PDA

Επιστροφή στο Forum : Williams F1 Ceramic Coat


nic4d
23-06-10, 13:39
Γεια σας ! Εχω ακουσει για κεραμικη προστασια της Williams F1, εχει δοκιμασει κανενας το προιον;

EVANGELOS
23-06-10, 13:43
O Monsta !!!

Dark_Niaou
23-06-10, 20:59
εχουμε περισσοτερες πληροφορίες;

Driver M
23-06-10, 21:44
Από τον Κώστα-Monsta ακούγονται τα καλύτερα για το πολλά υποσχόμενο αυτό προϊόν. Το δοκιμάζει 3-4 μήνες τώρα και δεν το διαπερνούν ούτε κουτσουλιές, ούτε οξέα ούτε τίποτα. Επίσης έχει και 5ετή εγγύηση. Απ'ό,τι φαίνεται πρόκειται για καινοτόμο προϊόν.

Αν και ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμα για να βγουν συμπεράσματα, αν είναι αντάξιο των προσδοκιών τότε το detailing και η προστασία του αυτοκινήτου για όσους το εφαρμόσουν φαίνεται να αλλάζει άρδην!

gant
23-06-10, 23:05
Εγώ το φόρεσα εδώ και 3 βδομάδες, αλλά δεν μπορώ να πω τίποτα, γιατί το αμάξι είναι σε πυλωτή και απλά ψιλολασπώθηκε προχθές οδηγώντας σε βροχή. Το πλυνα και όλα οκευ.
Φυσικά η πλάκα είναι το ότι αν ρίξεις έναν κουβά νερό πάνω στο καπό, αμέσως γλυστράει όλο και γίνεται στεγνό. Περισσότερα εδώ http://www.apahellas.gr/gr/car-ceramic-coat.php

Dark_Niaou
24-06-10, 06:53
thanks Γιώργο.

litsos69
24-06-10, 10:26
Απο που μπορουμε να το βρουμε αυτο? Και ποσο κοστηζει?

stelmaniac
24-06-10, 10:29
Απο που μπορουμε να το βρουμε αυτο? Και ποσο κοστηζει?

κανεις ολικη βαφη στο αμαξι σου και σου περισσεουν και για σουβλακια για τα καλοριζικα, ειναι κομματακι ακριβο δηλαδη...:nixweiss:

gyiama
24-06-10, 10:30
μρχρι στιγμης το εχιε ο Κωστας (monsta)στην αθηνα και ενα μαγαζι στην θεσ/νικη δεν μπορεις να το βρεις στο εμποριο ουτε στο ebay κλπ !!!

Driver M
24-06-10, 14:15
κανεις ολικη βαφη στο αμαξι σου και σου περισσεουν και για σουβλακια για τα καλοριζικα, ειναι κομματακι ακριβο δηλαδη...:nixweiss:

Με 300-350 ευρώ κάνεις ολική βαφή στο αυτοκίνητό σου?? Πάνω κάτω τόσο θέλει ένας προφυλακτήρας, άντε κι ένα φτερό! Καμία σχέση λοιπόν..


giyama το προμηθεύονται κι άλλοι μερικοί, νοκίζω είναι 5-6 μαγαζιά σε όλη την Ελλάδα..

stelmaniac
24-06-10, 14:18
εγω μιλησα για τοποθετηση σε ολο το αυτοκινητο,υπαρχει λογος να το βαλεις σε ενα μονο σημειο???

Driver M
24-06-10, 14:46
Να το ξαναπώ λοιπόν. 300-350 ευρώ κοστίζει η τοποθέτηση του ceramic coat σε ΟΛΟ το αυτοκίνητο.

Αντίθετα, με 300-350 ευρώ όχι ολική δεν κάνεις, αλλά το πολύ πολύ να βάψεις έναν προφυλακτήρα κι ένα φτερό. Άρα, το κόστος του ceramic coat δεν έχει καμία σχέση με αυτό της ολικής βαφής.

Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν σχετίζονται, αφού και να βάψεις ένα αυτοκίνητο, μετά πρέπει κάπως να προστατεύεις το χρώμα του. Αυτή τη δουλειά κάνει το ceramic coat, το οποίο για να έχει νόημα πρέπει να μπει σε καινούρια ή πολύ καλοδιατηρημένα (αυτό μπορεί να επιτευχθεί και με γυάλισμα) χρώματα.

stelmaniac
24-06-10, 14:51
ακουσα οτι εχει γυρω στα 1300ε γι αυτο το ειπα...αμα εχει 350 θα το βαλω και γω, ειναι σιγουρη η τιμη αυτη?

Driver M
24-06-10, 16:45
Aπολύτως..

gyiama
24-06-10, 19:25
αν γνωριζεις μπορεις να μου στειλεις ποια μαγαζια ακομα το εχουν?οσο κι αν εψαξα μονο τους 2 τους βρηκα!!!! το δινει κανεις σκετο χωρις δλδ τοποθετηση?

Driver M
24-06-10, 20:07
αν γνωριζεις μπορεις να μου στειλεις ποια μαγαζια ακομα το εχουν?οσο κι αν εψαξα μονο τους 2 τους βρηκα!!!! το δινει κανεις σκετο χωρις δλδ τοποθετηση?

Δε γνωρίζω. Στείλε email στην εταιρεία που το εισάγει, ή πάρε τηλ. Στο site τους έχει πληροφορίες επικοινωνίας: http://www. apahellas.gr

Όχι, δυστυχώς δεν δίνεται σκέτο ώστε να το τοποθετήσουμε εμείς. Λάθος κατά τη γνώμη μου, αφού η τοποθέτηση φαίνεται να είναι αρκετά απλή (σαν ένα sealant) και λογικά θα μείωνε και το κόστος, αλλά αυτή είναι η τακτική της εταιρείας, τουλάχιστον προς το παρόν.

nic4d
25-06-10, 08:18
http://www.apahellas.gr/gr/car-polishing-products.php. Αυτα ειναι τα μαγαζια.

Tasulis
30-08-10, 23:40
KAi η chipsaway ειδα οτι το εχει.

Nikos120i
27-10-10, 15:58
Το έβαλα στο δικό μου: http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=399370#post399370

P.S
29-01-11, 12:29
Δειτε εδω αυτ/το στο οποιο εχει εφαρμοστει Ceramic-coat και Νανοτεχνολογια στο Παρ-μπριζ.!

http://www.youtube.com/watch?v=2gc6U-Tpm-I

Driver M
29-01-11, 13:38
Αυτό που άκουσα για το ceramic coat είναι ότι σε πολλά αυτοκίνητα εξασθένησε αρκετά γρήγορα, με αποτέλεσμα μετά από 6-7 μήνες τα αποτελέσματα να είναι πολύ μέτρια σε σχέση με όταν πρωτοπεράστηκε το προϊόν. Και παρότι η εταιρεία δίνει 5 χρόνια εγγύηση, αρνήθηκε την υπαιτιότητα αφού είπε πως δεν έγινε σωστά η εφαρμογή από τον detailer (κάτι που δεν παίζει για κανένα λόγο μιας και μιλάμε για πολύ έμπειρο detailer κι εκτός αυτού η εφαρμογή του προϊόντος είναι πολύ απλή).
Γι'αυτό και ο συγκεκριμένος έπαψε πλέον να το εμπορεύεται.

Προσωπικά, αν και ήθελα να πιστέψω σ'ενα τέτοιο προϊόν, πλέον δεν θα το εφάρμοζα στο αυτοκίνητό μου, αφού η τιμή του είναι ακριβή (όσο 10 κουτιά καλού κεριού που φτάνουν για χιλιάδες χρήσεις) για πειράματα και τα αποτελέσματα αρκετά αμφίβολα. Μάλλον δεν είναι τυχαίο τελικά που σε χώρες φανατικές με το detailing όπως η Αγγλία, δεν έχουν καν γνώση του προϊόντος αυτού.

Άλλωστε, ένα καλό sealant προσφέρει παρόμοια αποτελέσματα για τουλάχιστον 4 μήνες κι εκτός αυτού κοστίζει γύρω στα 30 ευρώ και διαρκεί για 10άδες χρήσεις.
Οπότε, προσωπικά θα επέλεγα ένα πολύ πιο φτηνό και δοκιμασμένο προϊόν, παρά το coat το οποίο δεν φαίνεται αντάξιο της διάρκειας των 5 ετών που υπόσχεται η εταιρεία και κοστίζει και αρκετά.

Για τα προϊόντα νανοτεχνολογίας στα τζάμια πάλι, έχω πολύ καλή εντύπωση. Είχα χρησιμοποιήσει ένα της εταιρείας i cover με φοβερά αποτελέσματα, ίσως καλύτερα του rainX.
Το μόνο αρνητικό βέβαια ήταν η τιμή του, που κόστιζε όσο 3-4 rainX μαζί.

P.S
29-01-11, 15:28
Αυτό που άκουσα για το ceramic coat είναι ότι σε πολλά αυτοκίνητα εξασθένησε αρκετά γρήγορα, με αποτέλεσμα μετά από 6-7 μήνες τα αποτελέσματα να είναι πολύ μέτρια σε σχέση με όταν πρωτοπεράστηκε το προϊόν. Και παρότι η εταιρεία δίνει 5 χρόνια εγγύηση, αρνήθηκε την υπαιτιότητα αφού είπε πως δεν έγινε σωστά η εφαρμογή από τον detailer (κάτι που δεν παίζει για κανένα λόγο μιας και μιλάμε για πολύ έμπειρο detailer κι εκτός αυτού η εφαρμογή του προϊόντος είναι πολύ απλή).
Γι'αυτό και ο συγκεκριμένος έπαψε πλέον να το εμπορεύεται.

Προσωπικά, αν και ήθελα να πιστέψω σ'ενα τέτοιο προϊόν, πλέον δεν θα το εφάρμοζα στο αυτοκίνητό μου, αφού η τιμή του είναι ακριβή (όσο 10 κουτιά καλού κεριού που φτάνουν για χιλιάδες χρήσεις) για πειράματα και τα αποτελέσματα αρκετά αμφίβολα. Μάλλον δεν είναι τυχαίο τελικά που σε χώρες φανατικές με το detailing όπως η Αγγλία, δεν έχουν καν γνώση του προϊόντος αυτού.

Άλλωστε, ένα καλό sealant προσφέρει παρόμοια αποτελέσματα για τουλάχιστον 4 μήνες κι εκτός αυτού κοστίζει γύρω στα 30 ευρώ και διαρκεί για 10άδες χρήσεις.
Οπότε, προσωπικά θα επέλεγα ένα πολύ πιο φτηνό και δοκιμασμένο προϊόν, παρά το coat το οποίο δεν φαίνεται αντάξιο της διάρκειας των 5 ετών που υπόσχεται η εταιρεία και κοστίζει και αρκετά.

Για τα προϊόντα νανοτεχνολογίας στα τζάμια πάλι, έχω πολύ καλή εντύπωση. Είχα χρησιμοποιήσει ένα της εταιρείας i cover με φοβερά αποτελέσματα, ίσως καλύτερα του rainX.
Το μόνο αρνητικό βέβαια ήταν η τιμή του, που κόστιζε όσο 3-4 rainX μαζί.
Φιλε Driver M εγω προσωπικα εχω εφαρμοσει το προιον σε τουλαχιστον 30 αυτ/τα μεχρι τωρα και θελω να σε ενημερωσω οτι δεν εχει παρουσιαστει κανενα προβλημα σε κανενα μεχρι τωρα,τοσο απο θεμα προστασιας οσο και απο θεμα διαρκειας και μαλιστα το πρωτο που εφαρμωσα σαν δοκιμαστικο του προιοντος εχει κλεισει 1 χρονο και ειναι ακριβως οπως ηταν απο την πρωτη μερα που το εφαρμωσαμε και δε το λεω μονο εγω αλλα και ο ιδιος ο πελατης!

Οσο για το θεμα καλυψης της εταιρειας θα σου καταθεσω την προσωπικη μου αποψη οτι οσες φορες και να την χρειαστηκα για το οτιδηποτε ανταποκριθηκε αμεσως και μαλιστα ακομα και ο ιδιος ο γενικος διευθυντης της.

Στο θεμα του επαγγελματια που αναφερεις οτι το εφαρμοζε και τωρα επαψε να το εφαρμοζει,επειδη τυχαινει να ξερω καποια πραγματα για καποιον που ειχε δημιουργηθη προβλημα,αν θες ελα να τα πουμε απο κοντα γιατι εδω ειναι δημισιος τοπος και δεν ειναι σωστο και πρεπον να εκθετουμε αλλους και να σου εξηγησω οχι μονο εγω αλλα και η ιδια η εταιρεια τι εχει γινει με καποιον συναδελφο μου.

Για το εξωτερικο που αναφερεις θα σου πω οτι ηδη το εφαρμοζη η Ferrari στα αυτ/τα της κατευθειαν απο το εργοστασιο και δεν τι λεω ετσι απλα αλλα αν ψαξεις στο καναλι Σκαι θα δεις οτι εχουν προβαλλει εκει την διαδικασια και μαλιστα μεσα απο το εργοστασιο παραγωγης της Ferrari.

Στο θεμα τωρα των κεριων ναι συμφωνω για την γυαλαδα που προσφερουν,για την διαρκεια τους maximum 4 μηνες αλλα ΔΕΝ μας προστατευει απο ολα οσα μας προστατευει το ceramic-coat και βεβαια η τιμη του 300-350 ευρω δεν νομιζω να ειναι απαγορευτικη αν υπολογισουμε ποσα θα δωσουμε σε διαρκεια 5 χρονων για γυαλισματα και κερωματα και χωρις να εχουμε αυτη την προστασια.

Να σου πω οτι το ceramic-coat σκληραινει κατα 12 φορες την επιφανεια που θα το εφαρμωσουμε και οσο για την εξασθενιση του θα σου πω οτι σιγουρα δεν ξερω πως θα ειναι ενα αμαξι σε 5 χρονια αλλα αυτο που ξερω σιγουρα και μπορω να αποδειξω ειναι οτι μετα απο 1 χρονο ΔΕΝ εχει αλλαξει καθολου η υφη της επιφανειας που εχει εφαρμοστει και συνεχιζει να ειναι το ιδιο με την πρωτη μερα!!

Για την νανοτεχνολογια θα σου πω οτι το κοστος για να σου κανω εγω το τζαμι ειναι 10e ενω για να παρεις το σετ να το κανεις εσυ στοιχιζει 22e μειον την εκπτωση αρα δεν νομιζω οτι ειναι και αυτη πολυ ακριβη.

Πατσίκας Βασίλειος
29-01-11, 15:45
Φιλε Driver M εγω προσωπικα εχω εφαρμοσει το προιον σε τουλαχιστον 30 αυτ/τα μεχρι τωρα και θελω να σε ενημερωσω οτι δεν εχει παρουσιαστει κανενα προβλημα σε κανενα μεχρι τωρα,τοσο απο θεμα προστασιας οσο και απο θεμα διαρκειας και μαλιστα το πρωτο που εφαρμωσα σαν δοκιμαστικο του προιοντος εχει κλεισει 1 χρονο και ειναι ακριβως οπως ηταν απο την πρωτη μερα που το εφαρμωσαμε και δε το λεω μονο εγω αλλα και ο ιδιος ο πελατης!

Οσο για το θεμα καλυψης της εταιρειας θα σου καταθεσω την προσωπικη μου αποψη οτι οσες φορες και να την χρειαστηκα για το οτιδηποτε ανταποκριθηκε αμεσως και μαλιστα ακομα και ο ιδιος ο γενικος διευθυντης της.

Στο θεμα του επαγγελματια που αναφερεις οτι το εφαρμοζε και τωρα επαψε να το εφαρμοζει,επειδη τυχαινει να ξερω καποια πραγματα για καποιον που ειχε δημιουργηθη προβλημα,αν θες ελα να τα πουμε απο κοντα γιατι εδω ειναι δημισιος τοπος και δεν ειναι σωστο και πρεπον να εκθετουμε αλλους και να σου εξηγησω οχι μονο εγω αλλα και η ιδια η εταιρεια τι εχει γινει με καποιον συναδελφο μου.

Για το εξωτερικο που αναφερεις θα σου πω οτι ηδη το εφαρμοζη η Ferrari στα αυτ/τα της κατευθειαν απο το εργοστασιο και δεν τι λεω ετσι απλα αλλα αν ψαξεις στο καναλι Σκαι θα δεις οτι εχουν προβαλλει εκει την διαδικασια και μαλιστα μεσα απο το εργοστασιο παραγωγης της Ferrari.

Στο θεμα τωρα των κεριων ναι συμφωνω για την γυαλαδα που προσφερουν,για την διαρκεια τους maximum 4 μηνες αλλα ΔΕΝ μας προστατευει απο ολα οσα μας προστατευει το ceramic-coat και βεβαια η τιμη του 300-350 ευρω δεν νομιζω να ειναι απαγορευτικη αν υπολογισουμε ποσα θα δωσουμε σε διαρκεια 5 χρονων για γυαλισματα και κερωματα και χωρις να εχουμε αυτη την προστασια.

Να σου πω οτι το ceramic-coat σκληραινει κατα 12 φορες την επιφανεια που θα το εφαρμωσουμε και οσο για την εξασθενιση του θα σου πω οτι σιγουρα δεν ξερω πως θα ειναι ενα αμαξι σε 5 χρονια αλλα αυτο που ξερω σιγουρα και μπορω να αποδειξω ειναι οτι μετα απο 1 χρονο ΔΕΝ εχει αλλαξει καθολου η υφη της επιφανειας που εχει εφαρμοστει και συνεχιζει να ειναι το ιδιο με την πρωτη μερα!!

Για την νανοτεχνολογια θα σου πω οτι το κοστος για να σου κανω εγω το τζαμι ειναι 10e ενω για να παρεις το σετ να το κανεις εσυ στοιχιζει 22e μειον την εκπτωση αρα δεν νομιζω οτι ειναι και αυτη πολυ ακριβη.

πολυ ενδιαφεροντα τα λεγομενα σου...στειλε μου με πμ τα στοιχεια του μαγαζιου αν εισαι επγγαλεματιας αν καταλαβα καλα..περιμενω...

P.S
29-01-11, 16:02
πολυ ενδιαφεροντα τα λεγομενα σου...στειλε μου με πμ τα στοιχεια του μαγαζιου αν εισαι επγγαλεματιας αν καταλαβα καλα..περιμενω...
Φιλε Βασιλη εχεις p.m.!:nod:

Driver M
29-01-11, 16:12
Φιλε Driver M εγω προσωπικα εχω εφαρμοσει το προιον σε τουλαχιστον 30 αυτ/τα μεχρι τωρα και θελω να σε ενημερωσω οτι δεν εχει παρουσιαστει κανενα προβλημα σε κανενα μεχρι τωρα,τοσο απο θεμα προστασιας οσο και απο θεμα διαρκειας και μαλιστα το πρωτο που εφαρμωσα σαν δοκιμαστικο του προιοντος εχει κλεισει 1 χρονο και ειναι ακριβως οπως ηταν απο την πρωτη μερα που το εφαρμωσαμε και δε το λεω μονο εγω αλλα και ο ιδιος ο πελατης!

Οσο για το θεμα καλυψης της εταιρειας θα σου καταθεσω την προσωπικη μου αποψη οτι οσες φορες και να την χρειαστηκα για το οτιδηποτε ανταποκριθηκε αμεσως και μαλιστα ακομα και ο ιδιος ο γενικος διευθυντης της.

Στο θεμα του επαγγελματια που αναφερεις οτι το εφαρμοζε και τωρα επαψε να το εφαρμοζει,επειδη τυχαινει να ξερω καποια πραγματα για καποιον που ειχε δημιουργηθη προβλημα,αν θες ελα να τα πουμε απο κοντα γιατι εδω ειναι δημισιος τοπος και δεν ειναι σωστο και πρεπον να εκθετουμε αλλους και να σου εξηγησω οχι μονο εγω αλλα και η ιδια η εταιρεια τι εχει γινει με καποιον συναδελφο μου.

Για το εξωτερικο που αναφερεις θα σου πω οτι ηδη το εφαρμοζη η Ferrari στα αυτ/τα της κατευθειαν απο το εργοστασιο και δεν τι λεω ετσι απλα αλλα αν ψαξεις στο καναλι Σκαι θα δεις οτι εχουν προβαλλει εκει την διαδικασια και μαλιστα μεσα απο το εργοστασιο παραγωγης της Ferrari.

Στο θεμα τωρα των κεριων ναι συμφωνω για την γυαλαδα που προσφερουν,για την διαρκεια τους maximum 4 μηνες αλλα ΔΕΝ μας προστατευει απο ολα οσα μας προστατευει το ceramic-coat και βεβαια η τιμη του 300-350 ευρω δεν νομιζω να ειναι απαγορευτικη αν υπολογισουμε ποσα θα δωσουμε σε διαρκεια 5 χρονων για γυαλισματα και κερωματα και χωρις να εχουμε αυτη την προστασια.

Να σου πω οτι το ceramic-coat σκληραινει κατα 12 φορες την επιφανεια που θα το εφαρμωσουμε και οσο για την εξασθενιση του θα σου πω οτι σιγουρα δεν ξερω πως θα ειναι ενα αμαξι σε 5 χρονια αλλα αυτο που ξερω σιγουρα και μπορω να αποδειξω ειναι οτι μετα απο 1 χρονο ΔΕΝ εχει αλλαξει καθολου η υφη της επιφανειας που εχει εφαρμοστει και συνεχιζει να ειναι το ιδιο με την πρωτη μερα!!

Για την νανοτεχνολογια θα σου πω οτι το κοστος για να σου κανω εγω το τζαμι ειναι 10e ενω για να παρεις το σετ να το κανεις εσυ στοιχιζει 22e μειον την εκπτωση αρα δεν νομιζω οτι ειναι και αυτη πολυ ακριβη.
Δεν αμφισβητώ τα λεγόμενά σου φίλε μου, άλλωστε δεν έχω προσωπική εμπειρία. Λέω απλά τι έγραψε detailer (μέλος κι εδώ) σε άλλο forum για προβλήματα που παρουσιάστηκαν σε ορισμένα αυτοκίνητα (όχι σε όλα) που είχαν περαστεί με coat και για τη στάση της williams.
Από εκεί και πέρα, προσωπική εμπειρία δεν έχω, οπότε δε μπορώ να αμφισβητήσω κάτι, ούτε υπέρ αλλά ούτε και κατά του προϊόντος.

Απλά, αν δεν περάσουν τουλάχιστον 3 χρόνια (από τα 5 που υπόσχεται) από την εφαρμογή του προϊόντος με την προστασία που παρέχει να έχει μείνει αναλλοίωτη, σίγουρα το προϊόν δε θα μπορεί να θεωρείται δοκιμασμένο. Τότε θα μπορούμε να βγάλουμε πολύ καλύτερα συμπεράσματα όλοι μας.

Κι εννοείται ότι θα ήθελα τα όσα υπόσχεται το προϊόν να είναι αλήθεια, αφού μιλάμε για την απόλυτη προστασία του χρώματος (κι ας χρειαστεί να ασχολούμαι πολύ λιγότερο με το αγαπημένο μου detailing :) ).
Απλά πάντα διατηρώ πολλές επιφυλάξεις με τόσο υποσχόμενα προϊόντα. Μέχρι αποδείξεως του'ναντίον φυσικά.

Όσο για το προϊόν για τα τζάμια, το i cover μου είχε κοστίσει 35 ευρώ αν θυμάμαι καλά (περιλάμβανε και κάτι πανάκια βέβαια), τα οποία ήταν αρκετά σε σχέση με τα 8-9 του rainX που είχε και μεγαλύτερη ποσότητα.
Η τιμή του δικού σου προϊόντος πάλι είναι πολύ πιο λογική, αν μάλιστα είναι το ίδιο αποδοτικό με τα δυο παραπάνω προϊόντα.
Για ποια εταιρεία μιλάμε αν επιτρέπεται?

P.S
29-01-11, 16:48
Δεν αμφισβητώ τα λεγόμενά σου φίλε μου, άλλωστε δεν έχω προσωπική εμπειρία. Λέω απλά τι έγραψε detailer (μέλος κι εδώ) σε άλλο forum για προβλήματα που παρουσιάστηκαν σε ορισμένα αυτοκίνητα (όχι σε όλα) που είχαν περαστεί με coat και για τη στάση της williams.
Από εκεί και πέρα, προσωπική εμπειρία δεν έχω, οπότε δε μπορώ να αμφισβητήσω κάτι, ούτε υπέρ αλλά ούτε και κατά του προϊόντος.

Απλά, αν δεν περάσουν τουλάχιστον 3 χρόνια (από τα 5 που υπόσχεται) από την εφαρμογή του προϊόντος με την προστασία που παρέχει να έχει μείνει αναλλοίωτη, σίγουρα το προϊόν δε θα μπορεί να θεωρείται δοκιμασμένο. Τότε θα μπορούμε να βγάλουμε πολύ καλύτερα συμπεράσματα όλοι μας.

Κι εννοείται ότι θα ήθελα τα όσα υπόσχεται το προϊόν να είναι αλήθεια, αφού μιλάμε για την απόλυτη προστασία του χρώματος (κι ας χρειαστεί να ασχολούμαι πολύ λιγότερο με το αγαπημένο μου detailing :) ).
Απλά πάντα διατηρώ πολλές επιφυλάξεις με τόσο υποσχόμενα προϊόντα. Μέχρι αποδείξεως του'ναντίον φυσικά.

Όσο για το προϊόν για τα τζάμια, το i cover μου είχε κοστίσει 35 ευρώ αν θυμάμαι καλά (περιλάμβανε και κάτι πανάκια βέβαια), τα οποία ήταν αρκετά σε σχέση με τα 8-9 του rainX που είχε και μεγαλύτερη ποσότητα.
Η τιμή του δικού σου προϊόντος πάλι είναι πολύ πιο λογική, αν μάλιστα είναι το ίδιο αποδοτικό με τα δυο παραπάνω προϊόντα.
Για ποια εταιρεία μιλάμε αν επιτρέπεται?
Φιλε μου Driver M,συγγνωμη που σε λεω ετσι αλλα δεν ξερω το ονομα σου,θα σου πω το εξης παραδειγμα και πιστευω να καταλαβεις,η εταιρεια το πρωτο πραγμα που σου λεει ειναι οτι το υλικο για να εφαρμοστει πρεπει η επιφανειες να ειναι τελειως καθαρες και ΟΧΙ φρεσκοβαμμενες και αν ειναι προσφατα βαμενες θα πρεπει να περασουν τουλαχιστον 60 μερες απο την ημερα βαφης τους,ΔΕΝ νοειται λοιπον καποιος που κανει αυτη την εφαρμογη να βαψει εστω και τοπικα και κατευθειαν να εφαρμοση το υλικο γιατι θα εχει αστοχια και η εταιρεια δεν θα φερει καμια ευθυνη σε περιπτωση ζημιας και να εισαι σιγουρος οτι εχουν της γνωσεις και της τεχνικες να το καταλαβουν για αυτο εξαλλου δινουν και 5 χρονια εγγυηση.

Εγω προσωπικα λοιπον εχω διορθωσει τετοιο αυτ/το που στην ουσια καταλαβαινεις οτι ουτε το υλικο εφταιγε αλλα ουτε και η εταιρεια αλλα ο ιδιος ο εφαρμοστης.

Η εταιρεια λοιπον μετα απο επικοινωνια που ειχε μαζι της ο πελατης,ο οποιος ειχε πληρωσει μαλιστα και ενα καθολου ευκαταφρονητο ποσο, τον παρεπεμψε σε ουδετερο με το προβλημα εφαρμοστη και διαπιστωσε και αυτος εκτος απο τους τεχνικους της εταιρειας οτι το προβλημα ΔΕΝ οφειλοταν στο υλικο αλλα γενικα στην προεργασια που ειχε γινει σε ολο το αυτ/το και παρολα αυτα του ξαναπερασε ΔΩΡΕΑΝ το αυτ/το χωρις καμια χρεωση και στην ουσια χωρις να φερει ευθυνη.

Αρα καταλαβαινεις και εσυ οτι δεν νομιζω να ισχυει οτι η εταιρεια δεν αναγνωριζει την εγγυηση απο την στιγμη που ενω δεν φταιει ουτε η ιδια αλλα ουτε και το υλικο δεχεται να το ξαναεφαρμοσει και μαλιστα χωρις κανενα κοστος.
Πιστευω οτι αυτο απο μονο του λεει πολλα!!

Στην μονη περιπτωση που η εταιρεια θα ειναι επιφυλακτικη ειναι μονο αν ο πελατης δεν εχει εγγυηση οτι του εφαρμοσαν το υλικο,εχει γινει και αυτο γι αυτο το αναφερω.

Και ειμαι σιγουρος 100% σε αυτα που λεω γιατι και εγω ειδα το αυτ/το μετα απο σχετικη ζητηση του πελατη οπως και ο πελατης ζητησε να του το εφαρμοσω εγω μετα την επιδιορθωση του γυαλισματος που θα γινοταν στο αυτ/το του.

Καλα κανεις και κρατας καποιες επιφυλλαξεις αλλα πιστεψεμε το υλικο κανει αυτα που υποσχεται και εξαλλου δεν θα επαιζε ετσι το ονομα της μια εταιρεια με διεθνη φημη και μαλιστα δινοντας 5 χρονια εγγυηση,ουτε θα το εφαρμοζε η Ferrari κατευθειαν στα αυτ/τα της οπως ετοιμαζονται να κανουν και αλλες αυτοκινητοβιομηχανιες αν και αυτες δεν το ειχαν τεσταρει πρωτα.

Οσο για την εταιρεια νανοτεχνολογιας που αναφερομαι εγω ειναι η Percenta και αν θες ελα να κερασω καφεδακι να τα δεις και απο κοντα!!

Driver M
29-01-11, 17:25
Φιλε μου Driver M,συγγνωμη που σε λεω ετσι αλλα δεν ξερω το ονομα σου,θα σου πω το εξης παραδειγμα και πιστευω να καταλαβεις,η εταιρεια το πρωτο πραγμα που σου λεει ειναι οτι το υλικο για να εφαρμοστει πρεπει η επιφανειες να ειναι τελειως καθαρες και ΟΧΙ φρεσκοβαμμενες και αν ειναι προσφατα βαμενες θα πρεπει να περασουν τουλαχιστον 60 μερες απο την ημερα βαφης τους,ΔΕΝ νοειται λοιπον καποιος που κανει αυτη την εφαρμογη να βαψει εστω και τοπικα και κατευθειαν να εφαρμοση το υλικο γιατι θα εχει αστοχια και η εταιρεια δεν θα φερει καμια ευθυνη σε περιπτωση ζημιας και να εισαι σιγουρος οτι εχουν της γνωσεις και της τεχνικες να το καταλαβουν για αυτο εξαλλου δινουν και 5 χρονια εγγυηση.

Εγω προσωπικα λοιπον εχω διορθωσει τετοιο αυτ/το που στην ουσια καταλαβαινεις οτι ουτε το υλικο εφταιγε αλλα ουτε και η εταιρεια αλλα ο ιδιος ο εφαρμοστης.

Η εταιρεια λοιπον μετα απο επικοινωνια που ειχε μαζι της ο πελατης,ο οποιος ειχε πληρωσει μαλιστα και ενα καθολου ευκαταφρονητο ποσο, τον παρεπεμψε σε ουδετερο με το προβλημα εφαρμοστη και διαπιστωσε και αυτος εκτος απο τους τεχνικους της εταιρειας οτι το προβλημα ΔΕΝ οφειλοταν στο υλικο αλλα γενικα στην προεργασια που ειχε γινει σε ολο το αυτ/το και παρολα αυτα του ξαναπερασε ΔΩΡΕΑΝ το αυτ/το χωρις καμια χρεωση και στην ουσια χωρις να φερει ευθυνη.

Αρα καταλαβαινεις και εσυ οτι δεν νομιζω να ισχυει οτι η εταιρεια δεν αναγνωριζει την εγγυηση απο την στιγμη που ενω δεν φταιει ουτε η ιδια αλλα ουτε και το υλικο δεχεται να το ξαναεφαρμοσει και μαλιστα χωρις κανενα κοστος.
Πιστευω οτι αυτο απο μονο του λεει πολλα!!

Στην μονη περιπτωση που η εταιρεια θα ειναι επιφυλακτικη ειναι μονο αν ο πελατης δεν εχει εγγυηση οτι του εφαρμοσαν το υλικο,εχει γινει και αυτο γι αυτο το αναφερω.

Και ειμαι σιγουρος 100% σε αυτα που λεω γιατι και εγω ειδα το αυτ/το μετα απο σχετικη ζητηση του πελατη οπως και ο πελατης ζητησε να του το εφαρμοσω εγω μετα την επιδιορθωση του γυαλισματος που θα γινοταν στο αυτ/το του.

Καλα κανεις και κρατας καποιες επιφυλλαξεις αλλα πιστεψεμε το υλικο κανει αυτα που υποσχεται και εξαλλου δεν θα επαιζε ετσι το ονομα της μια εταιρεια με διεθνη φημη και μαλιστα δινοντας 5 χρονια εγγυηση,ουτε θα το εφαρμοζε η Ferrari κατευθειαν στα αυτ/τα της οπως ετοιμαζονται να κανουν και αλλες αυτοκινητοβιομηχανιες αν και αυτες δεν το ειχαν τεσταρει πρωτα.

Οσο για την εταιρεια νανοτεχνολογιας που αναφερομαι εγω ειναι η Percenta και αν θες ελα να κερασω καφεδακι να τα δεις και απο κοντα!!

Άρη με λένε φίλε μου.

Για τον detailer που λέω δεν έπαιζε το θέμα του πρόσφατου βαψίματος, αφού άλλωστε εμφανίστηκε και σε περισσότερα του ενός αυτοκίνητα που το εφάρμοσε κι έτσι κι αλλιώς έχει την εμπειρία να δει αν το αυτοκίνητο ήταν φρεσκοβαμμένο, ώστε να μην το εφαρμόσει.
Από εκεί και πέρα δεν έχω να πω κάτι άλλο, αφού έτσι κι αλλιώς δεν εκπροσωπώ κανένα ούτε έχω κάτι με το εν λόγω προϊόν. Άλλωστε πάντα μπορεί να υπάρξει και κάποια αστοχία υλικού, παντού συμβαίνει (γι'αυτό υπάρχει κι η εγγύηση που με βάση όσα λες καλύπτεται κανονικά).
Απλά ότι διάβασα (γιατί σε φόρουμ γράφτηκαν τα όσα λέω) παραθέτω.

Όσο για την Percenta είναι μια καταξιωμένη εταιρεία, αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ κάποιο προϊόν της.


Κι ένα μικρό tip, γνωστό βέβαια σε πολλούς. Σε φρεσκοβαμμένο αυτοκίνητο δεν κάνει να περνάμε ούτε καν κερί ή sealant, καθώς φράζει τους πόρους και το βερνίκι παραμένει νωπό, με αποτέλεσμα να γίνεται ιδιαίτερα ευπαθές. Οπότε, μετά από κάποιο βάψιμο καλό είναι να περιμένουμε 2-3 μήνες πριν κερώσουμε, ιδίως σε χειμερινή-φθινοπωρινή περίοδο όπου οι θερμοκρασίες είναι και πιο χαμηλές και το βερνίκι θέλει ακόμα περισσότερο χρόνο.

P.S
29-01-11, 17:45
Άρη με λένε φίλε μου.

Για τον detailer που λέω δεν έπαιζε το θέμα του πρόσφατου βαψίματος, αφού άλλωστε εμφανίστηκε και σε περισσότερα του ενός αυτοκίνητα που το εφάρμοσε κι έτσι κι αλλιώς έχει την εμπειρία να δει αν το αυτοκίνητο ήταν φρεσκοβαμμένο, ώστε να μην το εφαρμόσει.
Από εκεί και πέρα δεν έχω να πω κάτι άλλο, αφού έτσι κι αλλιώς δεν εκπροσωπώ κανένα ούτε έχω κάτι με το εν λόγω προϊόν. Άλλωστε πάντα μπορεί να υπάρξει και κάποια αστοχία υλικού, παντού συμβαίνει (γι'αυτό υπάρχει κι η εγγύηση που με βάση όσα λες καλύπτεται κανονικά).
Απλά ότι διάβασα (γιατί σε φόρουμ γράφτηκαν τα όσα λέω) παραθέτω.

Όσο για την Percenta είναι μια καταξιωμένη εταιρεία, αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ κάποιο προϊόν της.


Κι ένα μικρό tip, γνωστό βέβαια σε πολλούς. Σε φρεσκοβαμμένο αυτοκίνητο δεν κάνει να περνάμε ούτε καν κερί ή sealant, καθώς φράζει τους πόρους και το βερνίκι παραμένει νωπό, με αποτέλεσμα να γίνεται ιδιαίτερα ευπαθές. Οπότε, μετά από κάποιο βάψιμο καλό είναι να περιμένουμε 2-3 μήνες πριν κερώσουμε, ιδίως σε χειμερινή-φθινοπωρινή περίοδο όπου οι θερμοκρασίες είναι και πιο χαμηλές και το βερνίκι θέλει ακόμα περισσότερο χρόνο.
Κι ομως φιλε Αρη ο detailer που ξερουμε εγω και εσυ το εφαρμοσε και μαλιστα μετα απο δικια του εξολοκληρου εργασια στο αυτ/το,οπως και καποια αλλα που τα γνωριζει η εταιρεια αλλα ας μην επεκταθουμε σε λεπτομερειες γιατι ειπαμε εδω ειναι Δημοσιος τοπος και πρεπει να προσεχουμε και τι λεμε αλλα και τι γραφουμε.
Πιστεψεμε 10 χρονια κανω αυτη τη δουλεια και συμφωνω οτι μπορει να υπαρξει αστοχια υλικου αλλα το θεμα ειναι κατα ποσο μας καλυπτει η εκαστοτε εταιρεια και η συγκεκριμενη το δειχνει στην πραξη χωρις να φταιει στην ουσια(φαντασου να εφταιγε κιολας).
Μηπως ομως δεν φταιει το υλικο και η εταιρεια για το οτι σταματησε να το εφαρμοζει καποιος εφαρμοστης που μαλιστα στην αρχη εσκιζε και τα ρουχα του για το υλικο και μετα αρχισε το κατηγορω προς αυτο και συμβαινει κατι αλλο που εμεις δεν γνωριζουμε???
Oσο για τα υλικα της Percenta δοκιμασετα και θα με θυμηθης,κανουν παραπανω απο αυτα που υποσχονται!!!
Εγω τα δουλευω 2 χρονια και οπου τα εχω εφαρμοσει εχουν μεινει πολυ ευχαριστημενοι!!
Συμφωνω απολλυτα για αυτα που λες ως προς το φρεσκοβαμμενο αυτ/το και να σου πω οτι εχεις ανοιχτη προσκληση να κερασω καφεδακι και να τα πουμε απο κοντα Αρη μου..!!:cheers:

Mary
31-01-11, 12:27
Καλημέρα κύριοι,

η εταιρία μας ενημερώθηκε για τα σχόλια που έγιναν στο φόρουμ σας σε ότι αφορά το προϊόν προστασίας χρώματος της Williams F1 Ceramic Coat. Σαν εκπρόσωπος της εταιρίας θέλω να σας ενημερώσω ότι το υλικό κάνει ακριβώς αυτά που υπόσχεται.
Αγαπητέ κύριε Άρη (Driver M) να σας ενημερώσω ότι ο συγκεκριμένος detailer δεν σταμάτησε να εμπορεύεται το υλικό επειδή δεν ήταν ικανοποιημένος. Η εταιρία μας διέκοψε την συνεργασία μαζί του για άλλους λόγους.
Η Williams F1 είναι από τις πρωτοπόρες εταιρίες στον χώρο της, με αναμφισβήτητη ιστορία και όνομα. Η Williams F1 έχει συγκεκριμένα κριτήρια και προϋποθέσεις για να συνεργαστεί με επιχειρήσεις για την χρήση του υλικού. Οι εφαρμοστές εκπαιδεύονται και πιστοποιούνται. Όποιος δεν λειτουργεί με τα πρότυπα που ορίζει η Williams F1 παύει να είναι συνεργάτης.
Το υλικό εφαρμόζεται στα οχήματα με μια συγκεκριμένη διαδικασία ανάλογα με την κατάσταση του εκάστοτε οχήματος. Γιαυτό τον λόγο δεν είναι διαθέσιμο στην λιανική.
Ενδεικτικά θα σας αναφέρω κάποιους από τους συνεργάτες μας στην Ελλάδα. ΕΚΚΑ (Mercedes dealer), Βελμάρ (Ford, Seat,Saab dealer), Protech (Porsche, Renault dealer), Auto Kaltsios (Ferrari, Lancia, Alfa Romeo, Fiat, Isuzu dealer) κ.α.
Δεν έχουμε λάβει ποτέ καταγγελία για το υλικό από κανένα συνεργάτη ή ιδιώτη. Μόνο ένα τηλεφώνημα έχουμε λάβει που αφορούσε την περίπτωση που σας ανάφερε ο χρήστης PS η οποία είχε να κάνει με το γυάλισμα που είχε υποστεί το όχημα και τις μικροεπισκευές που έγιναν σε αυτό πριν την εφαρμογή του ceramic coat.
Είμαστε εδώ για να ακούσουμε και να ενστερνιστούμε την οποιαδήποτε εποικοδομητική κριτική. Παρακαλώ να μην δίνετε προσοχή σε γενικά σχόλια. Αν υπάρχει οποιαδήποτε απορία να απευθύνεστε στους αρμόδιους. Η εταιρία βρίσκεται πάντα κοντά στους συνεργάτες της και στους ιδιώτες που μας έχουν τιμήσει με την αγορά του προϊόντος.
Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση πάντοτε στην διάθεση σας.

Με εκτίμηση
Μ. Κωστάλα
Διεύθυνση Διαχείρισης Προϊόντων
ApaHellas

gyiama
31-01-11, 14:31
να κανω μια ερωτηση και γω πανω σε αυτο το θεμα με βαση ο αποτελεσμα που ειδα εγω ο ιδος πανω σε 2 αυτοκινητα που εφαρμωστηκε το εν λογω υλικο!?? παρατηρησαμε οτι μετα το περασμα περιπου 6 μηνων επαψε πια να εχει την ιδια υφη το χρωμα(δλδ να γλυστραει οπως τον πρωτο καιρο περιπου τους 2-3 πρωτους μηνες)!! δεν υπαρχει καποιο προβλημα εφαρμογης κλπ απλα δεν εινα οπως τους πρωτους μηνες!!ειναι λογικο αυτο η κατι δεν εγινε σωστα στην εφαρμογη του οποτε εξασθενισε η προστασια που προσφερει με τον καιρο?συνεχιζει να προστατευει το χρωμα του αυτοκινητου οπως πρωτα?τι γινεται μετα απο καιρο,μπορει να γυαλιστει ξανα το αυτοκινητο με αλοιφη η οχι-δεν χρειαζεται πια?

stef
31-01-11, 14:43
Γιαυτό τον λόγο δεν είναι διαθέσιμο στην λιανική.
Ενδεικτικά θα σας αναφέρω κάποιους από τους συνεργάτες μας στην Ελλάδα. ΕΚΚΑ (Mercedes dealer), Βελμάρ (Ford, Seat,Saab dealer), Protech (Porsche, Renault dealer), Auto Kaltsios (Ferrari, Lancia, Alfa Romeo, Fiat, Isuzu dealer) κ.α.


Καλησπέρα σας!
Καταρχάς είναι τιμή μας που η ίδια η αντιπροσωπεία μιλάει ανοιχτά για το θέμα αυτό.
Μία ερώτηση μονάχα έχω.
Οι παραπάνω εταιρίες με τις οποίες ουδεμία σχέση έχω και φαντάζομαι ότι είναι ενδεικτικές, έχουν πάρει πιστοποίηση για να κάνουν αυτή τη δουλειά?
Το λέω με το σκεπτικό ότι αυτοί δεν προλαβαίνουν να βάψουν σωστά μια λαμαρίνα και θα ασχοληθούν με detailing?

Φιλικά,

Στέφανος

Υ.Γ: Τα στοιχεία μου τα γνωρίζουν όλοι εδώ και ο,τιδήποτε χριεαστείτε παραμένω στη διάθεσή σας. Δεν είμαι έμπορος, ένας απλός ιδιώτης είμαι.

e60///M
31-01-11, 19:47
Αν καποιος δεν δει απο κοντα τα αποτελεσματα οτι και να ακουσει οτι και να του πουνε δεν εχει καμια σημασια.

Το λεω αυτο για τον εξης απλο λογο. Εγω προσωπικα δεν πιστευω ουτε λεξη γιατι πολυ απλα μου φαινεται αδυνατον να κρατησει μια στρωση του οποιουδηποτε προιοντος τοσο πολυ! Δηλαδη απο τι αποτελειται;

Οσες φορες και να σκληραινει υπαρχει ποτε περιπτωση μετα απο 3 μηνες πλυσηματος που κανει ο πατερας μου πχ(με τη παλια μεθοδο βουταμε ενα σφουγγαρι σε γουβα φουλ palmolive η υγρο πιατων τελος παντων και αρχιζουμε οπου να ναι και πλενουμε) να ειναι οπως τη 2η μερα της εφαρμογης δηλαδη με 0 αραχνες απολυτη καθαροτητα στο χρωμα;

Μετα απο 1 χρονο δεν θα υπαρχει ιχνος βρωμιας απο καυσαεριο σκονη κοινως δεν θα χρειαζεται claying το αυτοκινητο;Προσωπικα αδυνατω να το πιστεψω!Τι ειναι και αυτοκαθαριζομενο;

Για 5 χρονια δηλαδη ξεχναμε γυαλισμα; Μη μου πειτε οτι μπορεις να γυαλισεις κανονικα και μετα να μην ξαναγινει εφαρμογη αυτου του ceramic γιατι αντεχει....

Αυτο δε που μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση ειανι πως οι αντιπροσωπιες το χρησιμοποιουν σε καινουρια αυτοκινητα. Αυτα δεν ειναι φρεσκοβαμμενα; Η παρατεινουν το χρονο παραδοσης 2 με 3 μηνες μονο και μονο για να εχει το νεο σου αυτοκινητο Williams Ceramic Coat;;;

Αν δεν αντικρισω αποτελεσματα τωρα μετα απο 1 χρονο μετα απο 2 κτλ και να κρινω μονος μου να νοιωσω την επιφανεια του αυτοκινητου μετα απο 3 χρονια και να ειναι λεια οπως 2 ωρες μετα την εφαρμογη(γιατι αυτο ισχυριζεται) δεν προκειται να πιστεψω ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Θα μου πειτε τι σας νοιαζει η γνωμη ενος 21χρονου που θελει να το παιξει οτι και καλα δυσπιστος επειδη ειναι φανατικος με τα meguiars με τα οποια αρχισε στα 14 και επιασε αλοιφαδορο πρωτη του φορα στα 16 και περοιποιειται 90Κ ευρω bmw του πατερα του απο τα 18.
Μη σας νοιαζει αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι οποιοσδηποτε ασχολεται δυσκολα θα τσιμπισει και θα δωσει σημασια σε κατι τετοιο γιατι πολυ απλα θετει τα παραπανω ερωτηματα!

Driver M
31-01-11, 20:13
Καλημέρα κύριοι,

η εταιρία μας ενημερώθηκε για τα σχόλια που έγιναν στο φόρουμ σας σε ότι αφορά το προϊόν προστασίας χρώματος της Williams F1 Ceramic Coat. Σαν εκπρόσωπος της εταιρίας θέλω να σας ενημερώσω ότι το υλικό κάνει ακριβώς αυτά που υπόσχεται.
Αγαπητέ κύριε Άρη (Driver M) να σας ενημερώσω ότι ο συγκεκριμένος detailer δεν σταμάτησε να εμπορεύεται το υλικό επειδή δεν ήταν ικανοποιημένος. Η εταιρία μας διέκοψε την συνεργασία μαζί του για άλλους λόγους.
Η Williams F1 είναι από τις πρωτοπόρες εταιρίες στον χώρο της, με αναμφισβήτητη ιστορία και όνομα. Η Williams F1 έχει συγκεκριμένα κριτήρια και προϋποθέσεις για να συνεργαστεί με επιχειρήσεις για την χρήση του υλικού. Οι εφαρμοστές εκπαιδεύονται και πιστοποιούνται. Όποιος δεν λειτουργεί με τα πρότυπα που ορίζει η Williams F1 παύει να είναι συνεργάτης.
Το υλικό εφαρμόζεται στα οχήματα με μια συγκεκριμένη διαδικασία ανάλογα με την κατάσταση του εκάστοτε οχήματος. Γιαυτό τον λόγο δεν είναι διαθέσιμο στην λιανική.
Ενδεικτικά θα σας αναφέρω κάποιους από τους συνεργάτες μας στην Ελλάδα. ΕΚΚΑ (Mercedes dealer), Βελμάρ (Ford, Seat,Saab dealer), Protech (Porsche, Renault dealer), Auto Kaltsios (Ferrari, Lancia, Alfa Romeo, Fiat, Isuzu dealer) κ.α.
Δεν έχουμε λάβει ποτέ καταγγελία για το υλικό από κανένα συνεργάτη ή ιδιώτη. Μόνο ένα τηλεφώνημα έχουμε λάβει που αφορούσε την περίπτωση που σας ανάφερε ο χρήστης PS η οποία είχε να κάνει με το γυάλισμα που είχε υποστεί το όχημα και τις μικροεπισκευές που έγιναν σε αυτό πριν την εφαρμογή του ceramic coat.
Είμαστε εδώ για να ακούσουμε και να ενστερνιστούμε την οποιαδήποτε εποικοδομητική κριτική. Παρακαλώ να μην δίνετε προσοχή σε γενικά σχόλια. Αν υπάρχει οποιαδήποτε απορία να απευθύνεστε στους αρμόδιους. Η εταιρία βρίσκεται πάντα κοντά στους συνεργάτες της και στους ιδιώτες που μας έχουν τιμήσει με την αγορά του προϊόντος.
Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση πάντοτε στην διάθεση σας.

Με εκτίμηση
Μ. Κωστάλα
Διεύθυνση Διαχείρισης Προϊόντων
ApaHellas

Δέχομαι την απάντησή σας, παρότι συνεχίζω να διατηρώ επιφυλάξεις για το εν λόγω προϊόν μιας και αυτή είναι η πάγια θέση μου με τα τόσο πολλά υποσχόμενα προϊόντα κι επειδή από το πλήθος προϊόντων που έχω χρησιμοποιήσει, ποτέ δεν είδα κάτι παρόμοιο (χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι φυσικά).
Μόλις περάσει μια 3ετία τουλάχιστον, θα μπορούμε σίγουρα να μιλάμε σε άλλη βάση μιας και το προϊόν θα θεωρείται σχετικά δοκιμασμένο.

Ωστόσο, σας τιμά η επίσημη τοποθέτησή σας κάτι που έχετε κάνει και στο ελληνικό φόρουμ που σχετίζεται με το detailing.


Και παιδιά, όσον αφορά την υφή είναι λογικό να αλλοιώνεται λιγάκι με το πέρασμα του καιρού αφού ό,τι και να γίνει, κάποιες επικαθίσεις θα μείνουν πάνω στο βερνίκι.
Το βασικό ζητούμενο για εμένα είναι να συνεχίζει το προϊόν να προστατεύει το χρώμα όπως την πρώτη μέρα κι επίσης να μη σχηματίζεται αράχνη, ακόμα και με απρόσεκτο πλύσιμο.

P.S
01-02-11, 10:35
Αν καποιος δεν δει απο κοντα τα αποτελεσματα οτι και να ακουσει οτι και να του πουνε δεν εχει καμια σημασια.

Το λεω αυτο για τον εξης απλο λογο. Εγω προσωπικα δεν πιστευω ουτε λεξη γιατι πολυ απλα μου φαινεται αδυνατον να κρατησει μια στρωση του οποιουδηποτε προιοντος τοσο πολυ! Δηλαδη απο τι αποτελειται;

Οσες φορες και να σκληραινει υπαρχει ποτε περιπτωση μετα απο 3 μηνες πλυσηματος που κανει ο πατερας μου πχ(με τη παλια μεθοδο βουταμε ενα σφουγγαρι σε γουβα φουλ palmolive η υγρο πιατων τελος παντων και αρχιζουμε οπου να ναι και πλενουμε) να ειναι οπως τη 2η μερα της εφαρμογης δηλαδη με 0 αραχνες απολυτη καθαροτητα στο χρωμα;

Μετα απο 1 χρονο δεν θα υπαρχει ιχνος βρωμιας απο καυσαεριο σκονη κοινως δεν θα χρειαζεται claying το αυτοκινητο;Προσωπικα αδυνατω να το πιστεψω!Τι ειναι και αυτοκαθαριζομενο;

Για 5 χρονια δηλαδη ξεχναμε γυαλισμα; Μη μου πειτε οτι μπορεις να γυαλισεις κανονικα και μετα να μην ξαναγινει εφαρμογη αυτου του ceramic γιατι αντεχει....

Αυτο δε που μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση ειανι πως οι αντιπροσωπιες το χρησιμοποιουν σε καινουρια αυτοκινητα. Αυτα δεν ειναι φρεσκοβαμμενα; Η παρατεινουν το χρονο παραδοσης 2 με 3 μηνες μονο και μονο για να εχει το νεο σου αυτοκινητο Williams Ceramic Coat;;;

Αν δεν αντικρισω αποτελεσματα τωρα μετα απο 1 χρονο μετα απο 2 κτλ και να κρινω μονος μου να νοιωσω την επιφανεια του αυτοκινητου μετα απο 3 χρονια και να ειναι λεια οπως 2 ωρες μετα την εφαρμογη(γιατι αυτο ισχυριζεται) δεν προκειται να πιστεψω ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Θα μου πειτε τι σας νοιαζει η γνωμη ενος 21χρονου που θελει να το παιξει οτι και καλα δυσπιστος επειδη ειναι φανατικος με τα meguiars με τα οποια αρχισε στα 14 και επιασε αλοιφαδορο πρωτη του φορα στα 16 και περοιποιειται 90Κ ευρω bmw του πατερα του απο τα 18.
Μη σας νοιαζει αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι οποιοσδηποτε ασχολεται δυσκολα θα τσιμπισει και θα δωσει σημασια σε κατι τετοιο γιατι πολυ απλα θετει τα παραπανω ερωτηματα!Καταρχας φιλε μου να σου πω οτι ειναι σεβαστη η γνωμη καθενος οσο χρονων και να ειναι οποτε δεν τιθεται θεμα ηλικιας.Εγω ειμαι 40 χρονων και ασχολουμαι απο τα 20 ερασιτεχνικα και 10 χρονια τωρα επαγγελματικα οποτε καταλαβαινεις οτι εχω δοκιμασει και τεσταρει παρα πολλα προιοντα πολλων εταιρειων και εγω προσωπικα δεν θα προτεινα κατι σε καποιον που δεν ανταποκρινεται σε αυτα που υποσχεται γιατι πολυ απλα απο την δουλεια μου εξαρταται η επιβιωση μου οπως και του καθενος μας!

Το να μην πιστευεις κατι το θεωρω σεβαστο το να κατηγορεις ομως κατι και να το βγαζεις αχρηστο χωρις καν να εχεις μπει στον κοπο να το δοκιμασεις ή να ενημερωθεις για το συγκεκριμενο θα στο πω πολυ κομψα οτι το θεωρω λαθος και αφου λες οτι ασχολεισαι και σου αρεσει το detail το ποιο απλο που θα ειχες να κανεις θα ηταν να ειχες ενημερωθει πρωτα σωστα ή ακομα και να δεις δειγμα του αποτελεσματος και μετα να εκφερεις τεκμηριωμενη αποψη.

Ξεκιναω λοιπον και σου απανταω στο θεμα πλυσιματος με υγρο για πιατα οπως λες οτι πλενει ο πατερας σου το αυτ/το του,το προιον λοιπον εχει εγγυηση μεχρι 600 πλυσιματα σε βουρτσες να μην θαμπωσει ή να κανει αραχνες το χρωμα του οποτε δεν νομιζω οτι ισχυει ο ισχυρισμος σου εκτος και αν παρεις με το σφουγγαρι οτι ψιλα πετραδακια μπορει να εχουν μαζεψει καποια σημεια του αυτ/του και αρχισεις και πλενεις ολο το υπολοιπο,ειπαμε οτι το προστατευει ΔΕΝ το κανει αλεξισφαιρο!

Για τα καυσαερια που λες δεν νομιζω οτι υπαρχει αυτ/το που να κυκλοφορει πρισσοτερο απο ΤΑΞΙ και να μαζευει στο χρωμα του περισσοτερα καυσαερια απο οτι αυτο και σε πληροφορω οτι εχει γινει και σε ΤΑΞΙ και ο ιδιοκτητης του τα αφαιρει με σκετο καθαρο νερακι οποτε στην πραξη με αυτα που εχω δει εγω ΔΕΝ ισχυει κατι τετοιο οπως και αν εχουμε κανει νανοτεχνολογια στο αμαξι μας!

Για της εταιρειες παραγωγης αυτ/των που αναφερεσαι θα σου πω οτι πλεων εδω και καποια χρονια τα χρωματα που βαφονται τα αυτ/τα ειναι υδατοδιαλυτα και κατα συνεπεια και ποιο ευαισθητα απο οτι τα παλαιωτερα χρωματα και για αυτο τον λογο περνανε τα αυτ/τα με το συγκεκριμενο υλικο για να τα προστατευσουν περισσοτερο χωρις ομως αυτο να παιζει κανενα ρολο στο χρονο παραδοσης τους μιας και η διαδικασια διαρκει 1 μερα και δεν νομιζω η Ferrari που τα περναει κατευθειαν απο το εργοστασιο να επαιζε ετσι το ονομα της στην διεθνη αγορα!

Για το γυαλισμα που λες θα σου πω οτι εκτος του οτι σκληραινει κατα 12 φορες την επιφανεια που θα εφαρμοστει προσθετει και 5 με 6 μικρα πανω στο ηδη υπαρχον βερνικι του αυτ/του και αν το γυαλισουμε με ψιλη αλοιφη η οποια ΔΕΝ περιεχει σμιριγδει δεν θα το αφαιρεσουμε απλα θα το μαλακωσουμε λιγο,για να αφαιρεθει τελειως χρειαζεται να δουλεψουμε χοντρη αλοιφη.

Τα προιοντα που λες οτι δουλευεις ειναι οντως απο τα καλα προιοντα που κυκλοφορουν αλλα για μενα τα κορυφαια στο ειδος ειναι τα Zaino τα οποια ομως δεν υπαρχουν στην Ελλαδα και εκτος αυτου δεν νομιζω να σε προστατευουν απο ολα οσα σε προστατευει αυτο αφου και το καλυτερο κερι η μεγιστη διαρκεια που εχει οταν τοποθετηθη ειναι 3 με 4 μηνες και το μονο που μας προσφερει ειναι εξτρα γυαλαδα και ευκολη απομακρυνση του νερου και πολυ μαλακη υφη στο χρωμα!

Εκτος λοιπον απο ενα demo που εχω φτιαξει και εχω στο μαγαζι,οπως και το αυτ/το του πατερα μου που μπορεις να ερθεις και να τα δεις οποτε θες και να στα εξηγησω και να σε ενημερωσω απο κοντα εχω να σου προτεινω να βρεις αν θες καποιο κομματι ενος αυτ/του να μου το φερεις να σου εφαρμοσω το υλικο να κανεις οσα τεστ θες επανω του,να αφησης κουτσουλια 4 με 5 μερες επανω του και αν διαπιστωσεις οτι ΔΕΝ ανταποκρινεται σε αυτα που υποσχεται εχεις ολο το δικαιωμα να βγεις και να το πεις δημοσια!

Αυτος ειναι ο ενας σωστος τροπος για να εκφερουμε εμπεριστατωμενη αποψη για καποιο προιον και ο αλλος ειναι να εχουμε φροντιση να ενημερωθουμε σωστα απο ολες της αποψεις.
Το να κατηγορησουμε κατι ειναι πολυ ευκολο,το θεμα ειναι να το κατηγορουμε αλλα να μπορουμε να στηριξουμε της αποψεις μας με επιχειρηματα!!!

Οποτε θες λοιπον και εχεις χρονο και ορεξη ελα να τα πουμε και να στα δειξω απο κοντα!!

stef
01-02-11, 11:09
Τα προιοντα που λες οτι δουλευεις ειναι οντως απο τα καλα προιοντα που κυκλοφορουν αλλα για μενα τα κορυφαια στο ειδος ειναι τα Zaino τα οποια ομως δεν υπαρχουν στην Ελλαδα και εκτος αυτου δεν νομιζω να σε προστατευουν απο ολα οσα σε προστατευει αυτο αφου και το καλυτερο κερι η μεγιστη διαρκεια που εχει οταν τοποθετηθη ειναι 3 με 4 μηνες και το μονο που μας προσφερει ειναι εξτρα γυαλαδα και ευκολη απομακρυνση του νερου και πολυ μαλακη υφη στο χρωμα!

Eίναι όντως από τα πολύ καλά προιόντα τα Zaino μαζί με τα swissvax & zymol
Αλλά μπορείς να τα παραγγείλεις online εαν θες!

Driver M
01-02-11, 12:44
Eίναι όντως από τα πολύ καλά προιόντα τα Zaino μαζί με τα swissvax & zymol
Αλλά μπορείς να τα παραγγείλεις online εαν θες!

Tα swissvax και τα zymol είναι ακόμα καλύτερα από τα zaino, αν και οι 3 εταιρείες είναι κορυφαίες. Βέβαια, πολλές φορές οι τιμές των προϊόντων του σε σχέση με τον ανταγωνισμό δεν δικαιολογούνται, αλλά υπάρχει και το image στη μέση.

Πάντως υπάρχουν και πολύ πιο προσιτές εταιρείες (menzerna για γυάλισμα, collinite, victoria concours, lusso κλπ για κεριά) που πραγματικά προσφέρουν άψογα αποτελέσματα και παράλληλα δεν αγοράζεις άλλο ένα αμάξι με τις τιμές των προϊόντων τους.
Η meguiars βέβαια στο θέμα των κεριών είναι αρκετά πίσω (το ΝΧΤ 2 ζήτημα να αντέχει πάνω από 1,5 μήνα). Στις γυαλιστικές είναι καλύτερη όπως και μερικά ακόμα προϊόντα της είναι αρκετά καλά (για το εσωτερικό κυρίως και τα trims-ελαστικά).

Καλύτερα όμως αυτή την κουβέντα να την κάνουμε στο σχετικό τόπικ γιατί εδώ είναι άλλο το θέμα.

P.S
01-02-11, 14:10
Eίναι όντως από τα πολύ καλά προιόντα τα Zaino μαζί με τα swissvax & zymol
Αλλά μπορείς να τα παραγγείλεις online εαν θες!
Τα ξερω φιλε Στεφανε και τα εχω δουλεψει ολα και η μονη λυση ειναι να τα παραγγειλεις online δυστυχως!!!

Tα swissvax και τα zymol είναι ακόμα καλύτερα από τα zaino, αν και οι 3 εταιρείες είναι κορυφαίες. Βέβαια, πολλές φορές οι τιμές των προϊόντων του σε σχέση με τον ανταγωνισμό δεν δικαιολογούνται, αλλά υπάρχει και το image στη μέση.

Πάντως υπάρχουν και πολύ πιο προσιτές εταιρείες (menzerna για γυάλισμα, collinite, victoria concours, lusso κλπ για κεριά) που πραγματικά προσφέρουν άψογα αποτελέσματα και παράλληλα δεν αγοράζεις άλλο ένα αμάξι με τις τιμές των προϊόντων τους.
Η meguiars βέβαια στο θέμα των κεριών είναι αρκετά πίσω (το ΝΧΤ 2 ζήτημα να αντέχει πάνω από 1,5 μήνα). Στις γυαλιστικές είναι καλύτερη όπως και μερικά ακόμα προϊόντα της είναι αρκετά καλά (για το εσωτερικό κυρίως και τα trims-ελαστικά).

Καλύτερα όμως αυτή την κουβέντα να την κάνουμε στο σχετικό τόπικ γιατί εδώ είναι άλλο το θέμα.
Συμφωνω απολυτα φιλε Αρη σε ολα..και εχω να σου πω οτι με της γνωσεις σου δεν θα μεινεις ποτε απο δουλεια και εχουμε πολλα να συζητησουμε οταν γνωριστουμε απο κοντα!!:dblthumb2

gnx
02-02-11, 08:42
Αν καποιος δεν δει απο κοντα τα αποτελεσματα οτι και να ακουσει οτι και να του πουνε δεν εχει καμια σημασια.

Το λεω αυτο για τον εξης απλο λογο. Εγω προσωπικα δεν πιστευω ουτε λεξη γιατι πολυ απλα μου φαινεται αδυνατον να κρατησει μια στρωση του οποιουδηποτε προιοντος τοσο πολυ! Δηλαδη απο τι αποτελειται;

Οσες φορες και να σκληραινει υπαρχει ποτε περιπτωση μετα απο 3 μηνες πλυσηματος που κανει ο πατερας μου πχ(με τη παλια μεθοδο βουταμε ενα σφουγγαρι σε γουβα φουλ palmolive η υγρο πιατων τελος παντων και αρχιζουμε οπου να ναι και πλενουμε) να ειναι οπως τη 2η μερα της εφαρμογης δηλαδη με 0 αραχνες απολυτη καθαροτητα στο χρωμα;

Μετα απο 1 χρονο δεν θα υπαρχει ιχνος βρωμιας απο καυσαεριο σκονη κοινως δεν θα χρειαζεται claying το αυτοκινητο;Προσωπικα αδυνατω να το πιστεψω!Τι ειναι και αυτοκαθαριζομενο;

Για 5 χρονια δηλαδη ξεχναμε γυαλισμα; Μη μου πειτε οτι μπορεις να γυαλισεις κανονικα και μετα να μην ξαναγινει εφαρμογη αυτου του ceramic γιατι αντεχει....

Αυτο δε που μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση ειανι πως οι αντιπροσωπιες το χρησιμοποιουν σε καινουρια αυτοκινητα. Αυτα δεν ειναι φρεσκοβαμμενα; Η παρατεινουν το χρονο παραδοσης 2 με 3 μηνες μονο και μονο για να εχει το νεο σου αυτοκινητο Williams Ceramic Coat;;;

Αν δεν αντικρισω αποτελεσματα τωρα μετα απο 1 χρονο μετα απο 2 κτλ και να κρινω μονος μου να νοιωσω την επιφανεια του αυτοκινητου μετα απο 3 χρονια και να ειναι λεια οπως 2 ωρες μετα την εφαρμογη(γιατι αυτο ισχυριζεται) δεν προκειται να πιστεψω ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Θα μου πειτε τι σας νοιαζει η γνωμη ενος 21χρονου που θελει να το παιξει οτι και καλα δυσπιστος επειδη ειναι φανατικος με τα meguiars με τα οποια αρχισε στα 14 και επιασε αλοιφαδορο πρωτη του φορα στα 16 και περοιποιειται 90Κ ευρω bmw του πατερα του απο τα 18.
Μη σας νοιαζει αλλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι οποιοσδηποτε ασχολεται δυσκολα θα τσιμπισει και θα δωσει σημασια σε κατι τετοιο γιατι πολυ απλα θετει τα παραπανω ερωτηματα!

Αλλο πραγμα η ηλικια, αλλο η κοινή λογική.

stef
02-02-11, 09:46
Τα ξερω φιλε Στεφανε και τα εχω δουλεψει ολα και η μονη λυση ειναι να τα παραγγειλεις online δυστυχως!!!


Δεν είναι κακή η λύση του online
Δεν βγαίνες καν από το σπίτι σου...;)

Mary
07-02-11, 13:51
Καλησπέρα κύριοι,

Βλέπω πως υπάρχούν κάποια ερωτήματα για το προϊόν. Είναι χαρά μας να λύσουμε τις απορίες σας.

Κύριε gyiama,
Το Ceramic Coat φέρει 5ετή γραπτή εγγύηση για την προστασία χρώματος οχημάτων από κουτσουλιές, ρετσίνια κλπ. (για περισσότερες λεπτομέρειες παρακαλώ επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας). Απευθύνεται στους καταναλωτές που αγαπούν το όχημα τους, σέβονται την επένδυση τους σε ένα αυτοκίνητο οποιασδήποτε αξίας αν είναι αυτή. Όπως καταλαβαίνετε «ιατρική γνωμάτευση» δια αλληλογραφίας δεν μπορεί να γίνει. Εάν υπάρχει οποιαδήποτε αμφιβολία από τους ιδιοκτήτες των οχημάτων, παρακαλώ να επισκεφθούν κάποιο πιστοποιημένο συνεργάτη (αναφέρονται στην ιστοσελίδα μας).

Κύριε Stef,
Οι εταιρίες που ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα μου είναι συνεργάτες μας. Όλοι έχουν εκπαιδευτεί και πιστοποιηθεί από τους τεχνικούς μας. Επιπροσθέτως, ελέγχονται τακτικά για την τήρηση των διαδικασιών και την ποιότητα των εργασιών τους.

Κύριε Ε60Μ,
Το Ceramic Coat είναι κεραμικό υγρό εφεύρεση της NASA. Η χρήση του προϊόντος σε νέο όχημα, είναι η ιδανικότερη προστασία που μπορεί να προσφέρει κάποιος στο όχημα του γιατί θα διατηρηθεί σε άψογη κατάσταση όπως το παρέλαβε από την αντιπροσωπεία.
Επίσης προϋπόθεση για την εφαρμογή του προϊόντος σε ξανά βαμμένο όχημα είναι το χρώμα του οχήματος και το βερνίκι να έχουν στεγνώσει και σκληρύνει εντελώς. Ο απαιτούμενος χρόνος εξαρτάται από τα υλικά που χρησιμοποιεί το κάθε φανοποιείο.
Έχετε κάθε δικαίωμα να διατηρείται τις επιφυλάξεις σας για το προϊόν. Όμως σας διαβεβαιώνω ότι μια εταιρία σαν την Williams F1 δεν δίνει το όνομα της σε προϊόντα αμφισβητήσιμης ποιότητας.

Με εκτίμηση
Μαίρη Κωστάλα

Nikos120i
07-02-11, 20:41
Έχουν περάσει περίπου 3.5 μήνες από τότε που πέρασα το αυτοκίνητο με Williams Ceramic Coat, νανοτεχνολογία, γυάλισμα και teflon.

Από τότε το αυτοκίνητο έχει πλυθεί 2 φορές, μια το Νοέμβρη και μια σήμερα. Από τον Οκτώβρη μέχρι τώρα έχει φάει βροχή, σκόνη, κουτσουλιές, μικροχτυπήματα από την αγκράφα της τσάντας του γραφείου, δαχτυλίδια, νύχια, μικροχτυπήματα με εργαλεία και άλλα πολλά.

Μετά από τόση ταλαιπωρία, βρώμα και σκόνη το αυτοκίνητο είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως ήταν τη μέρα που το πήρα από το μαγαζί του εφαρμοστή τον Οκτώβρη, χωρίς κανένα ίχνος γρατζουνιάς ή σημαδιού από τις κουτσουλιές.

Το βασικότερο απ'όλα είναι ότι το χρώμα δεν έχει χάσει τη γυαλάδα του, το χέρι ακόμα γλιστράει επάνω στο χρώμα και φαίνεται να κρατάει ακόμα το ceramic coat.

Εντυπωσιακό είναι το γεγονός ότι ακόμα και με 2 μήνες βρώμας, σκόνης και λάσπης επάνω από τη βροχή, στις κάθετες επιφάνειες δεν υπήρχε σκόνη ή ίχνος σταγόνας. Δηλαδή ακόμα και βρώμικο, έκρυβε τη βρωμιά. Επίσης φαίνεται ότι το αυτοκίνητο δε κρατάει σκόνη επάνω.

Σε γενικές γραμμές είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος με το Williams Ceramic Coat και το συστήνω σε όλους τους φίλους του φόρουμ.

P.S
08-03-11, 10:11
Σε αυτες της φωτογραφιες θα δειτε το αυτ/το του ADMIN μας μετα απο γυαλισμα και εφαρμογη του Ceramic-coat.
http://img836.imageshack.us/img836/4396/03032011154.jpg (http://img836.imageshack.us/i/03032011154.jpg/)
http://img220.imageshack.us/img220/1216/03032011155.jpg (http://img220.imageshack.us/i/03032011155.jpg/)
http://img851.imageshack.us/img851/5517/03032011157.jpg (http://img851.imageshack.us/i/03032011157.jpg/)

Σε ολο το αυτ/το εγινε διαδικασια Γυαλισματος με Ψιλη αλοιφη,κατοπιν εφαρμοστηκε σε ολο το αυτ/το ceramic-coat της Williams εκτος απο το μπροστινο παρμπριζ που σφραγιστηκε με Νανοτεχνολογια!!

P.S
08-03-11, 10:36
Aκομα μερικες φωτογραφιες!!
http://img830.imageshack.us/img830/2687/03032011159k.jpg (http://img830.imageshack.us/i/03032011159k.jpg/)
http://img233.imageshack.us/img233/8076/03032011161.jpg (http://img233.imageshack.us/i/03032011161.jpg/)
http://img853.imageshack.us/img853/9880/03032011162.jpg (http://img853.imageshack.us/i/03032011162.jpg/)
http://img708.imageshack.us/img708/3846/03032011162m.jpg (http://img708.imageshack.us/i/03032011162m.jpg/)

P.S
08-03-11, 10:54
http://img820.imageshack.us/img820/2976/03032011158.jpg (http://img820.imageshack.us/i/03032011158.jpg/)
http://img638.imageshack.us/img638/6883/03032011164.jpg (http://img638.imageshack.us/i/03032011164.jpg/)
Και οι Ζαντες περαστικαν με Ceramic-coat!!!
http://img713.imageshack.us/img713/48/03032011156.jpg (http://img713.imageshack.us/i/03032011156.jpg/)
http://img580.imageshack.us/img580/7603/03032011163.jpg (http://img580.imageshack.us/i/03032011163.jpg/)

stef
08-03-11, 10:54
Πωπωπωπω μια κουκλάρα πώς γυαλίζει και είναι και facelift...

P.S
08-03-11, 13:53
Οντως Στεφανε ειναι κουκλαρα και αυτο που της αξιζει ειναι να την περιποιουντε και να την εχουν παντα Γυαλισμενη!!!

Υ.Γ:Να Ευχαρηστησω και δημοσιως τον ADMIN μας για την εμπιστοσυνη του να του περιποιηθω την κουκλαρα του και να του ευχηθω να την χαιρεται και να ειναι καλοταξιδι!!!!!

stef
08-03-11, 13:56
Βρήκα μία μικρή ατέλεια!
Οι εξατμίσεις δεν έχουν γυαλιστεί καλά και έχει μερικές μαυρίλες!!
Χα χα χα, το ξέρω είμαι τρελλός με το πλύσιμο!!!
Ποιος από όλους τους admin την πήρε να του πούμε και εμείς καλορίζικα?

Fairytale
08-03-11, 14:04
Η αόρατος Αρχή. :owned:
C U out there

BMW Power
08-03-11, 14:05
Panoz ίσως ο μοναδικός άνθρωπος που από Μ5 Ε60 αγορασμένο από Ελλάδα καινούριο πήγε σε Μ3 Ε92 καινούργιο και τώρα σε Μ5 Ε60 facelift σχεδόν καινούριο χαχα

Driver M
08-03-11, 14:15
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα! :dblthumb2

Dim77
08-03-11, 14:16
Panoz ίσως ο μοναδικός άνθρωπος που από Μ5 Ε60 αγορασμένο από Ελλάδα καινούριο πήγε σε Μ3 Ε92 καινούργιο και τώρα σε Μ5 Ε60 facelift σχεδόν καινούριο χαχα

Ναι, αλλά τώρα είναι πιο ωραίο χρώμα :smokin:

Μένει να μπούν πάλι οι ζάντες με σχέδιο 167 (http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/M5-S85/browse/wheels/bmw_alloy_wheel_m_double_spoke_167/) για να ολοκληρωθεί :king:

stef
08-03-11, 14:21
Ε να του πούμε και εμείς καλορίζικο λοιπόν...!!!

P.S
08-03-11, 15:05
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα! :dblthumb2

Να σαι καλα φιλε Αρη!!!Σε ευχαρηστω!!!!:)

Panoz
18-03-11, 13:53
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια! Έχω πολύ καιρό να γράψω αλλά μετά απο αυτό το αποτέλεσμα έπρεπε να κάνω τη καρδιά μου πέτρα:greenboun

Ο Πλάτωνας έκανε άριστη εργασία και το αποτέλεσμα είναι πέρα απο κάθε προσδοκία. Το αυτοκίνητο απλά άλλαξε μορφή. Ειδικά το μαύρο χρώμα με τις ευαισθησίες που έχει, βρήκε το καλύτερό του σύμμαχο! Συμπερασματικά, η σχέση τιμής προς αξία είναι άπαιχτη αν αναλογιστεί κανείς πως για ένα απλό γυάλισμα θές περίπου €150-€200.

Επίσης ένα πολύ θετικό είναι η συμπεριφορά και ο επαγγελματισμός του Πλάτωνα. Ο άνθρωπος είναι αυτό που λέμε Σωστός Επαγγελματίας. Προσωπικά μου συμπεριφέρθηκε άψογα και πρόσεξε το αυτοκίνητο σαν να ήταν δικό του. Τον ευχαριστώ πολύ απο καρδιάς!

Αφού λοιπόν πήρα το αυτοκίνητο κατευχαριστημένος, έφυγα την επόμενη μέρα για τριήμερο Καθαράς Δευτέρας για Βόρεια Ελλάδα. Για πολύ κακή μου τύχη, μετά απο μία διανυκτέρευση στη Σκύδρα, κατεβαίνω το πρωί να φύγω και βλέπω 2 χαρακιές απο κλειδί στο μπροστινό και πίσω φτερό του οδηγού :icon42:....καταλαβαίνετε τη ψυχολογία μου μόλις αντίκρυσα το θέαμα....Αμέσως παίρνω τηλ το Πλάτωνα και του ζητάω βοήθεια. Μου συστήνει λοιπόν το Performance Car Care (PCC) στη οδό Πλαπούτα 100 στο Ηράκλειο.
Του έδειξα απόλυτη εμπιστοσύνη και πήγα το αυτοκίνητο για βαφή των δύο φτερών, καθώς και επιδιόρθωση σε κάποια λακουβάκια που είχε το αυτοκίντηο εξ'αρχής.

Το αποτέλεσμα δικαίωσε την εμπιστοσύνη μου για άλλη μια φορά! Πραγματικά δεν υπάρχει ίχνος σημαδιού απο την εργασία, ίχνος άχνης, ίχνος ασπρίλας η οποιασδήποτε άλλης ατέλειας! Πολύ καλή και επαγγελματική δουλειά απο την PCC και το Παύλο. Ευχαριστώ ξανά το Πλάτωνα και το Παύλο που μου επέτρεψαν να βλέπω πάλι το αυτοκίνητό μου και να το χαίρομαι σαν καινούργιο!!!!

Dark_Niaou
18-03-11, 14:07
Είσαι άρρωστος!!

ttjohn
18-03-11, 14:30
Καλησπερα παιδια.Το ceramic coat το εχω βαλει στο αμαξιμου εδω και ενα χρονο.ημουνα απο τους πρωτους που το βαλανε στην ελλαδα.Δεν εχω μεινει ευχαριστημενος στο κοματι κουτσουλιες.Πριν 3 μηνες ειχα παει για καφε και μετα απο μια ωρα που γυρησα να παρω το αμαξιμου ειδα μια κουτσουλια πανω στο καπο απο περιστερι.Πηγα σπιτι την εβγαλα με νερο αλλα εχει μεινει η σταμπα που δεν φευγει με ΤΙΠΟΤΕ παροτι το περασα με αλοιφη.Αρα η προστασια για ακαθαρσιες πουλιων ειναι ΜΟΥΦΑ.Θα περασω και απο το μαγαζι που το εβαλα καποια στιγμη να το πω και να το δει.Στο κοματι του γιαλισματος εχω μεινει ικανοποιημενος γιατι δεν καθεται ευκολα σκονη πανω και το νερο φευγει ευκολα στο πλυσιμο σαν να το εχεις περασει κερι προσφατα.Αλλα στις κουτσουλιες ειναι μαπα και δεν ξερω τοσο μεγαλη εταιρια σαν την williams να λεει τοσο μεγαλες μπαρουφες.

Stakaman318is
18-03-11, 15:28
Καλησπερα παιδια.Το ceramic coat το εχω βαλει στο αμαξιμου εδω και ενα χρονο.ημουνα απο τους πρωτους που το βαλανε στην ελλαδα.Δεν εχω μεινει ευχαριστημενος στο κοματι κουτσουλιες.Πριν 3 μηνες ειχα παει για καφε και μετα απο μια ωρα που γυρησα να παρω το αμαξιμου ειδα μια κουτσουλια πανω στο καπο απο περιστερι.Πηγα σπιτι την εβγαλα με νερο αλλα εχει μεινει η σταμπα που δεν φευγει με ΤΙΠΟΤΕ παροτι το περασα με αλοιφη.Αρα η προστασια για ακαθαρσιες πουλιων ειναι ΜΟΥΦΑ.Θα περασω και απο το μαγαζι που το εβαλα καποια στιγμη να το πω και να το δει.Στο κοματι του γιαλισματος εχω μεινει ικανοποιημενος γιατι δεν καθεται ευκολα σκονη πανω και το νερο φευγει ευκολα στο πλυσιμο σαν να το εχεις περασει κερι προσφατα.Αλλα στις κουτσουλιες ειναι μαπα και δεν ξερω τοσο μεγαλη εταιρια σαν την williams να λεει τοσο μεγαλες μπαρουφες.

Δηλαδή μετά από όσα διάβασες για τα ''περί εφαρμογής'' του συγκεκριμένου προϊόντος στο κάθε αυτοκίνητο, μπορείς να βγάζεις τόσο ευκολα συμπεράσματα του τύπου ''μούφα, μάπα, μπαρούφες'' και δεν ξέρω εγώ τι άλλο χωρίς να σου περάσει καθόλου από το μυαλό αν ο εφαρμοστής έκανε καλά την δουλεία του στο αυτοκίνητό σου;;;; Για ψάχτο πρώτα λίγο καλύτερα και βγάλε μετά τελεσίδικα συμπεράσματα για το προϊόν!!!

ttjohn
18-03-11, 16:04
Φιλεμου αν δεν με πιστευεις μπορουμε να παμε για καφεδακι και να δεις και το αμαξιμου.Πιο ψειρας απο μενα δεν υπαρχει.Μια φορα επεσε κουτσουλια στο αμαξιμου και μου αφησε σταμπα.οσο για εκει που το εβαλα το ceramic coat ειναι απεναντι απο το υγεια στο χαλνδρι ο κωστας οπου κανει τρομερη δουλεια και προσεγμενη οποτε δεν τιθεται θεμα εγκαταστατη.Οταν βρω ευκαιρια θα περασω απο κει να το δει μιας και εχει και εγγυηση.

P.S
18-03-11, 17:25
Φιλεμου αν δεν με πιστευεις μπορουμε να παμε για καφεδακι και να δεις και το αμαξιμου.Πιο ψειρας απο μενα δεν υπαρχει.Μια φορα επεσε κουτσουλια στο αμαξιμου και μου αφησε σταμπα.οσο για εκει που το εβαλα το ceramic coat ειναι απεναντι απο το υγεια στο χαλνδρι ο κωστας οπου κανει τρομερη δουλεια και προσεγμενη οποτε δεν τιθεται θεμα εγκαταστατη.Οταν βρω ευκαιρια θα περασω απο κει να το δει μιας και εχει και εγγυηση.
Φιλε μου καλησπερα!
Επειδη τυχαινει να ειμαι ο εφαρμοστης που περασε το αυτ/το που ειδες παραπανω,αλλα και οχι μονο,θα σου πω οτι εχω ηδη ενημερωση την εταιρεια για ολα αυτα τα προβληματα που αναφερεις οτι εχεις και θα σου πω οτι κακως δεν εχεις κανει ακομα επισημη καταγγελια στην εταιρεια για να ελεγξει το αυτ/το σου και να στο ξαναφτιαξει οπως ηταν!!

Το πρωτο λαθος για μενα ειναι αυτο και αν το εκανες αυτο και δεν εβρισκες το δικιο σου τοτε ειχες ολο το δικαιωμα να βγεις και να κατηγορησης δημοσιος και το προιον αλλα και την εταιρεια γιατι για σκεψου να μην φταιει το προιον για το προβλημα σου αλλα κατι αλλο τι θα αντιμετωπισης τοτε??μιας και τα εχεις κατηγορηση δημοσιως.!!

Λες η Williams να αφηνη να διασηρεται ετσι το ονομα της και οταν αποδειχτει οτι ΔΕΝ φταιει να το αφηση ετσι???

Οσο για τον συναδελφο-επαγγελματια που αναφερεις αν διαβαζες ποιο επισταμενα ολα τα post του θεματος θα εβλεπες οτι εγω προσωπικα εχω διορθωσει αυτ/το που εφτιαξε σε καποιον αλλο ο οποιος ειχε πληρωσει ενα καθολου ευκαταφρονητο ποσο και τελικα ολοι η δουλεια δεν ειχε γινει σωστα.

Σημειωτεων δεν μιλαω στον αερα αλλα εχω αποδειξεις για αυτα που σου αναφερω.

Ειναι τυχαιο που απο ολους εμας που το εφαρμοζουμε ΔΕΝ εχει γινει η παραμικρη καταγγελια στην εταιρεια για ζημια ενω απο τον συγκεκριμενο οι περισοτεροι που τους το εφαρμοσε εχουν παραπωνα??

Ειναι τυχαιο που η εταιρεια εκοψε την συνεργασια μαζι του και μαλιστα με δικη του υπατιοτητα???

Η γνωμη μου λοιπον ειναι να το ψαξεις καλυτερα και να ευχεσαι να φταιει το υλικο,πραγμα πολυ δυσκολο εως απιθανο απο αυτα που γνωριζω,και οχι η εργασια εφαρμογης οπως συνεβει στον αλλο φιλο που του ειχε φτιαξει το αυτ/το γιατι τοτε σκεψου τι θα συμβει αν αποδειχτει οτι δεν φταιει το υλικο και εχεις βγει δημοσια και το εχεις κατηγορηση και αυτο αλλα και την εταιρεια.

Να σου επισημανω εδω οτι η εταιρεια παρολο που αποδειχτηκε με τον αλλο πελατη της οτι ΔΕΝ φταιει το υλικο αλλα η εργασια του εφαρμοστη,του ξαναπερασε το αυτ/το αφου πρωτα του το ξαναγυαλισε ο συγκεκριμενος αλλα ΔΕΝ δεχτηκε ο πελατης να του το ξαναεφαρμοση εκεινος και το εφερε σε εμενα και πιστεψεμε δεν θελω να επεκταθω περισσοτερο........

ΥΣ:Οποτε θες ελα μια βολτα απο το καταστημα μου να σου λυσω ολες της αποριες και να σου δειξω για ποιο λογο θεωρω απιθανο να φταιει το υλικο!!!!!

P.S
18-03-11, 17:36
Δηλαδή μετά από όσα διάβασες για τα ''περί εφαρμογής'' του συγκεκριμένου προϊόντος στο κάθε αυτοκίνητο, μπορείς να βγάζεις τόσο ευκολα συμπεράσματα του τύπου ''μούφα, μάπα, μπαρούφες'' και δεν ξέρω εγώ τι άλλο χωρίς να σου περάσει καθόλου από το μυαλό αν ο εφαρμοστής έκανε καλά την δουλεία του στο αυτοκίνητό σου;;;; Για ψάχτο πρώτα λίγο καλύτερα και βγάλε μετά τελεσίδικα συμπεράσματα για το προϊόν!!!
+1000......Συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε Stakaman318is η πιο σωστη προσεγγιση!!!!!!!!

P.S
18-03-11, 17:44
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια! Έχω πολύ καιρό να γράψω αλλά μετά απο αυτό το αποτέλεσμα έπρεπε να κάνω τη καρδιά μου πέτρα:greenboun

Ο Πλάτωνας έκανε άριστη εργασία και το αποτέλεσμα είναι πέρα απο κάθε προσδοκία. Το αυτοκίνητο απλά άλλαξε μορφή. Ειδικά το μαύρο χρώμα με τις ευαισθησίες που έχει, βρήκε το καλύτερό του σύμμαχο! Συμπερασματικά, η σχέση τιμής προς αξία είναι άπαιχτη αν αναλογιστεί κανείς πως για ένα απλό γυάλισμα θές περίπου €150-€200.

Επίσης ένα πολύ θετικό είναι η συμπεριφορά και ο επαγγελματισμός του Πλάτωνα. Ο άνθρωπος είναι αυτό που λέμε Σωστός Επαγγελματίας. Προσωπικά μου συμπεριφέρθηκε άψογα και πρόσεξε το αυτοκίνητο σαν να ήταν δικό του. Τον ευχαριστώ πολύ απο καρδιάς!

Αφού λοιπόν πήρα το αυτοκίνητο κατευχαριστημένος, έφυγα την επόμενη μέρα για τριήμερο Καθαράς Δευτέρας για Βόρεια Ελλάδα. Για πολύ κακή μου τύχη, μετά απο μία διανυκτέρευση στη Σκύδρα, κατεβαίνω το πρωί να φύγω και βλέπω 2 χαρακιές απο κλειδί στο μπροστινό και πίσω φτερό του οδηγού :icon42:....καταλαβαίνετε τη ψυχολογία μου μόλις αντίκρυσα το θέαμα....Αμέσως παίρνω τηλ το Πλάτωνα και του ζητάω βοήθεια. Μου συστήνει λοιπόν το Performance Car Care (PCC) στη οδό Πλαπούτα 100 στο Ηράκλειο.
Του έδειξα απόλυτη εμπιστοσύνη και πήγα το αυτοκίνητο για βαφή των δύο φτερών, καθώς και επιδιόρθωση σε κάποια λακουβάκια που είχε το αυτοκίντηο εξ'αρχής.

Το αποτέλεσμα δικαίωσε την εμπιστοσύνη μου για άλλη μια φορά! Πραγματικά δεν υπάρχει ίχνος σημαδιού απο την εργασία, ίχνος άχνης, ίχνος ασπρίλας η οποιασδήποτε άλλης ατέλειας! Πολύ καλή και επαγγελματική δουλειά απο την PCC και το Παύλο. Ευχαριστώ ξανά το Πλάτωνα και το Παύλο που μου επέτρεψαν να βλέπω πάλι το αυτοκίνητό μου και να το χαίρομαι σαν καινούργιο!!!!

Φιλε Πανο σε Ευχαρηστω παρα πολυ πρωτον για την εμπιστοσυνη σου να μου εμπιστευθεις να φτιαξω το αυτ/το σου και δευτερον για τα πολυ καλα σου λογια!!!!

Πραγματικα ειναι μεγαλη χαρα οταν ακους τετοια λογια απο ανθρωπους που αγαπουν το αυτ/το τους και ειναι η μεγαλυτερη επιβραβευση οταν κανεις καλα αυτο που αγαπας!!!
Και παλι σε Ευχαρηστω μεσα απο την καρδια μου!!

ttjohn
18-03-11, 18:02
Φιλε μου καλησπερα!
Επειδη τυχαινει να ειμαι ο εφαρμοστης που περασε το αυτ/το που ειδες παραπανω,αλλα και οχι μονο,θα σου πω οτι εχω ηδη ενημερωση την εταιρεια για ολα αυτα τα προβληματα που αναφερεις οτι εχεις και θα σου πω οτι κακως δεν εχεις κανει ακομα επισημη καταγγελια στην εταιρεια για να ελεγξει το αυτ/το σου και να στο ξαναφτιαξει οπως ηταν!!

Το πρωτο λαθος για μενα ειναι αυτο και αν το εκανες αυτο και δεν εβρισκες το δικιο σου τοτε ειχες ολο το δικαιωμα να βγεις και να κατηγορησης δημοσιος και το προιον αλλα και την εταιρεια γιατι για σκεψου να μην φταιει το προιον για το προβλημα σου αλλα κατι αλλο τι θα αντιμετωπισης τοτε??μιας και τα εχεις κατηγορηση δημοσιως.!!

Λες η Williams να αφηνη να διασηρεται ετσι το ονομα της και οταν αποδειχτει οτι ΔΕΝ φταιει να το αφηση ετσι???

Οσο για τον συναδελφο-επαγγελματια που αναφερεις αν διαβαζες ποιο επισταμενα ολα τα post του θεματος θα εβλεπες οτι εγω προσωπικα εχω διορθωσει αυτ/το που εφτιαξε σε καποιον αλλο ο οποιος ειχε πληρωσει ενα καθολου ευκαταφρονητο ποσο και τελικα ολοι η δουλεια δεν ειχε γινει σωστα.

Σημειωτεων δεν μιλαω στον αερα αλλα εχω αποδειξεις για αυτα που σου αναφερω.

Ειναι τυχαιο που απο ολους εμας που το εφαρμοζουμε ΔΕΝ εχει γινει η παραμικρη καταγγελια στην εταιρεια για ζημια ενω απο τον συγκεκριμενο οι περισοτεροι που τους το εφαρμοσε εχουν παραπωνα??

Ειναι τυχαιο που η εταιρεια εκοψε την συνεργασια μαζι του και μαλιστα με δικη του υπατιοτητα???

Η γνωμη μου λοιπον ειναι να το ψαξεις καλυτερα και να ευχεσαι να φταιει το υλικο,πραγμα πολυ δυσκολο εως απιθανο απο αυτα που γνωριζω,και οχι η εργασια εφαρμογης οπως συνεβει στον αλλο φιλο που του ειχε φτιαξει το αυτ/το γιατι τοτε σκεψου τι θα συμβει αν αποδειχτει οτι δεν φταιει το υλικο και εχεις βγει δημοσια και το εχεις κατηγορηση και αυτο αλλα και την εταιρεια.

Να σου επισημανω εδω οτι η εταιρεια παρολο που αποδειχτηκε με τον αλλο πελατη της οτι ΔΕΝ φταιει το υλικο αλλα η εργασια του εφαρμοστη,του ξαναπερασε το αυτ/το αφου πρωτα του το ξαναγυαλισε ο συγκεκριμενος αλλα ΔΕΝ δεχτηκε ο πελατης να του το ξαναεφαρμοση εκεινος και το εφερε σε εμενα και πιστεψεμε δεν θελω να επεκταθω περισσοτερο........

ΥΣ:Οποτε θες ελα μια βολτα απο το καταστημα μου να σου λυσω ολες της αποριες και να σου δειξω για ποιο λογο θεωρω απιθανο να φταιει το υλικο!!!!!
Φιλεμου σε ευχαριστω για την απαντηση και την ενημερωση.
Δεν εχω βρει χρονο τοσο καιρο να περασω απο κει για να μου το ελενξει.Ουτε ειμαι υποχρεωμενος να ξερω αν η αντι/πεια στην ελλαδα διεκοψε την συνεργασια με τον εφαρμοστη που μου εκανε την δουλεια και ειναι ευθυνη της αντιπ/πειας πιον εφαρμοστη θα επιλεξει.Εγω ξερω οτι πηρα εγγυηση οτι δεν περναει καμια κουτσουλια το ceramiccoat πραγμα που δεν εγινε στο αμαξιμου.Απο κει και περα δεν ειμαι υποχρεωμενος να ξερω το τι πρεπει να κανω.αυτο που ξερω ειναι οτι μου αφησε σταμπα το κ@@λοπουλο και επιδη ειδα το ποστ εδω περα καλοπροερετα εγραψα αυτο που ειδα στο αμαξιμου.Αν οντως φταιει ο εφαρμοστης που μου το εβαλε θα παρω την αντιπ/πεια και αν μου το φτιαξουν το αμαξι ΤΖΑΜΠΑ [γιατι υπαρχει εγγυηση και ειχα παει σε επισημο εφαρμοστη της] και μου εφαρμοσουν το ceramic coat σωστα τοτε με μεγαλα γραμματα θα γραψω το τι εφταιξε πραγματικα και τι αντιμετωπηση ειχα απο την αντι/πεια.Αν ομως κανει η αντι/πεια το ΠΑΓΩΝΙ και με αρχισει τα δεν ξερω,εχουμε διακοψει με τον ενλογο εφαρμοστη,φταιει το πουλι φταιει ο καιρος πηγαινε εκει και δω τοτε θα παρω αμπαριζα ολα τα φορουμ και θα λεω αυτο που μου ετυχε,και εχω και τα επισημα χαρτια και εγγυηση της αντιπ/πεις και της williams.
Οποτε να ερθω απο το μαγαζισου αφου εισαι και επισημος εφαρμοστης της αντι/πειας η να παω απο την ιδια αντι/πεια για να μου πει αυτη τι γινεται??

P.S
18-03-11, 19:43
Φιλεμου σε ευχαριστω για την απαντηση και την ενημερωση.
Δεν εχω βρει χρονο τοσο καιρο να περασω απο κει για να μου το ελενξει.Ουτε ειμαι υποχρεωμενος να ξερω αν η αντι/πεια στην ελλαδα διεκοψε την συνεργασια με τον εφαρμοστη που μου εκανε την δουλεια και ειναι ευθυνη της αντιπ/πειας πιον εφαρμοστη θα επιλεξει.Εγω ξερω οτι πηρα εγγυηση οτι δεν περναει καμια κουτσουλια το ceramiccoat πραγμα που δεν εγινε στο αμαξιμου.Απο κει και περα δεν ειμαι υποχρεωμενος να ξερω το τι πρεπει να κανω.αυτο που ξερω ειναι οτι μου αφησε σταμπα το κ@@λοπουλο και επιδη ειδα το ποστ εδω περα καλοπροερετα εγραψα αυτο που ειδα στο αμαξιμου.Αν οντως φταιει ο εφαρμοστης που μου το εβαλε θα παρω την αντιπ/πεια και αν μου το φτιαξουν το αμαξι ΤΖΑΜΠΑ [γιατι υπαρχει εγγυηση και ειχα παει σε επισημο εφαρμοστη της] και μου εφαρμοσουν το ceramic coat σωστα τοτε με μεγαλα γραμματα θα γραψω το τι εφταιξε πραγματικα και τι αντιμετωπηση ειχα απο την αντι/πεια.Αν ομως κανει η αντι/πεια το ΠΑΓΩΝΙ και με αρχισει τα δεν ξερω,εχουμε διακοψει με τον ενλογο εφαρμοστη,φταιει το πουλι φταιει ο καιρος πηγαινε εκει και δω τοτε θα παρω αμπαριζα ολα τα φορουμ και θα λεω αυτο που μου ετυχε,και εχω και τα επισημα χαρτια και εγγυηση της αντιπ/πεις και της williams.
Οποτε να ερθω απο το μαγαζισου αφου εισαι και επισημος εφαρμοστης της αντι/πειας η να παω απο την ιδια αντι/πεια για να μου πει αυτη τι γινεται??Φιλε μου με μεγαλη μου χαρα να σε βοηθησω οπου με χρειαστεις!!

Ακου αν θες την αποψη μου για το τι πρεπει να κανεις η οποια ειναι η εξης,επικοινωνης πρωτιστως με την εταιρεια και τους εκθετεις το προβλημα σου αναλυτικα και αυτοι θα σου πουν πως πρεπει να κινηθης και θα το ελεγξουν και οι τεχνικοι της και να εισαι σιγουρος οτι θα τυχεις πολυ σοβαρης αντιμετωπισης και θα μαθεις επακριβως για ποιο λογο δημιουργηθηκε η ζημια στο αυτ/το σου και να εισαι σιγουρος οτι αν φταιει το υλικο θα στο φτιαξουν χωρις κανενα κοστος,εξαλλου εχω τρανο παραδειγμα τον αλλο φιλο που ΔΕΝ εφταιγε το υλικο αλλα ο εφαρμοστης.

Θα μου πεις τωρα τι γινεται στην περιπτωση που φταιει ο εφαρμοστης???
Και εδω λοιπον η απαντηση μου ειναι καθετη και παλι,θα πρεπει να στο φτιαξη ο εφαρμοστης χωρις κανενα δικος σου κοστος γι αυτο εξαλλου πανω στην εγγυηση μπαινει και η σφραγιδα του εκαστοτε εφαρμοστη για να αναλαμβανει και αυτος της ευθυνες του απεναντι στο πελατη σε περιπτωση που κατι δεν κανει σωστα,εξαλλου ειμαστε ανθρωποι και οχι μηχανηματα και ολοι μπορει να κανουμε καποιο λαθος το σωστο ομως ειναι να αναλαμβανουμε και της ευθυνες μας σε περιπτωση που συμβει κατι τετοιο.

Θα μου πεις τωρα τι φταιει να ταλαιπωρητε ο εκαστοτε πελατης που εχει πληρωση κιολας για να γινη σωστα η δουλεια του?
Να σου πω λοιπον οτι αν στο τελος αποδειχτει οτι φταιει ο εφαρμοστης και ΔΕΝ αναγνωριζη το λαθος του η εταιρεια ΔΕΝ θα παιξει ετσι το ονομα της στην αγορα θα στο φτιαξη και θα στραφη εναντιον του εφαρμοστη και πιστεψεμε ΔΕΝ θελει κανεις μας να βρεθει σε αυτη την θεση γιατι εχουν την τεχνογνωσια και τα τεχνικα μεσα να αποδειξουν τι ειναι αυτο που φταιει στο τελος.

Παντως απο την στιγμη που εχεις Εγγυηση στα χερια σου να ξερεις οτι εισαι καλυμενος 100% ωστε να ξαναφτιαχτει ειτε με τον ενα ειτε με τον αλλο τροπο το αυτ/το σου!!!

Αυτη την κινηση λοιπον θα επρεπε να ειχες κανει απο την αρχη,και οχι να γραψεις ολα αυτα χωρις να εχεις αποτανθη πρωτα στην επισημη εταιρεια,που αυτο ειμαστε Υποχρεωμενοι να κανουμε απο την στιγμη που εχουμε εγγυηση στα χερια μας μιας και αυτο κανουμε ολοι μας οταν αντιμετωπιζουμε προβλημα με οτιδηποτε εχουμε αγοραση το οποιο συνοδευεται με Γραπτη Εγγυηση.!

Αν λοιπον φταιει ο εφαρμοστης ΠΡΕΠΕΙ να στο φτιαξη αυτος με ΔΙΚΟ του κοστος,αν παλι φταει η εταιρεια ΠΡΕΠΕΙ να στο φτιαξη εκεινη με ΔΙΚΟ της κοστος.!

Αυτο ειναι και το σωστο για μενα παντα και πως το βλεπω εγω,γιατι ναι μεν μας πιστοποιη η εταιρεια για την εφαρμογη του προιοντος αλλα δεν γινεται και να ελεγχει και την δουλεια που κανουμε στο καθε αυτ/το που φτιαχνουμε γιατι αν γινοταν αυτο τοτε ΔΕΝ θα υπηρχε λογος να μας εκπαιδευει και να μας πιστοποιη και θα το εφαρμοζαν μονο οι τεχνικοι της.!

Εγω συμφωνω να μπεις στα φορουμ και να τους "κραξεις"αν αποδειχτει οτι φταιει το υλικο και δεν στο φτιαξουν,βαση παντα αποδειξεων,και θα ειμαι και εγω μαζι σου αν ομως αποδειχτει οτι φταιει ο εφαρμοστης θα κανεις το ιδιο σε ολα τα φορουμ οπως λες??

Γιατι ναι μεν ολα Ο.Κ οταν φταιει η εκαστοτε εταιρεια ή καποιο προιον να βγουμε να το "κραξουμε" κατευθειαν,αλλα οταν φταιει ο εκαστοτε εφαρμοστης να μην λεμε τιποτα...κοινως να το κανουμε "γαργαρα" κατι το οποιο ειναι,για μενα παντα μιλαω,λαθος γιατι οπως εμεις οι επαγγελματιες θελουμε να λεγονται και να γραφονται τα καλα σχολια για εμας ετσι θα πρεπει να μαθουμε να δεχομαστε να λεγονται και να γραφονται και τα αρνητικα σχολια!!!

ΥΓ:Δεν θελω να θεωρηθη οτι εχω κανενα προσωπικο συμφερων και γι αυτο τα λεω αυτα,απλα εκφραζω την αποψη μου με βαση αυτα που εχω αντιμετωπιση και διαπιστωση εγω μετα απο αρκετες εφαρμογες και τεστ που εχω κανει στο συγκεκριμενο προιον και παντα προσπαθω οσο γινεται να εχω αποδειξεις γι αυτα που λεω για να μην αντιμετωπισω μετα δυσαρεστες εκπληξης.!
Και επειδη ειμαι ανθρωπος και οχι μηχανημα αν ποτε παρουσιαστη σε εμενα οποιοδηποτε προβλημα με το συγκεκριμενο υλικο ή με οποιαδηποτε αλλη εργασια κανω και αποδεδειγμενα φταιω,ΕΓΩ θα το διορθωσω στον πελατη μου με οποιο κοστος και να συνεπαγεται αυτο για εμενα και το καταστημα μου!!

thomelef
18-03-11, 19:54
πολύ μου την δίνει όταν κάποιος προσπαθεί να κάνει δουλειά δυσφιμίζοντας κάποιον...και ποια είναι η
κυρία που μπαίνει και μας λέει για τον συγκεκρμένο detailer πως δεν κάνει σωστή δουλειά, όταν οι
κάποιοι απο τους αντιπρόσωπους τους, δεν μπορούν να φέρουν στο βάψιμο ούτε μια πόρτα. της
γυναίκας μου το αμάξι, γνωστή αντιπροσωπεία που τυχάνει να είναι και αντιπρόσωπος, 2 φορές την
πόρτα της έχουν βάψει λάθος...και θέλετε να μας πείτε τώρα, πως οι κερχανατζήδες που δεν μπορούν
να βάψουν σωστά μια πόρτα, ασχολούνται με detailing και επαναστατικά προιόντα, και μάλιστα κάνουν
σωστή εφαρμογή, έναντι κάποιου που έχει αποδείξει σε όλους μας για την ποιότητα της δουλειάς του.
εσύ άλι φίλε p.s μίλησες για ευκαταφρόνητα ποσά,με τρόπο πως ο άλλος κοροιδεύει τον κόσμο έναντι
της δουλειάς που προσφέρει. επίσεις είπες πως διόρθωσες γκέλες του άλλου εφαρμοστή και δεν ξέρω
εγώ τι άλλο. φίλε μου, η διαφήμιση δυσφιμίζοντας κάποιον άλλο, είναι η μεγαλύτερη δυσφίμιση που
μπορείς να κάνεις στον ίδιο σου τον εαυτό...ειδικά σε έναν χώρο, που ο περισόττεροι έχουν περάσει
απο το κατώφλι του συγκεκριμένου επαγγελματία, και όλοι έχουν να λένε...το πιο ωραίο απ'όλα δε,
είναι πως ο άνθρωπος δεν έχει γράψει και αναφέρει τπτ στο συγκεκριμένο θέμα και εσύ το συνεχίζεις
και αναφέρεσαι όλη την ώρα, για το πόσο καλή δουλειά κάνεις, έναντι του άλλου, που μόνο απατεώνα
δεν τον έχεις πεί...
προσωπικά, δεν έχω πάει ποτέ μου και ούτε πρόκειτε να πάω σε τέτοιου είδους κατάστημα, γιατί εγώ
σαν θωμάς πιστεύω πως η συγκεκριμένη δουλειά, δεν είναι value for money...αυτό φυσικά δεν σημαίνει
τπτ, διότι είναι μια προσωπική γνώμη και τπτ παραπάνω. έχω όμως φίλε μου τουλάχιστο 10 άτομα
γνωστούς που έχουν επισκεφτεί τον επαγγελματία που δυσφιμίζεις σε κάθε ευκαιρεία που θα βρείς,
και την δική τους γνώμη δεν μπορείς να την αλλάξεις τόσο εύκολα...

ttjohn
18-03-11, 20:07
Φιλε μου με μεγαλη μου χαρα να σε βοηθησω οπου με χρειαστεις!!

Ακου αν θες την αποψη μου για το τι πρεπει να κανεις η οποια ειναι η εξης,επικοινωνης πρωτιστως με την εταιρεια και τους εκθετεις το προβλημα σου αναλυτικα και αυτοι θα σου πουν πως πρεπει να κινηθης και θα το ελεγξουν και οι τεχνικοι της και να εισαι σιγουρος οτι θα τυχεις πολυ σοβαρης αντιμετωπισης και θα μαθεις επακριβως για ποιο λογο δημιουργηθηκε η ζημια στο αυτ/το σου και να εισαι σιγουρος οτι αν φταιει το υλικο θα στο φτιαξουν χωρις κανενα κοστος,εξαλλου εχω τρανο παραδειγμα τον αλλο φιλο που ΔΕΝ εφταιγε το υλικο αλλα ο εφαρμοστης.

Θα μου πεις τωρα τι γινεται στην περιπτωση που φταιει ο εφαρμοστης???
Και εδω λοιπον η απαντηση μου ειναι καθετη και παλι,θα πρεπει να στο φτιαξη ο εφαρμοστης χωρις κανενα δικος σου κοστος γι αυτο εξαλλου πανω στην εγγυηση μπαινει και η σφραγιδα του εκαστοτε εφαρμοστη για να αναλαμβανει και αυτος της ευθυνες του απεναντι στο πελατη σε περιπτωση που κατι δεν κανει σωστα,εξαλλου ειμαστε ανθρωποι και οχι μηχανηματα και ολοι μπορει να κανουμε καποιο λαθος το σωστο ομως ειναι να αναλαμβανουμε και της ευθυνες μας σε περιπτωση που συμβει κατι τετοιο.

Θα μου πεις τωρα τι φταιει να ταλαιπωρητε ο εκαστοτε πελατης που εχει πληρωση κιολας για να γινη σωστα η δουλεια του?
Να σου πω λοιπον οτι αν στο τελος αποδειχτει οτι φταιει ο εφαρμοστης και ΔΕΝ αναγνωριζη το λαθος του η εταιρεια ΔΕΝ θα παιξει ετσι το ονομα της στην αγορα θα στο φτιαξη και θα στραφη εναντιον του εφαρμοστη και πιστεψεμε ΔΕΝ θελει κανεις μας να βρεθει σε αυτη την θεση γιατι εχουν την τεχνογνωσια και τα τεχνικα μεσα να αποδειξουν τι ειναι αυτο που φταιει στο τελος.

Παντως απο την στιγμη που εχεις Εγγυηση στα χερια σου να ξερεις οτι εισαι καλυμενος 100% ωστε να ξαναφτιαχτει ειτε με τον ενα ειτε με τον αλλο τροπο το αυτ/το σου!!!

Αυτη την κινηση λοιπον θα επρεπε να ειχες κανει απο την αρχη,και οχι να γραψεις ολα αυτα χωρις να εχεις αποτανθη πρωτα στην επισημη εταιρεια,που αυτο ειμαστε Υποχρεωμενοι να κανουμε απο την στιγμη που εχουμε εγγυηση στα χερια μας μιας και αυτο κανουμε ολοι μας οταν αντιμετωπιζουμε προβλημα με οτιδηποτε εχουμε αγοραση το οποιο συνοδευεται με Γραπτη Εγγυηση.!

Αν λοιπον φταιει ο εφαρμοστης ΠΡΕΠΕΙ να στο φτιαξη αυτος με ΔΙΚΟ του κοστος,αν παλι φταει η εταιρεια ΠΡΕΠΕΙ να στο φτιαξη εκεινη με ΔΙΚΟ της κοστος.!

Αυτο ειναι και το σωστο για μενα παντα και πως το βλεπω εγω,γιατι ναι μεν μας πιστοποιη η εταιρεια για την εφαρμογη του προιοντος αλλα δεν γινεται και να ελεγχει και την δουλεια που κανουμε στο καθε αυτ/το που φτιαχνουμε γιατι αν γινοταν αυτο τοτε ΔΕΝ θα υπηρχε λογος να μας εκπαιδευει και να μας πιστοποιη και θα το εφαρμοζαν μονο οι τεχνικοι της.!

Εγω συμφωνω να μπεις στα φορουμ και να τους "κραξεις"αν αποδειχτει οτι φταιει το υλικο και δεν στο φτιαξουν,βαση παντα αποδειξεων,και θα ειμαι και εγω μαζι σου αν ομως αποδειχτει οτι φταιει ο εφαρμοστης θα κανεις το ιδιο σε ολα τα φορουμ οπως λες??

Γιατι ναι μεν ολα Ο.Κ οταν φταιει η εκαστοτε εταιρεια ή καποιο προιον να βγουμε να το "κραξουμε" κατευθειαν,αλλα οταν φταιει ο εκαστοτε εφαρμοστης να μην λεμε τιποτα...κοινως να το κανουμε "γαργαρα" κατι το οποιο ειναι,για μενα παντα μιλαω,λαθος γιατι οπως εμεις οι επαγγελματιες θελουμε να λεγονται και να γραφονται τα καλα σχολια για εμας ετσι θα πρεπει να μαθουμε να δεχομαστε να λεγονται και να γραφονται και τα αρνητικα σχολια!!!

ΥΓ:Δεν θελω να θεωρηθη οτι εχω κανενα προσωπικο συμφερων και γι αυτο τα λεω αυτα,απλα εκφραζω την αποψη μου με βαση αυτα που εχω αντιμετωπιση και διαπιστωση εγω μετα απο αρκετες εφαρμογες και τεστ που εχω κανει στο συγκεκριμενο προιον και παντα προσπαθω οσο γινεται να εχω αποδειξεις γι αυτα που λεω για να μην αντιμετωπισω μετα δυσαρεστες εκπληξης.!
Και επειδη ειμαι ανθρωπος και οχι μηχανημα αν ποτε παρουσιαστη σε εμενα οποιοδηποτε προβλημα με το συγκεκριμενο υλικο ή με οποιαδηποτε αλλη εργασια κανω και αποδεδειγμενα φταιω,ΕΓΩ θα το διορθωσω στον πελατη μου με οποιο κοστος και να συνεπαγεται αυτο για εμενα και το καταστημα μου!!

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντησησου ησουν κατατοπιστικοτατος.Θα παρω την εταιρια τηλ απο δευτερα να τις πω το προβλημαμου και αν θελουν να παω και το αμαξι απο κει να το δουν.
Εγω παντως εχω την γραπτη εγγυηση της williams υπογεγραμενη και σφραγγισμενη απο τον επισημο εγκαταστατη της APAHELLAS τοτε πριν ενα χρονο που το εβαλα .
Για το αν επρεπε να αποτανθω πρωτα στην εταιρια η στον εγκαταστατη τοeixa εδω και καιρο στα σχεδιαμου να το κανω αλλα δεν εβρισκα χρονο να εχω και το αμαξι μαζιμου μιας και κυκλοφορω με μηχανη και το αμαξι ειναι στα γκαραζ.Και με προλαβε και το θεμα εδω που εχει ανοιχτει οποτε και εγραψα πρωτα εδω.Αλλα αυτο διορθωνεται απαξ και η εταιρια μου φερθει ευρωπαικα και οχι ελληνικα με καταλαβαινετε τι εννοω ;).
Το τι διαφορες εχει η αντι/πεια με τον εγκαταστατητης δεν εχει καμια σχεση με τον πελατη εμενα.Εγω πηγα σε εγκαταστατη που μου υπεδειξε η αντι/πεια APAHELLAS πληρωσα 300 ευρο και ειμαι νομιμος για την εγγυηση.Τωρα αν φταιει ο εγκαταστατης εγω δεν εχω καμια ευθυνη γιατι η APAHELLAS σε αυτον μου ειπε να παω και πηγα.
Τελος παντων οταν εχω νεα θα επανερθω και θα τα γραψω.Πιστευω οτι δεν θα υπαρξει προβλημα και θα εχουμε αισιο τελος.Και νασαι συγουρος φιλεμου οτι θα το γραψω.

Driver M
18-03-11, 20:25
Φίλε Πλάτωνα, προσωπικά το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι πως γίνεται να κάνει κάποιος λάθος (πόσο μάλλον ένας έμπειρος detailer) στην εφαρμογή του εν λόγω προϊόντος.
Απ'ό,τι έχω δει σε video, περνιέται αρκετά εύκολα όπως ένα απλό sealant, οπότε μου φαίνεται ιδιαίτερα περίεργο ένας εφαρμοστής να κάνει συνεχόμενες λανθασμένες εφαρμογές.
Μια φορά όλοι μπορούν να κάνουν λάθος, αλλά απ'ό,τι λες (και ξέρω), το πρόβλημα έχει εμφανιστεί περισσότερες από μια φορές στον συγκεκριμένο detailer (γενικότερα δεν έχω επίγνωση).

Υπόψιν, δεν αμφισβητώ αυτά που λες μιας και δεν έχω άμεση σχέση με το θέμα ώστε να ξέρω τι έχει συμβεί, απλά είχα αυτή την απορία.
Θα θεωρούσα πιο λογικό να μη φταίει ο detailer, απλά να είχε υπάρξει μια ελαττωματική παρτίδα του προϊόντος (κάτι που δεν είναι απαραίτητα κακό, αφού υπάρχει εγγύηση για τις περιπτώσεις αυτές) που δεν έκανε όσα υποσχόταν, από την άλλη όμως επαναλαμβάνω πως δε μπορώ να ξέρω, οπότε δεν γίνεται να εξαχθούν και συμπεράσματα.

P.S
18-03-11, 20:27
πολύ μου την δίνει όταν κάποιος προσπαθεί να κάνει δουλειά δυσφιμίζοντας κάποιον...και ποια είναι η
κυρία που μπαίνει και μας λέει για τον συγκεκρμένο detailer πως δεν κάνει σωστή δουλειά, όταν οι
κάποιοι απο τους αντιπρόσωπους τους, δεν μπορούν να φέρουν στο βάψιμο ούτε μια πόρτα. της
γυναίκας μου το αμάξι, γνωστή αντιπροσωπεία που τυχάνει να είναι και αντιπρόσωπος, 2 φορές την
πόρτα της έχουν βάψει λάθος...και θέλετε να μας πείτε τώρα, πως οι κερχανατζήδες που δεν μπορούν
να βάψουν σωστά μια πόρτα, ασχολούνται με detailing και επαναστατικά προιόντα, και μάλιστα κάνουν
σωστή εφαρμογή, έναντι κάποιου που έχει αποδείξει σε όλους μας για την ποιότητα της δουλειάς του.
εσύ άλι φίλε p.s μίλησες για ευκαταφρόνητα ποσά,με τρόπο πως ο άλλος κοροιδεύει τον κόσμο έναντι
της δουλειάς που προσφέρει. επίσεις είπες πως διόρθωσες γκέλες του άλλου εφαρμοστή και δεν ξέρω
εγώ τι άλλο. φίλε μου, η διαφήμιση δυσφιμίζοντας κάποιον άλλο, είναι η μεγαλύτερη δυσφίμιση που
μπορείς να κάνεις στον ίδιο σου τον εαυτό...ειδικά σε έναν χώρο, που ο περισόττεροι έχουν περάσει
απο το κατώφλι του συγκεκριμένου επαγγελματία, και όλοι έχουν να λένε...το πιο ωραίο απ'όλα δε,
είναι πως ο άνθρωπος δεν έχει γράψει και αναφέρει τπτ στο συγκεκριμένο θέμα και εσύ το συνεχίζεις
και αναφέρεσαι όλη την ώρα, για το πόσο καλή δουλειά κάνεις, έναντι του άλλου, που μόνο απατεώνα
δεν τον έχεις πεί...
προσωπικά, δεν έχω πάει ποτέ μου και ούτε πρόκειτε να πάω σε τέτοιου είδους κατάστημα, γιατί εγώ
σαν θωμάς πιστεύω πως η συγκεκριμένη δουλειά, δεν είναι value for money...αυτό φυσικά δεν σημαίνει
τπτ, διότι είναι μια προσωπική γνώμη και τπτ παραπάνω. έχω όμως φίλε μου τουλάχιστο 10 άτομα
γνωστούς που έχουν επισκεφτεί τον επαγγελματία που δυσφιμίζεις σε κάθε ευκαιρεία που θα βρείς,
και την δική τους γνώμη δεν μπορείς να την αλλάξεις τόσο εύκολα...
Φιλε Θωμα αν εχεις μπει στο κοπο να διαβασης ολα τα ποστ μου ΔΕΝ προσπαθησα ουτε προσπαθω να δυσφημισω τον συγκεκριμενο επαγγελματια,ουτε εχω αναγκη να διαφημιστω μεσω της δυσφημισης καποιου αλλου και πιστεψεμε δεν ειναι ουτε στο χαρακτηρα μου ουτε στης αρχες μου.
Αν παρατηρησες εγω αναφερθηκα σε πραγματικα συμβαντα υστερα απο αναφορες αλλων και βαση αυτων που ξερω και εχω δει εγω και δεν προσπαθω να αλλαξω την γνωμη κανενος.
Αν ερθεις και δεις που ειναι το μαγαζι μου και ποσα χρονια το εχω,10 συναπτα ετη,θα καταλαβης κατευθειαν οτι δεν εχω αναγκη να διαφημιστω δυσφημιζωντας καποιον αλλο συναδελφο μου που σημειωτεον ΔΕΝ το εχω κανει ποτε!!!
Δεν δεχομαι ομως με ΤΙΠΟΤΑ,και αυτο ισως ειναι λαθος,να κατηγορουν προιοντα που ουτε καν εχουν δοκιμαση να δημιουργουν γι αυτα λανθασμενες εντυπωσεις και στην τελικη να μην αναλαμβανουν της ευθυνες τους.
Και αν θες ελα να τα πουμε απο κοντα και να σου αποδειξω αυτα που λεω οχι μονο εγω αλλα και αλλοι.
Τον συγκεκριμενο δεν τον εχω γνωριση προσωπικα απλα εχω μιληση μαζι του τηλεφωνικα και μαλιστα παρα πολυ ωραια και πιστευω οτι ειναι απο τους πολυ καλους επαγγελματιες αυτο ομως δεν σημαινη οτι δεν εχει οπως και εγω το δικαιωμα να κανει καποιο λαθος.
Και για πες μου Θωμα μου αν εδινες γυρω στα 600e αυτη την εποχη και δεν γινοταν αυτο που περιμενες θα ζηταγες τα ρεστα απο την εταιρεια ή απο αυτον που σου εκανε την εργασια και δεν ειχε το αποτελεσμα που επρεπε???
Τελος παντων Ζηταω Συγγνωμη απο ολους για το οτι ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ και διαστρεβλωνω την αληθεια και το λιγο εδω για να μην συνεχιζω να Δυσφημιζω τον εαυτο μου!!!

P.S
18-03-11, 20:48
Φίλε Πλάτωνα, προσωπικά το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι πως γίνεται να κάνει κάποιος λάθος (πόσο μάλλον ένας έμπειρος detailer) στην εφαρμογή του εν λόγω προϊόντος.
Απ'ό,τι έχω δει σε video, περνιέται αρκετά εύκολα όπως ένα απλό sealant, οπότε μου φαίνεται ιδιαίτερα περίεργο ένας εφαρμοστής να κάνει συνεχόμενες λανθασμένες εφαρμογές.
Μια φορά όλοι μπορούν να κάνουν λάθος, αλλά απ'ό,τι λες (και ξέρω), το πρόβλημα έχει εμφανιστεί περισσότερες από μια φορές στον συγκεκριμένο detailer (γενικότερα δεν έχω επίγνωση).

Υπόψιν, δεν αμφισβητώ αυτά που λες μιας και δεν έχω άμεση σχέση με το θέμα ώστε να ξέρω τι έχει συμβεί, απλά είχα αυτή την απορία.
Θα θεωρούσα πιο λογικό να μη φταίει ο detailer, απλά να είχε υπάρξει μια ελαττωματική παρτίδα του προϊόντος (κάτι που δεν είναι απαραίτητα κακό, αφού υπάρχει εγγύηση για τις περιπτώσεις αυτές) που δεν έκανε όσα υποσχόταν, από την άλλη όμως επαναλαμβάνω πως δε μπορώ να ξέρω, οπότε δεν γίνεται να εξαχθούν και συμπεράσματα.

Φιλε Αρη παρολο που φαινεται ευκολο σαν εφαρμογη σε ενα απλο video υπαρχουν πολλες ιδιαιτεροτητες και λεπτομερειες κατα την εφαρμογη του ειτε μετα απο γυαλισμα ειτε αν δεν εχει προηγηθη γυαλισμα,που αν ξεχαστουμε και δεν προσεξουμε πολυ το λαθος δεν αργει να γινει ουτε λεω οτι οσα εχουν φτιαχτη απο τον συγκεκριμενο detailer εχουν ολα προβλημα.
Απλα αναφερω αυτα που ξερω και εχω δει εγω και ξερω οτι δεν ηταν προβλημα υλικου και συμφωνω οτι μπορει να τυχη να πεσουμε σε καποιο ελλατωματικο υλικο αλλα προς θεου ρε παιδια δεν ειμαι αντιεπαγγελματιας ουτε θελω να δυσφυμισω καποιον για να αναδειξω τον εαυτο μου ως τον τελειο επαγγελματια ουτε εχω καποιο συμφερον απο την εταιρεια.
Γιατι δεν εχει ακουστει καποιο προβλημα απο τους υπολοιπους εφαρμοστες που το περνανε τοσο καιρο ακομα και πριν αρχισω να το εφαρμοζω εγω???
Δηλαδη εκανα εγκλημα που ειπα πραγματικα γεγονοτα και εξεφρασα την αποψη μου??

thomelef
18-03-11, 20:56
Τελος παντων Ζηταω Συγγνωμη απο ολους για το οτι ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ και διαστρεβλωνω την αληθεια και το λιγο εδω για να μην συνεχιζω να Δυσφημιζω τον εαυτο μου!!!

δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη απο εμάς...

Στο θεμα του επαγγελματια που αναφερεις οτι το εφαρμοζε και τωρα επαψε να το εφαρμοζει,επειδη τυχαινει να ξερω καποια πραγματα για καποιον που ειχε δημιουργηθη προβλημα,αν θες ελα να τα πουμε απο κοντα γιατι εδω ειναι δημισιος τοπος και δεν ειναι σωστο και πρεπον να εκθετουμε αλλους και να σου εξηγησω οχι μονο εγω αλλα και η ιδια η εταιρεια τι εχει γινει με καποιον συναδελφο μου.

εδώ το πάς ωραία και τυπικά

Εγω προσωπικα λοιπον εχω διορθωσει τετοιο αυτ/το που στην ουσια καταλαβαινεις οτι ουτε το υλικο εφταιγε αλλα ουτε και η εταιρεια αλλα ο ιδιος ο εφαρμοστης.

Η εταιρεια λοιπον μετα απο επικοινωνια που ειχε μαζι της ο πελατης,ο οποιος ειχε πληρωσει μαλιστα και ενα καθολου ευκαταφρονητο ποσο, τον παρεπεμψε σε ουδετερο με το προβλημα εφαρμοστη και διαπιστωσε και αυτος εκτος απο τους τεχνικους της εταιρειας οτι το προβλημα ΔΕΝ οφειλοταν στο υλικο αλλα γενικα στην προεργασια που ειχε γινει σε ολο το αυτ/το και παρολα αυτα του ξαναπερασε ΔΩΡΕΑΝ το αυτ/το χωρις καμια χρεωση και στην ουσια χωρις να φερει ευθυνη.

απο εδώ αρχίζει και το χαλάς λίγο και αρχίζει να τον κατηγορείς...
και πάλι όμως είσαι τυπικός και δεν αναφέρεις ποιός είναι.

Κι ομως φιλε Αρη ο detailer που ξερουμε εγω και εσυ το εφαρμοσε και μαλιστα μετα απο δικια του εξολοκληρου εργασια στο αυτ/το,οπως και καποια αλλα που τα γνωριζει η εταιρεια αλλα ας μην επεκταθουμε σε λεπτομερειες γιατι ειπαμε εδω ειναι Δημοσιος τοπος και πρεπει να προσεχουμε και τι λεμε αλλα και τι γραφουμε.

τελικά εδώ δεν αντέχεις και φροντίζεις να μας κάνεις όλους να καταλάβουμε
για ποιον μιλάς...κατα τα άλλα, πολύ σωστά λές πως εδώ είναι δημόσιος τόπος
και πρέπει να προσέχουμε τι λέμε...

Οσο για τον συναδελφο-επαγγελματια που αναφερεις αν διαβαζες ποιο επισταμενα ολα τα post του θεματος θα εβλεπες οτι εγω προσωπικα εχω διορθωσει αυτ/το που εφτιαξε σε καποιον αλλο ο οποιος ειχε πληρωσει ενα καθολου ευκαταφρονητο ποσο και τελικα ολοι η δουλεια δεν ειχε γινει σωστα.

Σημειωτεων δεν μιλαω στον αερα αλλα εχω αποδειξεις για αυτα που σου αναφερω.

Ειναι τυχαιο που απο ολους εμας που το εφαρμοζουμε ΔΕΝ εχει γινει η παραμικρη καταγγελια στην εταιρεια για ζημια ενω απο τον συγκεκριμενο οι περισοτεροι που τους το εφαρμοσε εχουν παραπωνα??

Ειναι τυχαιο που η εταιρεια εκοψε την συνεργασια μαζι του και μαλιστα με δικη του υπατιοτητα???

μ'αρέσει πάντως που δεν τον έχεις δυσφιμίσει καθόλου τον άνθρωπο...


κοίτα. εγώ δεν θέλω να μαλώσω με κανέναν. ούτε και μου αρέσει να κάνω
αυτό που κάνω τώρα...παρατήρηση δλδ. αλλά όσο διαβάζω, πραγματικά
λυπάμαι που δημοσίως δυσφιμίζεται κάποιος ο οποίος δεν το αξίζει. μπορεί
να μην το κατάλαβες όταν το έγραφες, αλλά σαν επαγγελατίας θα σου πώ
πως δεν έχει σημασία πως και γιατί τα έγραψες. σημασία έχει αυτός που το
διαβάζει πως το εκλαμβάνει...κάτι τελευταίο, έχω διαβάσει όλα τα ποστ ένα
ένα προσεκτικότατα πριν γράψω οτιδήποτε...

P.S
18-03-11, 21:15
δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη απο εμάς...



εδώ το πάς ωραία και τυπικά



απο εδώ αρχίζει και το χαλάς λίγο και αρχίζει να τον κατηγορείς...
και πάλι όμως είσαι τυπικός και δεν αναφέρεις ποιός είναι.



τελικά εδώ δεν αντέχεις και φροντίζεις να μας κάνεις όλους να καταλάβουμε
για ποιον μιλάς...κατα τα άλλα, πολύ σωστά λές πως εδώ είναι δημόσιος τόπος
και πρέπει να προσέχουμε τι λέμε...



μ'αρέσει πάντως που δεν τον έχεις δυσφιμίσει καθόλου τον άνθρωπο...


κοίτα. εγώ δεν θέλω να μαλώσω με κανέναν. ούτε και μου αρέσει να κάνω
αυτό που κάνω τώρα...παρατήρηση δλδ. αλλά όσο διαβάζω, πραγματικά
λυπάμαι που δημοσίως δυσφιμίζεται κάποιος ο οποίος δεν το αξίζει. μπορεί
να μην το κατάλαβες όταν το έγραφες, αλλά σαν επαγγελατίας θα σου πώ
πως δεν έχει σημασία πως και γιατί τα έγραψες. σημασία έχει αυτός που το
διαβάζει πως το εκλαμβάνει...κάτι τελευταίο, έχω διαβάσει όλα τα ποστ ένα
ένα προσεκτικότατα πριν γράψω οτιδήποτε...
Φιλε Θωμα και παλι Συγγνωμη ηταν λαθος μου που εξεθεσα πραγματικα γεγονοτα και επρεπε απο την αρχη να αφησω να πλαναται η εντυπωση οτι καποια τυχαια εταιρεια μας εξαπατα υποσχομενη οτι ανακαλυψε το επαναστατικο προιον οπως και σε αλλο φορουμ που δεν εχω μπει καν να γραψω,απλα εχω διαβαση,οτι υπαρχει και αλλη εταιρεια που μας εξαπατα και εχει μουφα προιοντα για το αυτ/το,οπως και παλι στο αλλο φορουμ εχω διαβαση να ζητανε επισταμενα να γραφτει το ονομα του επαγγελματια που υποτιθεται οτι καποιον κοροιδεψε και δεν του εκανε καλη δουλεια,κατα την γνωμη παντα του επαγγελματια που εγραφε.!
Και παλι ΣΥΓΓΝΩΜΗ για τον ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ ΜΟΥ και για ολα φταιει το υλικο και η παραπληροφορηση που σας εκανα!!

thomelef
18-03-11, 21:25
αν εσύ απ'όλα όσα έγραψα έβγαλες αυτό το συμπέρασμα, τι να πώ...για να στο πώ πιο απλά...
αν εσύ πιστεύεις ένα υλικό, δουλειά σου είναι να πείσεις τους υπολοίπους για την αξία και την
ποιότητα του...απο εκεί και πέρα, αν τα λεγόμενα σου είναι το ίδιο και στην πράξη, τότε όλες
οι παραπάνω αναφορές που έχεις κάνει για τον άλλο επαγγελματία, θα διαπυστωθούν απο τον
κόσμο, χωρίς να χρειάζεται να αναφέρεσαι εσύ...επίσεις ποτέ δεν είπα πως είσαι αντιεπαγγελ-
ματίας. απλά ο τρόπος που προσπαθείς να διαφημίσεις την ποιότητα του υλικού δεν είναι και ο
σωστότερος...ειδικά απο την στιγμή που τα έχετε πεί κιόλα με τον άνθρωπο και γνωρίζεστε...
ελπίζω να έγινα πιο κατανοητός αυτή την φορά, γιατί σε καμμία περίπτωση δεν θέλω να χαλάσω
την καρδιά μου, ειδικά για κάτι που δεν με ενδιαφέρει...η δικιάμου λογική είναι το αμάξι μου να
το ευχαριστιέμαι εγώ και όχι να το περιποιούμαι για τον επόμενο όπως κάνουν πολοί...εμένα η
περιποίηση στο αυτοκίνητο μου, περιορίζεται σε ένα καλό εβδομαδιαίο πλύσιμο των 20 ευρώ, το
οποίο θεωρώ επίσεις υπερβολή ώρες ώρες.

Driver M
18-03-11, 21:35
Φιλε Θωμα αν εχεις μπει στο κοπο να διαβασης ολα τα ποστ μου ΔΕΝ προσπαθησα ουτε προσπαθω να δυσφημισω τον συγκεκριμενο επαγγελματια,ουτε εχω αναγκη να διαφημιστω μεσω της δυσφημισης καποιου αλλου και πιστεψεμε δεν ειναι ουτε στο χαρακτηρα μου ουτε στης αρχες μου.
Αν παρατηρησες εγω αναφερθηκα σε πραγματικα συμβαντα υστερα απο αναφορες αλλων και βαση αυτων που ξερω και εχω δει εγω και δεν προσπαθω να αλλαξω την γνωμη κανενος.
Αν ερθεις και δεις που ειναι το μαγαζι μου και ποσα χρονια το εχω,10 συναπτα ετη,θα καταλαβης κατευθειαν οτι δεν εχω αναγκη να διαφημιστω δυσφημιζωντας καποιον αλλο συναδελφο μου που σημειωτεον ΔΕΝ το εχω κανει ποτε!!!
Δεν δεχομαι ομως με ΤΙΠΟΤΑ,και αυτο ισως ειναι λαθος,να κατηγορουν προιοντα που ουτε καν εχουν δοκιμαση να δημιουργουν γι αυτα λανθασμενες εντυπωσεις και στην τελικη να μην αναλαμβανουν της ευθυνες τους.
Και αν θες ελα να τα πουμε απο κοντα και να σου αποδειξω αυτα που λεω οχι μονο εγω αλλα και αλλοι.
Τον συγκεκριμενο δεν τον εχω γνωριση προσωπικα απλα εχω μιληση μαζι του τηλεφωνικα και μαλιστα παρα πολυ ωραια και πιστευω οτι ειναι απο τους πολυ καλους επαγγελματιες αυτο ομως δεν σημαινη οτι δεν εχει οπως και εγω το δικαιωμα να κανει καποιο λαθος.
Και για πες μου Θωμα μου αν εδινες γυρω στα 600e αυτη την εποχη και δεν γινοταν αυτο που περιμενες θα ζηταγες τα ρεστα απο την εταιρεια ή απο αυτον που σου εκανε την εργασια και δεν ειχε το αποτελεσμα που επρεπε???
Τελος παντων Ζηταω Συγγνωμη απο ολους για το οτι ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ και διαστρεβλωνω την αληθεια και το λιγο εδω για να μην συνεχιζω να Δυσφημιζω τον εαυτο μου!!!
Πλάτωνα, εννοείται πως δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη και εννοείται επίσης πως δεν είπα ότι διαστρεβλώνεις την αλήθεια.
Απλά μια απορία εξέθεσα, στην οποία μου απάντησες.
Συνεχίζω βέβαια να διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για τα λάθη του επαγγελματία αυτού, αλλά από εκεί και πέρα το σίγουρο είναι πως δεν ευθύνεσαι εσύ για ό,τι έγινε.

Και φαίνεται από το αποτέλεσμα των εργασιών σου αν είσαι καλός επαγγελματίας ή όχι, όπως και ο καθένας άλλωστε. Και τα αποτελέσματα, τουλάχιστον όσα έχεις δείξει εδώ, είναι πολύ ωραία.

Εν κατακλείδι, δεν είσαι αρμόδιος ούτε υπεύθυνος να απαντάς για ό,τι συνέβη με το ceramic coat.
Αυτό είναι ευθύνη της Williams και της εταιρείας που το εισάγει.
Εγώ απλά σε ρώτησα σαν επαγγελματία, επειδή ξέρεις την ακριβή διαδικασία εφαρμογής και τις όποιες δυσκολίες ενδέχεται να έχει, κάτι που προφανώς εγώ δε γνωρίζω.

ttjohn
18-03-11, 21:44
Φιλε πλατωνα και μενα μου φαινεται πολυ περιεργο με καθε επιφυλαξη βεβαια να εκανε λαθος ο κωστας στην εφαρμογη του προιοντος στο αυτοκινητομου.Το αμαξιμου ηταν τοτε 4 μηνων αγρατζουνιστο με 4000 χλμ και ειναι μαυρο χρωμα και το ειχα αφησει και μια μερα μεσα ωστε να μην κυκλοφορησει μετα την εφαρμογη του προιοντος..Και να πω οτι το δεν εχουν παραπονεθει αλλοι δικοισου πελατες μπορει να μην τους εχει κατσει η φαση ακομα με καμια κουτσουλια η μπορει να μην ειναι τοσο σχολαστικοι η μπορει να βαριουνται να το πανε πιο περα το θεμα.Ολα αυτα τα λεω με επιφυλαξη!!.Περιμενω να παρω τηλεφωνο απο δευτερα να δω τι αντιμετωπιση θα εχω απο την APAHELLAS ευρωπαικη η ελληνικη!!Ειμαι ολος περιεργεια να δω αυτη η εγγυηση αν θα δουλεψει στην ελλαδα.Γιατι οπως ειπα και πριν αν ακουσω την γνωστη ελληνικη κασσετα δεν ξερω τιποπτε,πηγαινε στο κωστα αυτος ευθυνεται,η γιατι αφησα το αμαξι κατω απο κολωνα θα πω οτι εχασα 300 ευρο τζαμπα αλλα πιστεψεμε το εννοω θα παρω αμπαριζα ελληνικα και ξενα φορα που ειμαι γραμμενος και θα γραφτω και σε αλλα οπως ακομα και βιντεο στο youtube θα ανεβασω με την χεζολοσταμπα και την εγγυηση διπλα:nod::cheers:.
Θα σας γραψω νεα την δευτερα απογευμα.

P.S
18-03-11, 21:45
αν εσύ απ'όλα όσα έγραψα έβγαλες αυτό το συμπέρασμα, τι να πώ...για να στο πώ πιο απλά...
αν εσύ πιστεύεις ένα υλικό, δουλειά σου είναι να πείσεις τους υπολοίπους για την αξία και την
ποιότητα του...απο εκεί και πέρα, αν τα λεγόμενα σου είναι το ίδιο και στην πράξη, τότε όλες
οι παραπάνω αναφορές που έχεις κάνει για τον άλλο επαγγελματία, θα διαπυστωθούν απο τον
κόσμο, χωρίς να χρειάζεται να αναφέρεσαι εσύ...επίσεις ποτέ δεν είπα πως είσαι αντιεπαγγελ-
ματίας. απλά ο τρόπος που προσπαθείς να διαφημίσεις την ποιότητα του υλικού δεν είναι και ο
σωστότερος...ειδικά απο την στιγμή που τα έχετε πεί κιόλα με τον άνθρωπο και γνωρίζεστε...
ελπίζω να έγινα πιο κατανοητός αυτή την φορά, γιατί σε καμμία περίπτωση δεν θέλω να χαλάσω
την καρδιά μου, ειδικά για κάτι που δεν με ενδιαφέρει...η δικιάμου λογική είναι το αμάξι μου να
το ευχαριστιέμαι εγώ και όχι να το περιποιούμαι για τον επόμενο όπως κάνουν πολοί...εμένα η
περιποίηση στο αυτοκίνητο μου, περιορίζεται σε ένα καλό εβδομαδιαίο πλύσιμο των 20 ευρώ, το
οποίο θεωρώ επίσεις υπερβολή ώρες ώρες.

Θωμα μου δεν προκειται να χαλασουμε της καρδιες μας για κανενα λογο και οποτε θες μπορεις να ερθεις να κερασω και καφεδακι και να τα πουμε και απο κοντα και να πλυνουμε και το αμαξι σου,οχι βεβαια με 20 ευρω.
Πιστεψεμε δεν προσπαθω να διαφημισω κανενα υλικο απλα εγω το πιστευω και γι αυτο το δουλευω,για ελα ομως και λιγο στη θεση οχι μονο την δικη μου αλλα και τον αλλων που το δουλευουν,να προσπαθης να το διαθεσης στο κοσμο,που στο λεω καθαρα εμενα δεν με συμφερει γιατι για 5 χρονια χανω καποια σημαντικα χρηματα απο τυχων γυαλισματα ή κερωματα που θα εκανα,να αντιμετωπιζεις ολα αυτα γιατι εχουν γινει καποια ισως λαθη απο καποιον αλλο ή αλλους.
Δεν πρεπει να αναφερεις καποια αληθινα γεγονοτα??
Και σε εμενα μπορει να συμβει το αντιστοιχο δεν θα πρεπει δηλαδη να το αναφερουν οποιος το γνωριζει??
Ειπαμε κανεις αλαθητος αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν ειναι και σωστος επαγγελματιας ισα ισα το αντιθετο ο σωστος επαγγελματιας θα κανει και λαθη αρκει να τα αναγνωριζει.!!

Makis_
19-03-11, 00:18
Καλησπερα παιδια.Το ceramic coat το εχω βαλει στο αμαξιμου εδω και ενα χρονο.ημουνα απο τους πρωτους που το βαλανε στην ελλαδα.Δεν εχω μεινει ευχαριστημενος στο κοματι κουτσουλιες.Πριν 3 μηνες ειχα παει για καφε και μετα απο μια ωρα που γυρησα να παρω το αμαξιμου ειδα μια κουτσουλια πανω στο καπο απο περιστερι.Πηγα σπιτι την εβγαλα με νερο αλλα εχει μεινει η σταμπα που δεν φευγει με ΤΙΠΟΤΕ παροτι το περασα με αλοιφη.Αρα η προστασια για ακαθαρσιες πουλιων ειναι ΜΟΥΦΑ.Θα περασω και απο το μαγαζι που το εβαλα καποια στιγμη να το πω και να το δει.Στο κοματι του γιαλισματος εχω μεινει ικανοποιημενος γιατι δεν καθεται ευκολα σκονη πανω και το νερο φευγει ευκολα στο πλυσιμο σαν να το εχεις περασει κερι προσφατα.Αλλα στις κουτσουλιες ειναι μαπα και δεν ξερω τοσο μεγαλη εταιρια σαν την williams να λεει τοσο μεγαλες μπαρουφες.

Ο φίλος ttJohn έχει κάθε δικαίωμα αν λέει αλήθεια να εκφράζει την δυσαρέσκειά του για το προϊόν της Williams από την στιγμή που το προϊόν αγοράστηκε και εφαρμόστηκε στην ίδια την εταιρία δια χειρός του εξειδικευμένου και εξουσιοδοτημένου από αυτήν εφαρμοστή της, πληρώνοντας σε αυτήν το αντίτιμο που καλύπτει την αξία του προϊόντος και τους νόμιμους φόρους.
Δεν είναι λόγια του αέρα, ούτε κουτσομπολιό, ούτε είπε ότι το άκουσε κάπου ούτε ότι το είδε κάπου ούτε, ούτε, ούτε…
Αγόρασε κάτι και δεν λειτουργεί όπως έπρεπε και όπως του είχαν υποσχεθεί ότι θα λειτουργούσε…
Έχει κάθε δικαίωμα εφόσον λέει αλήθεια να το διατυμπανίζει όπου θέλει ακόμα και στην τηλεόραση και δεν είναι αρμόδιος ούτε και τον ενδιαφέρει εξάλλου να γνωρίζει αν φταίει ο εφαρμοστής ή το υλικό ή η παρτίδα του υλικού ή ο καιρός ή δεν ξέρω ‘γω τι..
Αυτό είναι θέμα της εταιρίας να το ψάξει να το βρει να τον ενημερώσει και να του ζητήσει και συγνώμη μάλιστα…

Ακόμη
Υπάρχει ένα απειλιτικό σύννεφο πάνω από το θέμα δυσφήμιση σε δημόσιους ιστότοπους που ειδικά τους επαγγελματίες του χώρου τους βολεύει πολύ να πλανάται στον αέρα
ώστε να μην ακούγονται τα κακώς κείμενα… (τα δικά τους και των προϊόντων τους) ενώ αντιθέτως η διαφήμιση τους αρέσει πολύ και χαίρονται όταν τους επαινούν και το διατυμπανίζουν…

Το πρωτο λαθος για μενα ειναι αυτο και αν το εκανες αυτο και δεν εβρισκες το δικιο σου τοτε ειχες ολο το δικαιωμα να βγεις και να κατηγορησης δημοσιος και το προιον αλλα και την εταιρεια γιατι για σκεψου να μην φταιει το προιον για το προβλημα σου αλλα κατι αλλο τι θα αντιμετωπισης τοτε??μιας και τα εχεις κατηγορηση δημοσιως.!!
Λες η Williams να αφηνη να διασηρεται ετσι το ονομα της και οταν αποδειχτει οτι ΔΕΝ φταιει να το αφηση ετσι???
Δηλαδή τι…???
Δεν έχει δικαίωμα να εκφραστεί πριν πρώτα πάρει το ελεύθερο απο την εταιρία…?????
Από πού και ως πού δηλαδή θα ζητήσει άδεια να μιλήσει…
Θα λέει ότι θέλει… και θα πάρει και την εγγύηση να τους την τρίψει στα μούτρα αν τολμήσουν να του κουνηθούν.!!!
Θα του το ξαναφτιάξουν και μετά θα πει ότι είναι άψογοι επαγγελματίες που αναγνωρίζουν τις ευθύνες και τα λάθη τους έστω και εκ των υστέρων,
αλλιώς θα τους πετάξει και μια αγωγή έτσι για να μάθουν να προσέχουν που βάζουν την υπογραφή τους και ποιόν επιλέγουν για εφαρμοστή τους (αν φταίει εκείνος… και όχι το υλικό).

Αυτη την κινηση λοιπον θα επρεπε να ειχες κανει απο την αρχη,και οχι να γραψεις ολα αυτα χωρις να εχεις αποτανθη πρωτα στην επισημη εταιρεια,που αυτο ειμαστε Υποχρεωμενοι να κανουμε απο την στιγμη που εχουμε εγγυηση στα χερια μας μιας και αυτο κανουμε ολοι μας οταν αντιμετωπιζουμε προβλημα με οτιδηποτε εχουμε αγοραση το οποιο συνοδευεται με Γραπτη Εγγυηση.!

Αν λοιπον φταιει ο εφαρμοστης ΠΡΕΠΕΙ να στο φτιαξη αυτος με ΔΙΚΟ του κοστος,αν παλι φταει η εταιρεια ΠΡΕΠΕΙ να στο φτιαξη εκεινη με ΔΙΚΟ της κοστος.!

Εδώ έχεις λάθος.
Το συμβόλαιο εγγύησης που έχει στα χέρια του είναι με την εταιρία και όχι με τον εφαρμοστή.
Εκείνη υπόσχεται και εκείνη αναλαμβάνει την ευθύνη αποκατάστασης της ζημιάς που πιθανόν να προκύψει και περιγράφεται στο συμβόλαιο και όχι ο εφαρμοστής.
Αυτός επιλέχτηκε απο εκείνη και μπορεί αύριο να μην υπάρχει ή και έχει να κλείσει..
Στην εταιρία θα απευθυνθεί και εκείνη θα το φτιάξει…

Τώρα
Για τα γραφόμενα του φίλου thomelef συμφωνώ απόλυτα μαζί του…
Δεν πρέπει οι επαγγελματίες να αναφέρονται και να κριτικάρουν προς δικό τους όφελος ή όχι
άλλους... συναδέλφους του χώρου. (ΑΥΤΟ είναι δυσφήμηση !!!)
Από συναδελφική αλληλεγγύη και μόνο θα έπρεπε… :cool:

Και θα κλείσω την κουραστική μου τοποθέτηση στο θέμα λέγοντας ότι γενικά θα πρέπει να είμαστε περισσότερο εγκρατείς δημοσίως.

Αγαπητέ ttJohn
Αναγνωρίζω την απέχθειά σου για το προιόν μετά από αυτό που σου έτυχε
αλλά άσε να σου εξηγήσουν πρώτα τι πιθανόν συνέβει και αν δεν σε καλύψουν τότε... χώστα !!!
Όμως δώστου πρώτα μια ευκαιρία… Μην το ''εκτελείς'' εν ψυχρώ.:icon02:

Αγαπητέ Πλάτωνα
Δεν χρειάζεται να το παίρνεις επι προσωπικού όταν κάποιος δυσαρεστείται από το ceramic coat. Είναι δικαίωμά του…
Εξάλλου εσύ απλά το εφαρμόζεις και από ότι φαίνεται το κάνεις πολύ καλά οπότε….
Μείνε στα λόγια του φίλου:
Φαίνεται από το αποτέλεσμα των εργασιών σου αν είσαι καλός επαγγελματίας ή όχι, όπως και ο καθένας άλλωστε. Και τα αποτελέσματα, τουλάχιστον όσα έχεις δείξει εδώ, είναι πολύ ωραία.

Εν κατακλείδι, δεν είσαι αρμόδιος ούτε υπεύθυνος να απαντάς για ό,τι συνέβη με το ceramic coat.
Αυτό είναι ευθύνη της Williams και της εταιρείας που το εισάγει.

rapid_fast
19-03-11, 01:15
Μιλάμε,
για ένα "τρομερά καλό" προιόν, που ο κάθε εκπαιδευμένος εφαρμοστής, πετυχαίνει διαφορετικό αποτέλεσμα..
Ευγε στον Γενικό αντιπρόσωπο, που πραγματικα εκπαιδευσε σωστά και σωστους..

-9.000000 απο εμένα..

ttjohn
19-03-11, 06:51
Ο φίλος ttJohn έχει κάθε δικαίωμα αν λέει αλήθεια να εκφράζει την δυσαρέσκειά του για το προϊόν της Williams από την στιγμή που το προϊόν αγοράστηκε και εφαρμόστηκε στην ίδια την εταιρία δια χειρός του εξειδικευμένου και εξουσιοδοτημένου από αυτήν εφαρμοστή της, πληρώνοντας σε αυτήν το αντίτιμο που καλύπτει την αξία του προϊόντος και τους νόμιμους φόρους.
Δεν είναι λόγια του αέρα, ούτε κουτσομπολιό, ούτε είπε ότι το άκουσε κάπου ούτε ότι το είδε κάπου ούτε, ούτε, ούτε…
Αγόρασε κάτι και δεν λειτουργεί όπως έπρεπε και όπως του είχαν υποσχεθεί ότι θα λειτουργούσε…
Έχει κάθε δικαίωμα εφόσον λέει αλήθεια να το διατυμπανίζει όπου θέλει ακόμα και στην τηλεόραση και δεν είναι αρμόδιος ούτε και τον ενδιαφέρει εξάλλου να γνωρίζει αν φταίει ο εφαρμοστής ή το υλικό ή η παρτίδα του υλικού ή ο καιρός ή δεν ξέρω ‘γω τι..
Αυτό είναι θέμα της εταιρίας να το ψάξει να το βρει να τον ενημερώσει και να του ζητήσει και συγνώμη μάλιστα…

Ακόμη
Υπάρχει ένα απειλιτικό σύννεφο πάνω από το θέμα δυσφήμιση σε δημόσιους ιστότοπους που ειδικά τους επαγγελματίες του χώρου τους βολεύει πολύ να πλανάται στον αέρα
ώστε να μην ακούγονται τα κακώς κείμενα… (τα δικά τους και των προϊόντων τους) ενώ αντιθέτως η διαφήμιση τους αρέσει πολύ και χαίρονται όταν τους επαινούν και το διατυμπανίζουν…


Δηλαδή τι…???
Δεν έχει δικαίωμα να εκφραστεί πριν πρώτα πάρει το ελεύθερο απο την εταιρία…?????
Από πού και ως πού δηλαδή θα ζητήσει άδεια να μιλήσει…
Θα λέει ότι θέλει… και θα πάρει και την εγγύηση να τους την τρίψει στα μούτρα αν τολμήσουν να του κουνηθούν.!!!
Θα του το ξαναφτιάξουν και μετά θα πει ότι είναι άψογοι επαγγελματίες που αναγνωρίζουν τις ευθύνες και τα λάθη τους έστω και εκ των υστέρων,
αλλιώς θα τους πετάξει και μια αγωγή έτσι για να μάθουν να προσέχουν που βάζουν την υπογραφή τους και ποιόν επιλέγουν για εφαρμοστή τους (αν φταίει εκείνος… και όχι το υλικό).


Εδώ έχεις λάθος.
Το συμβόλαιο εγγύησης που έχει στα χέρια του είναι με την εταιρία και όχι με τον εφαρμοστή.
Εκείνη υπόσχεται και εκείνη αναλαμβάνει την ευθύνη αποκατάστασης της ζημιάς που πιθανόν να προκύψει και περιγράφεται στο συμβόλαιο και όχι ο εφαρμοστής.
Αυτός επιλέχτηκε απο εκείνη και μπορεί αύριο να μην υπάρχει ή και έχει να κλείσει..
Στην εταιρία θα απευθυνθεί και εκείνη θα το φτιάξει…

Τώρα
Για τα γραφόμενα του φίλου thomelef συμφωνώ απόλυτα μαζί του…
Δεν πρέπει οι επαγγελματίες να αναφέρονται και να κριτικάρουν προς δικό τους όφελος ή όχι
άλλους... συναδέλφους του χώρου. (ΑΥΤΟ είναι δυσφήμηση !!!)
Από συναδελφική αλληλεγγύη και μόνο θα έπρεπε… :cool:

Και θα κλείσω την κουραστική μου τοποθέτηση στο θέμα λέγοντας ότι γενικά θα πρέπει να είμαστε περισσότερο εγκρατείς δημοσίως.

Αγαπητέ ttJohn
Αναγνωρίζω την απέχθειά σου για το προιόν μετά από αυτό που σου έτυχε
αλλά άσε να σου εξηγήσουν πρώτα τι πιθανόν συνέβει και αν δεν σε καλύψουν τότε... χώστα !!!
Όμως δώστου πρώτα μια ευκαιρία… Μην το ''εκτελείς'' εν ψυχρώ.:icon02:

Αγαπητέ Πλάτωνα
Δεν χρειάζεται να το παίρνεις επι προσωπικού όταν κάποιος δυσαρεστείται από το ceramic coat. Είναι δικαίωμά του…
Εξάλλου εσύ απλά το εφαρμόζεις και από ότι φαίνεται το κάνεις πολύ καλά οπότε….
Μείνε στα λόγια του φίλου:

Μακη δεν λεω μπαρουφες μιας και δεν με ξερεται και απο κοντα.Πριν ενα χρονο το εβαλα το ceramic coat και εχω και την χρυση εγγυηση της williams με γραμενο τον αριθμο πλαισιου του ΤΤ μου.Μαλιστα οταν το εβαλα και για τους πρωτους μηνες εγραφα στα φορουμ της audi οπως και σε ξενα για το ποσο καλο ειναι αλλα βεβαια με επιφυλαξη για το μελλον μιας και ειχαν περασει μολις 3 μηνες.Οπως ειχα ανεβασει και βιντεο στο youtube οπου στην ουσια τους διαφημηζα το προιον μιας και ειχα ενθουσιαστει απο το αποτελεσμα.Μετα απο 6 μηνες αρχιζε η υφη και εξασθενουσε αλλα δεν εδωσα σημασια το θεωρησα φυσιολογικο.Ηρθε μετα και η χεζολα απο το κ@λοπουλο και καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα.Θα παρω τηλ την αντιπ/πεια να δω τι θα μου πουνε γιατι ολα ειναι πιθανα ακομα και το λαθος του εφαρμοστη της και να δω αν η χρυση εγγυηση που δινει η williams με αριθμους πλαισιου,ολογραμματα δεν ειναι κουκουρουκου.

P.S
19-03-11, 09:07
Ο φίλος ttJohn έχει κάθε δικαίωμα αν λέει αλήθεια να εκφράζει την δυσαρέσκειά του για το προϊόν της Williams από την στιγμή που το προϊόν αγοράστηκε και εφαρμόστηκε στην ίδια την εταιρία δια χειρός του εξειδικευμένου και εξουσιοδοτημένου από αυτήν εφαρμοστή της, πληρώνοντας σε αυτήν το αντίτιμο που καλύπτει την αξία του προϊόντος και τους νόμιμους φόρους.
Δεν είναι λόγια του αέρα, ούτε κουτσομπολιό, ούτε είπε ότι το άκουσε κάπου ούτε ότι το είδε κάπου ούτε, ούτε, ούτε…
Αγόρασε κάτι και δεν λειτουργεί όπως έπρεπε και όπως του είχαν υποσχεθεί ότι θα λειτουργούσε…
Έχει κάθε δικαίωμα εφόσον λέει αλήθεια να το διατυμπανίζει όπου θέλει ακόμα και στην τηλεόραση και δεν είναι αρμόδιος ούτε και τον ενδιαφέρει εξάλλου να γνωρίζει αν φταίει ο εφαρμοστής ή το υλικό ή η παρτίδα του υλικού ή ο καιρός ή δεν ξέρω ʽγω τι..
Αυτό είναι θέμα της εταιρίας να το ψάξει να το βρει να τον ενημερώσει και να του ζητήσει και συγνώμη μάλιστα…

Ακόμη
Υπάρχει ένα απειλιτικό σύννεφο πάνω από το θέμα δυσφήμιση σε δημόσιους ιστότοπους που ειδικά τους επαγγελματίες του χώρου τους βολεύει πολύ να πλανάται στον αέρα
ώστε να μην ακούγονται τα κακώς κείμενα… (τα δικά τους και των προϊόντων τους) ενώ αντιθέτως η διαφήμιση τους αρέσει πολύ και χαίρονται όταν τους επαινούν και το διατυμπανίζουν…


Δηλαδή τι…???
Δεν έχει δικαίωμα να εκφραστεί πριν πρώτα πάρει το ελεύθερο απο την εταιρία…?????
Από πού και ως πού δηλαδή θα ζητήσει άδεια να μιλήσει…
Θα λέει ότι θέλει… και θα πάρει και την εγγύηση να τους την τρίψει στα μούτρα αν τολμήσουν να του κουνηθούν.!!!
Θα του το ξαναφτιάξουν και μετά θα πει ότι είναι άψογοι επαγγελματίες που αναγνωρίζουν τις ευθύνες και τα λάθη τους έστω και εκ των υστέρων,
αλλιώς θα τους πετάξει και μια αγωγή έτσι για να μάθουν να προσέχουν που βάζουν την υπογραφή τους και ποιόν επιλέγουν για εφαρμοστή τους (αν φταίει εκείνος… και όχι το υλικό).


Εδώ έχεις λάθος.
Το συμβόλαιο εγγύησης που έχει στα χέρια του είναι με την εταιρία και όχι με τον εφαρμοστή.
Εκείνη υπόσχεται και εκείνη αναλαμβάνει την ευθύνη αποκατάστασης της ζημιάς που πιθανόν να προκύψει και περιγράφεται στο συμβόλαιο και όχι ο εφαρμοστής.
Αυτός επιλέχτηκε απο εκείνη και μπορεί αύριο να μην υπάρχει ή και έχει να κλείσει..
Στην εταιρία θα απευθυνθεί και εκείνη θα το φτιάξει…

Τώρα
Για τα γραφόμενα του φίλου thomelef συμφωνώ απόλυτα μαζί του…
Δεν πρέπει οι επαγγελματίες να αναφέρονται και να κριτικάρουν προς δικό τους όφελος ή όχι
άλλους... συναδέλφους του χώρου. (ΑΥΤΟ είναι δυσφήμηση !!!)
Από συναδελφική αλληλεγγύη και μόνο θα έπρεπε… :cool:

Και θα κλείσω την κουραστική μου τοποθέτηση στο θέμα λέγοντας ότι γενικά θα πρέπει να είμαστε περισσότερο εγκρατείς δημοσίως.

Αγαπητέ ttJohn
Αναγνωρίζω την απέχθειά σου για το προιόν μετά από αυτό που σου έτυχε
αλλά άσε να σου εξηγήσουν πρώτα τι πιθανόν συνέβει και αν δεν σε καλύψουν τότε... χώστα !!!
Όμως δώστου πρώτα μια ευκαιρία… Μην το ''εκτελείς'' εν ψυχρώ.:icon02:

Αγαπητέ Πλάτωνα
Δεν χρειάζεται να το παίρνεις επι προσωπικού όταν κάποιος δυσαρεστείται από το ceramic coat. Είναι δικαίωμά του…
Εξάλλου εσύ απλά το εφαρμόζεις και από ότι φαίνεται το κάνεις πολύ καλά οπότε….
Μείνε στα λόγια του φίλου:
Καταρχας φιλε Μακη δεν ειπα ποτε οτι ο φιλος δεν εχει το δικαιωμα να εκφραζει ελευθερα την αποψη του και φυσικα να κατηγορηση καποιο προιον οταν αυτο δεν κανει αυτα που υποσχεται και δεν τον καλυψει και η εταιρεια.

Αντιθετα ειπα οτι αν αποδειχτει οτι για ολα φταιει το υλικο και δεν τον καλυψει η εταιρεια τοτε θα ειμαι και εγω μαζι του που θα τους κραξω και να εισαι σιγουρος οτι θα το πεταξω και απο το μαγαζι μου.

Οσο για το θεμα της Εγγυησης και για το ποιος πρεπει να καλυψη ποιον σε περιπτωση λαθους(και αναφερομαι αναμεσα στην εταιρεια και τον εκαστοτε εφαρμοστη και οχι στον πελατη)επετρεψε μου να γνωριζω κατι παραπανω μιας και εχω υπογραψει την σχετικη συμβαση και ξερω καπως καλυτερα τους ορους της σε περιπτωση που συμβει καποιο λαθος και αποδειχτει η πραγματικη αιτια του λαθους γι αυτο και ειπα στον φιλο πριν κανει ή γραψη οτιδηποτε να αποτανθη στην εταιρεια για να δει τι ακριβως εχει συμβει.

ΔΕΝ απειλησα ουτε προκειται να το κανω ποτε αυτο και επειδη με εχεις γνωριση και προσωπικα θα επρεπε να το εχεις καταλαβη αυτο οπως και θα επρεπε να εχεις προσεξει οτι αναφερω για εμας τους επαγγελματιες οτι θα πρεπει να γραφονται και τα αρνητικα μας και οχι μονο τα θετικα μας,και αναφερομαι και στον εαυτο μου.!

Οταν ομως γραφουμε τα θετικα παντα μας αρεσει και ολα ειναι ο.κ οταν ομως γραφουμε τα αρνητικα δεν θελουμε να εχουμε αντιλογο και θα σου πω το εξης απλο παραδειγμα:
Εσυ προσωπικα εχεις μπει σε αλλο φορουμ και εχεις κατηγορηση επαγγελματια για καποια εργασια που σου εκανε,μπηκε αλλος φιλος που επισκεφτηκε τον ιδιο επαγγελματια και εγραψε οτι εμεινε ευχαριστημενος και μονο που δεν τον εφαγες με την απαντηση σου,μπηκε ο επαγγελματιας μετα και σου απαντησε με επιχειρηματα και αποδειξης σε ολα αυτα που του καταμαρτηρουσες τα διαβασες και δεν μπηκες καν στο κοπο να τον αντικρουσης και να υπερασπιστης αυτα που ισχυριζοσουν μεχρι εκεινη την στιγμη και τον Δυσφιμουσες σε ολο το φορουμ μεχρι που σου απαντησε ο ιδιος,και αναφερομαι στο θεμα του ηλεκτρολογου.!

Απαντησε λοιπον πρωτα σε αυτον τον ανθρωπο που πραγματικα του εχεις προκαλεσει ζημια και τοτε θα καταλαβεις γιατι τα εγραψα αυτα στο φιλο και γιατι του ειπα οτι πριν κανει οτιδηποτε και γραψει οτιδηποτε να αποτανθη στην εταιρεια ωστε να εχει στοιχεια στα χερια του για ολα αυτα χωρις ομως να προσπαθω να του αναιρεσω οτι οντως δεν υπαρχει προβλημα με το αυτ/το του!

Και δικαιως ο φιλος ειναι αγανακτισμενος,δικαιως ο φιλος να ζητηση ευθυνες και αποκατασταση ζημιας και εγω μαζι του σε αυτο,να κανει ομως της σωστες κινησης πρωτα και μετα αν δει οτι δεν βρισκει λυση ΕΓΩ προσωπικα θα το εφτανα μεχρι τα Ακρα οπως και θα το κανω αν μου συμβει.

Και κατι τελευταιο,και μιλαω αυτη την στιγμη για εμενα,οπως θελω να γραφονται τα θετικα ετσι θελω να γραφονται και τα αρνητικα μου παντα ομως με αποδειξης και οχι γιατι καποιος δεν του αρεσε η φατσα μου,γιατι αν γινη αυτο τοτε να εισαι σιγουρος οτι θα χρησιμοποιησω οποιοδηποτε νομιμο μεσω εχω για να υπερασπισω τον εαυτο μου.

Μπες λοιπον στο κοπο και απαντησε στον ηλεκτρολογο που κατηγορησες στο αλλο φορουμ και σε αντικρουσε με αποδειξης και μετα μπορεις να μας κανεις μαθημα ηθικης γιατι ωραια ειναι να συμβουλευουμε εκ του ασφαλους και χωρις να εχουμε αντιλογο και να παιζουμε με το ψωμι του αλλου αλλα δεν μας αρεσει καθολου οταν ο αλλος μας αποδυκνυη οτι εχουμε κανει λαθος εμεις.

Και αν ηθελε να το τραβηξη και αλλο ο ηλεκτρολογος νομιζω οτι καταλαβαινουμε ολοι μας τι θα μπορουσε να κανει φιλε Μακη.!!!!

P.S
19-03-11, 09:57
Πλάτωνα, εννοείται πως δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη και εννοείται επίσης πως δεν είπα ότι διαστρεβλώνεις την αλήθεια.
Απλά μια απορία εξέθεσα, στην οποία μου απάντησες.
Συνεχίζω βέβαια να διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για τα λάθη του επαγγελματία αυτού, αλλά από εκεί και πέρα το σίγουρο είναι πως δεν ευθύνεσαι εσύ για ό,τι έγινε.

Και φαίνεται από το αποτέλεσμα των εργασιών σου αν είσαι καλός επαγγελματίας ή όχι, όπως και ο καθένας άλλωστε. Και τα αποτελέσματα, τουλάχιστον όσα έχεις δείξει εδώ, είναι πολύ ωραία.

Εν κατακλείδι, δεν είσαι αρμόδιος ούτε υπεύθυνος να απαντάς για ό,τι συνέβη με το ceramic coat.
Αυτό είναι ευθύνη της Williams και της εταιρείας που το εισάγει.
Εγώ απλά σε ρώτησα σαν επαγγελματία, επειδή ξέρεις την ακριβή διαδικασία εφαρμογής και τις όποιες δυσκολίες ενδέχεται να έχει, κάτι που προφανώς εγώ δε γνωρίζω.
Φιλε Αρη σε ευχαρηστω και σιγουρα δεν ειναι ευθυνη δικη μου.

Ως προς την ερωτηση σου θα σου πω τα εξης τρια απο τα πολλα που σου λεει η εταιρεια οταν σε εκπαιδευει οτι πρεπει να προσεχεις οταν το εφαρμοζης:

ΔΕΝ το εφαρμοζουμε ΠΟΤΕ κατευθειαν μετα απο βαφη παρα μονο οταν εχουν περασει τουλαχιστον 30 ημερες.

ΔΕΝ το εφαρμοζουμε ΠΟΤΕ κατευθειαν μετα απο γυαλισμα-κερωμα αν πρωτα δεν εχουν περασει η απαραιτητες ωρες που λεει ο κατασκευαστης του κεριου ωστε αυτο να εχει σκληρυνη σωστα.

Διαφορετικο χρονο χρειαζεται εφαρμογης σε συνθηκες χειμωνα και διαφορετικο χρονο χρειαζεται σε συνθηκες καλοκαιριου γι αυτο παντα παιζει μεγαλο ρολο και η θερμοκρασια του χωρου που το περναμε και που μενει μετα ωστε να σκληρηνη και να κανει χημικη ενωση με την επιφανεια που θα εφαρμοστει.

Αυτοι ειναι καποιοι απο τους μερικους σημαντικους λογους που μπορει να μας παει κατι στραβα μετα και να εχουμε προβληματα στο μελλον.

Αυτα ειναι τρεις οδηγιες απο της πολλες που πρεπει να προσεχεις οταν εκπαιδευεσαι για να πιστοποιηθης και πρεπει να προσεχεις πολυ κατα την εφαρμογη του.

Αν λοιπον καποιος απο ολους εμας που το εφαρμοζουμε δεν τηρησουμε μια απο αυτες της οδηγιες τοτε δεν νομιζω οτι φταιει η εταιρεια,για αυτο εξαλλου πανω στην εγγυηση μπαινει και η σφραγιδα μας για να αναλαμβανουμε και εμεις της ευθυνες μας εναντι βεβαια της εταιρειας και του πελατη και αν φταιμε εμεις να φτιαξουμε εμεις το αυτ/το,αν φταιει το υλικο να το φτιαξη η εταιρεια.

Αν τωρα κλειση στη πορεια για οποιοδηποτε λογο το καταστημα του ο εφαρμοστης και παρουσιαστη προβλημα τοτε φταιει δεν φταιει το υλικο Υποχρεωτικα θα μας το φτιαξη η εταιρεια.

Σε καμια περιπτωση παντως ΔΕΝ επιβαρυνεται το κοστος επισκευης ο πελατης.!!

P.S
19-03-11, 12:03
Μιλάμε,
για ένα "τρομερά καλό" προιόν, που ο κάθε εκπαιδευμένος εφαρμοστής, πετυχαίνει διαφορετικό αποτέλεσμα..
Ευγε στον Γενικό αντιπρόσωπο, που πραγματικα εκπαιδευσε σωστά και σωστους..

-9.000000 απο εμένα..
Να συμφωνησω οτι δεν ειναι καλο το υλικο και πραγματικα ευθυνεται αυτο για ολα τα κακα που συμβαινουν και οχι κατι αλλο.
Ποιο υλικο ομως θα ηταν αυτο που μετα απο επισκευη-βαφη που εγινε σε αυτ/το στο οποιο ειχε περαστει το συγκεκριμενο υλικο,ο μαστορας που εκανε την επισκευη δεν μονωσε καλα ολο το υπολοιπο αυτ/το με αποτελεσμα να παει αχνα παντου,να εχει περασει ενας μηνας απο την επισκευη και με ενα επισταμενο πλυσιμο να φυγη απο ολο το αυτ/το η αχνα του βερνικιου.??
Σε διαφορετικη περιπτωση μετα απο ενα μηνα ξερουμε οι περισσοτεροι με ποια διαδικασια θα αφαιρουνταν η αχνα βερνικιου απο το αυτ/το.

rapid_fast
19-03-11, 13:04
Να συμφωνησω οτι δεν ειναι καλο το υλικο και πραγματικα ευθυνεται αυτο για ολα τα κακα που συμβαινουν και οχι κατι αλλο.
Ποιο υλικο ομως θα ηταν αυτο που μετα απο επισκευη-βαφη που εγινε σε αυτ/το στο οποιο ειχε περαστει το συγκεκριμενο υλικο,ο μαστορας που εκανε την επισκευη δεν μονωσε καλα ολο το υπολοιπο αυτ/το με αποτελεσμα να παει αχνα παντου,να εχει περασει ενας μηνας απο την επισκευη και με ενα επισταμενο πλυσιμο να φυγη απο ολο το αυτ/το η αχνα του βερνικιου.??
Σε διαφορετικη περιπτωση μετα απο ενα μηνα ξερουμε οι περισσοτεροι με ποια διαδικασια θα αφαιρουνταν η αχνα βερνικιου απο το αυτ/το.

Μπορώ να σου δώσω αμέσως την απάντηση..
ΒΑΖΕΛΙΝΗ..
900 δραχμές κόστος, περνάς όλο το αυτοκίνητο απλά με ένα σφουγκάρι, βάφεις,
και μετά πλένεις με ζεστό νερό..
Ούτε άχνα απο μπογιά, ούτε τίποτα..
(το έχω κάνει για αυτο και στο λέω..)

P.S
19-03-11, 13:28
Μπορώ να σου δώσω αμέσως την απάντηση..
ΒΑΖΕΛΙΝΗ..
900 δραχμές κόστος, περνάς όλο το αυτοκίνητο απλά με ένα σφουγκάρι, βάφεις,
και μετά πλένεις με ζεστό νερό..
Ούτε άχνα απο μπογιά, ούτε τίποτα..
(το έχω κάνει για αυτο και στο λέω..)
Δηλαδη πριν βαψουμε περναμε ολο το αυτ/το με βαζελινη και μετα απο ενα μηνα να το πλυνουμε μετα απο ζεστες ΔΕΝ θα εχει μεινει ιχνος αχνας βερνικιου επανω??
Ομολογω οτι πρωτη φορα το ακουω και εγω αλλα και συνεργατης μου που ειναι η δουλεια του.
Θα το δοκιμαση σε αυτ/το που θα κανει επισκευη-βαφη την Δευτερα και θα το πλυνω μετα απο ενα μηνα και θα γραψω το αποτελεσμα(το αυτ/το ειναι το δικο του οποτε μπορουμε ανετα να το δοκιμασουμε μιας και εχουμε ολο το χρονο).
ΥΣ:Εννοειται πως σε πιστευω αφου το εχεις δοκιμαση αλλα θα το κανω και εγω για να το συγκρινω με το αλλο και αν οντως εχει το ιδιο αποτελεσμα να εισαι σιγουρος οτι θα βγω πρωτος και θα το αναφερω για να ξερουν και οι υπολοιποι φιλοι μια καλη λυση!!

rapid_fast
19-03-11, 14:01
Δηλαδη πριν βαψουμε περναμε ολο το αυτ/το με βαζελινη και μετα απο ενα μηνα να το πλυνουμε μετα απο ζεστες ΔΕΝ θα εχει μεινει ιχνος αχνας βερνικιου επανω??
Ομολογω οτι πρωτη φορα το ακουω και εγω αλλα και συνεργατης μου που ειναι η δουλεια του.
Θα το δοκιμαση σε αυτ/το που θα κανει επισκευη-βαφη την Δευτερα και θα το πλυνω μετα απο ενα μηνα και θα γραψω το αποτελεσμα(το αυτ/το ειναι το δικο του οποτε μπορουμε ανετα να το δοκιμασουμε μιας και εχουμε ολο το χρονο).
ΥΣ:Εννοειται πως σε πιστευω αφου το εχεις δοκιμαση αλλα θα το κανω και εγω για να το συγκρινω με το αλλο και αν οντως εχει το ιδιο αποτελεσμα να εισαι σιγουρος οτι θα βγω πρωτος και θα το αναφερω για να ξερουν και οι υπολοιποι φιλοι μια καλη λυση!!

Δοκιμασμένο κάργα σου λέω...
(χωρίς να αμφισβητώ σε τίποτα τις κεραμικές επιστρώσεις, αντίρρηση έχω στους
αρπακόληδες δήθεν επαγγελματίες που αφιλτράριστα απο τον κάθε αντιπρόσωπο
καταστρέφουν τους σωστούς και τα προιόντα..)

P.S
19-03-11, 14:37
Δοκιμασμένο κάργα σου λέω...
(χωρίς να αμφισβητώ σε τίποτα τις κεραμικές επιστρώσεις, αντίρρηση έχω στους
αρπακόληδες δήθεν επαγγελματίες που αφιλτράριστα απο τον κάθε αντιπρόσωπο
καταστρέφουν τους σωστούς και τα προιόντα..)
Η ποιο Σωστη Διατυπωση του Προβληματοςνα αγιαση το στωμα σου και το χερι σου φιλε rapid fast.!!!!

Γι αυτο με βλεπεις και χτυπιεμαι και εγω ορισμενες φορες γιατι πολλες φορες μπορει να κυκλοφορηση ενα καλο προιον που σε βαθος χρονου θα μας γλυτωση απο περιττα εξοδα αλλα επειδη μερικοι επαγγελματιες δεν κανουν σωστα αυτα που πρεπει το καταστρεφουν.!!

Ενα απλο παραδειγμα θα σου πω και θα καταλαβεις γιατι τρελαινομαι πολλες φορες...

Η Νανοτεχνολογια εχει βγαλει το νανοσφουγγαρακι που εξαφανιζει μονο με την χρηση νερου οτι ξενο σωμα,οπως χρωμα απο αλλο αυτ/το κ.π.α,πανω απο την επιφανεια του αυτ/του μας και το κοστος του ειναι μολις 2 ευρω και αντεχει για πολλες χρησης.

Σε αλλο φορουμ λοιπον συναδελφος μου χωρις να εχει δοκιμαση καν τα συγκεκριμενα προιοντα ειχε βγει και τα εκραζε βγαζοντας τα αχρηστα και ελεγε στο κοσμο να μην τα πλησιαζη γιατι προφανως απο οτι καταλαβαινεις θα του εκοβαν την πωληση αλοιφων ή και πολλες φορες και την εργασια που θα εκανε για να αφαιρεσει αυτος το ξενο χρωμα ή σωμα πανω απο το αυτ/το.!

Αλλος παλι οταν πηγαν να του κανουν επιδειξη στο μαγαζι του την νανοτεχνολογια επανω στο αυτ/το ακουσων ακουσων εβαλε το αυτ/το απλυτο οπως ηταν να κανει εφαρμογη και φυσικα καταλαβαινεις το τι επακολουθησε μετα...

thomelef
19-03-11, 17:32
χειρότερο πράγμα για επαγγελματία, είναι να μην δοκιμάζει νέα πτοιόντα γύρω απο την
δουλειά του...γι'αυτό βλέπουμε κατά καιρούς μαγαζιά που μεσουρανούν, ξαφνικά να
μένουν στο περιθώρειο...στενόμυαλα αφεντικά...μαθαίνουν με κάποιο τρόπο να βγάλουν
πέντε φράγκα, νομίζουν πως βρήκαν το κλειδί της επιτυχίας και δεν κοιτάνε γύρω τους.
αυτοί είναι άξιοι της μοίρας τους...

P.S
19-03-11, 17:57
χειρότερο πράγμα για επαγγελματία, είναι να μην δοκιμάζει νέα πτοιόντα γύρω απο την
δουλειά του...γι'αυτό βλέπουμε κατά καιρούς μαγαζιά που μεσουρανούν, ξαφνικά να
μένουν στο περιθώρειο...στενόμυαλα αφεντικά...μαθαίνουν με κάποιο τρόπο να βγάλουν
πέντε φράγκα, νομίζουν πως βρήκαν το κλειδί της επιτυχίας και δεν κοιτάνε γύρω τους.
αυτοί είναι άξιοι της μοίρας τους...

+1000000 Φιλε Θωμα.
Συμφωνω απολυτα στα λεγομενα σου Θωμα μου προτιμω να δωσω σε καποιον ενα νανοσφουγγαρακι και να κανει την δουλεια του με 2 ευρω παρα να τον χρεωσω 20 και 30 ευρω για μια δουλεια που αν του εξηγησω πεντε πραγματα μπορει να την κανει και μονος του.
Μπορει να χασω εκεινη την στιγμη καποια χρηματα αλλα σε βαθος χρονου θα εχω κερδιση πολλα περισσοτερα,και δεν μιλαω για χρηματα.
Το ποιο σωστο λοιπον,για μενα,ειναι να ψαχνουμε,να δοκιμαζουμε παρα πολυ καινουργια προιοντα και τεχνολογιες,και οτι κανει αυτα που υποσχεται και εχουμε διαπιστωση το κραταμε οτι δεν κανει το πεταμε στα σκουπιδια.!!

Makis_
19-03-11, 19:04
Φίλε Πλάτωνα
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω το επιθετικό σου ύφος.
Εγω σου συνέστησα απλά να μην το παίρνεις τόσο προσωπικά κάθε που ακούγεται κάτι για το ceramic coat.
Ασε την Williams να ανησυχεί γι αυτό… Εσύ έχεις ένα ωραίο μαγαζί και ασχολείσαι με αρκετές άλλες δραστηριότητες και όχι μόνο με την εφαρμογή του ceramic..
Οπότε μην τρελαίνεσαι και πιθανόν μην εκτίθεσαι για ''ξένη πίτα''… εκτός και αν έχεις μετοχές Williams οπότε πάω πάσο…
Σου είπα επίσης σαν φιλοφρόνηση που μάλλον δεν κατάλαβες ότι η δική σου δουλειά είναι πολύ καλή και ότι σύμφωνα με αυτούς που συνεργάστηκες για να τους εφαρμόσεις το προϊόν άψογη και μπράβο σου γιατί σήμερα λείπουν οι καλοί τεχνίτες…
Σε έχω γνωρίσει όντως από κοντά και έχω επαινέσει την δουλειά σου σε άλλο forum και πιθανόν να σε επισκεφτώ για εφαρμογή του εν λόγω προϊόντος και στο δικό μου αμάξι..
Εγώ όμως δεν πιστεύω στις μαγικές του ικανότητες...
Απλά θεωρώ ότι θα μου προστατέψει κάπως… το αυτοκίνητο, και μιας και το ποσό δεν είναι απαγορευτικό λέω να το κάνω κάποια στιγμή…
Αν παρʼ ελπίδα τα πάει και καλύτερα από το αναμενόμενο… ΤΕΛΕΙΑ !!!

Εσυ προσωπικα εχεις μπει σε αλλο φορουμ και εχεις κατηγορηση επαγγελματια για καποια εργασια που σου εκανε,μπηκε αλλος φιλος που επισκεφτηκε τον ιδιο επαγγελματια και εγραψε οτι εμεινε ευχαριστημενος και μονο που δεν τον εφαγες με την απαντηση σου,μπηκε ο επαγγελματιας μετα και σου απαντησε με επιχειρηματα και αποδειξης σε ολα αυτα που του καταμαρτηρουσες τα διαβασες και δεν μπηκες καν στο κοπο να τον αντικρουσης και να υπερασπιστης αυτα που ισχυριζοσουν μεχρι εκεινη την στιγμη και τον Δυσφιμουσες σε ολο το φορουμ μεχρι που σου απαντησε ο ιδιος,και αναφερομαι στο θεμα του ηλεκτρολογου.!

Μπες λοιπον στο κοπο και απαντησε στον ηλεκτρολογο που κατηγορησες στο αλλο φορουμ και σε αντικρουσε με αποδειξης και μετα μπορεις να μας κανεις μαθημα ηθικης γιατι ωραια ειναι να συμβουλευουμε εκ του ασφαλους και χωρις να εχουμε αντιλογο και να παιζουμε με το ψωμι του αλλου αλλα δεν μας αρεσει καθολου οταν ο αλλος μας αποδυκνυη οτι εχουμε κανει λαθος εμεις.

Και αν ηθελε να το τραβηξη και αλλο ο ηλεκτρολογος νομιζω οτι καταλαβαινουμε ολοι μας τι θα μπορουσε να κανει φιλε Μακη.!!!!

Χαίρομαι και εντυπωσιάζομαι που σε προβλημάτισε τόσο το πρόβλημα που είχα με εκείνον τον ηλεκτρολόγο ώστε να το θυμάσαι ακόμα….
Είμαι σίγουρος πως αυτός θα το έχει κιόλας ξεχάσει.!!!
Ναι σε κάποιο άλλο φορουμ έγραψα για κάποιον επαγγελματία που δεν μου άρεσε η δουλειά του. Είχα και εδώ ποστάρει για βοήθεια τότε και μου δόθηκε και τους ευχαρίστησα όλους… μόνο που ο επαγγελματίας και ο φίλος του μου απαντήσανε εκεί..
Και επεδή δεν θέλω να αιωρούνται μαύρα συννεφάκια πάνω μου θα σου εξηγήσω τι έγινε και μακάρι να μπορούσα να ποστάρω αυτούσια την τότε συζήτηση…

Λοιπόν δεν δυσφήμισα τον συγκεκριμένο ηλεκτρολόγο
1) Είπα απλά ότι δεν μου άρεσε η δουλειά του και το λέω και τώρα και θα το ξαναπώ αν χρειαστεί… (και θα το τεκμηριώσω μάλιστα…)
2) Μετά ήρθε ο φίλος να τον επαινέσει και… κάνεις λάθος δεν έπεσα να τον φάω, απλά τον ρώτησα μερικές συγκεκριμένες ματσακονιές που έκανε σε μένα αν τις έκανε και σε εκείνον…
...Δεν μου ανταπάντησε οπότε θεώρησα ότι εκείνος ήταν τυχερός.!!!
3) Μετά ήρθε ο ίδιος ο επαγγελματίας να ζητήσει τα ρέστα.

Ξέρεις γιατί δεν απάντησα..???

Για το καλό του...
Για να του δώσω σαν επαγγελματία την ανάσα να βελτιωθεί και να συνεχίσει να δουλεύει και για να μην του κάνω κακό στην πελατεία του γιατί αν απαντήσω θα αναγκαστώ να πω πράγματα που δεν θα είναι καθόλου ευχάριστα για όποιον τα διαβάσει και αυτό θα ΕΧΕΙ όντως αντίκτυπο στην πελατεία του..
Ας μείνουμε λοιπόν στο ότι εγώ είμαι ένας ψείρας και ιδιότροπος πελάτης που δεν έμεινα ικανοποιημένος από αυτόν και ας τελειώσει εκεί…
Αν όμως θέλεις εσύ να του προτείνεις δεν έχει παρά μόνο να ξαναποστάρει ερώτημα γιατί τον αντιμετωπίζω έτσι… και θα του δοθεί αναλυτική απάντηση.

Εξάλλου αν θέλει τα στοιχεία μου του είναι γνωστά.
Ας προχωρήσει με μηνύσεις να μου δώσει και εμένα το κίνητρο να διεκδικήσω και εγώ με την σειρά μου τα λεφτά που ξόδεψα προσπαθώντας να σουλουπώσω τις ομορφιές του…:(
Τέλος off topic από εμένα.

giannis 116
19-03-11, 20:30
Μπορώ να σου δώσω αμέσως την απάντηση..
ΒΑΖΕΛΙΝΗ..
900 δραχμές κόστος, περνάς όλο το αυτοκίνητο απλά με ένα σφουγκάρι, βάφεις,
και μετά πλένεις με ζεστό νερό..
Ούτε άχνα απο μπογιά, ούτε τίποτα..
(το έχω κάνει για αυτο και στο λέω..)

Σωστος ο rapid! Πολυ καλο 'καραβισιο' κολπο το οποιο το εφαρμοζουν πιο πολυ σε ναυπηγεια και καρναγια, οχι με βαζελινη βεβαια αλλα με γρασσο! Οπου θελουν να μονωσουν εκτος απ τις κλασσικες μεθοδους περνανε χλαπατσα γρασσο εκει που δε θελουν να βαφτει, μετα τις βαφες απλα αφαιρουν τα γρασσα με πανια κι ειναι ετοιμο χωρις ιχνος χρωματος. Και εκει μιλαμε για πολλα και διαφορα χρωματα σε πολλες στρωσεις οπως primer, χρωμα, antifouling (μουραβιες), sealers κλπ. που πεφτουν με τη σεσουλα!

S38B38 Monsta
19-03-11, 23:49
Οσο για τον συναδελφο-επαγγελματια που αναφερεις αν διαβαζες ποιο επισταμενα ολα τα post του θεματος θα εβλεπες οτι εγω προσωπικα εχω διορθωσει αυτ/το που εφτιαξε σε καποιον αλλο ο οποιος ειχε πληρωσει ενα καθολου ευκαταφρονητο ποσο και τελικα ολοι η δουλεια δεν ειχε γινει σωστα.


Δεν διόρθωσες κανένα αυτοκίνητο πελάτη μου Πλάτωνα.

Το αυτοκίνητο ήρθε σε σένα (μετά τη δική μου διόρθωση και ύστερα από δικό μου αίτημα....*διάβασε παρακάτω) ΜΟΝΟ για την εφαρμογή του williams.

Θέλω να δω πότε θα σταματήσεις επιτέλους να λες πράγματα που δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με τη πραγματικότητα.



Μετά από δική μου λοιπόν επικοινωνία με τη κυρία Κωστάλα (όπου η ίδια είχε ευγενικά προτείνει να μου δώσει δωρεάν υλικό αντικατάστασης), συμφωνήσαμε από κοινού:

α) να επιδιορθωθεί το 335 σε θέμα γυαλίσματος από την εταιρεία μου (παρόλο που είχε ήδη περάσει αρκετά μεγάλο διάστημα από τη 1η εφαρμογή) και

β) να περαστεί williams σε κάποιον άλλο εγκεκριμένο εφαρμοστή της (εσένα) επειδή εγώ είχα ήδη κάποια κρούσματα αστοχίας.


Το ΄διόλου ευκαταφρόνητο ποσό' που χτυπάς και ξαναχτυπάς (600 ευρώ) αφορούσε και ΑΛΛΕΣ εργασίες στο 335, όχι μόνο το williams, και στο κάτω κάτω δε σου πέφτει κανένας λόγος.

Ειναι τυχαιο που η εταιρεια εκοψε την συνεργασια μαζι του και μαλιστα με δικη του υπατιοτητα???

Είναι τυχαίο που πάλι λες ανακρίβειες ???

Η APA Hellas ΔΕΝ διέκοψε καμία συνεργασία μαζί μου μέχρι και ΣΗΜΕΡΑ. Για να διακόψεις μία επίσημη συνεργασία όπου έχουν υπογράψει και οι δύο πλευρές ένα ιδ. συμφωνητικό, συνήθως εεεε.... πάντα, υπάρχει ενημέρωση και μάλιστα ΓΡΑΠΤΗ. Αυτό που έκανε η APA Hellas την ίδια ακριβώς χρονική περίοδο που μου έκανε αύξηση στις τιμές και μου είχε ανακοινώσει προφορικά και τη προ-εξόφληση μελλοντικών τιμολογίων, ήταν να με βγάλει από το site της που αναγράφονται οι συνεργάτες της, χωρίς όμως ξαναλέω να με ειδοποιήσει ούτε γραπτώς ούτε προφορικά. Εν τω μεταξύ εμείς είχαμε ήδη σταματήσει να εφαρμόζουμε το υλικό δύο μήνες περίπου πριν γίνει αυτή η κίνηση από το μέρος της λόγω εκείνων των αστοχιών που αντιμετώπιζα.

Αλήθεια, μήπως δουλεύεις για την APA Hellas???

Να στο πω κι αλλιώς? Έχω ακόμα στην αποθήκη μου 2 κουτιά williams από τη περασμένη άνοιξη (& εγγυήσεις) τα οποία ΔΕΝ τα εφάρμοσα ποτέ σε πελάτες που μου το ζήτησαν, απλά επειδή δεν ήθελα άλλους πονοκεφάλους και γκρίνιες. Μάλιστα μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τη κ. Κωστάλα, τής πρότεινα να τα επιστρέψω για full refund, πράγμα το οποίο πολύ ευγενικά δέχθηκε. Φυσικά δεν έκοψα ποτέ το δελτίο επιστροφής.


Να σου επισημανω εδω οτι η εταιρεια παρολο που αποδειχτηκε με τον αλλο πελατη της οτι ΔΕΝ φταιει το υλικο αλλα η εργασια του εφαρμοστη,του ξαναπερασε το αυτ/το αφου πρωτα του το ξαναγυαλισε ο συγκεκριμενος αλλα ΔΕΝ δεχτηκε ο πελατης να του το ξαναεφαρμοση εκεινος και το εφερε σε εμενα και πιστεψεμε δεν θελω να επεκταθω περισσοτερο........

Πρόσεχε τι λες για ακόμα μία φορά. Μη προσπαθείς να παραπλανήσεις το κόσμο που απλά διαβάζει και δεν ξέρει.

ΚΑΜΙΑ εταιρεία ΔΕΝ είναι σε θέση να αποδείξει αν φταίει το williams, επειδή το 335 ήταν γεμάτο αλοιφαδοριές από κακό γυάλισμα. ΤΟ WILLIAMS εφαρμόζεται με το ΧΕΡΙ και ΠΑΝΩ από το τελειωμένο από γυάλισμα / κέρωμα αυτοκίνητο και δεν έχει να κάνει με το ΑΙΣΘΗΤΙΚΟ αποτέλεσμα. Έχει να κάνει με τη ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ του και μόνο με αυτό.


Το μόνο σίγουρο είναι ότι το 335 ΔΕΝ έφυγε έτσι από το δικό μου κατάστημα. To κεντρικό μας κατάστημα. Και ξέρεις πως το ξέρω ?? Υπάρχουν ντοκουμέντα αγαπητέ. Έχω ολόκληρο ΘΡΕΝΤ με πολλλλλλλές φωτό στο 'άλλο' φόρουμ για να δείξω το 'ΠΡΙΝ' και το 'ΜΕΤΑ' από το συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Δεν είμαι σε θέση να ξέρω τι έγινε στο ενδιάμεσο, αλλά όταν ξαναείδα το αμάξι μετά από μερικές εβδομάδες ήταν σε μαύρο χάλι.



Κάτι ακόμα.

Την ημέρα που είχες το θράσος να με πάρεις τηλέφωνο (χωρίς καν να με ξέρεις) και να μου ζητήσεις το λόγο που ανέφερα δημόσια τη γνώμη μου και τα προβλήματα που αντιμετώπισα με το williams / nano προϊόντα (ας μη ξεχνάμε εδώ ότι ήμουν ο 1ος στην Ελλάδα που έγραψε στο ίντερνετ ΘΕΤΙΚΑ σχόλια για το williams πριν 1 χρόνο και κάτι), πέρα ότι ήταν πάαααρα πολύ άκομψο, αναφέρθηκες και στάθηκες στο γεγονός ότι δεν είναι σωστό να 'θίγουμε' άλλους επαγγελματίες του χώρου. Ανέφερα εγώ ποτέ ή πουθενά κάτι για σένα?? Μήπως γνωριζόμαστε από πριν και δε το ήξερα? Γιατί μέχρι εκείνη τη μέρα δεν είχα ιδέα ποιος είσαι ή που είναι το μαγαζί σου. Αντίθετα αυτό που κάνεις εσύ εδώ και 6 σελίδες είναι να πετάς σπόντες ότι για όλα φταίει ο .....συγκεκριμένος επαγγελματίας. Στο κάτω κάτω εγώ δεν έθιξα ποτέ κανέναν, ανέφερα απλά τα προβλήματα που αντιμετώπισα με ορισμένους πελάτες μου.


Πολύ σωστά σου είπε ο Θωμάς, μήπως έχεις τίποτα μετοχές στις παραπάνω εταιρείες και δε μας το λες? Αλλά δε νομίζω, αφού και με τις δύο εταιρείες που ήρθα σε επικοινωνία και ανέφερα τα προβλήματά μου, είχα πολύ καλύτερη συνεννόηση απ ότι με σένα. Μετά από 30 ολόκληρα λεπτά στο τηλέφωνο, θα θυμάσαι ότι ακόμα με ρώταγες ΑΝ είχα ποτέ δοκιμάσει τα συγκεκριμένα προϊόντα (νάνο), ενώ είχα ΗΔΗ κάτσει να σου εξηγήσω ότι είχα βάλει τους υπαλλήλους μου να ανεβάσουν με σκάλες το καπώ ενός opel corsa ΠΑΝΩ από τις τέντες που έχω στο μαγαζί, ώστε να δοκιμάσουμε τις ανοχές του νάνο στις κουτσουλιές από τη περιστερο-οικογένεια που φιλοξενώ στα πεύκα του οικοπέδου. Φυσικά δεν είχα μείνει ευχαριστημένος, έτσι δεν συνέχισα την εφαρμογή τους.



Θα κλείσω με αυτό και ελπίζω να το πάρεις στα σοβαρά. ΔΕΝ πρόκειται να ανοίξω διάλογο μαζί σου. ΑΠΑΙΤΩ όμως όπως ζητήσεις δημόσια συγγνώμη για όλες τις ανακρίβιες που έχεις γράψει έμμεσα εις βάρος μου στο συγκεκριμένο θρεντ και να μην αναφερθείς ξανά στο όνομά μου (είτε ευθέως, είτε πλαγίως) για κανένα απολύτως λόγο. Ειλικρινά δεν το χω σε τίποτα να το αναθέσω σε κάποιον που θα προχωρήσει σε όλα τα νόμιμα μέτρα που απαιτούνται, ώστε να αποκατασταθεί η αλήθεια και στο τέλος θα σε αναγκάσει να το κάνεις. Αν και τον έχω ήδη ενημερώσει εδώ και κάτι εβδομάδες που διαβάζω αυτές τις ανορθόγραφες μπαρούφες που γράφεις, μού έχει συστήσει να κάνω υπομονή. Όμως και η υπομονή έχει τα όριά της και έχω ανεχτεί ήδη αρκετά μέχρι τώρα.


Πάρε και μία εντελώς φιλική συμβουλή από την μέχρι τώρα εμπειρία μου σε ελληνικά φόρουμ από το ......2004 και από τα πρώτα μέλη εδώ:

Αν θες να κερδίσεις πελάτες αγαπητέ, κάτσε και ενημέρωσε το κόσμο για τη δουλειά σου, τις διαδικασίες, ανέβασε φωτογραφίες, γράψε θέματα, δώσε συμβουλές. Θα πάρει πολύ χρόνο, αλλά ο κόσμος θα το εκτιμήσει αυτό και τέλος θα δεις ότι θα αρχίσουν να σε εμπιστεύονται.

Η μέχρι τώρα προσέγγισή σου εδώ, είναι ίσως η χειρότερη που θα μπορούσε να έχει ένας 'επαγγελματίας'.




ΥΓ: Γιάννη (ΤΤ) λυπάμαι για ότι έγινε στο αμάξι σου και σε περιμένω από Δευτέρα να το δω από κοντά.

ttjohn
20-03-11, 07:23
Δεν διόρθωσες κανένα αυτοκίνητο πελάτη μου

ΥΓ: Γιάννη (ΤΤ) λυπάμαι για ότι έγινε στο αμάξι σου και σε περιμένω από Δευτέρα να το δω από κοντά.

Κωστα ειχα σκοπο να ερθω απο το μαγαζισου με την μηχανη για να σε ενημερωσω αλλα μια κατι τρεχαλες με τον πατεραμου μια ο καιρος που 3 βδομαδες εβρεχε/χιονιζε μια η δουλεια και αλλη μια με κατι αναρτησεις/σερβις που εβαλα/εκανα στο αμαξι δεν ηρθα.Και μιας και μπαινω στο φορουμ σας εδω και καιρο λογω του BMW της γυναικασμου ειδα και το θεματακι με το ceramic coat και ειπα να πω την εμπειριαμου.Θα περασω απο δευτερα για ενημερωση γιατι εχω χασει επισοδια απο το καλοκαιρι και μετα.

S38B38 Monsta
20-03-11, 08:24
να σας ενημερώσω ότι ο συγκεκριμένος detailer δεν σταμάτησε να εμπορεύεται το υλικό επειδή δεν ήταν ικανοποιημένος. Η εταιρία μας διέκοψε την συνεργασία μαζί του για άλλους λόγους.

Μ. Κωστάλα
Διεύθυνση Διαχείρισης Προϊόντων
ApaHellas


Για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις και επειδή αναφέρθηκε αυτό, να ενημερώσω εδώ ότι η συνεργασία μας έχει λήξει 'άτυπα'.

Θυμίζω ότι στην αποθήκη μου έχω ακόμα υλικό, ένα ιδ. συμφωνητικό και τα έγγραφα της ΑΡΑ Ελλάς που μας πιστοποιούν ως εφαρμοστές. Πέρα από τη κίνηση λοιπόν της εταιρείας τους να μας αφαιρέσουν από το site τους (τέλος του προηγούμενου καλοκαιριού), χωρίς καμία προηγούμενη ενημέρωση, δεν έχει γίνει καμία άλλη κίνηση ώστε να διακοπεί επίσημα η συνεργασία.

Μάλιστα αφού ενημερώθηκα από τρίτους για το συγκεκριμένο συμβάν και μετά την από κοινού λύση του 'προβλήματος' του συγκεκριμένου αυτοκινήτου (335), αποφάσισα όπως αποσύρω από το νετ όλα τα θρεντ που έχω κάνει σχετικά με το υλικό.


Αυτή είναι και η αλήθεια.

Mary
21-03-11, 13:34
Αγαπητά μέλη του φόρουμ,

Η εταιρία μας έλαβε γνώση για τις απόψεις που ανταλλάχθηκαν στο φόρουμ σας σχετικά με το Williams F1Ceramic Coat της Williams. Θα θέλαμε να αναφέρουμε τα ακόλουθα:

Χρειάζονται συγκεκριμένες προϋποθέσεις για να εφαρμοστεί το προϊόν και να λειτουργήσει σωστά. Η λεπτομέρεια και η επεξεργασία που έχει υποστεί το υπόστρωμα (επιφάνεια οχήματος) που θα εφαρμοστεί το υλικό έχει μέγιστη σημασία. Οφείλουμε να σας ενημερώσουμε επίσης ότι μέχρι τώρα δεν έχουμε καμιά καταγγελία για το προϊόν από ιδιώτη ή επαγγελματία συνεργάτη μας.

Μία παρατήρηση που μας έγινε (πελάτης του κυρίου Μωλιώτη) αφορούσε το θέμα της προεργασίας και όχι του υλικού. Τεχνικός μας εξέτασε το όχημα του εν λόγω κυρίου και του εξηγήσαμε επακριβώς το τι έπρεπε να γίνει, καθώς και του ζητήσαμε να αποταθεί στον εφαρμοστή του για την εργασία που έπρεπε να γίνει. Ο πελάτης δεν θέλησε να κάνει ξανά εφαρμογή του προϊόντος στον κύριο Μωλιώτη μετά την επισκευή. Πήγε σε άλλον συνεργάτη μας για την εφαρμογή.

Σε αυτό το σημείο λοιπόν να διευκρινίσω ότι η εταιρία μας δεν πρόσφερε δωρεάν υλικό στον κύριο Μωλιώτη....αλλά στον τελικό καταναλωτή μόνο και μόνο γιατί επιθυμούμε οι πελάτες μας να είναι απόλυτα ικανοποιημένοι μέσα στα πλαίσια της πολιτικής μάρκετινγκ και αξιοπιστίας μας ως εταιρεία.

Η συνεργασία μας με τον κύριο Μωλιώτη διεκόπη για πολύ συγκεκριμένους λόγους, οι οποίοι δεν άπτονται του ενδιαφέροντος των καταναλωτών και δεν χρειάζεται να αναφερθούν σε ένα φόρουμ.

Σε ότι αφορά τον κύριο που αναφέρει στο φόρουμ ότι έχει κάποιο πρόβλημα με «στάμπα», να σας ενημερώσω ότι σήμερα επικοινώνησε μαζί μας και του γνωστοποιήσαμε την διαδικασία που απαιτείται για να ελεγχθεί το όχημα του.

Τέλος, θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι η Williams F1 και οι συνεργάτες της είναι πάντα στην διάθεση των συνεργατών-εφαρμοστών της και των τελικών καταναλωτών.

Ευχαριστούμε τους χιλιάδες αγοραστές του Williams F1 Ceramic Coat ανά τον κόσμο για την εμπιστοσύνη τους στα προϊόντα περιποίησης οχημάτων της Williams F1.

Με εκτίμηση
Μ. Κωστάλα

ttjohn
21-03-11, 14:09
Σημερα πηρα τηλεφωνο την APAHELLAS και μηλησα με μια κυρια οπου της ειπα το προβλημαμου με την σταμπα κουτσουλίας και μου ζητησε αριθμο κυκλοφοριας και νουμερο εγγυησης οπου και δεν θυμομουνα το τελευταιο αλλα θα τις το δωσω οταν ξαναρθω σε επαφη μαζιτης.Μου ειπε οτι η διαδικασια σε αυτην την περιπτωση ειναι να παω στον εφαρμοστη που μου εκανε την εφαρμογη να το δει οπου μετα θα μηλησει με την αντι/πεια και θα φερουν και τεχνικο δικοτης για να επιβεβαιωσει αυτα που λεω.Για τα επομενα βηματα πια ειναι δεν μηλησαμε.Οποτε καποια στιγμη αυτην την βδομαδα που θα βρω ελευθερο χρονο θα περασω να δουν το αμαξι.Για περισσοτερα νεα θα σας ενημερωσω.

S38B38 Monsta
21-03-11, 14:43
Ο πελάτης δεν θέλησε να κάνει ξανά εφαρμογή του προϊόντος στον κύριο Μωλιώτη μετά την επισκευή. Πήγε σε άλλον συνεργάτη μας για την εφαρμογή.




Ειλικρινά αναρωτιέμαι αν διαβάζουμε το ίδιο θρεντ.

Στο πρώτο σας ποστ γράψατε ότι 'διακόψατε' τη συνεργασία μαζί μας. Αφού τη διακόψατε, τι σημασία έχει αν ο πελάτης ήθελε ή δεν ήθελε να το εφαρμόσει σε εμάς?

Ο 'πελάτης' που είναι και μέλος του φόρουμ εδώ, μπορεί να επιβεβαιώσει ανά πάσα στιγμή ποιος από τους δυο μας (η Microrepairs ή εκείνος), ΔΕΝ ήθελε έτσι κι αλλιώς να του ξανα-εφαρμόσει το υλικό.

Τέλος αναρωτιέμαι για ποιο λόγο απευθύνατε τον πελάτη μου, που επικοινώνησε μαζί σας σήμερα, στη δική μου εταιρεία. Η εγγύηση που δίνετε στον πελάτη λέει ξεκάθαρα...

Αν παρατηρήσετε στο όχημά σας φθορές του εξωτερικού χρώματος κατά τη διάρκεια των πρώτων 5 ετών από την εφαρμογή του williams F1 team ceramic coat παρακαλώ επικοινωνήστε άμεσα με την AP Administration Hellas στα τηλέφωνα 210-8931684, φαξ 210-9609581 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@apahellas.gr. Παρακαλώ αναφέρατε τον αριθμό πλαισίου του οχήματός σας και τον αντιπρόσωπο που αγοράσατε το αυτοκίνητο. Οι όροι της εγγύησης δεν καλύπτουν τις ζάντες του οχήματος.


Θα πρότεινα ωστόσο για τη διευκόλυνση του πελάτη μου, όπως κανονίσουμε συγκεκριμένο ραντεβού και με τους δικούς σας τεχνικούς στο χώρο μου, ώστε να γίνει η πραγματογνωμοσύνη.

P.S
21-03-11, 15:36
Επειδη δεν θα Ηθελα με τιποτα να παρεξηγηθουν τα λεγομενα μου γι αυτο και θεωρω υποχρεωση μου να διευκρυνησω ορισμενα πραγματα προς τα Μελη του Club.

Καταρχας οπως ολοι γνωριζεται ειμαι Επαγγελματιας του χωρου και αυτο που σιγουρα δεν ειναι γνωστο ειναι οτι ειμαι επαγγελματιας εδω και 10 συναπτα ετη και ΔΕΝ εχω μαθει στη ζωη μου,και ειδικοτερα στην επαγγελματικη μου πορεια,να Δυσφιμιζω καποιον αλλο για να επιβιωσω εγω ενω αντιθετα εχω κανει μεγαλο Αγωνα ωστε να φτασω εδω που εχω φτασει,οπως και ολοι μας φυσικα.

Καποιες φορες ισως απο Υπερμετρο Ζηλο να υποστηριξα το συγκεκριμενο προιον πολυ Εντονα αλλα πιστεψτεμε το εκανα μονο και μονο γιατι Εγω προσωπικα το θεωρω ενα απο τα πολυ καλα προιοντα,οπως και καποια αλλα που δεν τα δουλευω αλλα αντιθετα τα εχω προτεινει κατα καιρους γιατι τα εχω δοκιμαση και ξερω τα αποτελεσματα και την συμπεριφορα τους οπως και θα δοκιμασω αυτα που θα μου προτεινουν,οπως αυτο που μου προτεινε ο φιλος rapid fast για την βαφη και τον ευχαρηστω γι αυτο.

Στο συγκεκριμενο θεμα απο την αρχη ΔΕΝ αναφερθηκα σε ονοματα,οπως και για τα νανο προιοντα ΔΕΝ ανεφερα ουτε το φορουμ αλλα ουτε και το ονομα αυτου που τα ειχε γραψει και διατυπωσα την αποψη μου για το ποιες κινησης πρεπει να κανουμε οταν μας εχει παρουσιαστη καποιο προβλημα.

Επειδη ακουστηκαν διαφορα σχολια εις βαρος μου,του τυπου οτι τα παιρνω απο την εταιρεια,οτι εχω μετοχες,οτι ειμαι πωλητης της θα σας απαντησω κατηγορηματικα Οτι κατι τετοιο ΔΕΝ ειναι δυνατον να συμβαινει γιατι αν συνεβαινε δεν θα ημουν στο μαγαζι μου να γυαλιζω αυτ/τα αλλα καπου αλλου.

Στο συγκεκριμενο θεμα με το ceramic-coat ανεφερα το τι εχω διαπιστωσει εγω αλλα και πελατες μου που το εχουν τοποθετηση και ενας απο αυτους ειναι και το μελος μας Nikos που σας εχει γραψει και τα συμπερασματα του μετα απο πολυ καιρο που ειχε να πλυνει το αυτ/το του και μετα απο κουτσουλιες που ειχαν πεση επανω.

Για το επιμαχο αυτ/το επειδη δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω την αρχικη του κατασταση ΔΕΝ εχω εκφερει γνωμη γι αυτην σε ολα οσα εχω γραψη, αλλα ανεφερα αυτα που διαπιστωσα παρουσια του πελατη οταν με επισκεφτηκε για να του ξαναεφαρμοσω το υλικο τα οποια και εχει προσηπογραψη ο ιδιος στο χαρτι τεχνικου ελεγχου του αυτ/του το οποιο συμπληρωνουμε πριν την εφαρμογη του προιοντος.

Στον αλλο φιλο που του εχει παρουσιαστη προβλημα το μονο που εκανα ηταν να του πω την γνωμη μου για το ποια διαδικασια θα επρεπε να ακολουθηση ωστε να βρει λυση στο προβλημα του.

Δεν νομιζω οτι δυσφιμισα κανεναν γραφοντας της δικες μου διαπιστωσεις και εμπειριες χωρις να χρησιμοποιω ονοματα,απο ενα υλικο που για μενα ειναι απο τα πολυ καλα ενω για αλλους μπορει να μην ειναι.

Επειδη λοιπον εχω μαθει στη ζωη μου να λεω ξεκαθαρες κουβεντες θεωρησα σωστο να σας αναρτησω το συγκεκριμενο ποστ.

Οσο για το υλικο εγω συνεχιζω να το πιστευω,γι αυτο εξαλλου και το προτεινω στους πελατες μου οπως και την νανοτεχνολογια,και πιστεψτεμε ΔΕΝ θα προτεινα ποτε κατι που ΔΕΝ ανταποκρινεται σε αυτα που υποσχεται.



Το καταστημα μου ειναι ανοιχτο για οποιον φιλο θελει να το επισκεφτει,να τον κερασω καφε και να του δειξω και απο κοντα ολα αυτα που τον ενδιαφερουν.!

ΥΓ:Τελος θα ηθελα να Ευχαρηστησω τη Διοικητικοι Ομαδα του club για το βημα που μου εχει δωσει.!

S38B38 Monsta
21-03-11, 16:19
ΔΕΝ εχω μαθει στη ζωη μου,και ειδικοτερα στην επαγγελματικη μου πορεια,να Δυσφιμιζω καποιον αλλο για να επιβιωσω εγω

Δεν νομιζω οτι δυσφιμισα κανεναν γραφοντας της δικες μου διαπιστωσεις και εμπειριες χωρις να χρησιμοποιω ονοματα


Ξέρεις πολύ καλά τι έχεις γράψει και τι έχεις κάνει. Όπως και πολλά άλλα μέλη από εδώ μέσα. Αν δε θυμάσαι, κάτσε και ξανα-διάβασε.





ΑΠΑΙΤΩ όμως όπως ζητήσεις δημόσια συγγνώμη για όλες τις ανακρίβιες που έχεις γράψει έμμεσα εις βάρος μου στο συγκεκριμένο θρεντ και να μην αναφερθείς ξανά στο όνομά μου (είτε ευθέως, είτε πλαγίως) για κανένα απολύτως λόγο. Ειλικρινά δεν το χω σε τίποτα να το αναθέσω σε κάποιον που θα προχωρήσει σε όλα τα νόμιμα μέτρα που απαιτούνται, ώστε να αποκατασταθεί η αλήθεια και στο τέλος θα σε αναγκάσει να το κάνεις.




Και επειδή πάνω στην αναστάτωσή σου να μαζέψεις τον αμάζευτο, ίσως και να σου διέφυγε το παραπάνω, δες το άλλη μία.


Εγώ περιμένω...

P.S
21-03-11, 17:03
Κωστα σου Ξαναλεω πολυ απλα ΕΓΩ προσωπικα ΔΕΝ εχω αναφερει το ονομα σου.!

Αντιθετα ανεφερα αληθινα γεγονοτα και της διαπιστωσεις που καναμε μαζι με τον πελατη οι οποιες ειναι γραμμενες και υπογεγραμμενες στο χαρτι τεχνικου ελεγχου.

Πως να ζητησω Συγγνωμη για κατι το οποιο εχει συμβει???

Εκτος και αν εκτος απο εμενα λεει ψεματα και ο "πελατης"και οι αλλοι που ελεγξαν το συγκεκριμενο αυτ/το πριν απο εμενα.!!

Και στη τελικη ΔΕΝ νομιζω οτι ειναι πρεπον να τσακωνομαστε μεσα στο φορουμ μιας και τα μελη του δεν φταινε σε τιποτα να παρακολουθουν τη μεταξυ μας διαμαχη.

Αν πιστευεις οτι εχω γραψει κατι το οποιο ειναι ψεμα και δεν ισχυει τοτε μπορεις να ερθεις να σου δωσω και τα κλειδια του μαγαζιου μου.

Makis_
21-03-11, 17:48
Ωπα φίλε....
Και εγώ δεν έγραψα το όνομα του ηλεκτρολόγου... αλλά όλοι κατάλαβαν... και μου την είπες και άτσαλα...
Υπάρχουν και άλλοι τρόποι εκτός του ονόματος για να περιγράψεις κάποιον...

S38B38 Monsta
21-03-11, 18:11
Κωστα σου Ξαναλεω πολυ απλα ΕΓΩ προσωπικα ΔΕΝ εχω αναφερει το ονομα σου.!

Αντιθετα ανεφερα αληθινα γεγονοτα και της διαπιστωσεις που καναμε μαζι με τον πελατη οι οποιες ειναι γραμμενες και υπογεγραμμενες στο χαρτι τεχνικου ελεγχου.

Πως να ζητησω Συγγνωμη για κατι το οποιο εχει συμβει???

Εκτος και αν εκτος απο εμενα λεει ψεματα και ο "πελατης"και οι αλλοι που ελεγξαν το συγκεκριμενο αυτ/το πριν απο εμενα.!!

Και στη τελικη ΔΕΝ νομιζω οτι ειναι πρεπον να τσακωνομαστε μεσα στο φορουμ μιας και τα μελη του δεν φταινε σε τιποτα να παρακολουθουν τη μεταξυ μας διαμαχη.

Αν πιστευεις οτι εχω γραψει κατι το οποιο ειναι ψεμα και δεν ισχυει τοτε μπορεις να ερθεις να σου δωσω και τα κλειδια του μαγαζιου μου.


Μας δουλεύεις κι από πάνω έτσι ????

Ξαναδιάβασε το ποστ μου #89 μπας και κάνει register.

Τελευταία ευκαιρία. Από αύριο θα ασχοληθεί κάποιος άλλος με το θέμα σου.

P.S
21-03-11, 18:19
Ωπα φίλε....
Και εγώ δεν έγραψα το όνομα του ηλεκτρολόγου... αλλά όλοι κατάλαβαν... και μου την είπες και άτσαλα...
Υπάρχουν και άλλοι τρόποι εκτός του ονόματος για να περιγράψεις κάποιον...

Φιλε Μακη ουτε εσυ εγραψες το ονομα του ηλ/γου αλλα ουτε και εγω απλα και εσυ και εγω οταν μπηκαν και εγραψαν αλλοι ονοματα τα επιβεβαιωσαμε...και εγω δεν στην ειπα με την κακη εννοια απλα σου ειπα να του απαντησης γιατι απο την στιγμη που δεν το κανεις αιωρηται οτι εσυ εισαι ο "παραξενος"και αυτος ο ενταξη....για αυτο και μονο το λογο στο εγραψα....sory αν δεν το διατυπωσα σωστα και παρεξηγηθηκε ο λογος μου.!!

Αυτο τι σημαινει οτι και εσυ και εγω λεμε ψεματα και ανακριβειες??
Εσυ που με εχεις γνωριση πιστευεις οτι θα εκανα ποτε κατι τετοιο??
Και στη τελικη ειπα οτι αν πιστευει καποιος οτι λεω ψεματα και ανακριβειες του Δινω τα κλειδια και το μαγαζι μου..!!

P.S
21-03-11, 18:40
Μας δουλεύεις κι από πάνω έτσι ????

Ξαναδιάβασε το ποστ μου #89 μπας και κάνει register.

Τελευταία ευκαιρία. Από αύριο θα ασχοληθεί κάποιος άλλος με το θέμα σου.

Δεν δουλευω κανεναν Κωστα απλα ειπα Αν λεω ψεματα και Ανακριβειες για το συγκεκριμενο περιστατικο εκτος απο συγγνωμη δημοσια θα σου δωσω και τα κλειδια του μαγαζιου μου.!

Ουτε απειλησα ουτε εδωσα ευκαιριες αλλωστε τελευταιες ευκαιριες μονο ο Θεος μπορει να μας δωσει.!

thomelef
21-03-11, 19:09
Originally Posted by P.S
Στο θεμα του επαγγελματια που αναφερεις οτι το εφαρμοζε και τωρα επαψε να το εφαρμοζει,επειδη τυχαινει να ξερω καποια πραγματα για καποιον που ειχε δημιουργηθη προβλημα,αν θες ελα να τα πουμε απο κοντα γιατι εδω ειναι δημισιος τοπος και δεν ειναι σωστο και πρεπον να εκθετουμε αλλους και να σου εξηγησω οχι μονο εγω αλλα και η ιδια η εταιρεια τι εχει γινει με καποιον συναδελφο μου.



Originally Posted by P.S
Εγω προσωπικα λοιπον εχω διορθωσει τετοιο αυτ/το που στην ουσια καταλαβαινεις οτι ουτε το υλικο εφταιγε αλλα ουτε και η εταιρεια αλλα ο ιδιος ο εφαρμοστης.

Η εταιρεια λοιπον μετα απο επικοινωνια που ειχε μαζι της ο πελατης,ο οποιος ειχε πληρωσει μαλιστα και ενα καθολου ευκαταφρονητο ποσο, τον παρεπεμψε σε ουδετερο με το προβλημα εφαρμοστη και διαπιστωσε και αυτος εκτος απο τους τεχνικους της εταιρειας οτι το προβλημα ΔΕΝ οφειλοταν στο υλικο αλλα γενικα στην προεργασια που ειχε γινει σε ολο το αυτ/το και παρολα αυτα του ξαναπερασε ΔΩΡΕΑΝ το αυτ/το χωρις καμια χρεωση και στην ουσια χωρις να φερει ευθυνη.



Originally Posted by P.S
Κι ομως φιλε Αρη ο detailer που ξερουμε εγω και εσυ το εφαρμοσε και μαλιστα μετα απο δικια του εξολοκληρου εργασια στο αυτ/το,οπως και καποια αλλα που τα γνωριζει η εταιρεια αλλα ας μην επεκταθουμε σε λεπτομερειες γιατι ειπαμε εδω ειναι Δημοσιος τοπος και πρεπει να προσεχουμε και τι λεμε αλλα και τι γραφουμε.



Originally Posted by P.S
Οσο για τον συναδελφο-επαγγελματια που αναφερεις αν διαβαζες ποιο επισταμενα ολα τα post του θεματος θα εβλεπες οτι εγω προσωπικα εχω διορθωσει αυτ/το που εφτιαξε σε καποιον αλλο ο οποιος ειχε πληρωσει ενα καθολου ευκαταφρονητο ποσο και τελικα ολοι η δουλεια δεν ειχε γινει σωστα.

Σημειωτεων δεν μιλαω στον αερα αλλα εχω αποδειξεις για αυτα που σου αναφερω.

Ειναι τυχαιο που απο ολους εμας που το εφαρμοζουμε ΔΕΝ εχει γινει η παραμικρη καταγγελια στην εταιρεια για ζημια ενω απο τον συγκεκριμενο οι περισοτεροι που τους το εφαρμοσε εχουν παραπωνα??

Ειναι τυχαιο που η εταιρεια εκοψε την συνεργασια μαζι του και μαλιστα με δικη του υπατιοτητα???


συγνώμη, αλλά ξανακάνω ένα κόπο και μαζέυω όλες τις προτάσεις που είχα βάλει σε
προηγούμενο ποστ μου. και ρωτώ...γιατί πραγματικά θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω.
φίλε πλάτωνα. αν κάποιος έγραφε ή έλεγε όλα αυτά τα παραπάνω για σένα, εσύ πως
θα αντιδρούσες???σημειωτέων, πως δεν το λές σε έναν άνθρωπο, αλλά μέσα σε ένα
φόρουμ, το οποίο έχει χιλιάδες εγγεγραμμένους χρήστες, που μπαίνουν καθημερινά
απο 5 λεπτά, μέχρι και ολόκληρη την ημέρα...πραγματικά πίστεψε με, το πρώτο το
οποίο μου έρχεται στο μυαλό διαβάζοντας όλα τα παραπάνω για τον όποιο detailer,
είναι πως μάλον πρόκειτε για κάποιον, ο οποίος χρεώνει πολά περισόττερα απο την
υπόλοιπη πιάτσα, είναι άσχετος με αποτέλεσμα να κάνει μέχρι και ζημιά, και πως στο
τέλος θα πρέπει να ξαναπληρώσω κάπου αλλού, για να μου διορθώσουν τις δικές του
προχειροδουλειές που έγιναν στο αμάξι μου...πρως θεού, δεν υπονοώ πως όλα τα
παραπάνω γραφόμενα είναι μια μελετημένη επίθεση σε κάποιον ανταγωνιστή. μπορεί
απο υπερβάλον ζήλο για την προστασία της φήμης ενός υλικού που θεωρείς άριστο,
να ξέφυγες λίγο σε 4 - 5 ποστ και να έχει γίνει η παρεξήγηση...το ότι οφείλεις μια
συγνώμη απο την στιγμή που δεν το ενοούσες, την οφείλεις. στο κάτω κάτω, όλοι
κάνουμε λάθη και καμμιά φορά ξεφεύγουμε χωρίς να το καταλαβαίνουμε. το θέμα
είναι όταν καταλάβουμε το λάθος μας να το διορθώσουμε.:dblthumb2

Makis_
21-03-11, 19:38
.....απλα σου ειπα να του απαντησης γιατι απο την στιγμη που δεν το κανεις αιωρηται οτι εσυ εισαι ο "παραξενος"και αυτος ο ενταξη....για αυτο και μονο το λογο στο εγραψα....sory αν δεν το διατυπωσα σωστα και παρεξηγηθηκε ο λογος μου.!!

Αυτο τι σημαινει οτι και εσυ και εγω λεμε ψεματα και ανακριβειες??
Εσυ που με εχεις γνωριση πιστευεις οτι θα εκανα ποτε κατι τετοιο??
[/B]

Εγώ ήμουν σαφής γιατί δεν το προχώρησα..
Από κει και πέρα ναι σε έχω γνωρίσει έχω επαινέσει την δουλειά σου και είπα μάλιστα ότι σκέφτομαι να σε επισκεφτώ και για εφαρμογή.
Αν λες ψέματα ή όχι είναι άλλο θέμα και δεν είμαι αρμόδιος να κρίνω…
Σκέψου όμως μήπως κατά λάθος κάπου σου ξέφυγε κάτι και στράβωσε ο φίλος monsta που προσωπικά δεν γνωρίζω οπότε και δικαίως νιώθει ότι τον έχεις ''ακυρώσει''.
Αν δεν το έκανες σκόπιμα δεν κοστίζει τίποτα ένα sorry… μεγάλα παιδιά είμαστε…

P.S
21-03-11, 19:51
Καποιες φορες ισως απο Υπερμετρο Ζηλο να υποστηριξα το συγκεκριμενο προιον πολυ Εντονα αλλα πιστεψτεμε το εκανα μονο και μονο γιατι Εγω προσωπικα το θεωρω ενα απο τα πολυ καλα προιοντα,οπως και καποια αλλα που δεν τα δουλευω αλλα αντιθετα τα εχω προτεινει κατα καιρους γιατι τα εχω δοκιμαση και ξερω τα αποτελεσματα και την συμπεριφορα τους οπως και θα δοκιμασω αυτα που θα μου προτεινουν,οπως αυτο που μου προτεινε ο φιλος rapid fast για την βαφη και τον ευχαρηστω γι αυτο.



Επειδη ακουστηκαν διαφορα σχολια εις βαρος μου,του τυπου οτι τα παιρνω απο την εταιρεια,οτι εχω μετοχες,οτι ειμαι πωλητης της θα σας απαντησω κατηγορηματικα Οτι κατι τετοιο ΔΕΝ ειναι δυνατον να συμβαινει γιατι αν συνεβαινε δεν θα ημουν στο μαγαζι μου να γυαλιζω αυτ/τα αλλα καπου αλλου.



Για το επιμαχο αυτ/το επειδη δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω την αρχικη του κατασταση ΔΕΝ εχω εκφερει γνωμη γι αυτην σε ολα οσα εχω γραψη, αλλα ανεφερα αυτα που διαπιστωσα παρουσια του πελατη οταν με επισκεφτηκε για να του ξαναεφαρμοσω το υλικο τα οποια και εχει προσηπογραψη ο ιδιος στο χαρτι τεχνικου ελεγχου του αυτ/του το οποιο συμπληρωνουμε πριν την εφαρμογη του προιοντος.







Αυτο εγραψα σημερα Θωμα οπως και πολλα αλλα.

συγνώμη, αλλά ξανακάνω ένα κόπο και μαζέυω όλες τις προτάσεις που είχα βάλει σε
προηγούμενο ποστ μου. και ρωτώ...γιατί πραγματικά θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω.
φίλε πλάτωνα. αν κάποιος έγραφε ή έλεγε όλα αυτά τα παραπάνω για σένα, εσύ πως
θα αντιδρούσες???σημειωτέων, πως δεν το λές σε έναν άνθρωπο, αλλά μέσα σε ένα
φόρουμ, το οποίο έχει χιλιάδες εγγεγραμμένους χρήστες, που μπαίνουν καθημερινά
απο 5 λεπτά, μέχρι και ολόκληρη την ημέρα...πραγματικά πίστεψε με, το πρώτο το
οποίο μου έρχεται στο μυαλό διαβάζοντας όλα τα παραπάνω για τον όποιο detailer,
είναι πως μάλον πρόκειτε για κάποιον, ο οποίος χρεώνει πολά περισόττερα απο την
υπόλοιπη πιάτσα, είναι άσχετος με αποτέλεσμα να κάνει μέχρι και ζημιά, και πως στο
τέλος θα πρέπει να ξαναπληρώσω κάπου αλλού, για να μου διορθώσουν τις δικές του
προχειροδουλειές που έγιναν στο αμάξι μου...πρως θεού, δεν υπονοώ πως όλα τα
παραπάνω γραφόμενα είναι μια μελετημένη επίθεση σε κάποιον ανταγωνιστή. μπορεί
απο υπερβάλον ζήλο για την προστασία της φήμης ενός υλικού που θεωρείς άριστο,
να ξέφυγες λίγο σε 4 - 5 ποστ και να έχει γίνει η παρεξήγηση...το ότι οφείλεις μια
συγνώμη απο την στιγμή που δεν το ενοούσες, την οφείλεις. στο κάτω κάτω, όλοι
κάνουμε λάθη και καμμιά φορά ξεφεύγουμε χωρίς να το καταλαβαίνουμε. το θέμα
είναι όταν καταλάβουμε το λάθος μας να το διορθώσουμε.:dblthumb2

Φιλε Θωμα ειναι ακριβως ετσι οπως το περιγραφεις δηλαδη ΔΕΝ ηθελα σε καμια περιπτωση να θεωρηθη οτι ειναι μια στοχευμενη επιθεση εις βαρος καποιου προς οφελος δικο μου,δεν ειναι στο χαρακτηρα μου,οπως και μεσα σε συγκεκριμενο ποστ μου εχω αναφερει οτι η επιδιορθωση του γυαλισματος εγινε απο τον πρωτο εφαρμοστη και κατοπιν εγω εφαρμοσα μονο το υλικο.

Απλα εξεθεσα το τι ειχε συμβει για να δωσω σε ολους να καταλαβουν οτι πολλες φορες μπορει να μην φταιει το υλικο,χωρις ομως να αποκλειο οτι μπορει να συμβει και αυτο.

Πιστεψεμε αν αυτα γραφοντουσαν για λαθος που εχω κανει εγω,σιγουρα θα με πειραζε και θα στεναχωριομουνα,αλλα θα εβγαινα και θα ελεγα σε ολους οτι φταιω εγω και θα ελεγα οτι δεν φταιει το υλικο αλλα η απροσεξια μου.

Εξαλλου το εχω αναφερει οτι δεν ειμαστε μηχανες αλλα ανθρωποι και ολοι μπορει να πεσουμε σε καποιο λαθος.

Εγω συμφωνω να ζητησω Συγγνωμη αν εκλυφθηκε σαν στοχευμενοι επιθεση και εκανα κακο και δυσφιμιση στον Κωστα.

Θα αιωρητε ομως για το συγκεκριμενο περιστατικο οτι εγω εχω πει ψεματα για να σας παραπλανησω προς ιδιο οφελος και να υπερασπιστω το υλικο???ή θα πρεπει και η αλλη πλευρα να πει τι πραγματικα εχει συμβει με το συγκεκριμενο περιστατικο??


Γιατι σε διαφορετικη περιπτωση Εγω στα ματια ολων σας θα ειμαι ο ψευτης και ο δυσφιμηστης των αλλων.!

thomelef
21-03-11, 20:26
κοίτα. όλοι κάνουμε λάθη...το αν ζητήσεις συγνώμη ή όχι είναι δικό σου θέμα και του κώστα,
αφού και εσύ πλέον με τα λόγια σου συμφωνείς πως για αυτόν μιλούσες...εμένα προσωπικά
δεν μου πέφτει λόγος. εγώ απλά έκανα μια επισήμανση και τπτ άλλο. επίσεις το αν ζητήσεις
συγνώμη, δεν είναι για να ανατρέψεις τις γνωμες των άλλων, αλλά για να αποκαταστίσεις την
σχέση σου με τον κώστα, που όπως φαίνεται έχει παρεξηγηθεί και μάλιστα με το δίκιο του
πιστεύω...για το γεγονός ότι όλο αυτό ήταν κάτι στοχευμένο ή όχι, δεν μπορεί να το ξέρει
κανείς απο αυτούς που δεν σε ξέρουν, για το λόγο ότι δεν έχουμε γνώμη για το τι άνθρωπος
είσαι γενικότερα...ας μην κολάμε σε λέξεις και λεπτομέρειες λοιπόν και ας λυθεί η παρεξήγηση
που έχει δημιουργηθεί...όλοι είμαστε εδώ για να προσφέρουμε την όποια γνώση έχουμε γύρω
απο την προπέλα, και κάποιες γενικότερες εμπειρίες - γνώσεις που έχουμε γύρω απο την
αυτοκίνηση. ούτε για διαφίμηση ούτε για δυσφίμηση είμαστε εδώ...

ttjohn
26-03-11, 17:00
Λοιπον την πεμπτη που περασε μετα απο απιτηση της ελλ/κης αντιπ/πειας του ceramic coat πηγα το αμαξι στον κωστα οπου και αυτος επιβεβαιωσε την ζημια που εχει γινει απο κουτσουλια πουλιου στο καπο του τουτουμου. Τους πηρε τηλ στην APAHELLAS και του ειπανε να τραβηξει καποιες φωτος της ζημιας οπως και της εγγυησης και να τα στειλει με εμαιλ στην αντι/πεια πραγμα που εγινε.Ειμαστε τωρα σε αναμονη σε απαντηση της αντι/πειας για το τι θα γινει.
Οριστε και 2 φωτος που τραβηξα απο το iphone μου την εγγυηση και την σταμπα της κουτσουλιας στο καπομου

http://users.otenet.gr/~johnmx5/ceramic1.JPG

Mary
28-03-11, 12:35
Αγαπητέ κύριε TTJohn,

μέχρι στιγμής δεν έχουμε λάβει καμιά ενημέρωση από την Microrepairs για τα στοιχεία του οχήματος που ζητήσαμε από την Πέμπτη 23 Μαρτίου το πρωί. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση από εσάς μέσω του φόρουμ. θα επικοινωνήσουμε άμεσα μαζί σας για τα περαιτέρω.

Με εκτίμηση,
Μ. Κωστάλα

S38B38 Monsta
28-03-11, 14:47
Το email με τις φωτογραφίες που εστάλη τη Πέμπτη 24/3 και ώρα 13:49 στην APA Hellas, είναι το pets@brokins.gr.

Αν δεν ισχύει η παραπάνω διεύθυνση, παρακαλώ πολύ όπως μας ενημερώσετε.

Ευχαριστώ.

Leonidas_Thess
28-03-11, 22:19
Αγαπητέ κύριε TTJohn,

μέχρι στιγμής δεν έχουμε λάβει καμιά ενημέρωση από την Microrepairs για τα στοιχεία του οχήματος που ζητήσαμε από την Πέμπτη 23 Μαρτίου το πρωί. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση από εσάς μέσω του φόρουμ. θα επικοινωνήσουμε άμεσα μαζί σας για τα περαιτέρω.

Με εκτίμηση,
Μ. Κωστάλα

Διαβαζοντας ολο το θεμα η κινηση αυτη στο να απαντησετε μεσα απο το forum και συγκεκριμενα με τον τροπο αυτο σαν εταιρια μονο δυσφιμηση μπορει να σας δημιουργησει και ο λογος ειναι οτι οι αντιπαραθεσεις που μπορει να εχετε με την microrepairs η την οποιαδηποτε εταιρια - συνεργατη σας ειναι θεμα δικο σας και οχι του φορουμ.

Εγω σαν απλος αναγνωστης και μελος του φορουμ σας επιβεβαιωνω οτι ενω ειμουν ετοιμος να περασω το προιον και στα 2 αυτοκινητα μου , τωρα δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα ουτε στα δικα μου αυτοκινητα αλλα ουτε σε καποιων φιλων που σκεφτηκαν να χρησιμοποιησουν το παραπανω προιον και ο λογος ειναι οτι με το τελευταιο σας post μου δημιουργηθηκε η εικονα οτι προσπαθητε να μπαλωσετε τα αμπαλωτα μιας και τετοιου ειδους κινησεις τις θεωρω απελπισμενες γιατι μπορουσατε πολυ απλα να επικοινωνησετε προσωπικα με τον πελατη σας και αφου ο ιδιος ειναι μελος του φορουμ θα μας ενημερωνε για την εκβαση του αποτελεσματος στο προβλημα που εχει μιας και ο ιδιος αν δεν κανω λαθος συμμετεχει στην συζητηση.


Δεν θελω να μακρυγορω και σταματαω εδω μιας και μπορω να γραψω πολλα περισσοτερα μεσα στην οργη μου.

rapid_fast
29-03-11, 00:42
Διαβαζοντας ολο το θεμα η κινηση αυτη στο να απαντησετε μεσα απο το forum και συγκεκριμενα με τον τροπο αυτο σαν εταιρια μονο δυσφιμηση μπορει να σας δημιουργησει και ο λογος ειναι οτι οι αντιπαραθεσεις που μπορει να εχετε με την microrepairs η την οποιαδηποτε εταιρια - συνεργατη σας ειναι θεμα δικο σας και οχι του φορουμ.

Εγω σαν απλος αναγνωστης και μελος του φορουμ σας επιβεβαιωνω οτι ενω ειμουν ετοιμος να περασω το προιον και στα 2 αυτοκινητα μου , τωρα δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα ουτε στα δικα μου αυτοκινητα αλλα ουτε σε καποιων φιλων που σκεφτηκαν να χρησιμοποιησουν το παραπανω προιον και ο λογος ειναι οτι με το τελευταιο σας post μου δημιουργηθηκε η εικονα οτι προσπαθητε να μπαλωσετε τα αμπαλωτα μιας και τετοιου ειδους κινησεις τις θεωρω απελπισμενες γιατι μπορουσατε πολυ απλα να επικοινωνησετε προσωπικα με τον πελατη σας και αφου ο ιδιος ειναι μελος του φορουμ θα μας ενημερωνε για την εκβαση του αποτελεσματος στο προβλημα που εχει μιας και ο ιδιος αν δεν κανω λαθος συμμετεχει στην συζητηση.


Δεν θελω να μακρυγορω και σταματαω εδω μιας και μπορω να γραψω πολλα περισσοτερα μεσα στην οργη μου.

Μην οργίζεσαι..
Εμείς οι Θεσσαλονικιοί τα βλέπουμε με άλλο μάτι τα πράγματα..
Ισως πιο αντικειμενικά..
Ο Χ προσπαθεί να τα φορτώσει στον Ψ, και αυτός με τη σειρά του στον Α..
Και στο τέλος ο Α στο πουλί..
Στην τελική,
προιόν ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙ ΠΟΛΥΜΕΡΙΣΜΟ ΣΕ ΦΟΥΡΝΟ Η ΜΕ UVA-UVB Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΛΛΟΥ
ΚΑΤΑΛΥΤΗ (ΕΞΑΙΡΟΥΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΥΔΡΟΞΥΛΙΩΝ)
ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΑΣΧΕΤΩΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΡΩΜΑΤΟΣ
ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΚΑΤΑ ΜΕΡΟΥΣ..
Η ΔΙΑΣΠΑΣΗ ΤΗΣ ΑΝΩ ΣΤΟΙΒΑΔΑΣ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΑΠΟΦΛΙΩΣΗ, ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΣΤΟΧΙΑ ΥΛΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ
Ετσι το βλέπουμε οι Θεσσαλονικιοι.. όχι οτι έχει συμβει αυτό, κουβέντα να γίνεται..:greenboun

Ρίχτε μου και ένα Ban τώρα, να στρώσω γιατί το χρειάζομαι...

S38B38 Monsta
29-03-11, 14:42
Η πραγματογνωμοσύνη έγινε σήμερα στο χώρο της Microrepairs και σύντομα ο πελάτης θα έχει το πόρισμα όσο αφορά το τρόπο αποκατάστασης της ζημιάς.

EVANGELOS
29-03-11, 22:11
Σε αυτες της φωτογραφιες θα δειτε το αυτ/το του ADMIN μας μετα απο γυαλισμα και εφαρμογη του Ceramic-coat.
[IMG]http://img836.imageshack.us/img836/4396/03032011154.jpg (http://img836.imageshack.us/i/03032011154.jpg/)

E60 μάυρο με λευκό δέρμα !!!! δεν ήξερα ότι ο Puff Diddi ήταν admin στο motorsport ...


τώρα να πω και κάτι άλλο ...

είναι ΠΑΡΑ πολύ δύσκολο να παρακολουθήσουμε τη συζήτηση καθώς και ιδιάιτερα τεχνική είναι και πολύ εξειδικευμένη ...

δεν έχω καμία προσωπική εμπειρία ... αν και ο ξαδερφός μου που πήγε για απλό βιολογικό καθαρισμό στον Πλάτωνα έμεινε πολύ ευχαριστημένος ... από την άλλη πολύς κόσμος είναι επίσης ευχαριστημένος από τον Μόνστα !!!

θα παρακαλούσα να σταματήσει η ανταλλαγή υπονουμένων και καταγγελιών ... νομίζω ότι αν κάποιος έχει ΠΡΟΒΛΗΜΑ με οποιονδήποτε επαγγελματία το κατάλληλο μέρος για να ποστάρει το προβλημά του είναι η ενότητα

ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

όπου αφού δημοσιοποιήσει τα στοιχεία του μπορεί να κάνει το ανάλογο ποστ

ΚΑΚΩΣ κατ εμε επετράπει να μετατραπεί το παρόν θρεντ σε πεδίο ανταλλαγής κατηγορίων

παρακαλώ πάλι

1) όποιος χρήστης ή/και επαγγελματίας έχει οποιδήποτε παράπονο - καταγγελία να ανοίξει σχετικό θρεντ στην ενότητα ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ διαβάζοντας το σχετικό ποστ με τους κανόνες πρώτα http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=18100

2)να μη συνεχιστεί η διένεξη μεταξύ των επαγγελματιών οι οποίοι όμως είναι ευπρόσδεκτοι να γράψουν ότιδήποτε ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ σχετικά με το θέμα του εν λόγω coating χωρίς να αναφέρονται συγκεκριμένα στην εταιρία τους ή σε εταιρίες άλλων

ευχαριστώ Ευάγγελος

p.s. έχω να πλύνω το Μητρίο κανά χρόνο και βάλε και εσείς μου λέτε για μία δαχτυλιά ???? χαχαχαχαχαχαχ

rapid_fast
29-03-11, 23:26
Μια απλή εφαρμογή νερού και σκούπας...
Κλάσεις ανώτερο γυάλισμα..
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=420912&postcount=340

BMW Power
30-03-11, 09:48
Το thread αυτό κλείνει γιατί τελικά κάποιοι (ευτυχώς λίγοι) δεν μπορείτε να μιλήσετε με επιχειρήματα και μπαίνετε σε διαμάχη χωρίς νόημα.

Κρίμα για τους υπόλοιπους που ήταν καλό να μάθουν την εξέλιξη και να κρίνουν.

BMW Power
09-05-11, 15:14
Επισυνάπτω επιστολή της εταιρίας ApaHellas για το θέμα που προέκυψε στο αυτοκίνητο του χρήστη ttjohn για να λυθεί οποιαδήποτε παρεξήγηση.

BMW Power
10-05-11, 08:36
Το thread άνοιξε πάλι μετά από αίτηση μελών για να διευκρινιστεί το θέμα.

ttjohn
10-05-11, 11:45
Καλησπέρα και πάλι . Η πραγματομοσυνη έγινε πριν το Πάσχα όπως και στάλθηκε με εμαιλ σε μένα .Επιδη δεν με αφορούν οι τεχνικές λεπτομέρειες το πως και γιατί παρα μόνο το ότι διαπιστώθηκε ότι δεν έλεγα μπαρουφες όπως επίσης η εταιρία προσφέρθηκε να με καλύψει όπως όφειλε και να με στείλει σε συνεργάτη της για την αποκατάσταση της σταμπας. Επιδη είχα και έχω πολλα τρεχαματα κατάφερα μόλις το Σάββατο μετα απο 1 μήνα και να περάσω απο τον κύριο ασπρουλακη στην πλαπουτα για να δει το αμάξι μου.Το είδε το αμάξι και με μια αλοιφουλα δεκάρα με το χέρι με 2 , 3 απαλά τριψιματα με πανακι εξαφανσε την σταμπα και δεν φαίνεται τίποτε . Απο ότι μουπε τελικά δεν πέρασε η κοτσυλια στο βερνικι και αυτο έγινε γιατί είχα πάνω το cc ,απλά κανονικά δεν έπρεπε να γίνει καν η σταμπα. Μου είπε θα μιλήσει με την κυρία κωσταλα να της πει όλα αυτά και την γνώμη του στο θέμα και θα με πάρει τηλ να περάσω απο εκει κάποια στιγμή να μου εφαρμόσει ξανά το cc στο κάπο μου . Αυτά απο μένα .

S38B38 Monsta
10-05-11, 19:47
Πολύ ωραία Γιάννη. Πολύ χαίρομαι που δεν έγινε μόνιμη ζημιά στο καπό σου και το σημάδι εξαφανίστηκε τόσο εύκολα.


Αυτά να τα βλέπουν 'ορισμένοι'επιπόλαιοι που βιάστηκαν να κατηγορήσουν τη εταιρεία μου ότι δήθεν δεν έκανε 'σωστή' εφαρμογή του υλικού. Ακόμα κι ένα παιδάκι του δημοτικού θα μπορούσε να το εφαρμόσει, αν του εξηγούσε κάποιος μία και μόνο φορά τη διαδικασία.

rapid_fast
10-05-11, 19:53
Αγαπημένε μας Admin.
Δεχόμενος τα λεγόμενα της επιστολής της κυρίας Κωστάλα, και την επισκευή
που έγινε στο όχημα του ttjohn κατά τα λεγόμενα του, βλέπω μια διένεξη.
Ο ίδιος άνθρωπος που λέει οτι δέν έγινε καλή προετοιμασία, αλλά και ότι δεν έχει σε
τίποτα επηρεαστεί η εξωτερική στοιβάδα του υλικού, εφαρμοζει ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ αλοιφή
και εξαφανίζει το πρόβλημα.
Συγγνώμη, αλλά παρα είμαι μορφωμένος για να το δεχτώ.
Θεωρώ την επιστολή ανακριβή και την επισκευή εκ διαμέτρου αντίθετη σαν αντιμετώπιση
με την δέουσα.
Και επειδή κρινόμαστε εκ του αποτελέσματος, και αυτό είναι ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ παρέμβαση
σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΣΤΟΧΙΑ, εμμένω στα λεγόμενα που είπα 3 γράμματα πριν.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=420959&postcount=110

S38B38 Monsta
10-05-11, 20:08
Αγαπημένε μας Admin.
Δεχόμενος τα λεγόμενα της επιστολής της κυρίας Κωστάλα, και την επισκευή
που έγινε στο όχημα του ttjohn κατά τα λεγόμενα του, βλέπω μια διένεξη.
Ο ίδιος άνθρωπος που λέει οτι δέν έγινε καλή προετοιμασία, αλλά και ότι δεν έχει σε
τίποτα επηρεαστεί η εξωτερική στοιβάδα του υλικού, εφαρμοζει ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ αλοιφή
και εξαφανίζει το πρόβλημα.
Συγγνώμη, αλλά παρα είμαι μορφωμένος για να το δεχτώ.
Θεωρώ την επιστολή ανακριβή και την επισκευή εκ διαμέτρου αντίθετη σαν αντιμετώπιση
με την δέουσα.
Και επειδή κρινόμαστε εκ του αποτελέσματος, και αυτό είναι ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ παρέμβαση
σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΣΤΟΧΙΑ, εμμένω στα λεγόμενα που είπα 3 γράμματα πριν.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=420959&postcount=110



Χαίρομαι που ορισμένοι έχουν τη στοιχειώδη αντίληψη ώστε να μπορέσουν να κατανοήσουν ορισμένα πράγματα. Όπως και το γεγονός ότι δεν χρειάζεται ιδιαίτερη μόρφωση για να καταλάβει κάποιος όλα όσα έχει γράψει ο 'rapid fast' στα δύο αυτά ποστ, τα οποία είναι πάρα πολύ σωστά και ψαγμένα.


Θα ήθελα πάρα πολύ να απαντήσω στην επιστολή της κ. Κωστάλας, διότι αφορά κι εμένα και τους δικούς μου τεχνικούς, αλλά σεβάστηκα την επιθυμία των admin να σταματήσει η αντιπαράθεση εδώ.


Είμαι 110% σίγουρος ότι όλοι έχουμε βγάλει τα συμπεράσματά μας από τη μέχρι τώρα συζήτηση.

ttjohn
11-05-11, 08:25
Να διευκρινίσω γιατί ο rapid fast καταλαβε λάθος την γνωμάτευση την έκανε ένα μήνα πριν τεχνικός της εταιρίας και όχι ο κύριος ασπρουλακης όπου Πήγα για πρώτη φορά το περασμένο Σάββατο ύστερα απο υποδηξη της εταιρίας και ειδε δοκιμασε και τελικα μου έβγαλε την σταμπα σε 3 λεπτά . Ο ρεζουμε της υπόθεσης είναι ότι αν δεν είχα το cc πάνω δεν θα έφευγε η κοτσυλια με τίποτε παρα μόνο με επέμβαση στο χρώμα.Το μόνο θέμα που υπάρχει είναι γιατί το cc δεν εμπόδισε να χρειαστεί αλοιφη για να φύγει η κοτσυλια.
Κώστα σε ευχαριστω για τα καλασου λόγια λόγω πολλών τρεχαματατων δεν ήρθα απο κει αλλα θα έρθω μόλις ξεμπλεξω .

P.S
11-05-11, 11:15
Φιλε Γιαννη χαιρομαι που βρηκες λυση στο προβλημα σου....οσο για την ερωτηση σου ως προς το γιατι χρειαστηκε να βγει η σταμπα με πολυ ψιλη αλοιφη δεν γνωριζω να σου απαντησω γιατι δεν εχω δει το αυτ/το σου και το προβλημα που ειχε... παντως το σιγουρο ειναι οτι γλυτωσες τα χειροτερα αν και κατεμε δεν θα επρεπε να εχει γινει καθολου σταμπα και δεν θα χαιρομουνα αν δεν ειχε γινει μονιμη ζημια ισα ισα το αντιθετο.... και μιλαω απο αυτα που εχω διαπιστωση εγω μεχρι τωρα.!!

Οσο για αυτα που εχω διαπιστωση εγω με τα ματια μου αλλα και μελη του φορουμ μας που ετυχε να ειναι στο καταστημα μου το Σαββατο θα σου αναφερω αυτο που ειδαμε και ακουσαμε ολοι μας απο το στομα του πελατη.!!!

Ηρθε λοιπον να πλυνη το Porsche του που του το ειχα Γυαλιση και εφαρμοση το C.c πριν 3 μηνες και εκτοτε δεν ειχε ερθει,ερχομενος λοιπον ειχε επανω στο καπω μια κουτσουλια πολυ μεγαλη σχεδον 10 ποντους και μου ειπε οτι την ειχε αφηση επανω απο το περασμενο Σαββατο,δηλαδη μια εβδομαδα,επιτηδες για να δει πως θα συμεριφερθει το υλικο.

Παιρνω λοιπον ενα despenser με νερο και ψεκαζω την κουτσουλια για να φυγη να δουμε το αποτελεσμα και τι εχει γινει στο συγκεκριμενο σημειο.

Διαπιστωσαμε λοιπον οτι η κουτσουλια εφυγε χωρις να εχει αφηση ιχνος σταμπας πανω στο χρωμα,το οποιο ηταν και μαυρο,και το ειδαμε με τα ματια μας εγω,ο πελατης αλλα και τα μελη του φορουμ μας που ηταν εκεινη την ωρα στο καταστημα μου και μπορουν να το επιβεβαιωσουν.!!

Τελος επειδη δεν εχω μαθει να ειμαι επιπολαιος στης κρισης μου μπορει να μπει οποιωσδηποτε φιλος θελει απο το φορουμ μας σε αλλα φορουμ,δεν αναφερω ποια για ευννοητους λογους,και να διαβαση τι εχουν γραψει τα μελη τους για τα συμερασματα και τα αποτελεσματα που εχουν δει απο το συγκεκριμενο υλικο που τους εχω εφαρμοση τα οποια και ειναι παρα πολλα και αν κανενας απο ολους αυτους εχει αντιμετωπιση το παραμικρο προβλημα.!!

Και επειδη εγω εχω αρχιση να μεγαλωνω λεω να δειξω στη κορη μου που ειναι 14 χρονων να το εφαρμοζη μιας και ειναι τοσο απλο.....

P.S
11-05-11, 11:31
Το μελος μας Νikos120i..
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=25345&page=5

S38B38 Monsta
11-05-11, 13:19
Είδες ρε Γιάννη πόσο εύκολα κάνεις νέους φίλους μέσα από ένα ιντερνετικό φόρουμ ?

e60///M
11-05-11, 13:41
χαχαχαχα

Δε παμε καλα. Ειστε και μεγαλοι ανθρωποι ορισμενοι αλλα απ' οτι φαινεται δε λετε να καταλαβετε.Εμ μαθαινεις σε γερικο γαιδουρι νεα κολπα.....

Αν κλειδωνοταν μια και καλη το θεμα πιστευω θα ησυχαζαμε. Οποιος ειχε αποψη στο θεμα εχει βγαλει τα δικα του συμπερασματα.