PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW X4!.......


Α8hnaios
23-07-10, 10:41
...!!! http://www.protothema.gr/car-and-speed/preview/article/?aid=75219

sotirisl
23-07-10, 10:49
Παναγιά μου, πως είναι έτσι από πίσω;!;!;!

rapid_fast
23-07-10, 12:29
Ενα κακό αντιγραφο της μικρής μερσεντές...(πίσω..)
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ 18 ΧΡΟΝΩΝ!!!!

sciroccoR
23-07-10, 12:39
πολυ ασχημο....η bmw αντι να ριχνει λεφτα για να φτιαχνει αηδιες suv για γυναικες και πλουσιομπεμπεδες μηπως να δει λιγο την σπορ εικονα της μαρκας που παει να καταντησει χειροτερη απο την μερτσεντε?που ειναι τα αντρικα ε36-ε46 του παρελθοντος ?που ειναι η hardcore αλητεια που εβγαζαν τα μοντελα?αλλαξαν οι αγοραστικες αναγκες του κοινου λενε οι μανατζερ και γεμισαμε suv ..ελεος

m_power_lunatic
23-07-10, 12:48
Aκου να δεις....σημερα το πρωι ερχομενος στο γραφειο βλεπω ενα Χ1 και το χαζευα και μονολογουσα απο μεσα μου...''τι βλακεια ειναι αυτο το πραμα,ξεκινησαμε απο το Χ5 μετα Χ3 τωρα Χ1...ποιος ο σκοπος δηλαδη να αυξομειωνεις το μηκος καποια μετρα η εκατοστα και να βγαζεις αλλη εκδοση και μοντελο Χn να θυμηθουμε και λιγο μαθηματικα πανεπιστημιου.Μολις εκατσα στο γραφειο και μπαινω σε αυτο το thread και βλεπω Χ4 μονο που δεν εκανα ΕΜΕΤΟ και να γελαω μονος μου μεσα στο γραφειο μου......ΑΗΔΙΑ!!!!!!!Οπως εχω χιλιοξαναπει ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ σχεδιαστικα και σαν κατευθυνση εταιρειας εχει λοξοδρομησει τραγικα.Μου δινει την εντυπωση οτι προσπαθει να τα μαζεψει απο παντου με προιοντα που δεχονται διαρκως εντονη κριτικη και απορριψη απο το καταναλωτικο κοινο κυριως ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΑ......μαλλον μεθυσμενοι πρεπει να σχεδιαζουν στο Μοναχο!!!!!!!!

george316
23-07-10, 12:53
ειναι μεγαλη αηδια...επιτελους...ας σταματησουν να βγαζουν αυτοκινητα ειναι δυνατον να υπαρχουν ταυτοχρονα Χ1-Χ3-Χ4-Χ5-Χ6???
ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΤΑΞΥ Χ5ΚΑΙ Χ6?????
ελεος ρε παιδια δηλαδη αμαν....ποσο στοχοποιημενο κοινα θα πρεπει να υπαρχει????
ενα μικρο 4Χ4 και ενα μεγαλο 4Χ4 ειναι ενταξει..οποιος δεν εχει λεφτα να παρει το μεγαλο παιρνει το μικρο.

Α8hnaios
23-07-10, 12:55
πολυ ασχημο... μηπως να δει λιγο την σπορ εικονα της μαρκας που παει να καταντησει χειροτερη απο την μερτσεντε?που ειναι τα αντρικα ε36-ε46 του παρελθοντος ?που ειναι η hardcore αλητεια που εβγαζαν τα μοντελα?αλλαξαν οι αγοραστικες αναγκες του κοινου λενε οι μανατζερ και γεμισαμε suv ..ελεος


συμφωνω.....!

BMW Power
23-07-10, 13:39
Δυστυχώς έχουμε γίνει Mercedes

Πριν από μια 10ετία άνοιγες τα περιοδικά του ειδικού τύπου και η BMW είχε μια σελίδα αυτοκίνητα ενώ η Μερκεντέ είχε 2+ τώρα είμαστε στην ίδια δεινή θέση...

stelmaniac
23-07-10, 13:43
Δυστυχώς έχουμε γίνει Mercedes

Πριν από μια 10ετία άνοιγες τα περιοδικά του ειδικού τύπου και η BMW είχε μια σελίδα αυτοκίνητα ενώ η Μερκεντέ είχε 2+ τώρα είμαστε στην ίδια δεινή θέση...

...ναι, μονο που τα μερκ τα περισσοτερα ειναι αισθητικως υποφερτα εως και ομορφα και δεν εχουν σχεση με τις κατσαριδες της μπεμβε...

b-q
23-07-10, 14:14
Ψυχραιμία!Ένα απλό Photoshop (ελπίζω ότι...) είναι.
Ας βγει επιτέλους ο "δίλιτρος υπερτροφοδοτούμενος κινητήρας με την απόδοσή του να κυμαίνεται από 180 έως 250 ίππους", για τον οποίο κάνει λόγο το παραπάνω άρθρο, και όλα τα άλλα της τα συγχωρώ της BMW.
Πάντως προσωπικά δεν θεωρώ ότι η σπορ αίσθηση της BMW έχει αλλοιωθεί τόσο, τουλάχιστον σε σχέση με τον ανταγωνισμό της κάθε εποχής (Mercedes, Audi κλπ.), και σαφώς παραμένει το πιο σπορ brand. Eνδεχομένως στο παρελθόν τα BMW να ήταν ακόμη πιο σπορ και "αντρικά", αλλά οι καιροί δυστυχώς αλλάζουν και πρέπει να προσαρμόζεσαι συνεχώς.
Κατά την άποψή μου, οι σχεδιαστικοί υπερβατισμοί της BMW παρουσιάζουν ενδιαφέρον, τουλάχιστον σε σχέση με τον επαναλαμβανόμενο μοτίβο των Audi και άλλων εταιρειών (βλέπεις το νέο A8 και νομίζεις ότι είναι το A4), και όσο περνάει ο καιρός αφενός εξοικειώνεται μαζί τους το αγοραστικό κοινό, αφετέρου αναδεικνύεται η προχωρημένη αντίληψη του σχεδιαστή.Βεβαίως η σχεδίαση ενός αυτοκινήτου είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα, στο οποίο ο καθένας δικαιούται να έχει διαφορετική άποψη. Πάντως εμένα μια Χ6 καθόλου δεν με χαλάει, ούτε από άποψη σχεδίασης, ούτε από άποψη δυναμικών χαρακτηριστικών.

rapid_fast
23-07-10, 15:06
Εγώ που είμαι παλιός, και γεννήθηκα όταν κυκλοφορούσαν record, manta, 2002, audi 2000,
κλπ, κλπ, βλέπω όλες τις μετά 90 εποχή BMW, και γυρίζει το μάτι μου ανάποδα..
Ακόμα και το Ε46, το θεωρώ σχεδιαστικά εντελώς εκτός BMW..
Αν σε αυτά τα καινούρια, βγάλεις το σηματάκι της BMW και βάλεις επάνω κια, χιουντάι,
τσάηνα μοτορς, έρχεσαι κουτί σχέδιο και μάρκα..
Χοντροκομένες αγελάδες, αμερικάνικης προέλευσης με στυλιστικές γραμμές κορέας..

BMW Power
23-07-10, 15:17
Πάντως προσωπικά δεν θεωρώ ότι η σπορ αίσθηση της BMW έχει αλλοιωθεί τόσο, τουλάχιστον σε σχέση με τον ανταγωνισμό της κάθε εποχής (Mercedes, Audi κλπ.), και σαφώς παραμένει το πιο σπορ brand.

Δυστυχώς και αυτό έχει αλλάξει.

Στα περισσότερα συγκριτικά της νέας 5άρας με τον ανταγωνισμό τα τέστ καταλήγουν ότι το BMW δεν είναι πλέον sport. Ελπίζω να προλάβουν να διορθώσουν το κακό στην νέα 3άρα.

Enema
23-07-10, 17:05
Καλα μην τρελενεστε, βγαζει ματι οτι η φωτο ειναι φτιαχτη....

rapid_fast
23-07-10, 20:21
Τα BMW πρέπει να τα βλέπεις στον καθρέπτη, και να τρομάζεις..
Αυτό έχει χαθεί, μαλάκωσαν τα πράγματα...:angryfire:angryfire

nino x3
23-07-10, 21:29
Καλα μην τρελενεστε, βγαζει ματι οτι η φωτο ειναι φτιαχτη....

πολυ σωστα fhotoshop και φτιαγμενο απο το ηδη υπαρχων χ6.
σιγα μη τοειχαν ακαμουφλαριστο,ασε που και το ιδιο το μοντελο ειναι αμφιβολο αν θα υπαρξει ποτε...ποιο θα ειναι το νοημα? να μπει αναμεσα και αντιθετα σε τι?

bimmer-corfu
24-07-10, 15:39
καλύτερη εκδοχή αυτή