PDA

Επιστροφή στο Forum : σαμπουαν με κερι της bmw


andreasm3
30-03-10, 17:27
συμφορουμιτες καλησπερα,την αποψη σας για το σαμπουαν με κερι-car wax-της μαμας bmw.σας ευχαριστω εκ των προτερων.

EVERGET
30-03-10, 20:16
To έχω αγοράσει, απλά βαρέθηκα να τους το γυρίσω πίσω. Δεν ξέρω εάν πρόκειται για ελαττωματική παρτίδα και σε άλλους έχει βγει καλό, πάντως το δικό μου δεν έκανε καθόλου αφρό και φυσικά δεν καθάριζε κιολας. Τέσπα το αμάξι το πλένω με άλλο σαμπουάν (δικιάς μου κατασκευής παρεμπιπτόντως) και το σαμπουάν της BMW το προσθέτω για να δώσει κάποια αίσθηση κερώματος στο πλύσιμο. Τα υπόλοιπα προιόντα της BMW είναι τουλάχιστον πολύ καλά. Αλήθεια εσύ γιατι ρωτάς είχεσ το ίδιο θέμα;;;

andreasm3
30-03-10, 22:08
To έχω αγοράσει, απλά βαρέθηκα να τους το γυρίσω πίσω. Δεν ξέρω εάν πρόκειται για ελαττωματική παρτίδα και σε άλλους έχει βγει καλό, πάντως το δικό μου δεν έκανε καθόλου αφρό και φυσικά δεν καθάριζε κιολας. Τέσπα το αμάξι το πλένω με άλλο σαμπουάν (δικιάς μου κατασκευής παρεμπιπτόντως) και το σαμπουάν της BMW το προσθέτω για να δώσει κάποια αίσθηση κερώματος στο πλύσιμο. Τα υπόλοιπα προιόντα της BMW είναι τουλάχιστον πολύ καλά. Αλήθεια εσύ γιατι ρωτάς είχεσ το ίδιο θέμα;;;
οχι,απλα αγοραστηκε σημερα το πρωι.μου προκαλει οντως εντυπωση οτι δεν σου εκανε αφρο.στον σπανο ηταν κατηγορηματικοι οτι ειναι καλυτερο απο το απλο χωρις κερι.μολις κανω το πρωτο πλυσιμο θα σε ενημερωσω.ευχαριστω παντως.

maris7
31-03-10, 14:45
οντως οτι σαμπουαν εχει μεσα κερι δεν κανει αφρο την εχω πατησει και εγω,τωρα χρησιμοποιω της kercher και κοντευει να με πνιξει ο αφρος(δεν θημαμαι τον κωδικο ακριβως γιατι υπαρχουν πολλα)οσο για κερι υπαρχει σε σπρει(autoglym)οπου ψεκαζεις σε ενα πανι με μικροινες και περνας ολο το αμαξι(μετα το πλυσιο εννοειται)και το αποτελεσμα ειναι τελειο

ThaNOS E46coupe
31-03-10, 15:05
To έχω αγοράσει, απλά βαρέθηκα να τους το γυρίσω πίσω. Δεν ξέρω εάν πρόκειται για ελαττωματική παρτίδα και σε άλλους έχει βγει καλό, πάντως το δικό μου δεν έκανε καθόλου αφρό και φυσικά δεν καθάριζε κιολας. Τέσπα το αμάξι το πλένω με άλλο σαμπουάν (δικιάς μου κατασκευής παρεμπιπτόντως) και το σαμπουάν της BMW το προσθέτω για να δώσει κάποια αίσθηση κερώματος στο πλύσιμο. Τα υπόλοιπα προιόντα της BMW είναι τουλάχιστον πολύ καλά. Αλήθεια εσύ γιατι ρωτάς είχεσ το ίδιο θέμα;;;

EVERGET τι έννοεις δικής σου κατασκευής? τι ακριβώς αναμιγνύεις κ έχει το αποτέλεσμα που θέλεις?:boink:

bmw_trelamenos
31-03-10, 15:49
Εγώ χρησιμοποιώ της Autoglym σαμπουάν-κερί σε ένα, και κάνει κάποιες κηλίδες αφρού. Βέβαια, είμαι ικανοποιημένος από τη δουλειά που κάνει. Εσείς προτείνετε γενικά ξεχωριστό προϊον για σαμπουάν και ξεχωριστό για κερί;