PDA

Επιστροφή στο Forum : ψυκτικο υγρο


shortys
04-09-10, 16:07
καλησπερα
το πρωι μου αναψε λαμπακι για χαμηλη σταθμη ψυκτικου υγρου.ανοιγοντας το καπο οντως διαπιστωσα οτι ο μετρητης ειναι πολυ μεσα-χαμηλα. οποτε χρειαζεται συμπληρωμα και μαλιστα αρκετο.
να παω να βαλω σε κανενα βενζιναδικο η να παρω απο τη bmw ?? το θεμα ειναι οτι bmw ειναι κλειστη ως τη δευτερα και το αμαξι το χρειαζομαι αυριο κυριακη για ταξιδι

ziaba
04-09-10, 16:18
Δεν είναι απαραίτητα να βάλεις της bmw πάρε απο ένα βενζίνάδικο κ συμπλήρωσε δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι που πήγε όλο αυτό το παράφλου ελέγξες τ στάθμη λαδιού η μήπως παρατήρησες κάποια διαρροή.Καλύτερα μην πας ταξίδι αλλά πρώτα σε ένα συνεργείο να το κοιτάξουν γιατί με αυτά τ πράγματα δε παίζουν

shortys
04-09-10, 16:29
διαροη δεν παρατηρησα, .για την ακριβεια οταν αναψε το λαμπακι το ειχα παρκαρει το αμαξι σε μια κατηφορα με εντονη κλιση και λεω μπορει γι αυτο να αναψε. μολις πηγα σπιτι ελενξα τη σταθμη η οποια εχει πεσει

ThaNOS E46coupe
04-09-10, 18:22
διαροη δεν παρατηρησα, .για την ακριβεια οταν αναψε το λαμπακι το ειχα παρκαρει το αμαξι σε μια κατηφορα με εντονη κλιση και λεω μπορει γι αυτο να αναψε. μολις πηγα σπιτι ελενξα τη σταθμη η οποια εχει πεσει

εάν φοράς τον Μ43TU19 τότε υπάρχει περίπτωση να χάνεις απο τον πλαστικό διακλαδωτήρα που βρίσκεται στο πίσω μέρος της μηχανής. συμπ΄ληρωσε το υγ΄ρο που χρειάζεται , κάνε την απαρέτητη εξαέρωση κ πήγενε κανονικά τη βόλτα σου. απλά πάρε μαζί σου ένα 4λιτρο παραφολού. που δέ θα σου χρειαστεί αλλα καλό είναι να το έχεις. μην ανησυχείς..εμένα που έχανε το έφερα απο αθήνα κ το κυκλοφορούσα κ 2 εβδομάδες έτσι,. μετά μου άναψε το λαμπάκι....