PDA

Επιστροφή στο Forum : μετατροπη σε Μ3 ε36


kuriakosM3e36
11-04-10, 14:56
Μια πληρες μετατροπη σε Μ3 ε36 ποσα θα μου κοστισει

mimisbmw
13-04-10, 11:29
φίλε Κυριάκο έχω ψάξει κι εγώ το θέμα μετατροπής.
είχα ρωτήσει σε κάποιον στην Αθήνα (αν θες μπορώ να σου δώσω και το τηλ του) μου είχε πει για να μου βάλει το μοτέρ με τα 321ps μαζί με τα περαστικά έτοιμο για να το βάλεις μπροστά και να φύγεις θέλει 7000€ -7500€ και να κρατήσει όλα τα δικά μου μηχανικά μέρη.
την ίδια τιμή περίπου μου είπε και ένας από το Κιλκίς κι αυτός στην τιμή αυτή που μου είπε θέλει να κρατήσει τα δικά μου πράγματα .Μαζί με τα περαστικά κι αυτός.(αν θέλεις έχω κι από αυτόν τηλέφωνο).
και οι 2 μου είπανε ότι τα πράγματα που θα μου βάλουνε είναι από αγγλικό αυτοκίνητο (δεξιοτίμονο).
αυτοί αναλαμβάνουμε να σου τα βάλουν όλα πάνω και παίρνεις το αυτοκίνητο έτοιμο.
οι διαφορές που έχει ένα δεξιοτιμονο είναι στην πλεξούδα (που ύστερα από ερώτηση που έκανα σε συνεργεία της bmw μου είπαν ότι γίνεται η μετατροπή δεν υπάρχει πρόβλημα) και η δεύτερη διαφορά είναι στην κρεμαργιερα την οποία μου είπαν αφήνεις από το δικό σου.
γνώμη μου πάντως είναι να πας μόνος σου στην Αγγλία να φέρεις ένα μ3 γνήσιο δεξιοτιμονο http://www.pistonheads.com/SALES/list.asp?g=&s=833&filter=&o=&pc=&min=&max=&txt=&px=&p=1&pagesize=15&xsl=list&y1=&y2=&d=0&dist=&nodays=0 (δες και μόνος σου τις τιμές και σε τι κατάσταση είναι τα αυτοκίνητα) και κάνε την μετατροπή των μηχανικών μερών σε ένα συνεργείο το όποιο θα σου κοστίσει 1500€ το πολύ.
όπως θα δεις στο site που σου γράφω μπορείς να αγοράσεις ένα αυτοκίνητο σε άριστη κατάσταση με 5500€-6000€ +1000€ μεταφορα+1500€ περαστικά με 8500€ είσαι έτοιμος και σου μένει να πουλάς μετά εκτός από τα δικά σου μηχανικά μέρη το σαλόνι από το αυτοκίνητο που έφερες, τους προφυλακτήρες ,καπω ,φτερά κ.α..... οπότε όπως καταλαβαίνεις το κόστος μειώνεται κατά πολύ.

Fairytale
13-04-10, 14:28
όλα καλά αυτά... που θα τα πουλήσετε να δούμε όλα αυτά τα ανταλλακτικά και που θα τα αποθηκεύσετε ΜΕΧΡΙ να τα πουλήσετε...
C U out there

Stunt Mike
13-04-10, 17:21
Τα ιδια εκανα κι εγω,ολοκληρο 328 απο Γερμανια και μου πηρε 2 χρονια να ξεφορτωθω ολα τα πλεοναζοντα ανταλλακτικα,Νικο!Ταλαιπωρια....αλλα και μειον 2000-2500 ευρω στο συνολικο κοστος μετατροπης

mike21
20-04-10, 19:58
την περίπτωση να το πουλήσεις και να πάρεις ενα Μ3 τη σκέφτηκες;πρόσφατα ενας φίλος αγόρασε ενα κάμπριο Μ3 11.000ευρω,δες και αυτη τη περίπτωση.