PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ...


MILTOS M3 E46
30-03-10, 15:54
παιδια εχω ενα Μ3 Ε46 4ος του 2001 το αμαξι δεν ειναι μαμα εχει εκκεντρα και προγγραμα με κοφτη στης 8.600 περιπου....το λεω αυτο διοτι το αμαξι εχει φτασει της 193....+χιλιαδες χιλιομετρα και δεν εχει ζητησει τιποτα...κανω κανονικα τα σερβις του και ακομα συνεχιζει ακαθεκτο χωρις το παραμικρο προβλημα...το μονο και μοναδικο ηταν που αλαξα πολλαπλασιαστες περα απο αυτο δεν εχει βγαλει τιποτα....ξερει κανεις αν εχει φτασει αλλο Μ3 η αν υπαρχει αλλο Μ3 με τοσα χιλιομετρα και απροβληματιστο απο οσα βλεπω στο car.gr εχω δει κανενα...

EVANGELOS
30-03-10, 16:03
Ρε συ Μίλτο τι λες ????? ...

έχεις δει ποτέ mobile.de ???

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/changeSortOptions.html?sortPath=specifics.mileage&defaultOrder=ASCENDING&__lp=15&scopeId=C&sortOption.sortBy=specifics.mileage&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=45&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxFirstRegistrationDate=2006-12-31&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en

και στο car.gr εχει 5-6 με 150+

http://www.car.gr/classifieds/cars/?va=&co=&ag=&ca=v&cr=&bre=2000&ten=&tr=&rg=&tmi=&nu=&do=&fu=&bmi=&hi=&ben=&dt=&c=8d&ma=298&tpo=&mo=967&tre=2006&bpo=&bpr=&so=mi&tpr=&ot=sale&or=d

αν έλεγαν όλοι την αλήθεια θα εβλεπες πάνω από 100 με 150+ !!!

MILTOS M3 E46
30-03-10, 16:10
ναι ρε τρελε για εκτος ελλαδας το ξερω...για εδω δεν ηξερα και car.gr δεν πολυ βλεπω...απλα μου κανει εντυπωση γιατι του "πινω το αιμα"συνεχεια και δενε εχει ζητησει τιποτα....απλα θελω να μαθω αν αυτα που υπαρχουν με 190.000 +εχουν σπασει η τους εχουν βγαλει προβληματα...

318 big
30-03-10, 16:36
καλα στην Ελλαδα ολα τα αυτοκινητα με 40-80.000 χλμ. τα πουλανε!!!!

BMW-Racing
01-04-10, 16:15
Συγνωμη ρε παιδια πως μπορουν και κρυβουν τα χλμ αφου απ το key reader υποτιθεται οτι φαινονται τα πραγματικα ή κανω λαθος.Ξερετε αν μπορουν να ξεγελασουν το διαγνωστικο?Αν ναι τι παιζει....?

M3_GEO
01-04-10, 16:36
Συγνωμη ρε παιδια πως μπορουν και κρυβουν τα χλμ αφου απ το key reader υποτιθεται οτι φαινονται τα πραγματικα ή κανω λαθος.Ξερετε αν μπορουν να ξεγελασουν το διαγνωστικο?Αν ναι τι παιζει....?

μπορουν να τα σβησουνε απο παντου. το μονο που μπορεις να δεις με το διαγνωστικο ειναι το ποσα λιτρα συνολικα εχει καψει το αυτοκινητο και διαιρωντας με εναν μεσο ορο 15-16 λτ/100κμ να βρεις κατα προσεγγιση ποσα περιπου πραγματικα χλμ εχει το αυτοκινητο

BMW-Racing
01-04-10, 21:32
μπορουν να τα σβησουνε απο παντου. το μονο που μπορεις να δεις με το διαγνωστικο ειναι το ποσα λιτρα συνολικα εχει καψει το αυτοκινητο και διαιρωντας με εναν μεσο ορο 15-16 λτ/100κμ να βρεις κατα προσεγγιση ποσα περιπου πραγματικα χλμ εχει το αυτοκινητο
Εννοεις οτι υπαρχει μετρητης ολικης καταναλωσης βενζινης απ την στιγμη που πηρε εμπρος ο κινητηρας με 0 χλμ !Ξερεις ποιος ειναι ο κωδικος που το διαβαζει το διαγνωστικο?Υπαρχουν αλλοι τροποι που διαπιστωνεις τα πραγματικα χλμ..?

M3_GEO
02-04-10, 10:00
Εννοεις οτι υπαρχει μετρητης ολικης καταναλωσης βενζινης απ την στιγμη που πηρε εμπρος ο κινητηρας με 0 χλμ !Ξερεις ποιος ειναι ο κωδικος που το διαβαζει το διαγνωστικο?Υπαρχουν αλλοι τροποι που διαπιστωνεις τα πραγματικα χλμ..?
ναι ακριβως αυτο εννοω. τωρα για κωδικο δεν ξερω. εγω οταν πηρα το δικο μου ηρθε ενασ γνωστος που κανει αυτη την δουλεια γυρναει τα χιλιομετρα και τα σχετικα και το ειδε με την διαγνωση. επισης εβγαλε μια πλακετα στα ποδια του οδηγου αν θυμαμαι καλα του iμmobilizer
και κοιταξε αν το κυκλωμα της εχει πειραχτει. ελπιζω να σε βοηθησα

m_power_lunatic
02-04-10, 11:40
Ξερεις αν εχει σπασει και αν εχει φορεσει αλλο κινητηρα???Λες οτι φορας εκκεντρα κτλ....μηπως τα σωθικα του κινητηρα σου πιστονια-μπιελες-μεταλλα-βιδες κτλ ειναι aftermarket????Δυσκολο να μην εχει σπασει παντως....

MILTOS M3 E46
02-04-10, 15:20
Ξερεις αν εχει σπασει και αν εχει φορεσει αλλο κινητηρα???Λες οτι φορας εκκεντρα κτλ....μηπως τα σωθικα του κινητηρα σου πιστονια-μπιελες-μεταλλα-βιδες κτλ ειναι aftermarket????Δυσκολο να μην εχει σπασει παντως....

ολλα τα σωθικα του ειναι μαμα μπιλες πιστονια βιδες τα παντα και το μοτερ του ειναι το δικο του...το αμαξι δεν εχει σπασει ουτε ειχε ποτε βγαλει προβλημα σε σχεση με το μοτερ καπακια βαλβιδες βανος κλπ...οταν το αγορασα πηρα στο σπανο να δω αν ειχε κανει την ανακληση ο προηγουμενος η κοπελια μου απαντησε στο τηλ πως δεν ηταν μεσα στην ανακληση η ημερομηνια παραγωγης του αμαξιου μου(δεν χρειαζοταν ανακληση)δοξας ο θεος δεν εχει παθει τιποτα......

pilot_1000RR
02-04-10, 17:26
Ξερεις αν εχει σπασει και αν εχει φορεσει αλλο κινητηρα???Λες οτι φορας εκκεντρα κτλ....μηπως τα σωθικα του κινητηρα σου πιστονια-μπιελες-μεταλλα-βιδες κτλ ειναι aftermarket????Δυσκολο να μην εχει σπασει παντως....

γιατι σωνει και καλα να σπασει ρε Γιαννη?? αφου υποτιθεται οτι εχουν λυθει τα προβληματα απο τα μεσα/τελη του 2003..αν συντηρειται σωστα και δουλευεται και σωστα το μοτερ(σωστα λαδια,καλο ζεσταμα κλπ) γιατι να σπασει?:scratchch

KATSARAIOS
02-04-10, 17:36
ναι ακριβως αυτο εννοω. τωρα για κωδικο δεν ξερω. εγω οταν πηρα το δικο μου ηρθε ενασ γνωστος που κανει αυτη την δουλεια γυρναει τα χιλιομετρα και τα σχετικα και το ειδε με την διαγνωση. επισης εβγαλε μια πλακετα στα ποδια του οδηγου αν θυμαμαι καλα του iμmobilizer
και κοιταξε αν το κυκλωμα της εχει πειραχτει. ελπιζω να σε βοηθησα

και αν εχει αλλαξει τρομπα βενζινης ρωτησε τον ξαναμετραει?:bugeye:

M3_GEO
02-04-10, 18:37
και αν εχει αλλαξει τρομπα βενζινης ρωτησε τον ξαναμετραει?:bugeye:

αυτο που μου ειπε ειναι οτι αυτη η ενδειξη δεν μπορει να πειραχτει με τιποτα.

m_power_lunatic
02-04-10, 19:04
γιατι σωνει και καλα να σπασει ρε Γιαννη?? αφου υποτιθεται οτι εχουν λυθει τα προβληματα απο τα μεσα/τελη του 2003..αν συντηρειται σωστα και δουλευεται και σωστα το μοτερ(σωστα λαδια,καλο ζεσταμα κλπ) γιατι να σπασει?:scratchch

Eιναι του 01 το εν λογω αμαξι που συζηταμε,μακαρι να διαψευστω παντως.

pilot_1000RR
02-04-10, 23:57
Eιναι του 01 το εν λογω αμαξι που συζηταμε,μακαρι να διαψευστω παντως.

α μαλιστα..δεν το ειχα προσεξει:thinkerg:

EVANGELOS
05-04-10, 16:31
ρε παιδιά ΕΛΕΟΣ ... δεν είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ !!!! ... είπαμε οκ δεν είναι Μ54 αλλά δεν είναι και στην άδεια γραμμένο ότι θα σπάσει το μοτέρ !!!!

EVERGET
05-04-10, 18:41
Και γιατί να σπάσει; Μετά τις ανακλήσεις δεν σπάνε! Προβλήματα όμως του στιλ solenoids Vanos, ΜΑF, smg, κλπ μπορεί να σου σκάσουν ανα πάσα στιγμή.....

chief
06-04-10, 10:42
παιδια εχω ενα Μ3 Ε46 4ος του 2001 το αμαξι δεν ειναι μαμα εχει εκκεντρα και προγγραμα με κοφτη στης 8.600 περιπου....

παντως ο κοφτης ειναι πολυ ψηλα.

mo328i
06-04-10, 11:00
μια χαρα το βλεπω το m3 αφου ακοοομα παει μην πεις τιποτα..μαλλον οι εκκεντροφοροι θα ειναι πολυ light και το προγραμμα θα σου εχει βγει καλο..υποθετω

MILTOS M3 E46
07-04-10, 00:59
μια χαρα το βλεπω το m3 αφου ακοοομα παει μην πεις τιποτα..μαλλον οι εκκεντροφοροι θα ειναι πολυ light και το προγραμμα θα σου εχει βγει καλο..υποθετω

φιλε μου για τους εκκεντροφορους δεν ξερω καν τι μαρκα ειναι ετσι το πειρα στο αμαξι το μονο που εχω κανει εγω ειναι τα 20αρια που του εβαλα,τους μαυρους αεραγογους μπροστα(καρδιες)και που εβγαλα την πινακιδα και το πλαισιο της...τωρα οσο για το προγραμα ηταν και αυτο απο τον προηγουμενο και ειναι supechips....κανει δουλεια ποιστευω εκει πανω ο κοφτης γεμιζει γρηγορα σχετικα και δεν αργει να παει η βελονα στης 8500 βεβαια δεν κανω ολλες της αλαγες 8500 αναλογα..παντως απο το αμαξι εχω βγει πολυ ευχαριστημενος