PDA

Επιστροφή στο Forum : ντυσιμο ουρανου με alcantaraσε bmw e36 m3


spiros xania m3
27-06-10, 22:33
γεια σας παιδια !!εχω ενα bmw ε36 m3 και θελω να ντυσω τον ουρανο με alcantara το εχει κανει κανεις και τι εντυπωσεις εχει να μου πει.α!!! και κατι αλλο ακομα τι χρωμα προτεινεται να βαλω να πηγαινει με το υπολοιπο σαλονι ειναι μαυρο υποψειν..εγω εχω προσ νου να βαλω σκουρο μπλε!!θα πηγενει τι λετε??

strofimios
27-06-10, 22:36
Μαυρο,μαμα ετσι ειναι τα Μ.Ντυσε και κολωνες και εταζερα στο ιδιο χρωμα.

Sp!ros G
27-06-10, 22:44
Φιλε καλησπερα και καλως ηρθες στο φορουμ.

Τωρα λογικα εχεις μαυρο υφασματινο ουρανο ...

Οποτε alcantara σε χρωμα γκρι σκουρο θα ητανε πολυ εντυπωσιακη.

Δες εδω και δυο φωτογραφιες απο ενα Ε39 Μ5

http://carphotos.cardomain.com/ride_images/3/1857/1141/29640570004_large.jpg

http://carphotos.cardomain.com/ride_images/3/1857/1141/29640570007_large.jpg

Υ.Γ Η τελευταια 7αρα εχει εργοστασιακο ουρανο alcantara

spiros xania m3
27-06-10, 23:25
σκουρο γκρι δηλαδη το ανθρακι ειναι λεσ να ντυσω και κολωνεσ και εταζερα θα ειναι ακομα πιο εντυπωσιακο ετσι δεν ειναι?ευχαριστω και για την φωτο εχει τελεια εμφανιση ανυπομονω να το βαλω μεσα να το τελειωσω και θα ανεβασω και φωτο να τησ δειτε!!!

manos e36
27-06-10, 23:28
μαυρο θα βαλεις κατραμι!ετσι ειναι τα γνησια M!εγω πριν κανα μηνα αλλαξα και το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο.250 ευρα με ηλιοροφη.

Enema
27-06-10, 23:44
250 ευρω αλκανταρα ή υφασμα?

manos e36
27-06-10, 23:52
αλκανταρα με την ηλιοροφη ομως,σκεψου 350 παιρνει κανονικα αλλα λογο του οτι ειχα φτιαξει το σαλονι εκει μου εκανε ''φιλικη'' τιμη.

Enema
28-06-10, 00:01
Kαι 350 να εδινες μου ακουγεται καλη τιμη, αποτι ξερω το αλκανταρα ειναι ακριβο σαν υφασμα...μπορει να λεω μπαρουφες βεβαια.
Ειναι επενδυση πανω στην υπαρχουσα ταπετσαρια ή εντελως καινουρια?

manos e36
28-06-10, 00:24
η παλια ταπετσαρια πεταχτηκε και ολα ειναι καινουρια.στην ουσια μου εκανε δωρο το ντυσιμο της ηλιοροφης αφου πρεπει να βγει και να ξαναμπει και την χρεωνουνε 100 ευρω αυτην την δουλεια

Nick_compact
28-06-10, 00:35
αλκανταρα με την ηλιοροφη ομως,σκεψου 350 παιρνει κανονικα αλλα λογο του οτι ειχα φτιαξει το σαλονι εκει μου εκανε ''φιλικη'' τιμη.

Έχεις ιδέα ποσο περίπου κοστίζει να ντυθεί ένα μικρό κομμάτι του ταμπλό με αλκαντάρα;

manos e36
28-06-10, 00:56
Έχεις ιδέα ποσο περίπου κοστίζει να ντυθεί ένα μικρό κομμάτι του ταμπλό με αλκαντάρα;

οχι δεν εχω ρωτησει ποτε...

Sp!ros G
28-06-10, 01:43
Φιλος προσφατα εκανε αντικατασταση της αλκανταρας στο μαξιλαρακι του καθησματος σε Ε46 .

Ο μαστορας ειπε οτι η αγορα κοστιζει 120 ευρω το τετραγωνικο...

spiros xania m3
28-06-10, 22:02
παιδια ευχαριστω για την βοηθεια και μαλλον κατεληξα να βαλω ανθρακι αλκανταρα θα βαλω ομως και κολωνες και εταζερα και στο μελλον θαντυσω και ολο το ταμπλω εχει απιστευτη αφη και οχι μονο το κανει και πολυ κιριλε...Απο μεσα παιδια κιριλε και κατω απο το καπο ενα μοτερ που να ξεπετσονει την ασφαλτο αλλη φαση.αυτα!!!

nikos1400
29-06-10, 07:18
μαυρο θα βαλεις κατραμι!ετσι ειναι τα γνησια M!εγω πριν κανα μηνα αλλαξα και το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο.250 ευρα με ηλιοροφη.
250 ευρω αλκανταρα ουρανο ?!?!?
:bugeye:

Πολυ καλη τιμη μου ακουγεται...

manos e36
29-06-10, 09:50
250 ευρω αλκανταρα ουρανο ?!?!?
:bugeye:

Πολυ καλη τιμη μου ακουγεται...


η τιμη αυτη ηρθε υστερα απο τα 1500 ευρω που εδωσα για να ντυθει το m3 σαλονακι μου :rockon:

E36 M POWER
01-07-10, 08:13
παιδια ευχαριστω για την βοηθεια και μαλλον κατεληξα να βαλω ανθρακι αλκανταρα θα βαλω ομως και κολωνες και εταζερα και στο μελλον θαντυσω και ολο το ταμπλω εχει απιστευτη αφη και οχι μονο το κανει και πολυ κιριλε...Απο μεσα παιδια κιριλε και κατω απο το καπο ενα μοτερ που να ξεπετσονει την ασφαλτο αλλη φαση.αυτα!!!

Σπυρο εισαι Χανια;
αν ναι σε πιο μαγαζι λες να το πας;;;
εχω και εγω αλκανταρα στο σαλονι μου και σκεφτομαι να το ανανεωσω....

spiros xania m3
01-07-10, 23:55
Σπυρο εισαι Χανια;
αν ναι σε πιο μαγαζι λες να το πας;;;
εχω και εγω αλκανταρα στο σαλονι μου και σκεφτομαι να το ανανεωσω....

ναι χανια!! θα παω σε ενα στην λεωφορο σουδας που μου τον σειστησαν και μενα και ειναι πολυ καλος μαστορας πρωτον ειναι ο μοναδικος που μου ειπε οτι μπορει να βαλει αλκαντρα στον ουρανο ολοι οι αλλοι που πηγα (οχι δεν γινεται και τετοιες μ.... μου λεγανε!!!)και σε που καλη τιμη να πας φιλε!!!

E36 M POWER
04-07-10, 13:57
ναι χανια!! θα παω σε ενα στην λεωφορο σουδας που μου τον σειστησαν και μενα και ειναι πολυ καλος μαστορας πρωτον ειναι ο μοναδικος που μου ειπε οτι μπορει να βαλει αλκαντρα στον ουρανο ολοι οι αλλοι που πηγα (οχι δεν γινεται και τετοιες μ.... μου λεγανε!!!)και σε που καλη τιμη να πας φιλε!!!

αν μπορεις να μου στειλεις με π.μ. το ονομα του.....

spiros xania m3
08-08-10, 19:11
παιδια η τιμη που μου ειπε για να μου ντυσει ουρανο κολωνες ,εταζερα; ,πλαινα,τιμονι, χειροφρενο και λεβιες ειναι γυρω στα 900Ε και ειναι τιμη εντελως φιλικη!!!αλλα οταν τελειωσει θειναι πολυ μ........καταλαβενεται τι εννοω!!!!

ΔημητρηςΜ3
16-02-11, 22:29
φωτοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!
που θα το κανεις Α θηνα?

ΔημητρηςΜ3
18-02-11, 13:50
μιλουσα με ενα φιλο που εχει ντυσει τον ουρανο και μου ειπε
πως παιζει να φουσκωσει επειδη ειναι βαρυ το δερμα
ειναι αληθεια?????????

ThaNOS E46coupe
18-02-11, 14:57
εδώ καμία φουσκώνει κ όταν δεν είναι δέρμα. Και είναι απλό ύφασμα.

nikos1400
18-02-11, 15:26
βγαλτε ρε παιδια τις ταπετσαριες της οροφης τελειως...
ανεβαζουν το κεντρο βαρους ψηλα !!
:D:ylsuper:

spiros xania m3
19-02-11, 22:57
φωτοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!
που θα το κανεις Α θηνα?

γεια σου φιλε μου δεν ειμαι απο αθηνα απο κρητη ειμαι χανια !εγω φιλε μου εντυσα τελικα ουρανο κολωνες εμπρος και πισω και εταζερα εγινε απιστευτο το αλλαζει τελειως το αυτοκινητο εσωτερικα ,καταρχην εχει τελεια υφη !!!!και δεν εχει καμια μα καμια σχεση με το μαμα ντυσιμο αν εχεις σκεφτει να κανεις καμια τετοια κινηση καν*το ανεπιφυλακτα φιλε μου και θα με θυμηθεις φωτο εχω βαλει στα αλμπουμ μου δεν ξερω αν μπορεις να τις δεις ομως.απλως αυτος που θα κατσει να το τοποθετησει πρεπει να ειναι γνωστης και να γουσταρει την δουλεια του αρκετα γτ οι πιο πολλοι θα σου λενε οτι δεν γινονται αυτα και τετοιες μαλακιες...(θελει δουλεια γι αυτο θα στο λενε επειδη μερικοι βαριουνται γι αυτο)στο λεω επειδη εδω στα χανια μου το ειπανε δυο τρεις οτι δεν γινονται αυτα τα πραγματα και οτι χρειαζονται ειδικες κολλες και τετοια διαφορα....εγω παντως βρηκα το μαστορα και μου εκανε απιστευτη δουλεια.αυτα φιλε μου ...ΑΞΙΖΕΙ ΠΑΝΤΩΣ!!!

spiros xania m3
19-02-11, 23:01
μιλουσα με ενα φιλο που εχει ντυσει τον ουρανο και μου ειπε
πως παιζει να φουσκωσει επειδη ειναι βαρυ το δερμα
ειναι αληθεια?????????

αν γινει σωστη δουλεια και με μερακι δεν θα παθει απολυτως τπτ...αν τωρα αυτος που θα ασχοληθει βαριεται και το κανει μονο για να τσιμπησει τα ευρω ε τοτε θα κρεμασει εγω αυτο εχω να σου πω!!!!

120ihatch
19-02-11, 23:10
Αγαπητοί φίλοι: η alcantara ΔΕΝ είναι δέρμα, είναι συνθετικό ύφασμα:
:105whistl
http://en.wikipedia.org/wiki/Alcantara_%28material%29


... το suede είναι δέρμα :105whistl

ΔημητρηςΜ3
22-02-11, 19:49
ωραιο....
ψαχνομαι και γω... τι σου κόστισε ????

kανε και τα σκιαδια θα γινει all the money

spiros xania m3
25-02-11, 20:13
Αγαπητοί φίλοι: η alcantara ΔΕΝ είναι δέρμα, είναι συνθετικό ύφασμα:
:105whistl
http://en.wikipedia.org/wiki/Alcantara_%28material%29


... το suede είναι δέρμα :105whistl

γεια σου φιλε μου το αλκανταρα να ξερεις ειναι πολυ πιο ακριβο απο το δερμα!!!να φανταστεις οτι το μετρο αν θυμαμαι καλα κανει καπου 90-100εδεν ειναι και λιγα

spiros xania m3
25-02-11, 20:18
ωραιο....
ψαχνομαι και γω... τι σου κόστισε ????

kανε και τα σκιαδια θα γινει all the money

φιλε αυτα που σου ειπα κοστοσαν 350εαρκετα καλη τιμη θα αλλαξει ολο το αυτοκινητο εσωτερικα τι χρωμα σαλονι εχεις??