PDA

Επιστροφή στο Forum : MIKET328E36 vs Ε46 325ti


Geo_3D
25-05-10, 01:20
E36 328
Full χειροποιητη εξατμιση
Καταλυτες Μ3
βημα 3.15 μπλοκε quaife

Ε46 325ti
Μεσαιο - τελικο εξατμισης
βημα 3,23 ελευθερο

Βρεθηκαμε σημερα με τον Μιχαλη να δοκιμασουμε.Απο σταση το αποτελεσμα ηταν 2-1 υπερ μου.Οταν ημουν μπροστα με επιανε ψηλα 4ες λιγο πριν τον κοφτη

Απο roll 2ες φανηκε οτι ηταν καθαρα δυνατοτερο καμια 10ρια αλογακια οπως το εκοψα...απλα και ξεκαθαρα.Στο τελειωμα ηταν κατι περισσοτερο απο 1.5 αμαξι μπροστα μου,οπου μου ανοιγε σιγα σιγα σε καθε σχεση

Γενικοτερα,το 328 ηταν ξεκαθαρα δυνατοτερο απτο compact,αλλά για αλλη μια φορα μεχρι τα 800 περιπου μετρα φανηκε οτι το λιγοτερο βαρος ειναι πολυ δυνατος συμμαχος απο σταση,αν και η διαφορα μας αποτι μου ειπε και ο Μιχαλης ειναι 60 κιλα (1400 vs 1460)...παιζει και το σεναριο να ειμαι και εγω καλος απο σταση:p:

Στο τελος πηγαμε και απο μια πλατεια να κανουμε κανα roundabout drift που λενε και οι φιλοι μας οι αγγλοφωνοι

Αυτα και σημερα

P.S.-Ανεβαινει βιντεο....

Geo_3D
25-05-10, 01:34
http://www.youtube.com/watch?v=lyS3QrmjxXI&feature=channel

andreas_R
25-05-10, 01:42
ρε κλεφτηηηηηηηηηηηηηηηηηη

χαχαχα

Geo_3D
25-05-10, 01:46
Την πρωτη θα μπορουσα ανετα να πω πως "ηξερα το φαναρι"!!!:D
Του το ειπα και εγω ο ιδιος οτι εφυγα νωριτερα...ενταξει συμβαινουν αυτα

STR
25-05-10, 09:25
Η καμερα θα επρεπε να ηταν σε ενα πιο γρηγορο απο εσας αυτοκινητο ομως γιατι δεν ειδαμε τιποτα ρε φιλε....Ο τι καταλαβαμε απο την περιγραφη σου.


Υ.Γ. Που πας χωρις μπλοκε ρε καραμητρο που θελεις και roundabout..........

Stunt Mike
25-05-10, 10:01
Στη 2η εφυγα ομως ''ταπα''!!Και παλι μου'φυγε ρε π@#στη μου!!Οταν λεμε οτι το'χει τρελά ο Γιωργος στην εκκινηση..το'χει!Εγω χωρις μπλοκε δεν θα'φευγα ποτε σαν το Compact.Σε γενικες γραμμες παντως οσο καλα και να ξεκιναγα παλι θα'ταν μπροστα(στην καλυτερη να'μουν διπλα του) μεχρι τα 600-800 μετρα(180+χλμ).Μετα αρχιζα ν'ανοιγω λιγο...Οσοι εχοντες 28αρι και θελουν αναμετρηση με τον Γιωργο να προσελθουν αμεσα!Αν βαλει και το μπλοκε την κατσαμε!! :) Εγω την επομενη φορα θ'ανοιξω μαζι του σε οδοστρωμα γυαλι κι αμα χασω παλι στα 400,θα κοντραριστουμε στα χιονια!!

agrotis328
25-05-10, 17:58
ριχτε του του επικηρυγμενου..!!

που θα παει καποιος θα του σβησει το χαμογελο

μεχρι καποια μετρα ειναι οντως πολυ γρηγορο για 3 λογους
ειναι κοντο
ελαφρυ
και ο μ54 ειναι εχει πολυ καλυτερη καμπυλη και ειναι πολυ πιο αμεσος στο πατα γιατι εχει διαφορετικο βανος ειναι καθαρα ηλεκτρικο ενω στον μ52 πρεπει να ανοιξει η βαλβιδα...να παει το λαδι...να βγει το γραναζι...να δωσει μοιρες.....οποτε παει η μιση καροτσα

EVANGELOS
25-05-10, 18:13
Γιατι έφυγε το κόκκινο στις 2 κόρνες ρε παιδιά ??????????? :D :D :D

Stunt Mike
25-05-10, 21:04
ριχτε του του επικηρυγμενου..!!


και ο μ54 ειναι εχει πολυ καλυτερη καμπυλη και ειναι πολυ πιο αμεσος στο πατα γιατι εχει διαφορετικο βανος ειναι καθαρα ηλεκτρικο ενω στον μ52 πρεπει να ανοιξει η βαλβιδα...να παει το λαδι...να βγει το γραναζι...να δωσει μοιρες.....οποτε παει η μιση καροτσα

Κι αυτο ειναι λογικο Παναγιωτη καθως ειναι σαφως πιο καινουριο μοτερ με καλυτερη τεχνολογια και βελτιωμενη χαρτογραφηση.

paganis
25-05-10, 21:07
καλα που ειδα το βιντεο...οταν ανοιξουμε με τον γιωργο...θα φυγω στην πρωτη κορνα....χαχααα

Stunt Mike
25-05-10, 21:11
ριχτε του του επικηρυγμενου..!!

που θα παει καποιος θα του σβησει το χαμογελο

Κι αλλο ενα θεμα ειναι οτι ο Γιωργος εχει σταθερη επαναληψιμοτητα στις εκκινησεις του.Γι'αυτο εγω καταφερα να του ξεφυγω στο 400αρι(αν και νομιζω μετα τα 500-600 περασα παλι) μονο στη μια εκκινηση.10 να κανουμε ισως παρω τις 2 κι αυτος τις 8.Κι ολα αυτα χωρις μπλοκε!!Αυτο σημαινει εκπαιδευση,ταλεντο,ψυχραιμια και εμπειρια.Οποτε Ευαγγελε beware!!!:bananasmi

oldcarskickass
26-05-10, 00:03
Γιατι έφυγε το κόκκινο στις 2 κόρνες ρε παιδιά ??????????? :D :D :D

Λόγω περικοπών του ΔΝΤ.

Η τρίτη πάει υπέρ της Αεροπορίας.

kloukakis
26-05-10, 17:47
Κατ εμε είναι καθαρά θέμα οδηγού! Ο Μιχάλης είναι ξεκαθαρα άμπαλος, δεν μου άρεσε καμία εκκίνηση του, όπως επίσης και οι αλλάγες του! Παλιοκουβά:thefinger! Υπάρχει κάποιος που να πιστεύει πως αν έκαναν τράμπα τα οχήματα, το 328 με τον Γκέο οδηγό δεν θα ήταν πολύ μπροστα?

Αφου κάνει 2 ώρες τη μέρα(ή μάλλον το βράδυ) προπόνηση, τι να λέμε τώρα...?

Μικε θα μπεις σε πρόγραμμα ασχετα αν δεν σε ενδιαφέρουν οι κόντρες:whip:

Stunt Mike
26-05-10, 18:00
Εχω παραγγειλει ενα ζευγαρι χερια kontrer model 2010 executive απ'το E-Bay με δωρο το DVD με τιτλο:Μάθε γέρο εκκινήσεις!!!!! ;)

mike21
26-05-10, 20:51
παιδιά προσοχή στο συγκεκριμένο δρόμο,τα στρούμφ τη στήνουν με ραντάρ πολύ συχνά,κυρίως στο ρεύμα πρός αττική οδό.