PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ


george116
19-03-10, 16:56
Παιδια σε 2 μηνες τελειωνει η εγγυηση μου και μου εχει μπει στο μυαλο μια ιδεα επειδη κανω παρα πολλα χιλιομετρα να βγαλω τον κινητηρα 1600cc 122 αλογα και να βαλω τον 2000cc diesel με τα 177 αλογα θα ηθελα να μου πει καποιος που ξερει αν γινεται και αν εχετε ιδεα πανω κατω απο κοστος σε τετοιες μετατροπες thanx

fz21
19-03-10, 17:14
από όσο ξέρω μπορείς να κανεις μετατροπή το πετρέλαιο σε βενζίνη αλλα όχι το αντίθετο....δεν μπορείς να το δηλώσεις και να είσαι νόμιμος δηλ.

Nikos120i
20-03-10, 13:26
Παιδια σε 2 μηνες τελειωνει η εγγυηση μου και μου εχει μπει στο μυαλο μια ιδεα επειδη κανω παρα πολλα χιλιομετρα να βγαλω τον κινητηρα 1600cc 122 αλογα και να βαλω τον 2000cc diesel με τα 177 αλογα θα ηθελα να μου πει καποιος που ξερει αν γινεται και αν εχετε ιδεα πανω κατω απο κοστος σε τετοιες μετατροπες thanx

Θα είναι πιο φθηνό, πιο αξιόπιστο και πιο σωστό να το πουλήσεις και να πάρεις 120d.

===============================


Πόσες φορές έχω διαβάσει για μετατροπές σε 116i και 316i και πόσες θα διαβάσω ακόμα?! Όταν τα αγοράζατε απορώ δε ξέρατε τι παίρνατε? :nixweiss:

Kostas Christ
20-03-10, 14:02
μαλλον κανεις δεν περιμενει να ειναι τοσο αργα, ειδικα αν εχει εμπειρια απο ε30 ε36 που δεν ηταν γρηγορα αλλα ηταν αξιολογα

panos 316T
20-03-10, 14:04
Θα είναι πιο φθηνό, πιο αξιόπιστο και πιο σωστό να το πουλήσεις και να πάρεις 120d.

===============================


Πόσες φορές έχω διαβάσει για μετατροπές σε 116i και 316i και πόσες θα διαβάσω ακόμα?! Όταν τα αγοράζατε απορώ δε ξέρατε τι παίρνατε? :nixweiss:

απορώ με αυτούς που βάζουν σε 120:
m pack
λεβιέ m κλπ...και δεν αγοράζουν μια M από την αρχή!!!

sorry φιλε νίκο αλλα δεν είναι λογική αυτή...
πολλοί τα χουν αφήσει μαμά άλλοι τα βελτιώνουν ,όπως βελτιώνουν και τις 320 και τις m και ότι θέλεις...

είναι το μικρόβιο του tunning...

Nikos120i
20-03-10, 17:32
απορώ με αυτούς που βάζουν σε 120:
m pack
λεβιέ m κλπ...και δεν αγοράζουν μια M από την αρχή!!!

sorry φιλε νίκο αλλα δεν είναι λογική αυτή...
πολλοί τα χουν αφήσει μαμά άλλοι τα βελτιώνουν ,όπως βελτιώνουν και τις 320 και τις m και ότι θέλεις...

είναι το μικρόβιο του tunning...

Get your facts straight φίλε μου. Δεν έβαλα:
-M-pack
-Λεβιέ
-Τιμόνι.

Είχα βάλει BMW Performance πακέτο (δηλαδή προφυλακτήρες εμπρός και πίσω μόνο) που δε μπαίνει στο εργοστάσιο και μάλιστα το 2007 που το πήρα δεν υπήρχε καν η σειρά Performance. Επίσης το M-pack δε μου άρεσε και δεν έβγαινε σε montego blue που μου άρεσε περισσότερο από το Le Mans Blue.

Επίσης, εδώ μιλάμε για αλλαγή ολόκληρου μοτέρ...όχι για προφυλακτήρες και ζάντες.

DimitrisZ4
20-03-10, 17:39
Get your facts straight φίλε μου. Δεν έβαλα:
-M-pack
-Λεβιέ
-Τιμόνι.

Είχα βάλει BMW Performance πακέτο (δηλαδή προφυλακτήρες εμπρός και πίσω μόνο) που δε μπαίνει στο εργοστάσιο και μάλιστα το 2007 που το πήρα δεν υπήρχε καν η σειρά Performance. Επίσης το M-pack δε μου άρεσε και δεν έβγαινε σε montego blue που μου άρεσε περισσότερο από το Le Mans Blue.

Επίσης, εδώ μιλάμε για αλλαγή ολόκληρου μοτέρ...όχι για προφυλακτήρες και ζάντες.

δεν εννοουσε εσενα. λεω εγω τωρα..

Fairytale
20-03-10, 18:21
δεν εννοουσε εσενα. λεω εγω τωρα..προφανώς... cool it off guys !!!
http://artfiles.art.com/5/p/LRG/16/1646/4L2GD00Z/excellence-three-firemen.jpg
C U out there

panos 316T
20-03-10, 18:56
Get your facts straight φίλε μου. Δεν έβαλα:
-M-pack
-Λεβιέ
-Τιμόνι.

Είχα βάλει BMW Performance πακέτο (δηλαδή προφυλακτήρες εμπρός και πίσω μόνο) που δε μπαίνει στο εργοστάσιο και μάλιστα το 2007 που το πήρα δεν υπήρχε καν η σειρά Performance. Επίσης το M-pack δε μου άρεσε και δεν έβγαινε σε montego blue που μου άρεσε περισσότερο από το Le Mans Blue.

Επίσης, εδώ μιλάμε για αλλαγή ολόκληρου μοτέρ...όχι για προφυλακτήρες και ζάντες.

νίκο μην το παίρνεις προσωπικά και δεν χρειάζεται να απολογηθείς για το τι έχεις κάνει στη μπέμπα σου απλά στάθηκες η αφορμή για γενικότερο σχόλιο:cheers:

nickvas19
26-03-10, 15:21
αλλα οποιος εχει την μύγα...

Nikos120i
31-03-10, 07:20
αλλα οποιος εχει την μύγα...

...να τη φέρει πίσω

stef
31-03-10, 08:50
απορώ με αυτούς που βάζουν σε 120:
m pack
λεβιέ m κλπ...και δεν αγοράζουν μια M από την αρχή!!!

sorry φιλε νίκο αλλα δεν είναι λογική αυτή...
πολλοί τα χουν αφήσει μαμά άλλοι τα βελτιώνουν ,όπως βελτιώνουν και τις 320 και τις m και ότι θέλεις...

είναι το μικρόβιο του tunning...

Προς το παρόν σειρά 1 Μ δεν βγαίνει σε hatchback μορφή....

Nikos120i
31-03-10, 09:05
Προς το παρόν σειρά 1 Μ δεν βγαίνει σε hatchback μορφή....

Υπάρχει Μ-Pack στην 1.

Αλλά δε καταλαβαίνω τη συζήτηση! Δε μου άρεσε το M-Pack και μου άρεσε το Performance Pack που έβαλα μετά που ούτως η άλλως μόνο aftermarket ήταν διαθέσιμο και οι 18άρες του Μ-Pack δεν έμπαιναν μόνες τους. Προφανώς και αν υπήρχε το Perf Pack θα το έβαζα από το εργοστάσιο γιατί είναι πιο φθηνό...ούτως ή άλλως το περίμενα 3.5 μήνες γιατί το ήθελα όπως έπρεπε με τα xenon του κλπ.

stef
31-03-10, 09:29
Άλλο m pack και άλλο Μ1 όπως πιθανόν εννοεί ο panos....

Nikos120i
31-03-10, 16:32
Άλλο m pack και άλλο Μ1 όπως πιθανόν εννοεί ο panos....

Από τα συμφραζόμενα κατάλαβα Μ-pack.

rapid_fast
01-04-10, 05:02
Παιδια σε 2 μηνες τελειωνει η εγγυηση μου και μου εχει μπει στο μυαλο μια ιδεα επειδη κανω παρα πολλα χιλιομετρα να βγαλω τον κινητηρα 1600cc 122 αλογα και να βαλω τον 2000cc diesel με τα 177 αλογα θα ηθελα να μου πει καποιος που ξερει αν γινεται και αν εχετε ιδεα πανω κατω απο κοστος σε τετοιες μετατροπες thanx
Τεχνικά γίνεται..
Κάπου στις 12.000 ευρώ θα σου βγεί το πακέτο..(Δεν υπερβάλλω, μέχρι και μόνωση στο καπώ πρέπει να αλλάξεις..χοντρικά τα υπολογίζω βάλε +25% για απρόβλεπτα..)
Νομοθετικά, αν τα καυσαέρια του πετρελαίου 2000 κυβ, είναι ίσα ή λιγότερα από αυτά της βενζίνης 1600 κυβ, επιτρέπεται.. (Νομίζω οτι είναι...)