PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΕΚΡΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΣΕ E60


stamos68
02-03-10, 00:57
ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ...
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΩΤΑ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ, ΕΝΔΕΙΞΗ ΧΛΜ,ΣΤΡΟΦΩΝ, ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ.
Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΘ IDRIVE ΔΟΥΛΕΥΕΙ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ ΚΑΜΠΙΝΑΣ, ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΚΙΝΗΤΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΦΩΤΑ, ΦΛΑΣ, ΑΛΑΡΜ, ΦΩΤΑ ΣΤΟΠ, ΚΛΠ.
ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ, ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ(ΝΟΥΜΕΡΟ ) ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΡΕΥΜΑ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ, ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.
ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΤΑΣΗ Η ΛΥΣΗ ΔΕΚΤΗ.

mixalhs
02-03-10, 01:31
Να πας αντιπροσωπεια θα ελεγα εγω.....

rapid_fast
02-03-10, 02:40
Εάν όλο το καντράν νέκρωσε, και είναι υπεύθυνη μια και μόνο ασφάλεια, θα εκπλαγώ..

stamos68
02-03-10, 23:57
Χθες το βράδυ ειχα ελεγξει ολες τις ασφάλειες οπτικα (βγάζω βαζω) και ειχα βγάλει τους πόλους της μπαταρίας και τους είχα ξαναβάλει , αλλά δεν είχε γίνει τίποτα.
Σήμερα το πρί όλα δούλευαν κανονικά, είχα ενδείξεις στο καντράν κανονικά, ήθελε ρύθμιση το ρολόϊ, οχι η ημερομηνία, ούτε οι μνήμες του ραδιο και η κατανάλωση βενζίνης και ο μερικός χιλιομετρητηής ήταν μηδενισμένα.
Χαίρομαι που όλα επανήλθαν αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι ο λόγος που παρουσιάστηκε το πρόβλημα και μήπως φταίει κάτι βαθύτερο.
Παρακαλώ οποιαδήποτε γνώμη είναι σεβαστή και δεκτή , πριν παω στο συνεργείο για έλεγχο, απλώς είναι διαφορετικά να πάω κάπως ενημερωμένος και υποψιασμένος απο τι μπορεί να προήλθε το πρόβλημα και αλλιώς να μην έχω ιδέα και να μου λένε ότι θέλουν.
Ευχαριστώ.

Geo_3D
03-03-10, 02:25
Τα συμπτωματα φερνουν σε μοναδα SZL (κεντρο διακοπτων κολωνας τιμονιου).Ειναι το κομματι πισω απτην στεφανη του τιμονιου με τους διακοπτες του φλας και των υαλ/ρων..πηγαινε σε μια αντιπροσωπεια να το βαλουν στην διαγνωση,αλλιως εδω μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε

stamos68
03-03-10, 23:27
Τα συμπτωματα φερνουν σε μοναδα SZL (κεντρο διακοπτων κολωνας τιμονιου).Ειναι το κομματι πισω απτην στεφανη του τιμονιου με τους διακοπτες του φλας και των υαλ/ρων..πηγαινε σε μια αντιπροσωπεια να το βαλουν στην διαγνωση,αλλιως εδω μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε

Ευχαριστώ πολύ , θα το κάνω, κάποια εκτίμηση για το κόστος αν είναι κάτι τέτοιο???? ξέρεις ????

Geo_3D
04-03-10, 01:12
Παλια ηταν στα 400 ευρω περιπου αλλαγμενο,αλλά δεν ξερω αν εχουν αλλαξει οι τιμες καθως και ποια μοντελα αφορουσαν τα 400 ευρω...ηταν λιγο διαφορετικες οι τιμες σε ασσους,τριαρες και πενταρες

sephiablau
05-03-10, 13:33
Να πας αντιπροσωπεια θα ελεγα εγω.....


Ασε...ειδαμε και της Αντιπροσωπειες....:rtfm: