PDA

Επιστροφή στο Forum : HULK 330 (M3 look) vs 325ti


Geo_3D
16-05-10, 15:52
Βρεθηκα με τον Δημητρη - HULK να κανουμε πατηματακια.Ο Δημητρης εχει ενα 330 look M3 με σαλονι Μ3,ηλιοροφη και 19αρες BBS CH,διαφορικο απο 330 αυτοματο (3.38 βημα και πιο κοντο απτο δικο μου 3.23) και στοκ μηχανικα

Απο σταση καναμε 2 προσπαθειες,την μια εκανα ιδανικη εκκινηση,αλλα δεν ειχε βγαλει το αντισπιν ο Δημητρης και στην αλλη εγω εκανα πολυ χαλια εκκινηση αλλά ο Δημητρης ειχε προβλημα με την δευτερα,δεν του κουμπωνε.Εστω και με γρατζουνισμα της 2ας του Δημητρη και χαλια εκκινηση απο μενα,εκανα καποια διαφορα αλλά την εκοψα νωρις γιατι δεν ηταν αντιπροσωπευτικο πατημα για κανεναν μας,οποτε δεν το λαμβανω καν υποψην.Θεωρω παντως οτι απο σταση στο 400αρι θα ειμαι μπροστα

Απο 2ες πατησαμε 2 φορες με το ιδιο αποτελεσμα καθε φορα.Στην αλλαγη μου σε 3η να μου κανει 1 αμαξι και η διαφορα να μενει σταθερη εκει μεχρι κοντα 200

Το τελευταιο πατημα ηταν λιγο αλοπροσαλο αλλά ειμασταν και 2 "ριγμενοι" εξ'ισου.Πατησαμε απο 1η ψηλα εγω,περιπου 5000 στροφες και με 2α ο Δημητρης...Μεχρι τα 210 που φρεναραμε ημουν σχεδον 1 κενο μπροστα εγω,διαφορα που εγινε απτην αρχη,και μεχρι εκει δεν μαζεψε ποτε το 330.

Για την ιστορια να σημειωσω πως ο μονος λογος που πατησα με τον Δημητρη,ηταν για να δουμε την διαφορά με ολο αυτο το εξτρα βαρος,μιας και πριν αλλαξει καροτσα και ειχε το κουπε με τα ιδια μηχανικα μερη,μου ανοιγε πιο γρηγορα και ηταν παντα μπροστα (απο ρολ).Απλα δεν θυμαμαι αν φοραγα εγω τοτε προγραμμα ή οχι...

O επομενος??

agrotis328
16-05-10, 16:10
O επομενος??


ο επομενος θα ειναι πολυυυ μπροστα..!!

αυτα κανεις και εχει τρομοκρατησει τον κοσμο

λογικο το αποτελεσμα μιας και εχω παρει μια γευση απο το κομπακτ μονο που θα περιμενα στα πολλα να ανοιξει το 330

παντως παει υπερβολικα καλα

Geo_3D
16-05-10, 16:17
Βασικα....αν κρινω απο αυτο:
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=379775&postcount=87

....εχεις χεστει επανω σου!!!!Προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου,αλλά δεν....

agrotis328
16-05-10, 16:24
η τιμωρια σου ειναι κοντα

ο καιρος γαρ εγγυς...!!!

EVANGELOS
16-05-10, 21:02
το βάρος είναι μεγάλη υπόθεση !!! ... κρίμα για το 3.0 λιτρο να κουβαλάει όλα αυτά τα βαρίδια ... το κάθισμα του Μ3 αν είναι το θερμαινόμενο με δέρμα κλπ είναι 37,5 κιλά ΤΟ ΕΝΑ !!!

Πάντως όπως και να έχει το γ@μήδι σου πάει καλά Τζέο !!!!!

M3EST
16-05-10, 22:12
Παντα ανυσηχος ο Τζεο.