PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά m3 e36


m3e36
18-06-10, 13:17
αφού κατάφερα να πουλήσω το προηγούμενο αυτοκίνητό μου (bmw 316 coype 98 μοντέλο) σε εξευτελιστική βέβαια τιμή (λόγω κρίσης) βρίσκομαι στη διαδικασία αναζήτησης ενός αυτοκινήτου το οποίο ήταν όνειρο εδώ και πολλών ετών m3 e36.
ψάχνοντας στο car.gr βρήκα ένα το οποίο έχει επισκευασμένο κινητήρα και φαίνεται σε πολύ καλή κατάσταση. ο τωρινός ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου μου είπε οτι το αυτοκίνητο αυτο είναι πολύ γρήγορο και μου είπε οτι ο πρώην ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου αυτόυ ήταν απο θεσσαλονίκη και οτι το αυτοκίνητο έχει κερδίσει πολλές κόντρες εκεί.
γνωρίζεις κάποιος κάτι για το αυτοκίνητο αυτό.ιδιαίτερα κάποιος απο θεσσαλονίκη;
τι λέτε αξίζει;
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/703585/

mitsos_chania
18-06-10, 13:24
Καλώς ήρθες φίλε στην παρέα μας. Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο δεν το ξέρω, όμως θα σου πρότεινα να βρεις ένα αυτοκίνητο το οποίο να είναι γνήσιο Μ3. Νομίζω σε αυτά τα λεφτά θα μπορέσεις να βρεις.

kloukakis
18-06-10, 13:32
Αδίλωτος όμως? ΑΝ δεν σε ανχώνει αυτό.... σκέψου να δώσεις 14.000 και να σε σταματίσουν και σου το τσιμπίσουν....

panos 316T
18-06-10, 13:40
αφού κατάφερα να πουλήσω το προηγούμενο αυτοκίνητό μου (bmw 316 coype 98 μοντέλο) σε εξευτελιστική βέβαια τιμή (λόγω κρίσης) βρίσκομαι στη διαδικασία αναζήτησης ενός αυτοκινήτου το οποίο ήταν όνειρο εδώ και πολλών ετών m3 e36.
ψάχνοντας στο car.gr βρήκα ένα το οποίο έχει επισκευασμένο κινητήρα και φαίνεται σε πολύ καλή κατάσταση. ο τωρινός ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου μου είπε οτι το αυτοκίνητο αυτο είναι πολύ γρήγορο και μου είπε οτι ο πρώην ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου αυτόυ ήταν απο θεσσαλονίκη και οτι το αυτοκίνητο έχει κερδίσει πολλές κόντρες εκεί.
γνωρίζεις κάποιος κάτι για το αυτοκίνητο αυτό.ιδιαίτερα κάποιος απο θεσσαλονίκη;
τι λέτε αξίζει;
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/703585/



αν δεν σε προβληματίζουν τα παραπάνω...

Action Man
18-06-10, 13:51
Εγώ πάντως θα έπαιρνα αυτό:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/419558/

Παραλίγο να το πάρεις ένας φίλος.:ices_ange

BMW Power
18-06-10, 14:04
Είμαι πολύ καχύποπτος πλέων και μου μυρίζει αγγελία το thread........

mitsos_chania
18-06-10, 14:04
Πολύ ωραίο φαίνεται Παντελή.Το κοιταξατε;

Action Man
18-06-10, 14:06
Είμαι πολύ καχύποπτος πλέων και μου μυρίζει αγγελία το thread........

Πού?:woowoo:

BMW Power
18-06-10, 14:40
στο 1ο post

stelmaniac
18-06-10, 14:56
(αν ειναι ευστοχη η παρατηρηση σου) ειναι φοβερο τι σκαρφιζονται για να εντυπωσιασουν σε μια αγγελια...

gearboxer
18-06-10, 15:15
αν δεν σε προβληματίζουν τα παραπάνω...

+10000.....

BMW Power
18-06-10, 15:23
(αν ειναι ευστοχη η παρατηρηση σου) ειναι φοβερο τι σκαρφιζονται για να εντυπωσιασουν σε μια αγγελια...

Αν όντως είναι θα παίξω και τζόκερ!!!!

Αν δεν είναι, γιατί έχει αμερικάνικα όργανα και γιατί έχει και άλλα πίσω απο την θέση του συνοδηγού?

ThaNOS E46coupe
18-06-10, 15:39
Αν όντως είναι θα παίξω και τζόκερ!!!!

Αν δεν είναι, γιατί έχει αμερικάνικα όργανα και γιατί έχει και άλλα πίσω απο την θέση του συνοδηγού?

καλά εεε...δεν παίζεται με τίποτα ο moderator...μα με τίποτα όμως....γι αυτό άλλωστε έχει κ αυτή τη θεση.....που το πήρε χαμπάρι το δέυτερο κοντερι ? χαχαχα...μηπως παίζει κ τίποτα βρώμικο με το πακέτο τα τσιγάρα ?:D

kostas e46
18-06-10, 15:41
Αν όντως είναι θα παίξω και τζόκερ!!!!

Αν δεν είναι, γιατί έχει αμερικάνικα όργανα και γιατί έχει και άλλα πίσω απο την θέση του συνοδηγού?

Φιλε BMW Power 1-0ον Το οργανο αυτο δε ειναι αμερικανικο αλλα ειναι Αγγλικο επειδη τα αμερικανικα Μ3 δεν εχουνε θερμοκρασια λαδιου αλλα εχουνε καταναλωση κατω απο το στροφομετρο.
2-ον το αμαξι δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι 97 μοντελο αλλα ειναι κατω απο 95
και 3-ον το καντραν που εχει πισω απο το καθησμα πρεπει να ειναι απο τελευτεο μοντελο Ε36 με μαυρη πλακα που δε ταιριαξε στο αμαξι του.

Fairytale
18-06-10, 15:50
Εγώ πάντως θα έπαιρνα αυτό:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/419558/

Παραλίγο να το πάρεις ένας φίλος.:ices_angeπολύ καλό κομμάτι δείχνει, γιατί δεν το πήρε τελικά;

Κώστα το ξέρεις το αμάξι του thread; Έχει πάρει κόντρες εκιά πάν;
C U out there

m3e36
18-06-10, 15:59
ρε παιδιά πολυ καχύποπτοι ειστε.
δεν κανω καμια διαφημιση.αυτοκινητο ψαχνω να αγορασω και ζηταω πληροφοριες μηπωσ τυχον καποιος γνωριζει κατι γι αυτο το αυτοκινητο.
επελεξα αυτο το αυτοκινητο (απο αυτα που βλεπω μεσα στο car) καταρχην λογο χρωματος και κατα δευτερον το οτι εχει κανει επισκευη.
επειδη εχω ρωτησει και εχω πληροφορηθει οτι τα μ3 ε36 με τα 321ps πασχουνε με το vanos και μερικα χτυπανε και μπιελα θεωρησα το γεγονος οτι το αυτοκινητο εχει κανει επισκευη υπερ και οχι κατα οπως καποιοι απο εσας.
(επειδη το επαγγελμα μου εχει καποια σχεση με τρακτερ) ξερω και εχω δει οτι οταν κανεισ γενικη επισκευη στον κινητηρα ενος τρακτερ περνει ζωη για αλλα 10 χρονια.
επισης το οτι ο ιδιοκτητης μου ειπε οτι το αυτοκινητο εχει κερδισει αρκετες κοντρες για να ειμαι ειλικρινης το εκτιμησα γιατι δεν νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που να εχει μ3 και να μην εχει βαλει κοντρα-να μην το εχει παντιλικωσει -η να μην το εχει πιεσει στο οριο..εξαλλου γι αυτο καποιος αγοραζει ενα μ3 για να χαρει τις απολαυσεισ που του προσφερει.
οσο για το καντραν την ιδια απορια ειχα κι εγω και το ρωτησα στο παιδι που το πουλαει και μου ειπε τα παρακατω: το αυτοκινητο μου λεει φιλε να ξερεις αν το παρεις το καντραν που εχει πανω θα το βγαλω γιατι το αυτοκινητο αυτο ητανε smg και οταν κανανε τη μετατροπη το βαλανε σαζμαν manual.
και το καντραν που ειχε ειναι καντραν απο smg το οποιο εκει που γραφουνε την θερμοκρασια λαδιου τα manual τα smg δειχνουνε την ενδειξη της ταχυτητας που εχεις.
και επειδη εχω μου ειπε ενα φιλο ο οποιος εχει μαντρα με μεταχειρισμενα και πουλαει μετατροπες bmw μου το δανεισε για να το βαλω πανω να βλεπω θερμοκρασια λαδιου.
μου ειπε οτι ειναι απο αγγλικο αυτοκινητο το καντραν αυτο αλλα το εχει προσωρινο γιατι αν ο φιλος του ο μαντρας πουλησει την μετατροπη σε καποιον θα το βγαλει για να του το δωσει.

kostas e46
18-06-10, 16:59
πολύ καλό κομμάτι δείχνει, γιατί δεν το πήρε τελικά;

Κώστα το ξέρεις το αμάξι του thread; Έχει πάρει κόντρες εκιά πάν;
C U out there

Oχι νικο κι ξερα το.

kostas e46
18-06-10, 17:03
ρε παιδιά πολυ καχύποπτοι ειστε.
δεν κανω καμια διαφημιση.αυτοκινητο ψαχνω να αγορασω και ζηταω πληροφοριες μηπωσ τυχον καποιος γνωριζει κατι γι αυτο το αυτοκινητο.
επελεξα αυτο το αυτοκινητο (απο αυτα που βλεπω μεσα στο car) καταρχην λογο χρωματος και κατα δευτερον το οτι εχει κανει επισκευη.
επειδη εχω ρωτησει και εχω πληροφορηθει οτι τα μ3 ε36 με τα 321ps πασχουνε με το vanos και μερικα χτυπανε και μπιελα θεωρησα το γεγονος οτι το αυτοκινητο εχει κανει επισκευη υπερ και οχι κατα οπως καποιοι απο εσας.
(επειδη το επαγγελμα μου εχει καποια σχεση με τρακτερ) ξερω και εχω δει οτι οταν κανεισ γενικη επισκευη στον κινητηρα ενος τρακτερ περνει ζωη για αλλα 10 χρονια.
επισης το οτι ο ιδιοκτητης μου ειπε οτι το αυτοκινητο εχει κερδισει αρκετες κοντρες για να ειμαι ειλικρινης το εκτιμησα γιατι δεν νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που να εχει μ3 και να μην εχει βαλει κοντρα-να μην το εχει παντιλικωσει -η να μην το εχει πιεσει στο οριο..εξαλλου γι αυτο καποιος αγοραζει ενα μ3 για να χαρει τις απολαυσεισ που του προσφερει.
οσο για το καντραν την ιδια απορια ειχα κι εγω και το ρωτησα στο παιδι που το πουλαει και μου ειπε τα παρακατω: το αυτοκινητο μου λεει φιλε να ξερεις αν το παρεις το καντραν που εχει πανω θα το βγαλω γιατι το αυτοκινητο αυτο ητανε smg και οταν κανανε τη μετατροπη το βαλανε σαζμαν manual.
και το καντραν που ειχε ειναι καντραν απο smg το οποιο εκει που γραφουνε την θερμοκρασια λαδιου τα manual τα smg δειχνουνε την ενδειξη της ταχυτητας που εχεις.
και επειδη εχω μου ειπε ενα φιλο ο οποιος εχει μαντρα με μεταχειρισμενα και πουλαει μετατροπες bmw μου το δανεισε για να το βαλω πανω να βλεπω θερμοκρασια λαδιου.
μου ειπε οτι ειναι απο αγγλικο αυτοκινητο το καντραν αυτο αλλα το εχει προσωρινο γιατι αν ο φιλος του ο μαντρας πουλησει την μετατροπη σε καποιον θα το βγαλει για να του το δωσει.

Φιλε δες καλυτερα το αυτοκινητο που σου εστειλε ο ACTION MAN φαινετε πολυ καλυτερο απο αυτο που θες.

ΔημητρηςΜ3
18-06-10, 17:11
Απο τα λιγα που ξερω το αμαξι τωρα το εχει ο Διονυσης απο το Κιλκις γνωστος στον χωρο.
Πριν τον Διονυση το ειχε ο Χουφτας ο οποιος ναι εβαζε κοντρες και εριξε πολλα Ε 46 Μ3 με τον εν λογω
Μ3 36 υπαρχουν και βιντεο.
Για περισοτερες πληροφοριες αν θελεις να μαθω φιλε μπορω να απευθηνθω στον Χρηστο 330 μιας και ειναι φιλος του.
Ειναι αρκετα δυνατο μην ακους κανεναν και πανε ελεγξετο και θα δεις οτι δεν ειναι μπαρουφα.
Οσον αφορα το μοτερ ειναι και αυτο απο γενικη επισκευη ολα καινουργια ελπιζω να σε βοηθησα.
Με το καλο.

stelmaniac
18-06-10, 18:47
χαχαχαχαα...εγω παντως αμαξι που το ειχε ο χουφτας,ο μπαμπης ο σουγιας ή ο μητσος ο γκοτζιλας σορυ αλλα δε θα το αγοραζα...:p:

Straight six
18-06-10, 19:12
Παιδια το αμαξι που προτεινε ο action man το ξερω κ εγω.ειναι αψογο και το ζαχαρωνα πριν λιγο καιρο..ειναι χαρτι

ΔημητρηςΜ3
18-06-10, 19:32
χαχαχαχαα...εγω παντως αμαξι που το ειχε ο χουφτας,ο μπαμπης ο σουγιας ή ο μητσος ο γκοτζιλας σορυ αλλα δε θα το αγοραζα...:p:

Νομιζω πως δεν ενδιαφερεσαι εσυ σωστα?
Το παιδι εκανε ερωτηση για το συγκεκριμενο Μ3 σωστα?
Ετυχε να ξερω 5 πραγματα παραπανω απο εσενα σωστα?
Και Χουφτας ειναι επωνυμο δεν καταλαβαινω την ειρωνια σου.
Τωρα για το αν θα το αγοραζες η οχι με συγχωρεις αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας.
Και το οτι βοηθαμε και αυτο πειραζει τελικα?
Τεσπα.


ps.Φιλε προσοχη βρες ενα σωστο επωνυμο να αγορασεις αυτοκινητο xaxaxaxaxa!!!!

billarassss
18-06-10, 20:25
Απο τα λιγα που ξερω το αμαξι τωρα το εχει ο Διονυσης απο το Κιλκις γνωστος στον χωρο.
Πριν τον Διονυση το ειχε ο Χουφτας ο οποιος ναι εβαζε κοντρες και εριξε πολλα Ε 46 Μ3 με τον εν λογω
Μ3 36 υπαρχουν και βιντεο.
Για περισοτερες πληροφοριες αν θελεις να μαθω φιλε μπορω να απευθηνθω στον Χρηστο 330 μιας και ειναι φιλος του.
Ειναι αρκετα δυνατο μην ακους κανεναν και πανε ελεγξετο και θα δεις οτι δεν ειναι μπαρουφα.
Οσον αφορα το μοτερ ειναι και αυτο απο γενικη επισκευη ολα καινουργια ελπιζω να σε βοηθησα.
Με το καλο.

εχεις δικο σε ολα φιλε μου.. το διονυση τον ξερω προσωπικα. κ οσα ειπε στο παιδι ειναι αληθεια. απλα θελει τ δινει γτ θελει ν παρει κατι αλλο παλι ομως bmw. αυτος ετσι κανει δ τ κραταει πολυ τ αμαξι.. οτι και ν παρει.. αν χρειαστεις κατι φιλε μ. στειλε πμ για βοηθησω.

Fanatic
18-06-10, 21:38
Εγώ πάντως θα έπαιρνα αυτό:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/419558/

Παραλίγο να το πάρεις ένας φίλος.:ices_ange

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ! ΑΠΛΑ ΤΖΑΜΙ!!

sciroccoR
19-06-10, 01:15
χαχαχαχαα...εγω παντως αμαξι που το ειχε ο χουφτας,ο μπαμπης ο σουγιας ή ο μητσος ο γκοτζιλας σορυ αλλα δε θα το αγοραζα...:p:

και ο ολυμπιακος με τζοβανι και ριβαλντο επερνε πρωταθληματα...οχι με χαβο και βουζα!!!!

ΔημητρηςΜ3
19-06-10, 10:47
εχεις δικο σε ολα φιλε μου.. το διονυση τον ξερω προσωπικα. κ οσα ειπε στο παιδι ειναι αληθεια. απλα θελει τ δινει γτ θελει ν παρει κατι αλλο παλι ομως bmw. αυτος ετσι κανει δ τ κραταει πολυ τ αμαξι.. οτι και ν παρει.. αν χρειαστεις κατι φιλε μ. στειλε πμ για βοηθησω.

Σ'ευχαρηστω Billara.
Καλα ο Διονυσης αρρωστος μεχρι κοκκαλο.
Μεχρι και το Μ3 46 δεν αντεξε να κρατησει πανω απο 1 χρονο.
Του χωσε 10 χιλιαρικα και αντε γεια.
Βεβαια για εκεινες τις εποχες το πουλησε υπερβοληκα καλα σε φοβερη τιμη.

yiannis2002
19-06-10, 12:33
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ! ΑΠΛΑ ΤΖΑΜΙ!!

Δυστυχώς δεν το δίνει πλέον, αποφάσισε να το κρατήσει

billarassss
19-06-10, 13:51
Σ'ευχαρηστω Billara.
Καλα ο Διονυσης αρρωστος μεχρι κοκκαλο.
Μεχρι και το Μ3 46 δεν αντεξε να κρατησει πανω απο 1 χρονο.
Του χωσε 10 χιλιαρικα και αντε γεια.
Βεβαια για εκεινες τις εποχες το πουλησε υπερβοληκα καλα σε φοβερη τιμη.


ασε ασε.. εκεινο το αμαξι λυπηθηκα που το εδωσε.. ηταν χαρτι το αμαξι...
κουκλι ηταν,,

BMW Power
21-06-10, 11:25
Φιλε BMW Power
1-0ον Το οργανο αυτο δε ειναι αμερικανικο αλλα ειναι Αγγλικο επειδη τα αμερικανικα Μ3 δεν εχουνε θερμοκρασια λαδιου αλλα εχουνε καταναλωση κατω απο το στροφομετρο.
2-ον το αμαξι δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι 97 μοντελο αλλα ειναι κατω απο 95
και 3-ον το καντραν που εχει πισω απο το καθησμα πρεπει να ειναι απο τελευτεο μοντελο Ε36 με μαυρη πλακα που δε ταιριαξε στο αμαξι του.

1) Σωστός αλλά τόσο καλά δεν βλέπω :bugeye:
2) Εννοείτε λόγω φλάς και μόνο
3) Και αυτό να είναι, εδώ μιλάμε για μετατροπή οπότε δεν υφίσταται η λογική δεν ταιριάζει