PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες για bmw 520 e39


chrisevo
01-09-10, 14:55
Γεια σας.Ενδιαφερόμαστε για την αγορά μίας 520ι ε39 και γράφω ενδιαφερόμαστε γιατί το αμάξι θα το πάρει ο πατέρας μου αλλά επειδή δεν έχει και πολύ καλή σχέση με pc σας γράφω εγώ.Επειδή έψαχνα πληροφορίες για το αυτοκίνητο έπεσα στο forum σας, διάβασα μερικά ποστ και θεώρησα καλύτερα να σας γράψω ο ίδιος.Συγκεκριμένα βρισκόμαστε κοντά στην αγορά μίας ε39 χρονολογίας 5/2000 με 97.000 χλμ.Φυσικά θα γίνουν και οι απαραίτητοι έλεγχοι πριν την αγορά αλλά επειδή δεν ήμασταν ποτέ κάτοχοι bmw μπορείτε να μας κατατοπίσετε σχετικά με τα σημεία που πρέπει να προσέξουμε περισσότερο και που περίπου κυμαίνονται τα κόστη και η κατανάλωση του αυτοκινήτου.Κατά τα άλλα ξέρουμε για τι αυτοκίνητο πρόκειται και δεν έχει σημασία το ότι είναι 10ετίας.Ούτως η άλλως αυτά που έχουμε τώρα είναι πιο παλιά.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

sciroccoR
01-09-10, 15:30
γενικα ειναι οκ ...προσεχε για ψυγειο θερμοστατη φλαντζα που οδηγουν εννιοτε σε καμενα μοτερ,,,,

bimmer-corfu
01-09-10, 17:06
ναι ψυγείο θα πω και εγώ καθώς και την κατάσταση των επενδύσεων στο εσωτερικό.

Κατά τα άλλα είναι κορυφή αμάξι

XT660
01-09-10, 18:15
ψυγειο, disa, μοναδα abs, κεντρικος αξονας, αντλια νερου και πισω παραθυρα τα must προβληματα των ε39.....

thmangr
01-09-10, 20:03
Φίλε. Στείλε pm το δικό μου το έχω ήδη σε madra για πούλημα. 6/2000 με 130000km και ντρέπεσαι να το πλησιάσεις. Αν ενδιαφέρεσαι μιλάμε. 520i

thmangr
01-09-10, 20:04
Το παιδί που έχει τη madra δεν το έχει αγοράσει από εμένα απλά εξυπρέτηση μου κάνει για να το δείχνει σε κόσμο. Οπότε μαζί θα μιλάμε

thmangr
01-09-10, 20:07
ψυγειο, disa, μοναδα abs, κεντρικος αξονας, αντλια νερου και πισω παραθυρα τα must προβληματα των ε39.....
Από αυτά που γράφεις εμένα ποτέ δεν μου παρουσιάσε τίποτα. Μάλλον ήμουν από τους τυχερούς

XT660
01-09-10, 20:44
Ετος απο την μοναδα abs που δεν παιζουν ρολο τα χιλιομετρα, τα αλλα τα εμφανιζει μετα τα 150000 χλμ ειδικα το απαραδεκτο ,πλαστικο στα πλαγια, ψυγειο πρεπει να αλλαζεται προληπτικα σ αυτα τα χλμ οπως και τα κολλαρα...

chrisevo
02-09-10, 11:13
Ok ευχαριστώ πολύ.Γενικά πάντως είναι αξιόπιστα αυτοκίνητα?Γιατί μέχρι στιγμής είχαμε κυρίως toyota το οποίο εντάξει δε συγκρίνεται με τη 5άρα αλλά από αξιοπιστία και τέτοια δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα.Βέβαια είναι και μεταχειρισμένο και είναι ανάλογα που θα πέσεις.Επίσης αν μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με τη κατανάλωση γιατί και άλλα άτομα που ρωτάμε το πρώτο πρόβλημα που θέτουν είναι η κατανάλωση.

thmangr
02-09-10, 11:53
Εθνική με 120km/h 7,8 lt/100. Στην πόλη δεν ξέρω γιατί δεν μένω Αθήνα και το έβγαζα μόνο για ταξίδια

XT660
03-09-10, 22:31
Ok ευχαριστώ πολύ.Γενικά πάντως είναι αξιόπιστα αυτοκίνητα?Γιατί μέχρι στιγμής είχαμε κυρίως toyota το οποίο εντάξει δε συγκρίνεται με τη 5άρα αλλά από αξιοπιστία και τέτοια δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα.Βέβαια είναι και μεταχειρισμένο και είναι ανάλογα που θα πέσεις.Επίσης αν μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με τη κατανάλωση γιατί και άλλα άτομα που ρωτάμε το πρώτο πρόβλημα που θέτουν είναι η κατανάλωση.
Σε σχεση με τα καινουργια bmw ειναι πολυ πιο αξιοπιστο συμφωνα μ αυτα που διαβαζω στο φορουμ, και γω toyota ειχα avensis το οποιο ηταν αρκετα πιο αξιοπιστο αλλα κατα τα αλλα δεν συγκρινεται στους υπολοιπους τομεις...
Καταναλωση χαμηλη κατω απο 10 στα ταξιδια ακομα και με 140-150 αλλα στην πολη με a/c χτυπαει ανετα 14-15 lt/100 km.
Τελος το εξακυλινδρο μοτερ αν και ζοριζεται λιγο εχει ηχο απιστευτο και βελουδινη λειτουργια που δεν θα βρεις πουθενα με αυτα τα λεφτα

onyx
03-09-10, 22:44
Συμφωνώ με τις καταναλώσεις που αναφέρθηκαν, 120 κάτω από 8, 140-150 κάτω από 10 ή και κάτω από 9,5 (αυτά με αυτόματο). Στην Αθήνα όμως ειδικά λόγω αυτόματου κάτω από 13 πέφτω μόνο αν είμαι πολύ χαλαρός και με αρκετές διαδρομές σε μεγάλους δρόμους χωρίς κολλήματα.
Επίσης να προσθέσω ότι είναι πραγματικά πολύ καλοτάξιδο αυτοκίνητο και ταυτόχρονα ευχάριστο στην οδήγηση για όποιον ενδιαφέρεται, πιο συμμετοχικό από αντίστοιχη Mercedes. Και το εξακύλινδρο έχει τη γλύκα του, μου κακοφαίνεται όταν μπαίνω σε 4κύλινδρο!

jim_pas
04-09-10, 20:00
πολύ καλό αυτοκίνητο....αν το βρεις και M-paket θα δεις διαφορά στο στήσιμο του....απο θέμα κινητήρα θα βγάλει απειρα χιλιόμετρα με μηδενικά προβλήματα.....όλα τα άλλα είναι όπως τα ανέφεραν τα παιδιά...αν και σκέφτομαι να το δώσω ο μόνος λόγος που θα το κάνω είναι για κάτι νεότερο....

Speedy
05-09-10, 10:54
Αξιοπιστο αυτοκινητο και ποιο "αλητικο"5αρι που εχει βγει!
Δεν βγαινουν τετοια αυτοκινητα σημερα..

chrisevo
05-09-10, 17:12
Από ότι λέτε φυσιολογική μου φαίνεται η κατανάλωση.Ούτως η άλλως πιο πολύ για ταξίδια το θέλουμε και για καμία βολτούλα.Στη πόλη και τώρα δε χρησιμοποιούμε πολύ αυτοκίνητο.Έτσι κι αλλιώς στην Αθήνα θα βρίσκεται για 5-6 μήνες μόνο τους υπόλοιπους θα είναι σε νησί.Πάντως είναι φοβερό αμάξι γιατί έχω μπει σε μία 525 ενός γνωστού μας.Δε καταλαβαίνεις τίποτα μέσα.Πάντως από τις αντίστοιχες mercedes μου αρέσει πιο πολύ.Οδηγικά δε μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα δύο αλλά τουλάχιστον σχεδιαστικά δείχνει πολύ πιο όμορφο και σύγχρονο.

chrisevo
06-09-10, 00:33
Σε σχεση με τα καινουργια bmw ειναι πολυ πιο αξιοπιστο συμφωνα μ αυτα που διαβαζω στο φορουμ, και γω toyota ειχα avensis το οποιο ηταν αρκετα πιο αξιοπιστο αλλα κατα τα αλλα δεν συγκρινεται στους υπολοιπους τομεις...
Καταναλωση χαμηλη κατω απο 10 στα ταξιδια ακομα και με 140-150 αλλα στην πολη με a/c χτυπαει ανετα 14-15 lt/100 km.
Τελος το εξακυλινδρο μοτερ αν και ζοριζεται λιγο εχει ηχο απιστευτο και βελουδινη λειτουργια που δεν θα βρεις πουθενα με αυτα τα λεφτα

Από περιέργεια θέλω να σε ρωτήσω, επειδή είπες ότι είχες avensis(υποθέτω 1.6), σε επιδόσεις φαίνεται διαφορά?

bmw_trelamenos
06-09-10, 08:51
Το 5αρι που έχω εγώ μοντέλο 12/1998, στην εθνική μου βγάζει αυτονομία γύρω στα 800 χλμ και στη πόλη με σταμάτα-ξεκίνα γύρω στα 500 χλμ. Δεν καταλαβαίνω στη πόλη ότι οδηγάω ένα τέτοιο θηρίο, πολύ ευέλικτο

XT660
06-09-10, 09:52
Από περιέργεια θέλω να σε ρωτήσω, επειδή είπες ότι είχες avensis(υποθέτω 1.6), σε επιδόσεις φαίνεται διαφορά?
Nαι του 98 μοντελο με 110hp , διαφορα φαινεται μετα τα 140 οταν μπει η τεταρτη ταχυτητα καθως και στην τελικη (με gps 202 το avensis και 219 το 520 με 5η στο κοφτη)

chrisevo
06-09-10, 12:51
Έγινε, ευχαριστώ.Απλώς πληροφοριακά ρωτάω.Ούτως η άλλως αυτό το αμάξι δε το παίρνεις για κόντρες.

rapid_fast
06-09-10, 13:45
Έγινε, ευχαριστώ.Απλώς πληροφοριακά ρωτάω.Ούτως η άλλως αυτό το αμάξι δε το παίρνεις για κόντρες.

Γιατί?? είναι ΙΚΑΝΟ για κόντρες με κάτι περισσότερο απο 900 κυβικά??
Μη ρωτάς ούτε πληροφοριακά..
Αυτά που σου προσφέρει αυτό το αυτοκίνητο είναι περισσότερο απο όσα
θα σου προσφέρουν αθροιστικά όλα τα κοντράμαξα..
Όσο το βιώνεις, τόσο περισσότερο θα το καταλαβαίνεις.
Όσο γρήγορα και αν τρέχουν τα μικρά στρατιωτικά τζιπάκια στον πόλεμο, μόλις σκάσει μύτη το κατά πολύ αργότερο άρμα, όλα υστερούν..

zami
06-09-10, 18:21
Γιατί?? είναι ΙΚΑΝΟ για κόντρες με κάτι περισσότερο απο 900 κυβικά??
Μη ρωτάς ούτε πληροφοριακά..
Αυτά που σου προσφέρει αυτό το αυτοκίνητο είναι περισσότερο απο όσα
θα σου προσφέρουν αθροιστικά όλα τα κοντράμαξα..
Όσο το βιώνεις, τόσο περισσότερο θα το καταλαβαίνεις.
Όσο γρήγορα και αν τρέχουν τα μικρά στρατιωτικά τζιπάκια στον πόλεμο, μόλις σκάσει μύτη το κατά πολύ αργότερο άρμα, όλα υστερούν..

a xa xa xa σωστή η παρομοίωση...
+2000 απο εμένα.. :dance:

chrisevo
06-09-10, 22:45
Γιατί?? είναι ΙΚΑΝΟ για κόντρες με κάτι περισσότερο απο 900 κυβικά??
Μη ρωτάς ούτε πληροφοριακά..
Αυτά που σου προσφέρει αυτό το αυτοκίνητο είναι περισσότερο απο όσα
θα σου προσφέρουν αθροιστικά όλα τα κοντράμαξα..
Όσο το βιώνεις, τόσο περισσότερο θα το καταλαβαίνεις.
Όσο γρήγορα και αν τρέχουν τα μικρά στρατιωτικά τζιπάκια στον πόλεμο, μόλις σκάσει μύτη το κατά πολύ αργότερο άρμα, όλα υστερούν..

xaxaxaxa πολύ καλό...:jester:
Το ξέρω και περιμένω πως και πως να το οδηγήσω.Ρωτάω πιο πολύ επειδή ναι μεν δε σε ενδιαφέρουν οι επιδόσεις αλλά σε ενδιαφέρει να μπορείς να κάνεις μία ασφαλή προσπέραση μην είναι και τελείως τάφος.Βασικά εγώ πιστεύω ότι μία χαρά θα πηγαίνει απλώς επειδή έψαχνα γενικά για το αμάξι κάποιοι το ανέφεραν αυτό και επειδή έχω μπει και στο avensis είπα να το χρησιμοποιήσω σαν μέτρο σύγκρισης.Ίσως να αναζητούν τις επιδόσεις και να μην τις βρίσκουν πράγμα που το ξέρεις πριν το αγοράσεις.

rapid_fast
07-09-10, 01:04
xaxaxaxa πολύ καλό...:jester:
Το ξέρω και περιμένω πως και πως να το οδηγήσω.Ρωτάω πιο πολύ επειδή ναι μεν δε σε ενδιαφέρουν οι επιδόσεις αλλά σε ενδιαφέρει να μπορείς να κάνεις μία ασφαλή προσπέραση μην είναι και τελείως τάφος.Βασικά εγώ πιστεύω ότι μία χαρά θα πηγαίνει απλώς επειδή έψαχνα γενικά για το αμάξι κάποιοι το ανέφεραν αυτό και επειδή έχω μπει και στο avensis είπα να το χρησιμοποιήσω σαν μέτρο σύγκρισης.Ίσως να αναζητούν τις επιδόσεις και να μην τις βρίσκουν πράγμα που το ξέρεις πριν το αγοράσεις.

Φίλε,
θα μπείς μέσα, θα κλείσεις την πόρτα, και θα νιώσεις σαν να έχεις κλειστεί
σε θυσαυροφυλάκιο...
Αυτό το συναίσθημα, δεν στο προσφέρει κανένα άλλο αυτοκίνητο..

bmw_trelamenos
07-09-10, 08:25
xaxaxaxa πολύ καλό...:jester:
Το ξέρω και περιμένω πως και πως να το οδηγήσω.Ρωτάω πιο πολύ επειδή ναι μεν δε σε ενδιαφέρουν οι επιδόσεις αλλά σε ενδιαφέρει να μπορείς να κάνεις μία ασφαλή προσπέραση μην είναι και τελείως τάφος.Βασικά εγώ πιστεύω ότι μία χαρά θα πηγαίνει απλώς επειδή έψαχνα γενικά για το αμάξι κάποιοι το ανέφεραν αυτό και επειδή έχω μπει και στο avensis είπα να το χρησιμοποιήσω σαν μέτρο σύγκρισης.Ίσως να αναζητούν τις επιδόσεις και να μην τις βρίσκουν πράγμα που το ξέρεις πριν το αγοράσεις.

Το 520 με το χειροκίνητο σαζμάν, έχει πολύ καλή μηχανή και σβέλτη. Επειδή όμως έχει λιμουζινάτο χαρακτήρα, δεν θα καταλαβαίνεις για πότε θα μαζεύεις τα χιλιόμετρα παρά μόνο αν κοιτάξεις το καντράν!! :)

chrisevo
07-09-10, 13:51
Φίλε,
θα μπείς μέσα, θα κλείσεις την πόρτα, και θα νιώσεις σαν να έχεις κλειστεί
σε θυσαυροφυλάκιο...
Αυτό το συναίσθημα, δεν στο προσφέρει κανένα άλλο αυτοκίνητο..

Επειδή όπως έγραψα και σε προηγούμενο post έχω μπει σε μία 525 το ξέρω ήταν σαν να έκλεινε αεροστεγώς η πόρτα.Μεγαλύτερη εντύπωση βέβαια μου έκανε η συμπεριφορά του στις στροφές.Μπαίνεις με τα ίδια χιλιόμετρα που μπαίνεις με άλλα αυτοκίνητα και δε καταλαβαίνεις ότι είσαι σε στροφή!!!

zami
07-09-10, 18:09
Επειδή όπως έγραψα και σε προηγούμενο post έχω μπει σε μία 525 το ξέρω ήταν σαν να έκλεινε αεροστεγώς η πόρτα.Μεγαλύτερη εντύπωση βέβαια μου έκανε η συμπεριφορά του στις στροφές.Μπαίνεις με τα ίδια χιλιόμετρα που μπαίνεις με άλλα αυτοκίνητα και δε καταλαβαίνεις ότι είσαι σε στροφή!!!

ακριβώς ετσι είναι,οπως τα λές.επίσης θα πρέπει να προσέχεις πολύ στην εθνική οδο αφού μόνο οταν θα βλέπεις φάρο θα θυμάσαι να κοιτας το κοντέρ και πίστεψε με θα είσαι πολύ πάνω απο το οριο και ουτε που θα το εχεις καταλάβει.....

bmw_trelamenos
08-09-10, 16:53
ακριβώς ετσι είναι,οπως τα λές.επίσης θα πρέπει να προσέχεις πολύ στην εθνική οδο αφού μόνο οταν θα βλέπεις φάρο θα θυμάσαι να κοιτας το κοντέρ και πίστεψε με θα είσαι πολύ πάνω απο το οριο και ουτε που θα το εχεις καταλάβει.....


Συμφωνώ και εγώ με τα λεγόμενά σου φίλε. Απόλυτα σωστό σε βρίσκω

zami
08-09-10, 17:39
Συμφωνώ και εγώ με τα λεγόμενά σου φίλε. Απόλυτα σωστό σε βρίσκω

μιλάω εκ πείρας....είμαι μαλιστα και παθών (κλήση για παραβαση του κ.ο.κ.) στην εθνική.
είχα ε36 coupe,μετα ε36 cabrio,ο πατερας μου ειχε ε30 ,τωρα εχει ε46 και τετοιο πράγμα σαν το ε39που εχω τωρα, δεν εχω ξαναδεί..........

bmw_trelamenos
09-09-10, 09:15
Βρε το ξέρω, ίδια σειρά έχω και εγώ, μάλιστα σκέφτομαι μελλοντικά όταν χρειαστώ αμορτισέρ καινούργια να τοποθετήσω Μ ανάρτηση και να προχωρήσω σε 530 μετατροπή

jim_pas
09-09-10, 11:42
Βρε το ξέρω, ίδια σειρά έχω και εγώ, μάλιστα σκέφτομαι μελλοντικά όταν χρειαστώ αμορτισέρ καινούργια να τοποθετήσω Μ ανάρτηση και να προχωρήσω σε 530 μετατροπή

με την m-ανάρτηση θα δεις άλλο αυτοκίνητο.....προχώρα και θα με θυμηθείς.....

bmw_trelamenos
15-09-10, 08:43
με την m-ανάρτηση θα δεις άλλο αυτοκίνητο.....προχώρα και θα με θυμηθείς.....

To ξέρω αδελφέ, και μάλιστα στην αντιπροσωπεία που ρώτησα αυτό μου είπανε ακριβώς, να σε ρωτήσω κάτι θα πρέπει να αλλαχτούν και ζαντολάστιχα έτσι; Φοράω 15αρια με 225/60 προφίλ. Το αμάξι χαμηλώνει μετά τη τοποθέτηση;

jim_pas
15-09-10, 09:33
To ξέρω αδελφέ, και μάλιστα στην αντιπροσωπεία που ρώτησα αυτό μου είπανε ακριβώς, να σε ρωτήσω κάτι θα πρέπει να αλλαχτούν και ζαντολάστιχα έτσι; Φοράω 15αρια με 225/60 προφίλ. Το αμάξι χαμηλώνει μετά τη τοποθέτηση;

θα χαμηλώσει αλλα μην περιμένεις και πολύ......η m ανάρτηση είναι για μένα η καλύτερη λύση ανάμεσα σε στήσιμο-άνεση.....για τα ζαντολάστιχα εμένα είχε απο την μάνα του 18αρια 235/40 και 265/35......Το 60 προφίλ μου φαίνεται πολύ....βάλε ότι βάζει η bmw στο m-paket και πιστεύω θα είναι ότι καλύτερο...υπάρχει μια σελίδα που σου δείχνει τους συνδυασμούς που κάνουν για το αυτοκίνητο σου....

onyx
15-09-10, 14:33
Η καλή ανάρτηση εκτός από άλλα ελατήρια και αμορτισέρ έχει και άλλες αντιστρεπτικές. Μην τις ξεχάσεις, τότε κάνεις μισή δουλειά.
Χαμηλώνει 1,5 πόντο (νομίζω).
Μπορείς να κρατήσεις και τις 15άρες αν δεν αλλάξεις φρένα αλλά η αλήθεια είναι ότι θα συνεργάζεται καλύτερα η πιο σπορ ανάρτηση με κάτι λιγότερο μπαλονέ από 225/60-15. Αν πάντως βάλεις πιο μεγάλα φρένα (της 530) δεν χωράνε σε 15άρες και τότε αναγκαστικά αλλάζεις ζάντες.

bmw_trelamenos
15-09-10, 18:50
Θα γίνει ότι προβλέπεται από το κατασκευαστή παιδιά. Εννοείται, αυτό, ολοκληρωμένη δουλειά σε εξουσιοδοτημένο service. Από τη μάνα του αυτό τι αμορτισέρ φόραγε, εγώ φοράω κάτι κίτρινα, μάλλον τα είχε αλλάξει ο προηγόυμενος ιδιοκτήτης

jim_pas
15-09-10, 21:39
εμένα που είναι m-paket είναι sachs....

chrisevo
19-09-10, 11:16
Τελικά ακυρώνεται η αγορά προσωρινά, γιατί αυτό που είχαμε βρει πουλήθηκε.Επειδή δεν είμαστε στην Αθήνα αυτή τη στιγμή είχαμε αναθέσει σε ένα φίλο να το κοιτάξει αλλά άργησε και αυτός οπότε για 1-2 μέρες το χάσαμε.Βασικά θα μας το κράταγε ο άνθρωπος αλλά κάποιος του έδωσε παραπάνω από όσα ζητούσε και το πούλησε.Πρέπει να ήταν ευκαιρία, αλλά αν δε το δεις πρώτα δε μπορείς να κάνεις συμφωνίες για χρήματα.Τέλος πάντων αποφασίσαμε να περιμένουμε μέχρι τον άλλο μήνα που θα γυρίσουμε για να το ψάξουμε οι ίδιοι γιατί έτσι δε γίνετε η δουλειά.

chrisevo
19-09-10, 11:56
Α και κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω, αν είναι χρονολογίας 2001 πρέπει να είναι απαραίτητα το facelift ή μπορεί να είναι κάποια από τα τελευταία από πριν την ανανέωση και ο κινητήρας πρέπει να είναι 2200κ.ε ή έβγαζε και δίλιτρα?

zami
20-09-10, 10:10
εχεις προσωπικο μηνυμα

bmw_trelamenos
25-09-10, 10:36
εμένα που είναι m-paket είναι sachs....


Με το μάτι που τα είδε κάποιος μου είπε μάλλον ότι είναι Bilstein.

jim_pas
25-09-10, 22:11
Με το μάτι που τα είδε κάποιος μου είπε μάλλον ότι είναι Bilstein.

έτσι νόμιζα και εγω στην αρχή αλλα είναι sachs....και σε άλλα 5αρια m-paket που έχω δει φοράνε την ίδια με το δικό μου....την κατασκευαζει η sachs για την bmw....

individual
26-09-10, 07:35
έτσι νόμιζα και εγω στην αρχή αλλα είναι sachs....και σε άλλα 5αρια m-paket που έχω δει φοράνε την ίδια με το δικό μου....την κατασκευαζει η sachs για την bmw....

τα ιδια φοραει και το δικο μου........
ειναι εργοστασιακο μ-πακ....
ειναι αλουμινενια αν δεν κανω λαθος........και παρα-πολυ ελαφρια..;)

ziaba
02-10-10, 00:01
Ok ευχαριστώ πολύ.Γενικά πάντως είναι αξιόπιστα αυτοκίνητα?Γιατί μέχρι στιγμής είχαμε κυρίως toyota το οποίο εντάξει δε συγκρίνεται με τη 5άρα αλλά από αξιοπιστία και τέτοια δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα.Βέβαια είναι και μεταχειρισμένο και είναι ανάλογα που θα πέσεις.Επίσης αν μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με τη κατανάλωση γιατί και άλλα άτομα που ρωτάμε το πρώτο πρόβλημα που θέτουν είναι η κατανάλωση.

Φίλε μου η 5άρα 10ετιας δεν είναι στάρλετ συνεχ θα σου ζητάει λεφτά και θα σου κακοφανει μετά από τα toyota που είχες

P.S Δε θέλω να προσβάλω κανένα αυτοκ ούτε μάρκα ούτε χωρά άλλα μετά από τα ιταλικά γαλλικά κ γερμανικά αυτοκ που είχα κ έχω ορκίστηκα στον εαυτό μου ότι το επόμενο αυτοκ που θα πάρω θα ναι γιαπωνέζικο

XT660
03-10-10, 12:04
Ειναι πολυ λιγα πλεον τα made in japan....

ziaba
04-10-10, 11:41
Σε μεταχερισμενα υπάρχουν αρκετά