PDA

Επιστροφή στο Forum : καντραν σε Ζ3


dimis_gr
13-06-10, 19:28
Καλησπέρα. Επειδή θέλω να βλέπω να έχω κατανάλωση στο Ζ3 μπορώ να βάλω ταμπλό από 36άρι ώστε να δουλεύει και το οικονομόμετρο?

ThaNOS E46coupe
13-06-10, 22:39
ταμπλό? οχι δέν μπαίνει το ταμπλό απο το 36 στο Ζ σου...

gearboxer
13-06-10, 22:53
Καλησπέρα. Επειδή θέλω να βλέπω να έχω κατανάλωση στο Ζ3 μπορώ να βάλω ταμπλό από 36άρι ώστε να δουλεύει και το οικονομόμετρο?

Μη νομίζεις ότι χάνεις και καμία ακριβή μέτρηση απο το οικονομόμετρο..το μόνο που καταφέρνει είναι να σε αγχώσει! Θα προτιμούσα πολύ περισσότερο την ένδειξη θερμοκρασίας λαδιού που υπάρχει στα Μ3 στη θέση αυτή...

dimis_gr
13-06-10, 23:58
εντάξει παιδιά συγγνώμη το ταμπλό λάθος. Το κοντερ ήθελα να πω. Αν μπαίνει απο το 36άρι και αν θα λειτουργεί κανονικά και αν μπαίνει από το μ3 το 36άρι και αν επίσης θα λειτουργούν όλα σωστά? και εννοώ θερμοκρασία λαδιού και οικονομόμετρο

6zylindermaniac
14-06-10, 15:48
εντάξει παιδιά συγγνώμη το ταμπλό λάθος. Το κοντερ ήθελα να πω. Αν μπαίνει απο το 36άρι και αν θα λειτουργεί κανονικά και αν μπαίνει από το μ3 το 36άρι και αν επίσης θα λειτουργούν όλα σωστά? και εννοώ θερμοκρασία λαδιού και οικονομόμετρο

Αν δεν είναι 6κύλινδρος ο κινητήρας σου, το καντράν απο Μ Ζ3 θα λειτουργεί αλλά θα δείχνει άλλα αντί άλλων το στροφόμετρο. Ολα τα υπόλοιπα θα δουλεύουν μια χαρά.