PDA

Επιστροφή στο Forum : drift στα χιονια


mimisbmw
29-04-10, 11:03
παιδιά 3.16 είναι το αυτοκίνητο.χωρίς μπλοκέ.
απλά βοηθάει το χιόνι και η ανάρτηση και "ξεγελιέται"...

Κωνσταντίνος
29-04-10, 11:32
Φίλτατε mimisbmw στα χιόνια ντριφτάρεις και χωρίς αμάξι. Και με τα πόδια...................

mimisbmw
29-04-10, 11:33
παιδιά το αυτοκίνητο είναι 3.16 χωρίς μπλοκέ.
απλά βοηθάει το χιόνι και η ανάρτηση και "ξεγελιέται"...

///M_Spartan
29-04-10, 11:39
Ποιος ο λογος αυτου του θρεντ ????

fz21
29-04-10, 11:45
παιδιά 3.16 είναι το αυτοκίνητο.χωρίς μπλοκέ.
απλά βοηθάει το χιόνι και η ανάρτηση και "ξεγελιέται"...

μπορω να κανω κατι για αυτο....????

STR
29-04-10, 11:55
Δεν καταλαβα ολες τις ειρωνιες.....Τι παει να πει τι βιντεο ειναι αυτο.....
Ειναι βιντεακι ενος μελους που ντριφταρει στο χιονι και το εβαλε στην σωστη ενοτητα κιολας.....

nik200
29-04-10, 12:39
συμφωνω με str, καμια παντα στο χιονι δεν πιστευω οτι εβλαψε κανεναν....και οσοι λογοκρινουν ας βαλουν καλυτερα βιντεακια αυτοι

fz21
29-04-10, 13:06
επειδη τωρα τελευταια εχουμε πειξει στους π@π@ρηδες που δεν εχουν τι να κανουν και πανε και φτιαχνουν ενα δευτερο-τριτο λογαριασμο στο motorsport για να λενε τις πιπες τους για αυτο και καποιοι αντιδρουν ετσι.......!ας πει με δυο λογια τι και πως και γιατι ανοιγει το thread για να τον παρουμε στα σοβαρα και να ασχοληθουμε οπως πρεπει(γιατι ολοι κανουμε αναποδα και μ@λ@κιες στο χιονι) και να μην νομιζουμε οτι ειναι αλλος ενας κατα φαντασια κατοχος αυτοκινητου με υγραντηρες και πολυμιξερ στο γκαραζ του......

*σε εμενα παντως δεν παιζει κανενα απο τα δυο βιντεο...

nik200
30-04-10, 11:57
επειδη τωρα τελευταια εχουμε πειξει στους π@π@ρηδες που δεν εχουν τι να κανουν και πανε και φτιαχνουν ενα δευτερο-τριτο λογαριασμο στο motorsport για να λενε τις πιπες τους για αυτο και καποιοι αντιδρουν ετσι.......!ας πει με δυο λογια τι και πως και γιατι ανοιγει το thread για να τον παρουμε στα σοβαρα και να ασχοληθουμε οπως πρεπει(γιατι ολοι κανουμε αναποδα και μ@λ@κιες στο χιονι) και να μην νομιζουμε οτι ειναι αλλος ενας κατα φαντασια κατοχος αυτοκινητου με υγραντηρες και πολυμιξερ στο γκαραζ του......

*σε εμενα παντως δεν παιζει κανενα απο τα δυο βιντεο...

αν ειναι ετσι...τοτε ναι να λογοκριθει αυτος που τα κανει...

strofimios
02-05-10, 12:02
επειδη τωρα τελευταια εχουμε πειξει στους π@π@ρηδες που δεν εχουν τι να κανουν και πανε και φτιαχνουν ενα δευτερο-τριτο λογαριασμο στο motorsport για να λενε τις πιπες τους για αυτο και καποιοι αντιδρουν ετσι.......!ας πει με δυο λογια τι και πως και γιατι ανοιγει το thread για να τον παρουμε στα σοβαρα και να ασχοληθουμε οπως πρεπει(γιατι ολοι κανουμε αναποδα και μ@λ@κιες στο χιονι) και να μην νομιζουμε οτι ειναι αλλος ενας κατα φαντασια κατοχος αυτοκινητου με υγραντηρες και πολυμιξερ στο γκαραζ του......

*σε εμενα παντως δεν παιζει κανενα απο τα δυο βιντεο...
Εγω δεν εχω καταφερει να ντριφταρω στο χιονι!Ολο κατι συμβαινει και οποτε χιονιζει δεν εχω πινακιδες,διπλωμα κλπ.
Ουτε σε εμενα παιζουν τα βιντεο.

mimisbmw
03-05-10, 12:54
Παιδιά αντιμετωπίζω πρόβλημα στο να ανεβάσω τα βίντεο.
Σας παραπέμπω στο youtube για όσους θέλετε να τα δείτε.
http://www.youtube.com/watch?v=cTWGWwDlYJU
http://www.youtube.com/watch?v=0VnBdgu_iWc

Υ.Γ. δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο κάποιοι εδώ 'πειράχτηκαν' βλέποντας τη δημιουργία αυτού του θρεντ.
άποψή μου είναι οτι η δημιουργία του bmw-motorsport είναι η ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των μελών,η ενημέρωση και η ψυχαγωγία αυτών.οπότε με το να ανεβάσεις ένα βίντεο (οτιδήποτε να είναι αυτό εφόσον βέβαια αφορά το αυτοκίνητο ) δεν νομίζω να δημιουργεί πρόβλημα σε κάποιον που το βλέπει.

rapid_fast
03-05-10, 13:31
Εμένα μ'αρέσεις...

giannis 116
03-05-10, 15:02
Σε ποια χωρα εισαι στα βιντεακια;..
Εχω ομως μια ενσταση για το βιντεακι και το θεματακι αυτο του ντριφτ στα χιονια...
Σε δημοσιο ανοιχτο δρομο και με κινηση απ το αντιθετο ρευμα και χωρις διαχωριστικη μπαριερα ή καποιο χωρισμα?!
Σε καμια περιπτωση δε θελω να το παιξω ο ξερολας, γαματος, αλανθαστος οδηγος που ειναι αγιος και παντα σωστος στο τιμονι. Κι εγω εχω κανει τις καφριλες μου και τα παντιλικια μου σε δημοσιους δρομους αλλα οσο μπορω σε λιγοτερη κινηση και με καλες συνθηκες. Παντιλικια στο χιονι εχω κανει κι εγω, δεν εχω καποιο βιντεο να ανεβασω, αλλα εμπαινα σε ενα κλειστο χιονισμενο παρκιν μεγαλου σουπερ μαρκετ ή εμπορικου κεντρου οταν δε δουλευε, ή σε καποια κλειστη αλανα και το ελιωνα στις σβουρες. Δεν υπηρχε κοντα ομως κανενας αλλος ουτε πεζος, ουτε αμαξια...
Δε νομιζεις οτι ειναι λιγο...extreme το να το παντιλικωνεις ετσι σε χιονισμενο δρομο και με αυτες τις συνθηκες κινησης.
Και παλι εξηγουμαι πως δε γραφω για να κανω παρατηρηση σε κανεναν, ουτε εγω ειμαι ο πιο σωστος οδηγος, ο τονος μου δεν ειναι επικριτικος και το υφος μου φιλικο για να αποφευγονται οι οποιες παρεξηγησεις.

Stunt Mike
03-05-10, 16:05
Β.Ελλαδα πιθανον Θεσσαλια κρινοντας απ'το βενζιναδικο KAoil και μια ταμπελα που διαφημιζε καποιο ΙΕΚ Μεγαπολις!!Μια χαρα σε βρισκω κι εγω,ευκολο ομως καθως ο δρομος ειναι πολυ φαρδυς και ευθυς,αν και εχει μια κινησουλα!!

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
03-05-10, 21:38
Σε ποια χωρα εισαι στα βιντεακια;..
Εχω ομως μια ενσταση για το βιντεακι και το θεματακι αυτο του ντριφτ στα χιονια...
Σε δημοσιο ανοιχτο δρομο και με κινηση απ το αντιθετο ρευμα και χωρις διαχωριστικη μπαριερα ή καποιο χωρισμα?!
Σε καμια περιπτωση δε θελω να το παιξω ο ξερολας, γαματος, αλανθαστος οδηγος που ειναι αγιος και παντα σωστος στο τιμονι. Κι εγω εχω κανει τις καφριλες μου και τα παντιλικια μου σε δημοσιους δρομους αλλα οσο μπορω σε λιγοτερη κινηση και με καλες συνθηκες. Παντιλικια στο χιονι εχω κανει κι εγω, δεν εχω καποιο βιντεο να ανεβασω, αλλα εμπαινα σε ενα κλειστο χιονισμενο παρκιν μεγαλου σουπερ μαρκετ ή εμπορικου κεντρου οταν δε δουλευε, ή σε καποια κλειστη αλανα και το ελιωνα στις σβουρες. Δεν υπηρχε κοντα ομως κανενας αλλος ουτε πεζος, ουτε αμαξια...
Δε νομιζεις οτι ειναι λιγο...extreme το να το παντιλικωνεις ετσι σε χιονισμενο δρομο και με αυτες τις συνθηκες κινησης.
Και παλι εξηγουμαι πως δε γραφω για να κανω παρατηρηση σε κανεναν, ουτε εγω ειμαι ο πιο σωστος οδηγος, ο τονος μου δεν ειναι επικριτικος και το υφος μου φιλικο για να αποφευγονται οι οποιες παρεξηγησεις.
Ετσι ειναι οπως τα λεει ο φιλος μας ......επαθα ενα σοκ οταν ειδα απο απεναντι αμαξια να ερχονται με οικογενειες να περνουν και να μη ξερουν τη μπορει να του περιμενει.....:bugeye: αμα θες να ειμαι φιλος σου να μη το ξανακανεις και το ταλεντο σου αλλου να το δουμε και να σε χαρουμαι.....:banned:

nik200
07-05-10, 11:40
φιλε μιμη εγω χαρηκα τα videakia αλλα πολυ φιλικα θα πω οτι....στο δρομο οταν κανεις παντες...ειτε με βροχη με χιονι η στεγνο....θα σαι 100% σιγουρος οτι δεν υπερβαινεις τα οδηγικα σου ορια...μπορεις με 50χιλ/ωρα ..καντο με 50...μην το υπερβαινεις αυτο το λεπτο οριο...αυτα στα λεει καποιος ο οποιος κανει μ@λ@κιες στο δρομο και οπου γνωριζει οτι αν γινει η οποιαδηποτε στραβη το νομικο πλαισιο ειναι αμειλικτο σε οτι αφορα την "επιδειξη οδηγικων ικανοτητων" (chic.......)...για να το πω απλα... αν τρακαρεις....την ωρα που κανεις παντες....και ο αλλος να εχει παρανομησει πχ...να εχει περασει stop....εσυ θα βρεθεις επι ξυλου κρεμαμενος!!!!η δικαιοσυνη σε τετοιες παραβασεις...δεν χαριζεται καθολου....

τα λεω πολυ φιλικα και χωρις κανενα υφος κριτικης διαθεσης καθως και εγω τα ιδια κανω..θα ημουν υποκριτης αν εκανα κατι τετοιο...η κουβεντα γινεται απλα προκειμενου ολοι να γνωριζουν τις συνεπειες καθως τα εχω συζητησει και με αστυνομικους και με νομικους....