PDA

Επιστροφή στο Forum : Υγραεριοκίνηση (LPG)


E46_325ci
16-03-10, 11:59
Παιδια, εχει κανεις σας εμπειρια απο τετοια μετατροπη σε εξακυλινδρο Ε46;
Φαινεται να συμφερει πολυ οικονομικως, με τις σημερινες τιμες της αμολυβδης.

george316
16-03-10, 12:57
παρακαλω οποιος γνωριζει εστω και κατι παραπανω ας το αναφερει.
εχθες ακουσα οτι υπαρχει και οφελος απο τα τελη κυκλοφορια σε αυτα τα αυτοκινητα που εχουν υγραεριο.

zami
16-03-10, 13:25
φατε ματια ψαρια.....
www.ygraeriokinisi.gr

ενας φιλος μου εκανε την τροποποιηση προσφατα σε ενα Grand Cherokee 3,7lt.μεχρι τωρα εχει τις καλυτερες εντυπωσεις.του στοιχισε γυρω στα 1700€ και το καλυτερο:μπορεις να επιλεγεις εσυ με τι καυςιμο θα κινηθεις,με το πατημα ενος κουμπιου!!αυτο ειναι πολυ χρησιμο αν σκεφτειτε οτι δεν εχει παντου βενζιναδικα με αεριο.επισης οι ιχηδες θα πρεπει να κανουν οπωσδηποτε οδικη βοηθεια αφου δεν θα εχουν ουτε ρεζερβα!!!!!στο χωρο της ρεζερβας μπαινει η φιαλη /τεποζιτο του αεριου....

billarassss
24-03-10, 20:36
φατε ματια ψαρια.....
www.ygraeriokinisi.gr

ενας φιλος μου εκανε την τροποποιηση προσφατα σε ενα Grand Cherokee 3,7lt.μεχρι τωρα εχει τις καλυτερες εντυπωσεις.του στοιχισε γυρω στα 1700€ και το καλυτερο:μπορεις να επιλεγεις εσυ με τι καυςιμο θα κινηθεις,με το πατημα ενος κουμπιου!!αυτο ειναι πολυ χρησιμο αν σκεφτειτε οτι δεν εχει παντου βενζιναδικα με αεριο.επισης οι ιχηδες θα πρεπει να κανουν οπωσδηποτε οδικη βοηθεια αφου δεν θα εχουν ουτε ρεζερβα!!!!!στο χωρο της ρεζερβας μπαινει η φιαλη /τεποζιτο του αεριου....

αυτο δεν ειναι στανταρ φιλε μου. μπορεις ν τ βαλεις κ στ πορτ παγκαζ αν θελεις..
αν εχεις αρκετο χωρο φυσικα.

ThaNOS E46coupe
30-03-10, 23:20
διάβασε εδώ...ίσως σε βοηθήσει...

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=24458