PDA

Επιστροφή στο Forum : γραντζουνιες


kostaspop
18-05-10, 17:08
παιδια το αυτοκινιτο μου εχει καποιες μικρογραντζουνιες κ θελω να τις επιδιορθωσω? τι ειναι καλυτερο να παρω μια αλοιφη κ να το κανω μονος μου ή να το παω σε μαστορα? και αν το κανω μονος μου ποια αλοιφη μου προτεινετε? ευχαριστω

Αντών///is
18-05-10, 17:37
Φίλε μου αν εννοείς γρατζουνιές στο βερνίκι (χωρίς δηλ. να έχει φύγει βαφή και να φαίνεται "γυμνό" μέταλλο), ρίξε μια ματιά εδώ -> http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=25014

dimtz
18-05-10, 21:39
φιλε ειχα παρει μια αλοιφη καπου στα 7 euro εδω απο Ελλαδα και εμεινα πολυ ευχαριστημενος, δεν βγαζει χρωμα και δεν θελει πολυ τριψιμο, να φανταστεις ειχα μια γρατσουνια απο την μια μερια του φτερου εως την αλλη και τωρα δε φαινετε τιποτα, αν σ ενδιαφερει στειλε μου πμ να σου πω πια μαρκα ειναι :yippee:

kostaspop
20-05-10, 13:18
εχει κανεις καμια λυση?

Sp!ros G
20-05-10, 13:30
Αν οι γρατζουνιες ειναι μικρες μπορεις ευκολα να δοκιμασεις και μονος σου.

Το link του Αντωνη θα σε βοηθησει σχετικα με το προιον .

Αν ειναι μεγαλες και νομιζεις πως δε θα τα καταφερεις ή φοβασαι μη δημιουργησεις μεγαλυτερο προβλημα ,

καλυτερα τοτε να πας σε εναν ειδικο να αναλαβει αυτος να στο επιδιορθωσει.

dimtz
20-05-10, 13:52
Λοιπον παιδια επειδη ειχα 2-3 πμ, με την αλοιφη που πηρα εγω εμεινα αφωνος στην κυριολεξια, μιλαμε για γρατσουνιες οι οποιες δεν ειναι βαθια χαραγμενες, η συγκεκριμενη δεν βγαζει χρωμα και δεν θαμπωνει, την δοκιμασα σε 3 διαφορετικα αυτοκινητα διαφορετικου χρωματος και τα αποτελεσματα ηταν εξισου φανταστικα, η ονομασια της ειναι waxy 2000 ειναι σε κοκκινο κουτι και εχει φοτο μια bmw, η τιμη της δεν ξεπερνα τα 10 euro, δεν θυμαμε ακριβως ποσο την πηρα 7? 8? 9?, την πηρα απο ενα συγχρονο πληντηριο αυτοκινη του (μου την ειχαν προτεινει):boink: οτι αλλο θελετε να ρωτησετε ευχαριστως να σας πω