PDA

Επιστροφή στο Forum : 320 Ci (2.2) vs SAXO


Vinci
07-10-05, 17:53
Οχτώ παρά το πρωί, στο φανάρι της περιφερειακής προς Αθήνα, βλέπω δίπλα μου saxo μαύρο -ή μήπως 106; - αγνώστου ιπποδύναμης...ακουγόταν δυνατά. Δεν έχω ξαναβάλει κόντρα (με τη BMW). Θα χάσουμε σκέφτομαι, αλλά ας δούμε που βρισκόμαστε. Ξεκινάω στο 80% αλλά ο άλλος αργεί επειδή τον έκλεινε ένα αυτοκίνητο κάθετα στο δρόμο λόγο κίνησης στη διασταύρωση. Πάω την πρώτη μέχρι κόφτη (ο άλλος πίσω λόγω της αργής εκκίνησης περίπου 20 με 30 μέτρα) αργώ να την αλλάξω, δευτέρα στον κόφτη το saxo πίσω μου, τρίτη στον κόφτη...το saxo δίπλα μου τετάρτη μαζί και πάνω που άρχισα σιγά σιγά να παίρνω τα πάνω μου και να νιώθω ότι θα τον αφήσω πίσω αργά αργά (περίπου στα 180 με 190) πετυχαίνουμε κίνηση και κόβουμε. Με το που ανοίγει ο δρόμος ο τύπος το ξαναδίνει, αλλά δεν ακολούθησα επειδή παραπέρα ξαναείχε κίνηση.
Δε με χάλασε, αλλά αν δεν τον εμπόδιζε η κίνηση και ξεκινούσαμε μαζί, μάλλον θα στράβωνα με τη διαφορά.
Τέλος πάντων, ελπίζω να τον ξαναπετύχω για μια κανονική κόντρα, κι ας ξαναχάσω.

Fad3In
07-10-05, 18:28
Δεν εχει να κανει! A kill is a kill λενε οι αμερικανοι! Ν.

M3MAN
07-10-05, 22:43
Σου μαζεψε 20-30 μετρα; τι λες ρε παιδι μου, δηλαδη 5-7 καροτσες. και σε 2λιτρο.
μη το συζητας πειραγμενο ηταν.
παντως μη μασας, καλα του εκανες (που δεν ξανανοιξες).

Fad3In
08-10-05, 14:23
παντως μη μασας, καλα του εκανες (που δεν ξανανοιξες).
:p: :p: :p: :p:

Vinci
08-10-05, 19:11
Ας μην είχε κίνηση και θα ξανάνοιγα και θα ξανάνοιγα...κι ας με τσάγιαζε συνέχεια...who cares. Χαβαλές να γίνεται.

DaRk_AnGeL
08-10-05, 20:55
Σου μαζεψε 20-30 μετρα; τι λες ρε παιδι μου, δηλαδη 5-7 καροτσες. και σε 2λιτρο.
μη το συζητας πειραγμενο ηταν.
παντως μη μασας, καλα του εκανες (που δεν ξανανοιξες).

Kαι πειραγμένο να μήν ήταν... ένα πυραυλάκι 120 αλόγων με σχεδόν τα μισά κιλά απο μια δίλιτρη μπέμπα και αμιγώς "τσαμπουκαλεμένο" στήσιμο λογικό μου ακούγεται το πώς πήγε το πράγμα. Με απλά πραγματάκια (Φ.Π.) πάει στα 130κάτι το saxorallo... άν παίξει και με Ε(ξάτμιση) καληνύχτα μας...
Άρα μάλλον μαμά (ή σχεδόν μαμά) ήταν. Απλά μιλάμε για τελείως διαφορετικές κατηγορίες αυτοκινήτων. So.. dont worry :)

papajim
08-10-05, 21:52
Ας μην είχε κίνηση και θα ξανάνοιγα και θα ξανάνοιγα...κι ας με τσάγιαζε συνέχεια...who cares. Χαβαλές να γίνεται.

Εκτος απ'το χαβαλε,να λες και τη μεγαλη αληθεια...Τι οδηγει αυτος,ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ!!:nod: :nod: Οχι 1 αλλα 5 saxoralla θα χες μ'αυτα τα λεφτα.Κι ολοι αυτοι που στηνονται με τα bmw επειδη εχουν 130αλογα και 700κιλα, προσπαθουν με το τσαγακι αυτο να πνιξουν τον κομπλεξισμο τους.

TheCondor
08-10-05, 22:07
Εκτος απ'το χαβαλε,να λες και τη μεγαλη αληθεια...Τι οδηγει αυτος,ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ!!:nod: :nod: Οχι 1 αλλα 5 saxoralla θα χες μ'αυτα τα λεφτα.Κι ολοι αυτοι που στηνονται με τα bmw επειδη εχουν 130αλογα και 700κιλα, προσπαθουν με το τσαγακι αυτο να πνιξουν τον κομπλεξισμο τους.

Δηλαδη θες να πεις οτι ΟΛΟΙ οσοι εχουν Saxo, και ΟΛΟΙ που στηνονται με το αυτοκινητο που ( εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να ) εχουν εναντια σε BMW ειναι κομπλεξικοι ετσι???

Σταματηστε ρε παιδια αυτην την καραμελα. Ειπαμε, ελεος, πρεπει δηλαδη ολος ο κοσμος να παρει BMW?? Τι ειναι αυτο το πραγμα ρε παιδι μου

Εγω που στηθηκα δηλαδη χτες με ενα Yaris παει να πει οτι ειμαι κομπλεξικος?? Επρεπε να τον σνομπαρω επειδη ειχε Yaris και να πω αστον αυτον σιγα τον κουβα που εχει???

Συγχαρητηρια παντως για την 'κουρσα' Vinci, αυτο το 2200 με τα 170 ειναι ( για μενα τουλαχιστον ) απιαστο :D

papajim
08-10-05, 23:39
Δηλαδη θες να πεις οτι ΟΛΟΙ οσοι εχουν Saxo, και ΟΛΟΙ που στηνονται με το αυτοκινητο που ( εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να ) εχουν εναντια σε BMW ειναι κομπλεξικοι ετσι???

Σταματηστε ρε παιδια αυτην την καραμελα. Ειπαμε, ελεος, πρεπει δηλαδη ολος ο κοσμος να παρει BMW?? Τι ειναι αυτο το πραγμα ρε παιδι μου

Οχι φιλε μου...Πρωτα απ'ολα δεν αναφερθηκα σε ΟΛΟΥΣ οσους εχουν τετοιου ειδους αυτοκινητα.Ισα ισα που οι συγκεκριμενοι διαλεξαν το rallye(κυριως που παει τραινο) η το saxo και οχι αλλα μικροgti επειδη ξερουν τι προσφερουν,ειναι ψαγμενοι και τοσο αντεχε η τσεπη τους.Ακομα θυμαμαι και θαυμαζω πως με περασε απο την εξωτερικη με τα ολα ενα rallye,πανω στη πεντελη.Δεν τους θεωρω κατωτερους,οπως δεν θεωρω ανωτερο καποιον που εχει ferrari & porsche.Δεν κανει το αμαξι τον ανθρωπο,αλλα η συμπεριφορα του.
Αναφερθηκα σε(και αρπαχτηκα με) ολους εκεινους-και δεν ειναι λιγοι δυστυχως- που κανουν το παν για να κρυψουν,αναδεικνυοντας ομως τον κομπλεξισμο τους. Μου εχει τυχει απειρες φορες (316ι εχω,ΑΡΓΟ δηλαδη) να μου αναβουν φωτα η να ρχονται διπλα μου και να φευγουν μετα γ@μιωντ@ς το γκαζι...Για να μου αποδειξουν τι δηλαδη?Οτι ειναι πιο γρηγοροι?ΟΛΟΙ το ξερουμε,δεν χρειαζεται αποδειξη.Και μου χει τυχει ΚΑΙ με σαξοραλλα των 10-13.000ευρω, ΚΑΙ με bmwπορσικα των 50καιφευγα.000 ευρω.ΤΡΑΓΙΚΟΥΣ & ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ τους θεωρω και τους μεν και τους δε.
Επισης,ποτε δεν απαξιωνω καποιον η δεν ανοιγω μαζι του(οσο μπορω να ανοιξω) επειδη εχει κατωτερο αυτοκινητο(...αληθεια,τι ακριβως σημαινει κατωτερο????).Θυμαμαι χαρακτηριστικα,ανοιξα μια φορα με ενα megane-νομιζω το 1.4 με τα 100 περιπου αλογα- και ειμασταν περιπου στα ιδια.Η απαντηση του τυπου στο τελος ηταν αφοπλιστικη:Φιλε δεν παει,πουλα το και παρε το 320ι.Πεσμου εσυ μετα αν δεν του αξιζει μια απαντηση του στυλ..με τα λεφτα που δωσα,3 απ'τα δικα σου θα παιρνα.Μια απαντηση δηλαδη που θα τον χτυπησει εκει ακριβως που "ποναει",στο κομπλεξ του.

NICK_M3
08-10-05, 23:41
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΠΕΤΥΧΑ Κ ΓΩ ΕΝΑ SAXO ΤΟΥΡΜΠΑΤΟ.
ΕΓΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΟΛΥ ΚΥΡΙΛΕ...ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΤΙΣ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ..
ΣΤΗΝ 3η ΤΟΝ ΜΑΖΕΨΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΚΑΡΟΤΣΕΣ ( 20μ ) ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΟΛΗΣΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΕΨΑΧΝΑ ΧΩΡΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ...ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ 4η...ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΕΤΑ....ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΩΡΕ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΤΥΠΑΚΙΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΕ Μ3...ΓΥΡΝΑΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ...

papajim
08-10-05, 23:55
ΕΓΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΟΛΥ ΚΥΡΙΛΕ...ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΤΙΣ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ..

Και για να συμπληρωσω την παραπανω απαντηση μου,ο φιλος nick το εθεσε πολυ σωστα...
Δε μου τη δινει το saxo,rallye,bmw,porsche κτλ αλλα αυτος που μ@λ@κιζετ@ι πισω απο το τιμονι τους.Και επαναλαμβανω,δυστυχως δεν ειναι λιγοι.

Kowalski
09-10-05, 00:35
Φίλε Papajim σκέψου και κάτι ακόμα πολύ σημαντικό ( κούφια ώρα να χτυπήσω ξύλο κι εγώ ) : Τι ακριβώς θα γίνει αν του φύγει του τυπάκου το saxo/rallye/κ.λ.π. και αλφαδιαστεί πουθενά και τί θα γίνει αν συμβεί το ίδιο σε έναν από εμάς με τα ίδια χιλιόμετρα??????

Συνεννοηθήκαμε πιστεύω....

Φιλικά
Γιάννης

Fad3In
09-10-05, 04:40
Η απαντηση του τυπου στο τελος ηταν αφοπλιστικη:Φιλε δεν παει,πουλα το και παρε το 320ι.

ΑΧΑΧΑΑΧ Τραγικος,ετσι; :shakehead
Αν δεν απαντησες παντως βλακεια εκ μερους σου!
Το απαιτουσε η στιγμη!!!
Ν.

alexk
09-10-05, 05:12
Τι οδηγει αυτος,ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ!!:nod: :nod: Οχι 1 αλλα 5 saxoralla θα χες μ'αυτα τα λεφτα.Κι ολοι αυτοι που στηνονται με τα bmw επειδη εχουν 130αλογα και 700κιλα, προσπαθουν με το τσαγακι αυτο να πνιξουν τον κομπλεξισμο τους.
Φίλε papajim είμαι πρώην κάτοχος saxo. Σε πληροφορώ ότι από την πρώτη στιγμή μπορούσα να έχω bmw, οπότε δεν είναι πάντα όπως το λες "δεν έχεις να πάρεις bmw". Τελικά πήρα bmw, και είναι ενδεχομένως το πράγμα που έχω μετανιώσει πιο πολύ στη ζωή μου. Το αυτοκίνητο που έχω είναι επιεικώς απαράδεκτο, άν εξαιρέσεις μόνο ότι κοστίζει πολλά χρήμματα (και δεν το βλέπω σαν προτέρημα αυτό). Επιπλέον, πολλές φορές θυμάμαι να μου λένε οι δικοί μου να πάρω το 520 για να πάω βόλτα, αλλά εγώ να θέλω να πάω με το saxo και όχι με ένα από τα bmw. Και φυσικά, έχω εκτελέσει πολλούς γρήγορους με bmw, που είχαν το θράσος να κοντράρουν σε φανάρι, σε ευθεία ή σε στροφές τον μικρό αγωνιστικό μου πύραυλο. Και όχι, αυτό δεν είναι κόμπλεξ. Κάποια πράγματα είναι επιλογή και όχι δυνατότητα...

ΥΓ: Ένα saxo ζυγίζει (full extra) 890 κιλά.

DaRk_AnGeL
09-10-05, 14:12
Πάλι μπαίνουμε σε θέμα που έχουμε πιάσει πολλές φορές στο παρελθόν και πάλι θα φαγωθούμε. Εγώ επιμένω οτι το αμάξι είναι μια κ@υλα για τον καθένα. Εγώ τη βρίσκω με αυτό,ο άλλος με εκείνο κλπ κλπ. Απο κει και πέρα, ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ δεν θα κατηγορήσω αυτόν που πήρε το ΟΠΟΙΟ αυτοκίνητο τον έφτιαχνε.. ακριβό ή φτηνό, αλλα θα κράξω όσο μπορώ αυτόν που φέρεται κομπλεξικά στον δρόμο.
Κομπλεξισμός δεν είναι μόνο να έχεις σαξοραλο και να κολλάς σε 316 για να δείξεις οτι με τα μισά λευτά πήρες αμάξι που τον πατάει, είναι και να έχεις 316-318-320 κλπ, και να κολλάς σε seicento και άλλα οχήματα 1100-1400 κυβικών για να "πουλήσεις μούρη". Σε τέτοια άτομα καλά κάνει το κάθε σαξόραλλο και τους τη λέει.
Επίσης κομπλεξισμός είναι να έχεις ένα ακριβο αμάξι (είτε 316 Ε46, είτε πόρσε) και να κινείσαι στον δρόμο σαν μεγιστάνας περιμένοντας απο τους αλλους να σε σεβαστούν και να υποκλιθούν επειδή έχεις το Χ αμάξι... Στα γεννητικά μας όργανα γράφουμε τέτοιους κομπλεξάρες...
Κοινώς... δεν είναι το αυτοκίνητο που κάνει τον οδηγό μ@λ@κ@... ο οδηγός φταίει.
Εγώ για παράδειγμα έβγαλα το 316 που έλεγε το αμάξι μου πίσω και έβαλα Μ3 για να αποφεύγω να μου κολλάνε τα άκυρα. Τώρα άν ο άλλος δεί το Μ3, δεί την εξάτμιση, ακούσει το 6κύλινδρο και παρόλα αυτά χώνεται.... δε του φταίει κανείς αν φάει πίκρα.....
Σαν συμπέρασμα... σταματήστε να κατηγορείτε τύπους αμαξιών και κράξτε αβέρτα μ@λ@κες οδηγούς :D

Fad3In
09-10-05, 15:07
Τελικά πήρα bmw, και είναι ενδεχομένως το πράγμα που έχω μετανιώσει πιο πολύ στη ζωή μου. Το αυτοκίνητο που έχω είναι επιεικώς απαράδεκτο, άν εξαιρέσεις μόνο ότι κοστίζει πολλά χρήμματα (και δεν το βλέπω σαν προτέρημα αυτό).

Γιατι ετσι ρε Αλεξη; Τι σου βγαλε;
(:banhim: :pth: )
χεχεχεχεχε
Ν.

Kostas Christ
09-10-05, 15:59
Οντως γιατι δεν σου αρεσει;
Παντως να λεμε την αληθεια ολα τα αυτοκινητα που εχουν σκοπο να ικανοποιουν τους οδηγους τους. Βεβαια με διαφορετικο τροπο το καθενα. Απο κει και περα ολα ειναι θεμα γουστου. Εμενα για παραδειγμα δεν μου αρεσουν τα μπροστοκινητα σε αλλους αρεσουν τρελα τι να κανουμε γουστα ειναι αυτα

Vinci
09-10-05, 18:07
Ναί έχω το 2.200 με τα 170 άλογα. Το θέμα παιδιά (όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον) είναι να γουστάρεις το αυτοκίνητό σου ό,τι κι αν είναι. Όπως με κέρασε το τσάι (αφού με έφτασε ενώ έφυγα πρώτος), θα μπορούσα, αν δεν ήταν φτιαγμένο, ίσως να του το κερνούσα εγώ. Δεν είναι εκεί το θέμα όμως. Μια κόντρα την κάνεις (εγώ τουλάχιστο) πρώτα απ'όλα να ικανοποιήσεις την γκ@βλα ΣΟΥ της στιγμής. Πάντα υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος από σένα, ό,τι και να οδηγάς. Ένας με S3 με κολούσε μια μέρα στη στροφές του Πανοράματος προς Χορτιάτη και μόλις άρχισα τα ανάποδα αν και μπορούσε να περάσει από πάνω μου έτσι όπως δίπλωνα, απλά έκατσε πίσω μου και με χάζευε. Πάω στοίχημα ότι εκείνη την ώρα θα προτιμούσε να είναι στη θέση μου απ΄ το να έχει τα 220+ άλογα.

Kowalski
10-10-05, 01:52
Καλά μιλάμε ότι οι κάτοχοι S3, έχουν ένα ύφος λες κι έχουν πιάσει τον ταύρο από τα @ρχ!δ!@ !!! Είναι απίστευτοι !!! Όπως λεει και η παροιμία : Άλλος παιδί δεν έκανε, μόνο η Λενιώ το Γιάννη...

Φιλικά
Γιάννης
( όχι αυτός της παροιμίας )

Kowalski
10-10-05, 02:00
Ναί έχω το 2.200 με τα 170 άλογα. Το θέμα παιδιά (όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον) είναι να γουστάρεις το αυτοκίνητό σου ό,τι κι αν είναι. Όπως με κέρασε το τσάι (αφού με έφτασε ενώ έφυγα πρώτος), θα μπορούσα, αν δεν ήταν φτιαγμένο, ίσως να του το κερνούσα εγώ.

Λογικά ήταν πειραγμένο. Να σκεφτείς ότι εγώ με τη μαούνα μου και τον ίδιο κινητήρα τα mama τα τσαγιάζω αν μου χώνονται και σχετικά εύκολα. Δεν το συζητάω καν για ρεπρίζ... εκεί θέλουν κυάλια...

Φιλικά
Γιάννης

Xeno-318is
10-10-05, 03:17
Eixa poly kairo na grapsw ala telika de krati8ika!!To thema:kontres,tsagiasmata ktl...einai ws gnwston to idion tou ellina!! Enoite pws o ka8enas mas einai the number one timoni ston planiti kai fusika enoite pws o ka8enas mas exi to best motori sto garage tou!! Kapote prepei na stamatisi auto to koblexiliki re pedia...As stamatisoume na bgazoume tin kaki pleura tis ratsas mas stous dromous.Opws eipe kai o Dark_Angel to autokinito einai ka8ara 8ema goustou, kai fusika de ginete oloi mas na exoume ta idia gousta, giati 8a panteuomastan kai tin idia gineka(etsi leei o geros mou...nane kala!!)
Loipon anexartitou loipon autokinitou m@l@kes yparxoune me to tsouvali stous dromous kai gia na mi krivomaste pisw apto daxtulo mas poles fores ginomaste k emeis xwris kala kala na to 8eloume, mono kai mono exwntas to "koblexiliki" tis bmw. As afisoume stin arki tous egoismous otan imaste pisw apto timoni giati de vgazei pou8ena. Prosopika pleon kanw xwro otan me prospernane..kanw dexia otan mou pezi fota to seicento apo pisw xaropaleuontas kai panta skeftome pws an imuna egw autos pou ekane tin "magia" pws 8a8ela na mou siberifer8oun.Ok kapoios ekane magia h kagouria sto dromo...Ok!! den yparxei logos na ginei makelio sto dromo mono kai mono gia na kratisoume to goitro mas...Aston na paei stin euxi tis panagias..Twra ama oi sun8ikes prosferonte gia.."kseka8arisma logariasmon" kername tsai fisika!! (eipame..odigoume normal..oxi tooooooso normal!!:chair: ). Tou rixoume to tsai mas...h to roufame zesto zesto kai pame spitaki mas. H zoi para-einai orea gia na analwnete se xazomares...
Sorry an kourasa me tin polylogia mou kai an vgika of topic, ala mour8e na ta pw...

Panoz
10-10-05, 07:41
Φίλε papajim είμαι πρώην κάτοχος saxo. Σε πληροφορώ ότι από την πρώτη στιγμή μπορούσα να έχω bmw, οπότε δεν είναι πάντα όπως το λες "δεν έχεις να πάρεις bmw". Τελικά πήρα bmw, και είναι ενδεχομένως το πράγμα που έχω μετανιώσει πιο πολύ στη ζωή μου. Το αυτοκίνητο που έχω είναι επιεικώς απαράδεκτο, άν εξαιρέσεις μόνο ότι κοστίζει πολλά χρήμματα (και δεν το βλέπω σαν προτέρημα αυτό). Επιπλέον, πολλές φορές θυμάμαι να μου λένε οι δικοί μου να πάρω το 520 για να πάω βόλτα, αλλά εγώ να θέλω να πάω με το saxo και όχι με ένα από τα bmw. Και φυσικά, έχω εκτελέσει πολλούς γρήγορους με bmw, που είχαν το θράσος να κοντράρουν σε φανάρι, σε ευθεία ή σε στροφές τον μικρό αγωνιστικό μου πύραυλο. Και όχι, αυτό δεν είναι κόμπλεξ. Κάποια πράγματα είναι επιλογή και όχι δυνατότητα...

ΥΓ: Ένα saxo ζυγίζει (full extra) 890 κιλά.

Φίλε Άλεξ να σου κάνω μια ερώτηση??? Γιατί δε πουλάς το compact να πάρεις ένα Saxo (ή ένα C2, ή ένα Colt CZT), να το κάνεις τούμπανο και να σου μείνουν και ρέστα? Σοβαρά τώρα...γιατί σε βλέπω πολύ δυστυχισμένο! Όλο γκρίνια είσαι βρε παιδί μου!!!:chair:

E36M3ZF
10-10-05, 07:41
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΠΕΤΥΧΑ Κ ΓΩ ΕΝΑ SAXO ΤΟΥΡΜΠΑΤΟ.
ΕΓΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΟΛΥ ΚΥΡΙΛΕ...ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΤΙΣ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ..
ΣΤΗΝ 3η ΤΟΝ ΜΑΖΕΨΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΚΑΡΟΤΣΕΣ ( 20μ ) ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΟΛΗΣΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΕΨΑΧΝΑ ΧΩΡΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ...ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ 4η...ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΕΤΑ....ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΩΡΕ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΤΥΠΑΚΙΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΕ Μ3...ΓΥΡΝΑΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ...




Ναι μώρέ...εσύ κυριλέ πήγαινες και σε τσίτωσε ό άλλος...Άσε ρε....σε ξέρουμε τι παλιοχαρακτήρας και φαιδρός τύπος είσαι.....αλλά καλά του' κανες

NICK_M3
10-10-05, 18:49
παλιοχαρακτήρας???εγώ????
κάποιο λάθος κάνετε κυριε μου...
εγω δεν κάνω ποτέ τέτοια πράγματα...
Με είδατε ποτε εσείς...?????
αντιθέτως εσείς είστε αυτός που το πάτε πόρτες οπου μπορείτε κυριέ μου...
Ευχαριστως και θα το ξανακάνω όμως σε τέτοιους κομπλέξες...

Fad3In
10-10-05, 21:56
Eixa poly kairo na grapsw ala telika de krati8ika!!To thema:kontres,tsagiasmata ktl...einai ws gnwston to idion tou ellina!!

Δεν θα μπορουσα να διαφωνησω περισσοτερο!
Πως εξηγεις οτι ολα μα ολα τα ξενα φορουμ εχουν ειδικα
subforums αφιερωμενα σε κοντρες κτλ κτλ;!; :nixweiss:
Ν.

Xeno-318is
11-10-05, 02:24
Δεν θα μπορουσα να διαφωνησω περισσοτερο!
Πως εξηγεις οτι ολα μα ολα τα ξενα φορουμ εχουν ειδικα
subforums αφιερωμενα σε κοντρες κτλ κτλ;!; :nixweiss:
Ν.

Malon parexigi8ika...Fysika den enoo oti kontres kanoume mono emeis kai olos o ypolipos kosmos apla paei sti douleia tou isixa kai me 50km/h!!Isa isa...Ala to oti oi kontres me tin nootropia tou:"de me pataei kanenas alos ektos apo emena kai to ergaleio mou",me ena swro saltses ktl.., einai idion tou elina!Auto enoousa...oxi oti mono emeis kanoume kontres stous dromous...Kai fysika de milaw gia kapoio sigekrimeno gegonos apo tis kontres pou exoune anafer8ei...mia geniki antilipsi tou olou 8ematos einai,prosopiki panta!!Twra an sinexisis na diafoneis mazi mou...koita tis listes ton nekron apo troxea se oli tin europi kai koita kai stin elada kai pes mou ama exw adiko...
Filika, Xenokratis

Black5
11-10-05, 07:44
Malon parexigi8ika...Fysika den enoo oti kontres kanoume mono emeis kai olos o ypolipos kosmos apla paei sti douleia tou isixa kai me 50km/h!!Isa isa...Ala to oti oi kontres me tin nootropia tou:"de me pataei kanenas alos ektos apo emena kai to ergaleio mou",me ena swro saltses ktl.., einai idion tou elina!Auto enoousa...oxi oti mono emeis kanoume kontres stous dromous...Kai fysika de milaw gia kapoio sigekrimeno gegonos apo tis kontres pou exoune anafer8ei...mia geniki antilipsi tou olou 8ematos einai,prosopiki panta!!Twra an sinexisis na diafoneis mazi mou...koita tis listes ton nekron apo troxea se oli tin europi kai koita kai stin elada kai pes mou ama exw adiko...
Filika, Xenokratis

Βέβαια κοίτα και τι αυτοκίνητα και τί δρόμους έχουν στην Ευρώπη...

sakkunen
11-10-05, 14:38
Οχι φιλε μου...Πρωτα απ'ολα δεν αναφερθηκα σε ΟΛΟΥΣ Αναφερθηκα σε(και αρπαχτηκα με) ολους εκεινους-και δεν ειναι λιγοι δυστυχως- που κανουν το παν για να κρυψουν,αναδεικνυοντας ομως τον κομπλεξισμο τους. Μου εχει τυχει απειρες φορες (316ι εχω,ΑΡΓΟ δηλαδη) να μου αναβουν φωτα η να ρχονται διπλα μου και να φευγουν μετα γ@μιωντ@ς το γκαζι...Για να μου αποδειξουν τι δηλαδη?Οτι ειναι πιο γρηγοροι?ΟΛΟΙ το ξερουμε,δεν χρειαζεται αποδειξη.Και μου χει τυχει ΚΑΙ με σαξοραλλα των 10-13.000ευρω, ΚΑΙ με bmwπορσικα των 50καιφευγα.000 ευρω.ΤΡΑΓΙΚΟΥΣ & ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ τους θεωρω και τους μεν και τους δε.
Επισης,ποτε δεν απαξιωνω καποιον η δεν ανοιγω μαζι του(οσο μπορω να ανοιξω) επειδη εχει κατωτερο αυτοκινητο(...αληθεια,τι ακριβως σημαινει κατωτερο????).Θυμαμαι χαρακτηριστικα,ανοιξα μια φορα με ενα megane-νομιζω το 1.4 με τα 100 περιπου αλογα- και ειμασταν περιπου στα ιδια.Η απαντηση του τυπου στο τελος ηταν αφοπλιστικη:Φιλε δεν παει,πουλα το και παρε το 320ι.Πεσμου εσυ μετα αν δεν του αξιζει μια απαντηση του στυλ..με τα λεφτα που δωσα,3 απ'τα δικα σου θα παιρνα.Μια απαντηση δηλαδη που θα τον χτυπησει εκει ακριβως που "ποναει",στο κομπλεξ του.

φιλικα παντα αλλα μηπως papajim το κομπλεξ το εχεις εσυ;;Και bmw που εχεις
τι νομιζεις οτι εχεις;Ενεργητικη ασφαλεια;;Οταν θα θελεις να προσπερασεις μια νταλικα με ποιο απο τα δυο θα το κανεις με ασφαλεια;Με ενα ''κοινο'' αυτοκινητο που εχει καλη ροπη ή με το δικο σου που δεν παει μια!ΤΙ ηθελες να σου πει ο τυπος ''πω πω τι ποιοτητα ειναι αυτη που εχεις μεγαλε!!, πω πω ποσο μικρα ειναι τα διακενα στους αρμους!!'' ή μηπως ''αυτο εχει το συστημα dscasc+tespabxzsk1238958547??''.Ακομα κι εγω οταν οδηγω αλλη μαρκα αυτοκινητου και υπαρχει ενα bmw μπροστα μου που εχει ορεξη δεν θα σκεφτω οτι γινομαι κομπλεξικος επειδη τα βαζω με -ενδεχομενως- με 316i
Η αντιληψη σου οτι με τα λεφτα που εδωσα παιρνω 3 τετοια,τι φανερωνει;;
μηπως κομπλεξ;;εε;
Αυτο που λες οτι σου αναβουν τα φωτα και ερχονται διπλα σου και μετα φευγουν με γκαζι:μηπως εισαι απο αυτους που καθονται αριστερη λωριδα και απολαμβανουν την φυση και την γαληνη του συμπαντος;;:ices_ange

sakkunen
11-10-05, 14:41
[QUOTE=papajim] επειδη εχει κατωτερο αυτοκινητο(...αληθεια,τι ακριβως σημαινει κατωτερο: . με τα λεφτα που δωσα,3 απ'τα δικα σου θα παιρνα



νομιζω πως απαντας εσυ ο ιδιος πως υπαρχουν κατωτερα αυτοκινητα , δε χρειαζεται σχολιασμος

to conclude ...δεν εχω τιποτα μαζι σου αλλα να λεμε τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη
σε παρακαλω πολυ, αν θες να με σχολιασεις να με σχολιασεις πανω σε αυτα που ειπα και συγκεκριμενα.

Manos_RC
11-10-05, 17:01
Θα θελα να πω κι εγω την αποψη μου ως μη κατοχος BMW και ως κατοχος ενος σχετικα σβελτου αυτοκινητου..

Καταρχην υπαρχουν αμαξια που υπερεχουν σε σημεια ως προς αλλα που ειναι πιο ολοκληρωμενα αλλα δεν ειδικευονται σε τομεις οπως πχ κοντρα..

Σιγουρα ενα saxorallo ειναι πιο γρηγορο απο ενα 316..αυτο δε κανει την 316 κακο αμαξι και ποσο μαλλον χειροτερο αμαξι (προς Θεου) αλλα ουτε και ο οδηγος του saxorallou που θελει να κινηθει σε πιο γοργους ρυθμους ειναι κομπλεξικος επειδη θα προσπερασει την 316..
Πολλες φορες εχει τυχει στην Εθνικη οδηγοι BMW και Mercentes να ΜΗΝ κανουν δεξια και ας πηγαινουν με 100-120..εκει εκνευριζομαι οχι μονο με αυτους αλλα με οποιονδηποτε κατοχο οποιουδηποτε αυτοκινητου..

Σημασια εχει να ξερει ο καθενας για ποιο σκοπο και για ποιο λογο επελεξε το αμαξι που οδηγει...Αν καποιος πηρε 316 με σκοπο να κερναει τσαι..τοτε ζει σε αλλο πλανητη...Ειδαλλως αν ξερει τι αμαξι εχει και για τι σκοπο ειναι του ειναι παντελως αδιαφορα τα οποιαδηποτε σχολια..επισης αν καποιος με ενα μικρο γρηγορο αμαξι που περασε μια μπεμπα ή κατι αναλογο 8εωρει πως ειναι καλυτερο το αμαξι του..ζει σε αλλο συμπαν..

Κοινως...ας μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα και κατηγοριες...

Fad3In
11-10-05, 17:09
Malon parexigi8ika...Fysika den enoo oti kontres kanoume mono emeis kai olos o ypolipos kosmos apla paei sti douleia tou isixa kai me 50km/h!!Isa isa...Ala to oti oi kontres me tin nootropia tou:"de me pataei kanenas alos ektos apo emena kai to ergaleio mou",me ena swro saltses ktl.., einai idion tou elina!Auto enoousa...oxi oti mono emeis kanoume kontres stous dromous...Kai fysika de milaw gia kapoio sigekrimeno gegonos apo tis kontres pou exoune anafer8ei...mia geniki antilipsi tou olou 8ematos einai,prosopiki panta!!Twra an sinexisis na diafoneis mazi mou...koita tis listes ton nekron apo troxea se oli tin europi kai koita kai stin elada kai pes mou ama exw adiko...
Filika, Xenokratis

Ξενοκρατη δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου! :p:
Χωρις πλακα,δεν εχεις κι αδικο...ολα ειναι σχετικα εξαλλου! ;)
Ν.

papajim
11-10-05, 22:04
φιλικα παντα αλλα μηπως papajim το κομπλεξ το εχεις εσυ;;Και bmw που εχεις
τι νομιζεις οτι εχεις;Ενεργητικη ασφαλεια;;Οταν θα θελεις να προσπερασεις μια νταλικα με ποιο απο τα δυο θα το κανεις με ασφαλεια;Με ενα ''κοινο'' αυτοκινητο που εχει καλη ροπη ή με το δικο σου που δεν παει μια!ΤΙ ηθελες να σου πει ο τυπος ''πω πω τι ποιοτητα ειναι αυτη που εχεις μεγαλε!!, πω πω ποσο μικρα ειναι τα διακενα στους αρμους!!'' ή μηπως ''αυτο εχει το συστημα dscasc+tespabxzsk1238958547??''.Ακομα κι εγω οταν οδηγω αλλη μαρκα αυτοκινητου και υπαρχει ενα bmw μπροστα μου που εχει ορεξη δεν θα σκεφτω οτι γινομαι κομπλεξικος επειδη τα βαζω με -ενδεχομενως- με 316i
Η αντιληψη σου οτι με τα λεφτα που εδωσα παιρνω 3 τετοια,τι φανερωνει;;
μηπως κομπλεξ;;εε;
Αυτο που λες οτι σου αναβουν τα φωτα και ερχονται διπλα σου και μετα φευγουν με γκαζι:μηπως εισαι απο αυτους που καθονται αριστερη λωριδα και απολαμβανουν την φυση και την γαληνη του συμπαντος;;:ices_ange

Μαλλον δεν καταλαβες καλα αυτα που εγραψα και το τι ακριβως εννοουσα.Εγω ο ιδιος ειπα οτι το 316ι δεν παει γρηγορα και σαφως ενα σαξο κανει μια πολυ πιο γρηγορη και ασφαλη προσπεραση.Αμα προσεξες καλα,το ποστ μου δεν ασχοληθηκε με ενα συγκεκριμενο τυπο αυτοκινητου,αλλα με ενα συγκεκριμενο τυπο ανθρωπου-οδηγου.Οταν γραφω οτι ανοιξα με ενα megane,μαλλον αποδεικνυει οτι δεν εχω κανενα κομπλεξ η αισθηση ανωτεροτητας.Αλλιως,δεν θα ανοιγα μαζι του.Αναφερθηκες στην υποθετικη απαντηση που θα εδινα στον οδηγο του megane χωρις να προσεξεις την "πραγματικη" φραση που ειπωθηκε απο εκεινον.Το αν καθομαι στην αριστερη λωριδα στην "κοσμαρα" μου οπως λες,το συμπερανες απο ενα σχημα λογου που χρησιμοποιησα,εντελως περιγραφικο για το πως εχουν καμια φορα τα πραγματα.Δεν με εχεις πετυχει ποτε στο δρομο να δεις πως οδηγω και σε ποια λωριδα βρισκομαι,οποτε καλυτερα να μην βγαζεις συμπερασματα.Τελος,σε οτι αφορα το κομπλεξ,δεν αναφεθηκα σε καποιο προσωπο συγκεκριμενα,οποτε πιστευω πως ουτε κι εσυ θα επρεπε να αναφερεσαι συγκεκριμενα στο προσωπο μου.
Φιλικα,Papajim.

manosm3
11-10-05, 22:15
Κοινως...ας μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα και κατηγοριες...
Eισαι απολυτα σωστος! Αυτο μου θυμιζει μαι μερα που τσακωνομουν με ενα θειο μου για το ποιος εχει καλυτερο αυτοκινητο. Αυτος μου ελεγε οτι το c-rv ηταν καλυτερο απο το 325 μου επειδη μπορει να παει σε δρομο με κοτρωνες και ελεγε οτι μπορει καλυτερα να ρυμουλκησει το φουσκωτο του με το τζιπ, οτι τα πισωκινητα ειναι σκοτωστρες στις στροφες και αλλες αηδιες. Και του ελεγα οτι το δικο του δεν εχει μελλον στο δρομο, δεν παει μια, εχει προβληματικη 4κινηση κλπ.
Δηλαδη συγκριναμε τα ασυγκριτα, ο καθενας καλυπτε τις απαιτησεις του με το αυτοκινητο του (εστω κι αν αυτος πιστευει πως ο,τι εχει ειναι το καλυτερο).

ΜΙΧΑΛΗΣ
12-10-05, 08:20
Εγω με τετοιου ειδους ατομα ποτε δεν ανοιγω κουβεντα γιατι απλα ειναι χαμενος χρονος!Πριν αγορασω το δικο μου (Ε36 coupe) ειχε ενα ιδιο ενας γειτονας μου και σε ανυποπτη φαση μια μερα το κοιτουσαμε με εναν φιλο μου ο οποιος μου λεει <<αυτο το coupe παντα μου αρεσε και ειδικα ο κωλος του>>.Οταν εφτασε η ωρα που το πηρα, το καλοριζικο του ηταν <<ελα ρε αυτο δεν παει βημα, χαλια σαλονι....>> και σχολια τετοιου ειδους!!:rofl2: Μου αρκει φιλε μου το παλιο σου σχολιο και οταν καποτε και εαν αποκτησεις λεπτοτητα και τροπους και αφησεις πισω τα κομπλεξ σου θα ξαναρωτησω τη γνωμη σου!! Τωρα η τιμωρια ειναι καθε φορα που παμε για καφε παιρνω ενα πεζο 205(της δουλειας) και κοιταει απορημενος και μου λεει <<πως και δεν παιρνεις το αλλο??>>!!Απαντηση <<το πηρα λιγο πιο πριν μια βολτα και θα το παω και το βραδυ παλι>>.:rofl2: