PDA

Επιστροφή στο Forum : window anti-trap fuction


bmw525i
16-07-10, 19:28
γεια σας πρωτη φορα γραφω στο forum .Ειμαι κατοχος ενως 525i ε60 2004 χθες δημιουργηθηκε ενα προβλημα με τα παραθυρα .Οταν ανοιξω τον διακοπτη στην θεση 1 αναβει μια ενδειξη που λεει (window anti-trap fuction failed) και ακουγεται και ο ηχος σφαλματος <γκλονκ>.Διαβασα σε ξενα site αλλα δεν καταλαβα πως πρεπει να κανω restart. Αν καποιος γνωριζει κατι θα ημουν ευγνωμον .ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν σας κουρασα.

XT660
16-07-10, 22:00
Λοιπον θα σου πω εγω αλλα θελω βολτα με το αυτοκινητο σου..:yippee::yippee:
1.κατεβαζεις το παραθυρο κατω τερμα
2.μετα πατα και κρατα το διακοπτη του παραθυρου προς τα πανω στην δευτερη θεση για 20 δευτερολεπτα
3.μετα αφησε τον και ξαναπατα αμεσως να κατεβει το παραθυρο κρατωντας τον πατημενο μεχρι να φτασει κατω τερμα
αν το καταφερες θα κατεβει και θα ξαναανεβει μονο του....οποτε εισαι οκ
καντο σε ολα τα παραθυρα...:cheers::cheers:
μπες και εδω να σε γνωρισουμε http://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=2

bmw525i
17-07-10, 18:11
εθχαριστω πολυ για την βοηθεια αλλα δυστυχως δεν δουλεψε .δοκιμασα και 25s αλλα τιποτα

onyx
17-07-10, 23:49
Διάβασε και τις οδηγίες μπας και λένε τίποτα.
Ίσως να έφυγε κανένα καλωδιάκι στην πόρτα. Η ιδέα είναι ότι το πλαίσιο/τσιμούχα στο πάνω μέρος έχει επαφή έτσι ώστε αν πιαστεί το χέρι σου να σταματήσει να κλείνει το παράθυρο. Μπορείς να το δοκιμάσεις σε άλλο παράθυρο αν ενώ κλείνει χτυπήσεις το πάνω μέρος της τσιμούχας θα δεις ότι το παράθυρο σταματάει να ανεβαίνει.

bmw525i
20-07-10, 18:00
ευχαριστω πολυ για της συμβουλες σας αλλα δεν δουλεψε τιποτα .σημερα το πρωι πηγα στην bmw αδαμιδης και με μιδαμινο κοστος τα τακτοποιησανε ολα .παντως σας ευχαριστω για το ενδιαφερον

giannis 116
20-07-10, 19:24
ευχαριστω πολυ για της συμβουλες σας αλλα δεν δουλεψε τιποτα .σημερα το πρωι πηγα στην bmw αδαμιδης και με μιδαμινο κοστος τα τακτοποιησανε ολα .παντως σας ευχαριστω για το ενδιαφερον

Μπορεις να μας πεις τι σου εκαναν στο αυτοκινητο;..

bmw525i
21-07-10, 18:17
Βαλανε το αυτοκινητο στο κομπιουτερ και κανανε αρχικοποιηση του συστηματος για την λειτουργια των παραθυρων και της ηλιοροφης .Υπηρχε προβλημα στο πισω δεξι παραθυρο και στην ηλιοροφη .Επισης ειχε ενα μικρο προβλημα η οθονη (δεν ανοιγε γρηγορα) βεβαια εγω δεν το ειχα προσεξει αλλα λογο οτι ηταν φιλος ο τεχνικος τα εκανε ολα εναν ελεγχο.