PDA

Επιστροφή στο Forum : Μ3ΜΑΝ vs TT QUATTRO 225


M3MAN
21-09-05, 19:36
Αναφορα κοντρας
Ημερα: Τεταρτη 21 Σεπτεμβριου 2005
Ωρα: περιπου 18:15
Τοποθεσία: Μαυρη Βουλιαγμενης
Θερμοκρασια: 26C
Συνθηκες: ηλιοφανεια, στεγνο οδοστρωμα

Γυριζοντας απο δουλεια βλεπω ενα ζωηρο, πολυ ζωηρο TT quattro με διπλες εξατμισεις, ασημι, μονο με τον οδηγο του ο οποιος εντυπωσιαζε με τις ανεγκεφαλες σφηνες του προκαλωντας το μενος των αλλων νορμαλ οδηγων.

Σκεπτομαι απο μεσα μου τι καλυτερη θεραπεια απο ενα κερασμα τσαγιου και μαλιστα σε αυτοκινητο του VΑG group? Εξάλλου ποτε δεν ειχα "παει" με ΤΤ και αυτος ο οδηγος ηταν περισσοτερο απο προθυμος. Τουτο εδω πρεπει να ειχε τουλαχιστο 225PS. Ο τυπος το ειχε φτιαξει ωραια με αυτες τις χρωμιωμενες επενδυσεις στον προφυλακτηρα γυρω απο τις μπουκες. Απο αλλες εμπειριες με S3 αναλογων δυνατοτητων δεν ανησυχουσα και πολυ.

Ετσι λοιπον βρισκω τροπο και καταφερνω να ειμαι πισω του στην αριστερη λωριδα με ενα μονο αυτοκινητο μπροστα μας.

Με την 1η περασαμε τον νορμαλ οδηγο και παμε 2ες, παω καλα γιατι αν και απο πισω του και αλλαζοντας λωριδα ειμαι διπλα του πολυ γρηγορα και ανοιγω...ανοιγω..αλλα ενθουσιασμενος χανω αυτοσυγκεντρωση δεν βλεπω στροφομετρο και πεφτω στον κοφτη φτοοουυ.....κρεμαω και μην εχοντας τις στροφες ψηλα μου φευγει ½ καροτσα μπροστα.

Με 3ες ομως του ριχνω με χαρακτηριστικη ανεση μια συνοικια...για Π-Λ-Α-Κ-Α σας λεω και φτανω 1ος στο επομενο φαναρι που ηταν κοκκινο, στέλνοντας τον κατοχο του ΤΤ σε προβηματισμο (κοιτουσε το κοντερ του).

Τι να σας πω το καταυχαριστηθηκα.

TheCondor
21-09-05, 19:58
Αναφορα κοντρας
Ημερα: Τεταρτη 21 Σεπτεμβριου 2005
Ωρα: περιπου 18:15
Τοποθεσία: Μαυρη Βουλιαγμενης
Θερμοκρασια: 26C
Συνθηκες: ηλιοφανεια, στεγνο οδοστρωμα

Γυριζοντας απο δουλεια βλεπω ενα ζωηρο, πολυ ζωηρο TT quattro με διπλες εξατμισεις, ασημι, μονο με τον οδηγο του ο οποιος εντυπωσιαζε με τις ανεγκεφαλες σφηνες του προκαλωντας το μενος των αλλων νορμαλ οδηγων.

Σκεπτομαι απο μεσα μου τι καλυτερη θεραπεια απο ενα κερασμα τσαγιου και μαλιστα σε αυτοκινητο του VΑG group? Εξάλλου ποτε δεν ειχα "παει" με ΤΤ και αυτος ο οδηγος ηταν περισσοτερο απο προθυμος. Τουτο εδω πρεπει να ειχε τουλαχιστο 225PS. Ο τυπος το ειχε φτιαξει ωραια με αυτες τις χρωμιωμενες επενδυσεις στον προφυλακτηρα γυρω απο τις μπουκες. Απο αλλες εμπειριες με S3 αναλογων δυνατοτητων δεν ανησυχουσα και πολυ.

Ετσι λοιπον βρισκω τροπο και καταφερνω να ειμαι πισω του στην αριστερη λωριδα με ενα μονο αυτοκινητο μπροστα μας.

Με την 1η περασαμε τον νορμαλ οδηγο και παμε 2ες, παω καλα γιατι αν και απο πισω του και αλλαζοντας λωριδα ειμαι διπλα του πολυ γρηγορα και ανοιγω...ανοιγω..αλλα ενθουσιασμενος χανω αυτοσυγκεντρωση δεν βλεπω στροφομετρο και πεφτω στον κοφτη φτοοουυ.....κρεμαω και μην εχοντας τις στροφες ψηλα μου φευγει ½ καροτσα μπροστα.

Με 3ες ομως του ριχνω με χαρακτηριστικη ανεση μια συνοικια...για Π-Λ-Α-Κ-Α σας λεω και φτανω 1ος στο επομενο φαναρι που ηταν κοκκινο, στέλνοντας τον κατοχο του ΤΤ σε προβηματισμο (κοιτουσε το κοντερ του).

Τι να σας πω το καταυχαριστηθηκα.


:bowdown::bowdown:

Α ρε τι σου κανουν 321 αλογατα στο Ε36..... Ευγε! Τσαγιασες το αμαξι που ποτε δεν μου αρεσε, με το αμαξι που παντα αγαπουσα και θα αγαπω!! :wub:

Bmw-group vag = 1-0 ( αν και ηταν παραπανω απο αναμενομενο αλλα δεν εχει σημασια :D )

M3MAN
21-09-05, 20:06
Νασαι καλα φιλε condor, και εγω ποτε δεν χωνεψα τα ΤΤ.

ΜΙΧΑΛΗΣ
22-09-05, 08:22
Συγχαρητηρια και απο μενα φιλε εκανες αυτο που επρεπε με το σωστο αυτοκινητο στον σωστο πελατη!!Το ευχαριστηθηκα ευγε!!ΠΕΛΑΤΕΕΕΕΕΣΣΣΣ!!!! :flipa:

Dark_Niaou
22-09-05, 08:55
ευγε ρε φίλε. Εναν "πατιμένο κουβα", όπως έλεγα πάντα.... αλλά γρήγορο...

bujinkan
22-09-05, 11:08
3+ ΛΙΤΡΑ VS 1,8 ΛΙΤΡΑ ΚΑΙ 321PS VS 225PS σαν να εκλεψες εκκλησια μου φαινεται :D :D

Geo_3D
22-09-05, 11:10
Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι.Αν αυτο λεγεται κλεψιμο εκκλησιας,τοτε μπραβο ρε φιλε.Καθε μερα να το κανεις.Και αμα ποτε χρειαστεις τσιλιαδορο,εδω ειμαι και γω

Strax
22-09-05, 11:25
3+ ΛΙΤΡΑ VS 1,8 ΛΙΤΡΑ ΚΑΙ 321PS VS 225PS σαν να εκλεψες εκκλησια μου φαινεται :D :D

Ας μην άνοιγε το Audi τότε. Με αυτή τη λογική μόνο με ίδια αμάξια (ίδια μάρκα, ίδιο μοντέλο, ίδια χρονολογία, ίδια κατάσταση, ίδια χιλιόμετρα κλπ) θα έπρεπε να γίνονται ανοίγματα. Εξάλλου, ας μην το πάταγε το Audi. Μην ξεχνάς ότι τα περισσότερα είναι και βελτιωμένα....

manosbmw318ie30
22-09-05, 11:28
Ας μην άνοιγε το Audi τότε. Με αυτή τη λογική μόνο με ίδια αμάξια (ίδια μάρκα, ίδιο μοντέλο, ίδια χρονολογία, ίδια κατάσταση, ίδια χιλιόμετρα κλπ) θα έπρεπε να γίνονται ανοίγματα.....


... και με τον ίδιο οδηγό! Αλλά τότε θα ήταν βαρετό και το αποτέλεσμα στάνταρ Χ!!! :icon02:

Fanatic
22-09-05, 11:34
Ρε παιδια τι λεμε τωρα....γιατι να μην κανεις χαβαλε...πολυ πιθανο να ηξερε το ΤΤ οτι θα φαει τσαγακι αλλα και παλι για τον χαβαλε ανοιξε....ετσι για να βλεπει 3200 κυβικα να κοφτιαζουν....απο την αλλη του Νικου (Μ3ΜΑΝ) ειναι πιο διακριτικο απο πολλα 316 οποτε...

Παντως αμα σκαει διπλα μου καμια PORCHE,Μ3 ktl εγω φευγω βροοουμμμμ μπας και το πατησει ο αλλος και κατσω να χαζευω λιγακι...παει να πει οτι πιστευω οτι εχω πιθανοτητες να τον περασω???

BMW5S
22-09-05, 11:41
Ετσι και αλλιως ειναι πιο ευκολο να βρεις στον δρομο 316 mpack με τεραστιες ζαντες και τρελλες εξατμισεις παρα πραγματικές Μ3. Μπορει ο οδηγος του AUDI να νόμιζε κατι τέτοιο

bujinkan
22-09-05, 12:15
Ρε παιδια τι λεμε τωρα....γιατι να μην κανεις χαβαλε...πολυ πιθανο να ηξερε το ΤΤ οτι θα φαει τσαγακι αλλα και παλι για τον χαβαλε ανοιξε....ετσι για να βλεπει 3200 κυβικα να κοφτιαζουν....απο την αλλη του Νικου (Μ3ΜΑΝ) ειναι πιο διακριτικο απο πολλα 316 οποτε...

Παντως αμα σκαει διπλα μου καμια PORCHE,Μ3 ktl εγω φευγω βροοουμμμμ μπας και το πατησει ο αλλος και κατσω να χαζευω λιγακι...παει να πει οτι πιστευω οτι εχω πιθανοτητες να τον περασω???
συμφωνω μαζι σου και εγω θα ανοιγα για τον ιδιο λογο και δεν θα ειχα φυσικα αυταπατες οτι θα τσαγιαζα Μ3 :)

ΜΙΧΑΛΗΣ
22-09-05, 13:37
3+ ΛΙΤΡΑ VS 1,8 ΛΙΤΡΑ ΚΑΙ 321PS VS 225PS σαν να εκλεψες εκκλησια μου φαινεται :D :D

Αστο φιλε τελειως αστοχο!!! :banghead: Ενιαιο θα τρεξουμε στο τελος???!!!Δηλ εαν κατσει του Νικου ενα απο τα πολλα ΤΤ 1,8 350 κ 400ps θα του πει ο Νικος οχι δεν τα στηνω εισαι 18αρης και ειμαι 3λιτρος!! Στον δρομο αυτα δεν υπαρχουν!! ΕΕΕΤΣΙΙΙΙ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!!! :kissass:

kalabas
23-09-05, 11:40
Αστο φιλε τελειως αστοχο!!! :banghead: Ενιαιο θα τρεξουμε στο τελος???!!!Δηλ εαν κατσει του Νικου ενα απο τα πολλα ΤΤ 1,8 350 κ 400ps θα του πει ο Νικος οχι δεν τα στηνω εισαι 18αρης και ειμαι 3λιτρος!! Στον δρομο αυτα δεν υπαρχουν!! ΕΕΕΤΣΙΙΙΙ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!!! :kissass:

etsi einai ayta, exei faei filos mou me 325 tsai apo yugo turbi sta 200 xlm kai den to pisteve....kali fasi!!!!

Fad3In
23-09-05, 22:58
Ας μην άνοιγε το Audi τότε.
;)
Οσο για το Yugo,την εχω πατησει κι εγω...
Τουλαχιστον του την ειπα με το ...δυνατοτερο ηχοσυστημα μου! αχαχαχ :smashtard
Ν.