PDA

Επιστροφή στο Forum : Μάντρες μεταχειρισμένων ανταλακτικών BMW!!


harrys
04-06-10, 22:31
Παιδιά μπορούμε να μαζέψουμε σε ένα τοπικ όλους τους μαντράδες για bmw που ξέρουμε?
Εκτός αν υπάρχει ήδη κανένα τοπικ...


Γράψτε τηλέφωνο και αν έχετε και την διεύθηνση!!

dimis_gr
04-06-10, 22:37
Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση. Το πιο έυκολο είναι αν θες να σου στείλουμε π.μ με τηλέφωνα και ονόματα και εσύ μετά κάντα αρχείο να τα χεις. Σε τι περιοχή ψάχνεις να είναι οι μάτρες?

harrys
05-06-10, 01:42
Απο οποιαδήποτε περιοχή αλλά δεν νομίζω ότι είναι διαφήμιση..
Και στο nissanclub.gr το έχουμε κάνει..
Δεν είναι διαφήμιση αλλά διευκόληνση μας πάνω στην δύσκολη στιγμή το να πάρουμε κάτι μεταχειρισμένο πάρα να μας γδείνουν στις αντιπροσωπείες..

Ας δώσουν το οκ αν είναι οι admins εδώ γιατί αξίζει να υπάρχει μια λίστα και μάλιστα ΕΠΙΣΥΜΑΣΜΕΝΗ :)

AlexVag
05-06-10, 11:55
ρε παιδια γιατι να ειναι διαφημιση? το εχουμε κανει και σε site μοντελισμου και βοηθαει παρα πολυ...απλη παραθεση ονοματων θα γινει...δλδ αν σου πω εγω οτι στην ταδε γωνια υπαρχει ενα σουβλατζιδικο ειναι διαφημιση?

super duper
05-06-10, 12:55
αν μπει το συνολο δεν νομιζω οτι ειναι διαφημιση. εαν καποιος ασχοληθει και βαλει τα μαγαζια που εχουν και σελιδες σε περιοδικα μεταχειρισμενων τοτε δεν πιστευω οτι υπαρχει θεμα

φιλικα

BMWE36
05-06-10, 13:00
Και εγω νομιζω οτι θα ναι πολυ χρησιμο τοπικ. Λοιπον moderator?

120ihatch
05-06-10, 13:06
Συμφωνώ και εγώ, ότι δεν είναι διαφήμιση. Ζούμε στην εποχή της πληροφορίας και ο λόγος που δημιουργήθηκαν ιστότοποι σαν αυτόν είναι για να βγουν οι χρήστες τους κερδισμένοι.
Διάβασα κάπου σε ένα άλλο νήμα που τρέχει αυτόν τον καιρό κάποια αρνητικά για τις τιμές του σφακιανάκη στα μεταχειρισμένα (αν το παρόν θέμα είναι διαφήμιση, τότε και στο άλλο που γράφονται αρνητικά για την τιμή ενός αυτοκινήτου που πουλάει, θα μπορούσε να είναι δυσφήμιση).

Πρέπει οπωσδήποτε να φτιαχτουν τέτοια νήματα και να επισημανθούν.

Το ίδιο και με τα συνεργεία αγαπητοί φίλοι. Δεν γίνεται να πηγαίνουμε σε συνεργεία εξουσιοδοτημένα ή μη και επειδή έχουμε bmw να μας γδύνουν.
Πρέπει να ενώσουμε τις δυνάμεις μας, να επιβραβεύσουμε εκείνους που κάνουν καλά και οικονομικά τη δουλειά τους.
ΈΤΣΙ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ.

παρακαλώ, μην προσπεράσετε αυτό που διαβάζετε τώρα. Ας ενώσουμε τις γνώσεις και τις εμπειρίες μας και ας βοηθήσει ο ένας τον άλλο.

Πρέπει να δημιουργηθεί και νήμα για τα συνεργεία και το κόστος των service και μάλιστα άμεσα. Δεν μπορεί να πηγαίνει ο άλλος και να δίνει 400άρια, 500άρια και 700άρια για service και να μην το σχολιάζουμε (βέβαια μπορεί να είναι και δικαιολογημένα τα ποσά, ανάλογα με τα ανταλλακτικά και την εργασία). Εδώ είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο, ας ενημερωθούμε για κάποιον με υπερβολικές χρεώσεις και να μην πατήσει κανένας μας.
Να δούμε, θα τις κατεβάσει τότε τις τιμές η όχι?

Έτσι θα αποκτήσουμε και περισσότερους φίλους-μέλη που δεν θα θέλουν να τους βλέπει σαν ......κες το κάθε συνεργείο, εξουσιοδοτημένο ή μη επειδή.... έχουν bmw άρα και λεφτά (,,,,,,,,).

performance
05-06-10, 14:03
Θα συμφωνησω.

Dark_Niaou
06-06-10, 10:26
κάπου έχει ξαναναρτηθεί ένα παρόμοιο θρέντ και δεν υπάρχει πρόβλημα

bmw318i
06-06-10, 12:18
Ακόμα και θετικά σχόλια να αναφέρονται για κάποια επιχείρηση δε νομίζω ότι απαγορεύεται γιατί δεν παραβιάζεται καμμία νομική διάταξη (αρκεί να το επιτρέψει ο κανονισμός λειτουργίας του ιστότοπου). Το πρόβλημα υπάρχει μόνο ως προς οτιδήποτε μπορεί να θεωρηθεί δυσφήμιση, ή αρνητικά σχόλια που μπορούν να εκληφθούν ως τέτοια, οπότε τότε υπάρχει παραβίαση σχετικών νομικών διατάξεων.

dimis_gr
06-06-10, 12:35
Δεν είπα τπτ απλά ρώτησα. Και γω θέλω να δημιουργηθεί ένα τέτοιο αρχείο όπου να λέει για κάθε πόλη της ελλάδας και συνεργεία επίσημα ή όχι.

harrys
06-06-10, 12:45
Ρε παιδιά δεν θα κάνουμε σχόλεια....
Μια λίστα θέλουμε για να μπορούμε να σωθούμε όταν πάθουμε ζημιά!!
Στο nissanclub έχουμε γύρως τις 15σελίδες με τηλέφωνα από μαντράδες!!!
Μόλις κάποιος πάθει ζημιά τους παίρνει όλους και βρίσκει αυτό που θέλει.. ενώ τώρα όποιος δεν ξέρει τηλέφωνα πάει αντιπροσωπεία και τον τακτοποιούν κανονικά!!!!

Και μάλιστα πρέπει να πάει στο επισυμασμένα όπως είχα κάνει στο nissanclub!! Για να το βρίσκει ο καθένας όποτε το χρειάζεται ;)

harrisdriver
07-06-10, 11:49
Ας κανουμε μια ψηφοφορια και βλεπουμε...
Παντως ειναι καλη ιδεα , απο το να τρεχεις δεξια και αριστερα.

trifonas
07-06-10, 17:52
θα βοηθουσε πολυ.
Συμφωνω.

harrys
07-06-10, 20:53
Άντρε ρε παιδιά... τι θα γίνει?

E46 POWER
07-06-10, 21:48
συμφωνω και επαυξανω... να γινει.

kostas e46
07-06-10, 22:17
Κι εγω συμφωνω!

TAKIS-BMW
07-06-10, 22:23
Κι εγω συμφωνω!

george.x82
07-06-10, 22:35
Κι εγω συμφωνω!

jimz4
08-06-10, 09:48
Κι εγω..!!!

BMW Power
08-06-10, 11:45
Από την στιγμή που δεν προτείνετε κάποιο συνεργείο δεν θεωρείτε διαφήμιση.

Οπότε με την λογική της αναφοράς των συνεργείων ανά περιοχή μπορούμε να έχουμε ένα databse με τα γνωστά συνεργεία.

Το ζήτημα είναι λεπτό μιας και από το συνεργείο Α μπορεί κάποιος να είναι πολύ ευχαριστημένος και κάποιος πολύ δυσαρεστημένος.

120ihatch
08-06-10, 12:37
---Λίστα εξειδικευμένων συνεργείων BMW---- :



http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=25209


Παρακαλώ, ας βοηθήσουμε όλοι σε αυτή την προσπάθεια - όταν την χρειαστούμε και δεν θα ξέρουμε που αλλού να ψάξουμε για να επισκευάσουμε το αυτοκίνητό μας, τότε θα καταλάβουμε την αξία της Βάσης Δεδομένων !

Αντών///is
08-06-10, 13:26
Ναι βρε παιδιά, μόνο που ο συνάδελφος harrys, που άνοιξε το θέμα, ενδιαφέρεται (και προτείνει δημιουργία βάσης δεδομένων) για...
"Μάντρες μεταχειρισμένων ανταλακτικών BMW!!
Παιδιά μπορούμε να μαζέψουμε σε ένα τοπικ όλους τους μαντράδες για bmw που ξέρουμε?"
... και όχι για εξειδικευμένα συνεργεία!!!

120ihatch
08-06-10, 14:14
Ναι βρε παιδιά, μόνο που ο συνάδελφος harrys, που άνοιξε το θέμα, ενδιαφέρεται (και προτείνει δημιουργία βάσης δεδομένων) για...
"Μάντρες μεταχειρισμένων ανταλακτικών BMW!!
Παιδιά μπορούμε να μαζέψουμε σε ένα τοπικ όλους τους μαντράδες για bmw που ξέρουμε?"
... και όχι για εξειδικευμένα συνεργεία!!!



Αντώνη, επειδή άνοιξε αυτός το θέμα με τις μάντρες ανταλλακτικών, δεν θέλησα να ανοίξω το συγκεκριμένο θέμα (επίσης, σε αυτό το topic αν κοιτάξεις λίγο πίσω αναφέρθηκε και το θέμα των εξειδικευμένων συνεργείων που είναι και αυτό πολύ σημαντικό)

.......

Ας ανεβάσει κάποιος το θέμα " Μάντρες μεταχειρισμένων ανταλλακτικών", αλλιώς θα το ανοίξω αύριο εγώ (αν δεν έχετε αντίρρηση βέβαια) :hello:

harrys
08-06-10, 14:30
Τι να τα κάνουμε τα συνεργεία μωρε παιδιά... από αυτά βρωμάει ο τόπος.

Το θέμα είναι ότι μπορεί να χρειαζόμαστε π.χ. μια πόρτα.. μπορεί να την έχει ένας μανράς στην Θεσσαλονίκη... Αν δεν ρίξουμε 30 τηλέφωνα πως θα την βρούμε???

Αυτό που λέω με λίγα λόγια είναι να φτιάχτει μια ΛΙΣΤΑ με μαντράδες...

Παράδειγμα
Πελοπίδας 210-000000 Πελοπιδαιων 36
Αρχιμήδης 2310-000000 Αρχιμηδαίων 66


Άντε αρχίστε να γράφετε όνομα τηλέφωνο και διεύθυνση και εγώ θα τα περνάω όλα στο πρώτο μου ποστ σε λίστα...


Αφού πήραμε το ΟΚ
ΑΡΧΙΣΤΕ.....

Μην ξεχνιέσται ε.... μαντράδες που να ασχολούνται με bmw... όχι όποια μάντρα να ναι... συνήθως οι μάντρες ξεχωρίζονται ως... ιαπωνικές.. γερμανικές.. ιταλικές... οπότε εμείς ψάχνουμε για γερμανικές...

Αντών///is
09-06-10, 23:18
Λοιπόν, η βάση δεδομένων με τις... μάντρες (ή καλύτερα τις Αποθήκες) Μεταχειρισμένων Ανταλλακτικών BMW, έχει ανοίξει εδώ ->
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=25224 (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=25224)