PDA

Επιστροφή στο Forum : bluetooth?


navy82
09-07-10, 13:55
έχει βάλει κανέις τίποτα?
το μαμά κουμπί στο τιμόνι γίνεται να δουλέψει?

τι λέτε για αυτό?


http://www.parrot.com/usa/products/bluetooth-hands-free-car-kits

halkida116mpack
09-07-10, 14:39
αυτο που δοκιμασα ηταν συνδεση του τηλ με το καρφι κατω απο το υποβραχιωνιο και απλα οταν χτυπαει δεν πατας το κουμπι με το τηλεφωνακι στο τιμονι αλλα απο το μοουντ αλλαζεις και το πας στην επιλογη του καρφιου...αλλα πρεπει να εχεις καλο μικροφωνο...

rapid_fast
09-07-10, 16:04
Φίλε,
εγώ έχω αυτό..
http://www.parrot.com/usa/products/bluetooth-hands-free-car-kits
Είμαι απλά εθουσιασμένος απο την ποιότητα και την ευκολία του..
Κάνει αυτόματα intercept στο mute του στερεοφωνικού, και έχει δικό του
ήχο κλήσης.
Προβλήματα:
1) δεν βλέπει όλες τις Ελληνικές γραμματοσειρές απο το Samsung
2) Ακούει η γυναίκα τι λέω και τι μου λένε.. (σοβαρότατο πρόβλημα...)
Κουμπί πάνω στο τιμόνι δεν έχω εγώ, αλλά συνεργάζεται 100%
Εχει parrot που μπαίνει πάνω στην ασφαλειοθήκη, ή έτοιμες πλεξούδες για πλήρη
συνεργασία με τα ηλεκτρονικά του αυτοκινήτου..

halkida116mpack
19-07-10, 11:34
Φίλε,
εγώ έχω αυτό..
http://www.parrot.com/usa/products/bluetooth-hands-free-car-kits
Είμαι απλά εθουσιασμένος απο την ποιότητα και την ευκολία του..
Κάνει αυτόματα intercept στο mute του στερεοφωνικού, και έχει δικό του
ήχο κλήσης.
Προβλήματα:
1) δεν βλέπει όλες τις Ελληνικές γραμματοσειρές απο το Samsung
2) Ακούει η γυναίκα τι λέω και τι μου λένε.. (σοβαρότατο πρόβλημα...)
Κουμπί πάνω στο τιμόνι δεν έχω εγώ, αλλά συνεργάζεται 100%
Εχει parrot που μπαίνει πάνω στην ασφαλειοθήκη, ή έτοιμες πλεξούδες για πλήρη
συνεργασία με τα ηλεκτρονικά του αυτοκινήτου..

rapid...αν θες πες μας τιμη.

rapid_fast
19-07-10, 23:51
rapid...αν θες πες μας τιμη.

410 ευρώ περασμένο, το 2005...(ξέρω, δε βοηθάει και πολύ, πάνε και 5 χρόνια...)

halkida116mpack
24-07-10, 19:35
λιγο τσουχτερο ειναι...ασε θα το σηκωνω(το τηλ) με το χερι....μου αρεσει που λες ομως 410 περασμενο....θα εβαζα στοιχημα με τις γνωσεις που εχεις οτι το εβαλες μονος σου...χαχαχα:twak:

rapid_fast
24-07-10, 21:49
λιγο τσουχτερο ειναι...ασε θα το σηκωνω(το τηλ) με το χερι....μου αρεσει που λες ομως 410 περασμενο....θα εβαζα στοιχημα με τις γνωσεις που εχεις οτι το εβαλες μονος σου...χαχαχα:twak:

Οντως, έτσι θα μπορούσε να είναι..
Αλλά το αυτοκίνητο τότε ήταν του αδερφού μου, οπότε το πέρασε στον αντιπρόσωπο του
παπαγάλου.....

advanced
03-09-10, 02:03
έχει βάλει κανέις τίποτα?
το μαμά κουμπί στο τιμόνι γίνεται να δουλέψει?



αλήθεια το έχει κάνει κάποιος αυτό??

marakos
03-09-10, 08:31
αλήθεια το έχει κάνει κάποιος αυτό??
Εγώ σε Ε46 εχω βάλει το parrot ck3000 evolution 200 με 250 ευρω με την τοποθέτηση και το module για σύνδεση με τα χειριστήρια τιμονιού.
Φανταστικό!!! φωνητική κλήση δυνατός και καθαρός ηχος μειώνει αυτόματα τον ήχο στα ηχεία.και ευκολη τοποθέτηση χωρίς κόψιμο καλωδίων.

dimitrisE90
03-09-10, 09:13
Ξερει κανεις τι μπορει να μπει εκ των υστερων (για bluetoοth παντα) σε οθονη Bissness κατι σε εργοστασιακο και που το βρισκει?Να λειτουργει δηλαδη οπωσ το δικο του το εργοστασιακο!

rapid_fast
04-09-10, 11:46
Ξερει κανεις τι μπορει να μπει εκ των υστερων (για bluetoοth παντα) σε οθονη Bissness κατι σε εργοστασιακο και που το βρισκει?Να λειτουργει δηλαδη οπωσ το δικο του το εργοστασιακο!

Μπαίνει το μαμά που κάνει 1200 ευρώ..
Μπαίνει και το parot, που κάνει περισσότερα πράγματα αλλά κοστίζει τα μισά..

Driver M
04-09-10, 16:53
Στην Ε90 μου έχω εργοστασιακό bluetooth το οποίο είναι πραγματικά καταπληκτικό. Συνεργάζεται άψογα με το τιμόνι, τόσο για να ανοίγει και να κλείνει την κάθε κλήση, όσο και για να πραγματοποιεί φωνητικές εντολές.
Επίσης, η οθόνη του rcd μετατρέπεται σε τηλέφωνο, δηλαδή μπορείς με τα πλήκτρα που έχει από κάτω να τα χρησιμοποιείς ως αριθμητικά ψηφία και να καλείς αριθμούς, να βλέπεις εισερχόμενες-εξερχόμενες κλήσεις κλπ.

Πραγματικά χρήσιμο εργαλείο, αλλά ποτέ δεν θα έδινα 1200 ευρώ για κάτι τέτοιο. Απλά, κατά την παραγγελία του αυτοκινήτου μπερδεύτηκε ένας κωδικός και τοποθετήθηκε χωρίς καν να το ζητήσω και φυσικά, δεν πλήρωσα ούτε ευρώ έξτρα.

Ήμουν τυχερός με την όλη διαδικασία και το bluetooth με βολεύει πάρα πολύ. Ωστόσο, η καλύτερη λύση από άποψη κόστους είναι σίγουρα κάτι σε στυλ parrot.

giannis 116
04-09-10, 22:18
Στην Ε90 μου έχω εργοστασιακό bluetooth το οποίο είναι πραγματικά καταπληκτικό. Συνεργάζεται άψογα με το τιμόνι, τόσο για να ανοίγει και να κλείνει την κάθε κλήση, όσο και για να πραγματοποιεί φωνητικές εντολές.
Επίσης, η οθόνη του rcd μετατρέπεται σε τηλέφωνο, δηλαδή μπορείς με τα πλήκτρα που έχει από κάτω να τα χρησιμοποιείς ως αριθμητικά ψηφία και να καλείς αριθμούς, να βλέπεις εισερχόμενες-εξερχόμενες κλήσεις κλπ.

Πραγματικά χρήσιμο εργαλείο, αλλά ποτέ δεν θα έδινα 1200 ευρώ για κάτι τέτοιο. Απλά, κατά την παραγγελία του αυτοκινήτου μπερδεύτηκε ένας κωδικός και τοποθετήθηκε χωρίς καν να το ζητήσω και φυσικά, δεν πλήρωσα ούτε ευρώ έξτρα.

Ήμουν τυχερός με την όλη διαδικασία και το bluetooth με βολεύει πάρα πολύ. Ωστόσο, η καλύτερη λύση από άποψη κόστους είναι σίγουρα κάτι σε στυλ parrot.

Οχι απλα τυχερος!!! Δε μπορουσαν να μπερδευαν και το δικο μου και αντι για 1600αρι να παραλαμβανα κανα 2λιτρο στο τζαμπα και να γουσταρα μετα?! :jester:

georgiou
04-09-10, 23:02
http://cgi.ebay.de/Parrot-CK3000-CK-3000-Evolution-Bluetooth-FSE-Parot-NEU-/330460605150?pt=Freisprechanlagen&hash=item4cf0fcaade#ht_1219wt_913

http://cgi.ebay.de/BMW-E87-M6-ISO-Adaptor-Lead-4-Parrot-Bluetooth-Car-Kit-/350220947241?pt=UK_Cars_Parts_Vehicles_Terminals_C abling_ET&hash=item518acb8f29#ht_2185wt_1139
αν μιλάμε για 1er /3er e90-93/ 5er e60-61 /6er

για e46
http://cgi.ebay.de/BMW-E46-E39-E38-Parrot-Steering-Lead-3-5-Series-X5-/250577632801?pt=UK_Cars_Parts_Vehicles_Terminals_C abling_ET&hash=item3a57973e21#ht_2353wt_1139

οποτε συγκρίνεται τιμές με ελλάδα???

το 2ρο είναι ένα interface για να δουλεύουν τα χειρηστήρια του τιμονιού

georgiou
04-09-10, 23:59
Οπότε το κόστος σε υλικά είναι πολύ μικρό σε σχέση με αυτά που ζητάνε στην Ελλάδα..

Αν πιάνουν τα χέρια σας ορμάτε !!!

Αλλά και ένας ηλεκτρολόγος δεν νομίζω να πάρει πολλά γιατί είναι να πάρει ρεύμα απο ασφαλειοθήκη και να κουμπώσει ακριβώς 4 φίσες..

advanced
06-09-10, 02:46
1.Εγώ σε Ε46 εχω βάλει το parrot ck3000 evolution 200 με 250 ευρω με την τοποθέτηση και το module για σύνδεση με τα χειριστήρια τιμονιού.
Φανταστικό!!! φωνητική κλήση δυνατός και καθαρός ηχος μειώνει αυτόματα τον ήχο στα ηχεία.και ευκολη τοποθέτηση χωρίς κόψιμο καλωδίων

2. Μπαίνει το μαμά που κάνει 1200 ευρώ..
Μπαίνει και το parot, που κάνει περισσότερα πράγματα αλλά κοστίζει τα μισά..


για το 1. ρωτάω: το έχει βάλει κανείς σε 116 με business? λειτουργεί κανονικά με το τιμόνι?


για το 2. ρωτάτω: το ξέρουμε ότι όντως κοστίζει τόσο το εργοστασιακό? αν ναι κουφάθηκα!
(προσπαθώ να αποφύγω τις έξτρα οθόνες...)

και μια 3η ερώτηση: εκτός απο parrot τι άλλο προτείνετε για bluetooth σε 116 με business μέχρι 500 ευρώ σύνολο?


ευχαριστώ παίδες!

dimitrisE90
23-09-10, 12:32
BlueLOGIC Bluetooth HandsFree η το gataway 500!Σε σχετικη μου ομως ερωτηση αν καποιος το εβαλε και πως αυτο λειτουργει δεν απαντησε κανεις!Δες το εδω www.citysound.gr!

advanced
25-09-10, 18:19
ναι guys! λίγο feedback please!!!

advanced
26-09-10, 22:46
BlueLOGIC Bluetooth HandsFree η το gataway 500!Σε σχετικη μου ομως ερωτηση αν καποιος το εβαλε και πως αυτο λειτουργει δεν απαντησε κανεις!Δες το εδω www.citysound.gr!

Το ξέρω καταντάω γραφικός και sorry :)! αλλά έχει βάλει κανείς το BlueLogic σε Ε87???

advanced
06-05-11, 17:57
guys ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί που να εμπορεύεται και να εγκαθιστά bluetooth car kit parrot? απο κέντρο και έως βόρεια προάστια. θέλω να βάλω ένα parrot στο αμάξι της αδερφής μου . τι προτείνετε?

advanced
15-05-11, 23:16
guys ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί που να εμπορεύεται και να εγκαθιστά bluetooth car kit parrot? απο κέντρο και έως βόρεια προάστια. θέλω να βάλω ένα parrot στο αμάξι της αδερφής μου . τι προτείνετε?
anybody??? ΠΜ please!! ευχαριστώ πολύ!

sierra
15-05-11, 23:53
Πήγαινε Αγ. Λαύρας 33 Πατήσια στον Γιωρ. Κοζανίτη είναι φίλος. Τηλ. 2102237300...

bmwnikolase36
16-05-11, 00:03
http://www.car.gr/parts/view/1302245/
να ενα λινκ για ενα parrot σε καλη τιμη θεωρω..καινουργιο.

nikosdov116i
24-04-12, 09:09
Παιδιά καλημέρα.Σκέφτομαι να βάλω bluetooth στο αυτοκίνητο.Είμαι ανάμεσα στο Parrot 9100 και Parrot 9200.Έχει βάλει κανείς να πει καμιά γνώμη?

BMWF1POWER
24-04-12, 09:57
Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά στο παρακάτω site έχουν επιλογές για ερκετά μοντέλα BMW:

http://gromaudio.com/index.html

έχω ανήξει και σχετική συζήτηση : Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις, usb σε bmw business cd

Είναι πάρα πολύ καλό.