PDA

Επιστροφή στο Forum : Avatar?


Octane
24-08-04, 14:43
Παιδια ξερεις κανεις πως μπορω να κανω avatar,εικονες που εχω μεσα στον υπολογιστη μου?Ειναι μεγαλες(κανονικες)!

BMW5S
24-08-04, 14:52
Σου εστειλα pm

Z3 Fat Bastard
24-08-04, 14:55
Αγαπητε Octane,

Ανοιγεις τη φωτο με καποιο editor (αν δεν εχεις καποιο ειδικο τα windows εχουν το paint) και απο εκει μικραινεις τη φωτο.

Συγκεκριμενα με το paint αφου ανοιξεις τη φωτο απο το menu διαλεγεις
Image -- > stretch / skew

ανοιγει νεο παραθυρο και στο stretch εχεις δυο επιλογες : horizontal και vertical με ποσοστα . Απο εκει μικραινεις βαζοντας ποσοστο ΙΔΙΟ και στα δυο κουτια ωστε η φωτο να φτασει κοντα στα 80 Χ 80 pixels.

Για να τσεκαρεις ποσο κοντα εισαι στα 80 Χ 80 πας παλι απο το menu στο Attributes οπου σου δειχνει ποσο ειναι μεχρι τωρα η φωτο.

Αυτα , και να μην με βριζουν οι admins και λοιποι experts διοτι εγω ετσι ξερω αυτα μεταδιδω !!!!! :eek:

Octane
24-08-04, 15:05
Σας ευχαριστω πολυ + τους δυο!Να'στε καλα!!
Θα προσπαθησω γιατι με υπολογιστες ειμαι λιγο..."κουλος" :o

Geo_3D
24-08-04, 15:16
για να δουμε,εδωσε καλες συμβουλες ο Ζ3 η θα φαει ξυλο?Εγω φιλε μου μαζι σου ειμαι.Ζ3 και ξερο ψωμι.Και οποιος εχει προβλημα θα εχει να αντιμετωπισει τον Τσεχο μου.(Skoda Pickup-γιατι η Ζ3 του φιλου μου Ζ3 Fat Bastard ειναι πιο αργη) :cool:

Geo_3D
24-08-04, 15:20
Ολε ολε ολε ολε ολε ολε ολε ολε ολε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εχω Avatar.Γεια σου ρε Z3!!!!!!!!!!
(Strax ας μην του πουμε οτι μου το εβαλες εσυ το Avatar γιατι θα στεναχωρηθει και δεν θελω ;) )

Octane
24-08-04, 15:20
Εχω το "Ζωγραφικη"(το "Paint" θα ειναι αυτο!)
Κανω "αυξομειωση/παραμορφωση" αλλα χαλαει η ποιοτητα!!Μηπως δεν πρεπει να συμβαινει αυτο??? :confused:

Geo_3D
24-08-04, 15:24
Εχω το "Ζωγραφικη"(το "Paint" θα ειναι αυτο!)
Κανω "αυξομειωση/παραμορφωση" αλλα χαλαει η ποιοτητα!!Μηπως δεν πρεπει να συμβαινει αυτο??? :confused:
Θα πας "ΕΙΚΟΝΑ-ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ" και απο εκει θα παιξεις με υψος-πλατος.

Octane
24-08-04, 15:27
Αυτο κανω αλλα καθε φορα ζουμαρει πανω αριστερα!

BMW5S
24-08-04, 15:42
Διαλεξε την foto ανοιξε την απο το paint τον windows και πηγαινε στο menu bar εικονα ->χαρακτηριστικα και διαλεξε την επιλογη pixels και μηκρυνε την foto στο αναλογο size

Octane
24-08-04, 15:49
Αυτο κανω!!Βαζω 80,80 + μενει παντα η αριστερη πανω μερια!!!Τα νευρα μου!!+ τα δικα σας μαλλον!!

Z3 Fat Bastard
25-08-04, 07:14
Ρε Octane,

Ειπα εγω απο τα Pixels ??????? :confused:

Δεν ειπαμε ? Ανοιγεις το paint πας στο menu εικονα και μετα στη ΔΕΥΤΕΡΗ επιλογη η οποια στα Αγγλικα ειναι stretch / skew !!!

Αν δεν παιζει παλι, στειλτη μου με e-mail να στη φτιαξω και να στη ξαναστειλω!!! ;)

BMW5S
25-08-04, 08:14
Πρεπει να παραδεχτω οτι ο Z3 FAT BASTARD για αλλη μια φορα ειχε δικιο οχι απο τα pixels!!!!!

Octane
25-08-04, 10:35
Αγαπητε Octane,

Ανοιγεις τη φωτο με καποιο editor (αν δεν εχεις καποιο ειδικο τα windows εχουν το paint) και απο εκει μικραινεις τη φωτο.

Συγκεκριμενα με το paint αφου ανοιξεις τη φωτο απο το menu διαλεγεις
Image -- > stretch / skew

ανοιγει νεο παραθυρο και στο stretch εχεις δυο επιλογες : horizontal και vertical με ποσοστα . Απο εκει μικραινεις βαζοντας ποσοστο ΙΔΙΟ και στα δυο κουτια ωστε η φωτο να φτασει κοντα στα 80 Χ 80 pixels.

Για να τσεκαρεις ποσο κοντα εισαι στα 80 Χ 80 πας παλι απο το menu στο Attributes οπου σου δειχνει ποσο ειναι μεχρι τωρα η φωτο.

Αυτα , και να μην με βριζουν οι admins και λοιποι experts διοτι εγω ετσι ξερω αυτα μεταδιδω !!!!! :eek:

Z3 Fat Bastard,ετσι καταλαβα απ'το παραπανω σου post!
Ασε που αν μικραινω τις φωτογραφιες βαζοντας ποσοστο ιδιο + στα δυο κουτια,στο 99% των περιπτωσεων δε θα πετυχει,αφου σχεδον καμια δεν ειναι τετραγωνη!
Η Viper που εβαλα τωρα ηταν πολυ λιγο μεγαλυτερη + ειδες πως χαλασε η ποιοτητα?Αυτο δεν καταλαβαινω!!! :confused:
Γιατι τα υπολοιπα νομιζω τα εκανα οπως μου ειπες!!

Υ.Γ.Θα σου στειλω καμια να μου φτιαξεις,μολις μαθω να στελνω :o
Θα προσπαθησω το απογευμα!

Σ'ευχαριστω,
Πανος

laMePOWER
25-08-04, 13:26
Ama valeis mono ti mia diastasi i alli de ginetai resized automata???

Brown
25-08-04, 15:23
Επειδή το παροσπάθησα και εγώ, ουσιαστικά δεν γίνεται κάτι, γιατί αλλάζεις μόνο το μέγεθος (διαστάσεις) της φωτογραφίας. Δεν αλλάζεις τα pixels ή το μέγεθος (bytes), της φωτογραφίας.
Εκτός και αν κάνω κάτι λάθος. :cool:

Z3 Fat Bastard
25-08-04, 15:27
Λοιπον επειδη το νεο μου ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ Avatar ετσι οπως εξηγω το εκανα και προερχοταν απο Digital φωτογραφικη με μεγεθος 600 Kb , θα ξανα πω παλι ακομα μια φορα ξανα οτι με το stretch / skew ΜΙΚΡΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ (μεγεθος και pixels)

Η προσοφρα ισχυει : Στειλτε μου με email (djniklik@yahoo.com) της φωτο σας να σας της φτιαξω μπαμ μπαμ (thank you mom)

Αυτα !

laMePOWER
26-08-04, 11:06
To lysate to 8ema i xreazetai kapoios regular user na to lysei??

got milk? make giotis cream

Regular baby yeah!