PDA

Επιστροφή στο Forum : Πώς το καίμε το ρημάδι;


xrictod
02-06-10, 16:09
Καλησπέρα,

Προκαταβολικά σας ενημερώνω οτι τα έχω καλά με την τεχνολογία αλλά το κομμάτι .img μου διαφεύγει..

Οπότε... Κατέβασα το Road map 2010 για business. τώρα έχω δηλαδή 20 αρχεία .rar με ένα φάκελο με όνομα "DVD 1" και μέσα ένα αρχέιο .img και ενα .mds με το ίδιο όνομα σε όλους τους φακέλους.

Η ερώτηση είναι πως το καίμε το DVD DL γιατί έχω χαλάσει πολλά δισκάκια κ έχω δοκιμάσει nero, Imgburn, Poweriso κλπ και μάλλον κάτι μου διαφεύγει.. Ποιό .rar κάνω extract; Μόνο το 1ο; Όλα σε ένα φάκελο δεν γίνεται λόγω του ίδιου ονόματος..

Όποιος τσακαλάκος μπορεί, ας βοηθήσει..

strof
02-06-10, 17:24
στειλε pm στον asot, αυτος θα ξερει σιγουρα. εγω παντως το ειχα κανει με το ultra iso.

gearboxer
02-06-10, 19:21
Όλα τα επιμέρους αρχεία .rar αν προσέξεις έχουν το ΙΔΙΟ μέγεθος εκτός απο ένα..Εκείνο το ένα ανοίγεις και κάνεις extract σε ένα νέο φάκελο. Για εγγραφή mds,iso,img Kτλ χρησιμοποίησε το Alcohol 120%..δαγκωτο!

tsumalis
02-06-10, 19:25
Για να έχει ένα αντίγραφο (backup) από το business αγοράζουμε dvd double layer 8,5 gb κατά προτίμηση verbatim η philips ανοίγουμε το αρχείο kn092eux03.image file με imgburn και το γράφουμε με χαμηλή ταχύτητα 2χ και επιλέγουμε την επιλογή επαλήθευση. Εάν δεν τα καταφέρεις εδώ είμαστε. :pimp:

xrictod
02-06-10, 20:12
Το πέτυχα.. Γιέα μπέημπυ. Αη εμ ινβίνσιμπολ..!!
Κ έχω ελληνικό νάβη επιτέλους.. Κ έχει στο χωριό μου μέχρι κ οδούς που ποτέ δεν ήξερα! Γιούχου...!