PDA

Επιστροφή στο Forum : Χτυπήματα απο πετραδακια


Nikos-bmw m3 competition
02-03-10, 10:07
Γνωρίζει κανείς δοκιμασμενες λύσεις για να προστατέψω το αμάξι (το μπροστινό μέρος) από χτυπήματα στην εθνική απο πέτρες, χαλικάκια.....κάθε φορά που βγαίνω στην εθνική και τρέχω βρίσκω τουλάχιστον 3-4 χτυπήματα απο πέτρες.

george316
02-03-10, 11:10
να το εχεις μονιμα στο γκαραζ!!!!!!
χαχαχ πλακα κανω βεβαια...
ειναι πολυ δυσκολο εως ακατορθωτο να μπορεσεις να κρατησεις το αμαξι χωρις καποιο σημαδακι απο καμμια αδεσποτη πετρα.
υπαρχουν στο εμποριο παρολα αυτα μασκες για προφυλακτηρα και καπω.ειναι πανασχημες,αλλα σιγουρα προστατευουν..

mitsos_chania
02-03-10, 11:46
υπαρχει καπου νομιζω και μια διαφανη μεμβρανη η οποια μπαινει στο καπο και το προστατευει απο τετοια χτυπηματα και η οποια δεν φαινεται.Θα ψαξω να βρω site και θα επανελθω

mo328i
03-03-10, 01:02
νομιζω υπαρχουν κατι σαν δερματινες που προστατευουν το μπροστινο μερος του καπο..αβ δεν κανω λαθος εχω δει κατι παρομοια.

Nikos-bmw m3 competition
03-03-10, 08:08
υπαρχει καπου νομιζω και μια διαφανη μεμβρανη η οποια μπαινει στο καπο και το προστατευει απο τετοια χτυπηματα και η οποια δεν φαινεται.Θα ψαξω να βρω site και θα επανελθω
Φίλε μου αν μπορέσεις να βρείς το site θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα... :-)

fast-enough
03-03-10, 11:54
Φίλε μου αν μπορέσεις να βρείς το site θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα... :-)

Αν ψάξεις λίγο, θα δεις πως πολλές εταιρείες βγάζουν μεμβράνες για το αμάξωμα και όχι μόνο για τα τζάμια. (π.χ. 3Μ) http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_EU/EU-Auto/Home/ExploreOur/ProductFamilies/PaintProtectionFilm/
:hello: