PDA

Επιστροφή στο Forum : αυτοκόλλητα


mike21
03-05-10, 20:03
αγαπητοί συμφορουμίτες,πώς θα σας φαινόταν η ιδέα να βγάλουμε κάποια αυτοκόλλητα που φέρουν το όνομα του φόρουμ,δεν ξέρω μήπως έχει γίνει κιόλας και δεν το γνώριζω,εάν δεν έχει γίνει πώς σας φαίνεται η ιδέα;για να μην τρέχει κάποιος για όλους μπορεί να βγει μια μακέτα και όσοι θέλουν πάνε και τα βγάζουν ατομικά ή κατα παρέες ,είναι και ένας τρόπος να γνωριζόμαστε στο δρόμο,εάν συμφωνούν βέβαια και οι admin του φόρουμ.

vaggelakhs
03-05-10, 20:55
Εκτός απο τα αυτοκόλλητα είναι και τα πλαίσια των πινακίδων που τα οποία έχουν ήδη γίνει αλλά το σχετικό θρέντ έχει κλείσει εδώ και καιρό.Πάντως και τα αυτοκόλλητα είναι μια πολύ καλή πρόταση.

LefterisK
02-04-11, 00:42
προσωπικα την θεωρω πολυ καλη ιδεα και ειναι απο τα πρωτα πραγματα που αναζητησα μεσα στο φορουμ (δλδ καποια σχετικη ενοτητα) αλλα χωρις αποτελεσμα!
εχει γινει κατι περι τουτου; σκεφτονται οι πλεον αρμοδιοι (admin) να κανουν μια τετοια κινηση;
προσωπικα συμφωνω σε ολα με τον mike21

ThaNOS E46coupe
02-04-11, 00:49
εχει συζητηθει τριτη φορα νομιζω το θεμα...μπορει ο καθενας να βγαλει αυτοκολλητο με μια γραμματοσειρα νορμαλ. Μια arial ειναι οτιπρεπει.εγω εχω βαλει εδω και πολους μηνες σε χρωμα γκρι μεταλικο. Οχι νικελ... Το συζητησαμε με driftakos ,fairytail και rapid fast. Νομιζω πως υπαρχουν αυτοκολλητα ηδη ετοιμα. Αλλα πρεπει να τα παραλαβετε δια χειρος απο μια τακτικη συνατηση...καποιος μοντερειτορ θα μας λυση την απορεια...

BMWE36
02-04-11, 02:26
Εγω παντως πηγα σε ενα με επιγραφες και αυτοκολλητα του ειπα τις διαστασεις που ηθελα κ τι ηθελα να γραφει (www.bmw-motorsport.gr) μου το ετοιμασε σε μια μερα κ πανθηνα και το κολλησα πανω στην πισω πινακιδα εκει που συνηθως λεει την αντιπροσωπια αγορας του αυοκινητου (κατω απο τις πινακιδες).
Αποτελεσμα αψογο (για μενα)

takis1983
03-04-11, 12:28
θελω κ γω!! αντε να κανονισουμε τιποτα!

zaharias
03-04-11, 12:36
Αυτο εχω βγαλει εγω..
30436

rapid_fast
03-04-11, 16:45
εχει συζητηθει τριτη φορα νομιζω το θεμα...μπορει ο καθενας να βγαλει αυτοκολλητο με μια γραμματοσειρα νορμαλ. Μια arial ειναι οτιπρεπει.εγω εχω βαλει εδω και πολους μηνες σε χρωμα γκρι μεταλικο. Οχι νικελ... Το συζητησαμε με driftakos ,fairytail και rapid fast. Νομιζω πως υπαρχουν αυτοκολλητα ηδη ετοιμα. Αλλα πρεπει να τα παραλαβετε δια χειρος απο μια τακτικη συνατηση...καποιος μοντερειτορ θα μας λυση την απορεια...

Εψαξε ο Νίκος, αλλά δεν βρήκε..
Πρέπει μάλλον να βάλω τα μεγάλα μέσα, και να φτιάξω καμμιά πεντακοσαριά...

nick7837
04-04-11, 13:46
Και εγω δεν λεω οχι καλο ειναι να εχουμε κατι διακριτικο πχ το qashqai greek club εχουν κολλησει ολοι Q.G.C.

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
04-04-11, 15:12
εγω ειμαι μεσα σε μια τετοια κινηση πλαισσιο ειχα προμηθευτει πριν καιρο ασ ριξουν καποιοι κανα σχεδιο να τα κουβεντιασουμε

LefterisK
05-04-11, 08:00
εγω θα προτεινα να μην μπει το "www" αλλα μονο το
"BMW-Motorsport.gr" ή ενναλακτικά ολα με κεφαλαια (που δεν θα το προτιμουσα)
"BMW-MOTORSPORT.GR"

ο,τι και να αποφασισθει-προτιμηθει πρεπει να ειναι απο κοινού (ειναι απαραιτητο να καταληξουμε σε μια φορμα οσον αφορα πεζα-κεφαλαια, γραμαμτοσειρα, χρωμα κλπ και οχι να βαζει ο καθενας οτι θελει, αφηστε που εχοντας ενα κοινο logo θα ειναι πολυ πιο ευκολο να αναγνωριζεται αμεσα απο καποιον αλλον)

επιπροσθετα, ωραιο θα ηταν να δημιουργηθει καποιο σηματακι-μασκωτ που οποιος θελει θα μπορει να βαζει κ αυτο!
περιμενω προτασεις!

fan1s_e21
05-04-11, 19:58
πολυ ωραια ιδεα , εαν πραγματοποιηθει θα ηταν'' super'' ιδικα για ατομα που ειμαστε απο επαρχια (πχ Χανια οπως εγω ) και δεν μπορουμε να πηγαινουμε σε τακτικες συναντησεις να τα παραλαμβανουμε απο χερι modenator/admin ...

ThaNOS E46coupe
05-04-11, 21:08
εγω θα προτεινα να μην μπει το "www" αλλα μονο το
"BMW-Motorsport.gr" ή ενναλακτικά ολα με κεφαλαια (που δεν θα το προτιμουσα)
"BMW-MOTORSPORT.GR"

ο,τι και να αποφασισθει-προτιμηθει πρεπει να ειναι απο κοινού (ειναι απαραιτητο να καταληξουμε σε μια φορμα οσον αφορα πεζα-κεφαλαια, γραμαμτοσειρα, χρωμα κλπ και οχι να βαζει ο καθενας οτι θελει, αφηστε που εχοντας ενα κοινο logo θα ειναι πολυ πιο ευκολο να αναγνωριζεται αμεσα απο καποιον αλλον)

επιπροσθετα, ωραιο θα ηταν να δημιουργηθει καποιο σηματακι-μασκωτ που οποιος θελει θα μπορει να βαζει κ αυτο!
περιμενω προτασεις!

lefterisK εμένα φερ ειπείν δέ μου αρέσουν τα λευκά γράμματα στο αμάξι μου, θα πρέπει σώνει και καλά να τα βάλω?
Στο λέω γιατί η επιλογή του χρώματος να είναι διαφορετική, αλλα η ουσία παραμένει ίδια...δηλαδή το www.bmw-motorsport.gr.
όσο για το Σηματάκι δέν αντιλέγω είναι καλή ιδέα...!!!!!! αλλα μη το παραφορτώνουμε το θέμα. γιατί τα αυτοκίνητά μας είναι κάπως πιό κυριλέ απο τα σαξόραλα!!!!
επίσης και η πρόταση με τα κεφαλαία ομολογώ πως δέ μου αρέσει!!!
πιστεύω οτι μια διακριτική γραμματοσειρά είναι οτι πρέπει.ούτως ή άλλως φαίνεται οταν κοιτάζεις μια bmw!!!!!!:hello:

BMW Power
05-04-11, 21:23
Υπομονή λίγες μέρες μέχρι να πιστοποιήσω ότι δεν υπάρχουν άλλα αυτοκόλλητα BMW-Motorsport.gr από αυτά που είχαμε βγάλει την τελευταία φορά.

LefterisK
06-04-11, 08:29
@θανο συμφωνω 100% μαζι σου για τα κεφαλαια οπως επισης και για το λευκο χρωμα (γενικα ειμαι φαν του ασημι ή του κοκκινου) αλλα εαν επιλεγει κατι τετοιο απο την πλειοψηφια δεν νομιζω να πρεπει να αλλαξουμε για εμενα κ εσενα.βεβαια θα μπορουσαμε να εχουμε την επιλογη απο 2 χρωματα ή απο 2 μεγεθη κλπ! αυτα μπορουμε να τα δουμε στην πορεια!
το σηματάκι φυσικα και θα πρεπει να ειναι σε ευλογο μικρο σχημα και το προτεινα ως μια ενναλακτικη για καποιον που δεν θα θελει να βαλει ολο το url του κλαμπ μας και απλα θα ηθελε κατι πιο μικρο (σε μηκος) και διακριτικο αλλα που παράλληλα να ειναι ικανο να παραπέμπει στο κλαμπ μας και ταυτοχρονα να ειναι αναγνωρισιμο απο καποιον αλλον που θα το δει!
Σημειωνω οτι μιλαω παντα φιλικα και φυσικα δεν το παιζω εξυπνος γιατι δεν ειμαι.
Λευτερης

υγ:δημητρη περιμενουμε οσο θες κ οσο χρειαζεται
υγ,2:επισης παιδια για να μην παρεξηγηθω, ουτε εγω (μηχαν.μηχαν ειμαι) ουτε καποιος γνωστος μου εχει μαγαζι με επιγραφες κλπ.

rapid_fast
07-04-11, 00:54
Υπομονή λίγες μέρες μέχρι να πιστοποιήσω ότι δεν υπάρχουν άλλα αυτοκόλλητα BMW-Motorsport.gr από αυτά που είχαμε βγάλει την τελευταία φορά.

ΘΕΛΩ ΘΕΛΩ ΘΕΛΩ.....

ThaNOS E46coupe
07-04-11, 11:28
Λευτερη δε παρεξηγεισαι. Μη φοβασαι...:D
Το χελενικ χιουνται κουπε κλαμπ δηλαδη www.hhcc.gr εχει σημα τα μουτρα του καρχαρια....
Εμεις τι θα μπορουσαμε να φτιαξουμε? Και μιλαμε για ψηφιακη εκτιπωση η για απλη?
Μηπως να σκευτουμε το θεμα της ψηφιακης?

bmwdakias85
06-06-11, 22:09
εγω παντος στο μπλε βαζω κ ασπρο πιστευω θα του πιγαινει!!σε ποιο σημειο ομως θα τα βαζουμε οπου θελει ο καθ¨ενας???π.χ που θα ηταν ενα κυριλε σημειο?

ThaNOS E46coupe
07-06-11, 01:01
εγω παντος στο μπλε βαζω κ ασπρο πιστευω θα του πιγαινει!!σε ποιο σημειο ομως θα τα βαζουμε οπου θελει ο καθ¨ενας???π.χ που θα ηταν ενα κυριλε σημειο?

αδερφφε οπου γουσταρεις μπαξε το. Εγω εχω στα δυο πλαινα/πισω τζαμια στο κατω μερος και εχω και ενα στο κεντρο του πισω τζαμιου....

LefterisK
09-06-11, 08:39
δημητρη εχεις κατι νεοτερο περι των αυτοκολλητων;

@bmwdakias: οπου θες φιλε μου! αλλος θα το βαλει πανω στο καπο του πορτ-παγκαζ, αλλος στο πλαισιο της πινακιδας, αλλος στο πισω παρμπριζ. αμα ειναι κουπε το αμαξι μπορει να μπει και στα πισω πλαινα παραθυρα

BMW Power
09-06-11, 13:35
Δυστυχώς Λευτέρη δεν έχουν βρεθεί για αυτό και δεν έχω ενημερώσει.

Ελπίζω με σωστό ψάξιμο από τους υπόλοιπους administrators να βρεθούν σε κάποια αποθήκη.

bmwnikolase36
09-06-11, 15:34
οταν βγει μια ακρη θελω και εγω αυτοκολιτα!

bmwdakias85
09-06-11, 17:11
εγω λεω να το γραψουμε ετσι....BMW///Motorsport.gr ετσι ωστε να βλεπουν κ αλλοι την ιστοσελιδα κ να μπαινουν με σκοπο να γινουμε πολλοι τι λετε?ασ ριξει κ κανας αλλος καμια ιδεα...

LefterisK
15-06-11, 15:05
ας περιμενουμε πρωτα τους admin ωστε να βρεθουν τα αυτοκολλητα και να εχουμε ολοι κοινα! ειναι το πιο σωστο! εναλλακτικα εαν δεν βρεθει κατι βλεπουμε και αντιγραφουμε! καλο ειναι να ειναι ιδιο με την ιστοσελιδα του κλαμπ μας ωστε να παραπεμπει αμεσα εδω σε καποιον μη γνωστη του κλαμπ αλλα και σε εμας οταν θα εντοπιζει ο ενας τον αλλον ωστε να γνωριζομαστε πιο ευκολα!

LefterisK
20-12-11, 08:33
υπαρχει κατι νεοτερο σχετικα με αυτοκολλητα του κλαμπ;

gearboxer
20-12-11, 11:30
Υπάρχει η δυνατότητα να μας φτιάξω εγώ τα αυτοκόλλητα, μιας και είναι το αντικείμενο της δουλειάς μου.

Δεν μου αρέσει να μπλέκω το χόμπι με τη δουλειά ούτε να ανακατεύομαι και κάποιοι να νομίζουν ότι προσπαθώ να βγάλω κέρδος. Γι αυτό ας κοιτάξουν οι admin το απόθεμά τους και αν πιστεύουν ότι μπορώ να βοηθήσω ας μου το πούν να αρχίσω να βγάζω σχέδια να σας τα δείξω. Χαρά μου θα είναι άλλωστε

LefterisK
28-12-11, 13:39
αν και δεν ειμαι admin αλλα ενας απλος ενεργος φιλος του κλαμπ, σε ευχαριστω για την προσφορα σου στο κλαμπ μας.
ισως τωρα η περιοδος των γιορτων να μην βολευει για μαζικες κινησεις-κινητοποιησεις...ελπιζω ομως συντομα απο την νεα χρονια να κανουμε κατι σχετικο με το θεμα.