκκεντροφορατο.
http://www.youtube.com/watch?v=Sg3lZRlTI_Y


Κανονικο κουρεμα στο σαζμαν ε? ωραιος...

kostasm3
18-04-10, 22:48
[QUOTE=kostasm3;376683]εδω εχω ενα video το δικο μου με ενα αλλο M3 e46 εκκεντροφορατο.
http://www.youtube.com/watch?v=Sg3lZRlTI_Y[/QU


Κανονικο κουρεμα στο σαζμαν ε? ωραιος...

ε! ναι! το δευτερο ειναι αυτο..

EVERGET
18-04-10, 23:02
ωχ ! αυτο δεν το ηξερα!θα το κοιταξω να δω μεχρι που ανεβαινουν οι στροφες (χωρις να αφησω τον λεβιε βεβαια) μην το παρουμε και στο χερι το πατωμα!!!!

Προσοχή με τα Launch Control! Έξι με εφτά φορές και αρκούν για να βγεί off ο μαμά δίσκος! Δηλαδή κάθε launch σου κοστίζει 100euros (αφού γύρω στα 700 κοστίζει η αλλαγή δίσκου στο M3 smg).

BMW Power
19-04-10, 10:54
Που είναι τα Μ3 στο video?

Μετατροπές είναι και τα δύο?

EVANGELOS
19-04-10, 11:27
το Μ3 δεν είναι στο βίντεο μεν ... είναι όμως πολύ ωραίο αμάξι γενικά !!! :D :D

kostasm3
19-04-10, 16:04
Που είναι τα Μ3 στο video?

Μετατροπές είναι και τα δύο?

μετατροπη σε m3 ειναι και τα 2 απο 330ci.