PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρώμα για ζάντες


tottasp
01-06-10, 18:46
Καλησπέρα παιδιά. Μετά από ένα χρόνο που έχω βάλει τις 18άρες Μ3 look ζάντες στον άσσο μου (βλ. γκαράζ) και μετά από πολλά μικροχτυπηματάκια στα πεζοδρόμια, σκέφτομαι να τις βάψω. Ήθελα λοιπόν την γνώμη σας για το χρώμα. Σκέφτομαι να τις κάνω μαύρες. Το θέμα που με προβληματίζει είναι αν θα είναι matt ή γυαλιστερό, αν θα έχει μία λεπτή άσπρη ρήγα γύρω-γύρω κλ.π. Περιμένω λοιπόν τις απόψεις σας.
Ήθελα επίσης να ρωτήσω αν η τιμή που μου δώσαν (στην Ημαθία) για επιδιόρθωση και βάψημο (με ρήγα ή χωρίς) είναι καλή. Μου ζητάνε 200Ε.

ΣΤΕΦΑΝΟΣ
01-06-10, 18:52
φιλε μου μαυρο σατινε..θα ειναι τελειες.....................................

HULK
01-06-10, 19:56
Σωστα νεο χρωμα αυτο να το ρωτησεις φιλε αν το εχουν και μπορουν να στο κανουν.Σε πολυ γνωστο βαφεα εδω στην Αθηνα το βαψιμο παει 180 ευρω και καπου 30 ευρω η επισκευη καθε ζαντας οποτε νομιζω η τιμη ειναι καλη.Βαλε black satin στο google να δεις πως ειναι σε ζαντα πανω το εχω δει απο κοντα και το μαυρο ματ γυαλιζει πιο πολυ και δε μου αρεσε τοσο οσο το σατινε.

Alexandros18
04-06-10, 01:54
Βαψε ολο το αυτοκινητο ενα ωραιο μπλε χρωματακι και ριξτο στη θαλασσα...
Περα απτη πλακα μαυρες θα δειξουν πολυ ωραιες..αν κ ετσι ειναι καλες

mike21
04-06-10, 15:23
το έχω δεί με μαύρες ζάντες και αγριεύει πολύ,εγώ θα τις έβαφα σίγουρα.

Driver M
04-06-10, 15:58
gunmetal grey από εμένα. Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου το μαύρο και κυρίως δεν αναδεικνύει τη ζάντα. Το ανθρακί πάλι, κάνει και το αυτοκίνητο να φαίνεται άγριο και δε "μειώνει" τη ζάντα..

kostasdc
04-06-10, 20:18
Mαυρο γυαλιστερο το στεφανι, και μαυρο ματ το εσωτερικο ειναι η αποψη μου! :)