PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή χρώματος.


kmilioris
11-09-10, 16:21
Έχω ένα Ε81 λευκό και πριν μερικές μέρες πέτυχα ένα Skyline λευκό με πέρλα και μου μπήκε η ιδέα να το βάψω έτσι (το κόστος για μένα θα είναι μόνο το χρώμα).
Έχει κάνει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο?

BMW Power
14-09-10, 14:31
Δεν θα αγόραζα ΠΟΤΕ μεταχειρισμένο αυτοκίνητο που έχει αλλάξει το χρώμα, έστω και την απόχρωση.

Για την ακρίβεια δεν θα πήγαινα να το δω καν γιατί θα το θεωρούσα χάσιμο χρόνου καθότι θα ήταν μάλλον κατεστραμμένο από κάποια στούκα.

Με λίγα λόγια θα δυσκολευτείς να το πουλήσεις μετά.

120ihatch
14-09-10, 16:14
Έχεις το αυτοκίνητό σου σε ένα από τα καλύτερα χρώματα..........


άποψή μου, άφησέ το όπως είναι ! :cheers:


(αν θέλεις να ξοδέψεις κάποια χρήματα, βάλε ανθρακί ζάντες 17΄+ , άλλαξε τα νίκελ χαρακτηριστικά "νεφρά" της BMW με άλλα μαύρα - επίσης βάλε και τους //M προφυλακτήρες εμπρός-πίσω)

kmilioris
14-09-10, 16:56
Δεν θα αγόραζα ΠΟΤΕ μεταχειρισμένο αυτοκίνητο που έχει αλλάξει το χρώμα, έστω και την απόχρωση.

Για την ακρίβεια δεν θα πήγαινα να το δω καν γιατί θα το θεωρούσα χάσιμο χρόνου καθότι θα ήταν μάλλον κατεστραμμένο από κάποια στούκα.

Με λίγα λόγια θα δυσκολευτείς να το πουλήσεις μετά.


Βασικά έχεις δίκιο σε αυτό που λες για την μεταπώληση απλά δεν έχω σκοπό να το πουλήσω, αλλά να το πετάξω όταν πια δεν θα πηγαίνει αλλό….

Έχεις το αυτοκίνητό σου σε ένα από τα καλύτερα χρώματα..........


άποψή μου, άφησέ το όπως είναι ! :cheers:


(αν θέλεις να ξοδέψεις κάποια χρήματα, βάλε ανθρακί ζάντες 17΄+ , άλλαξε τα νίκελ χαρακτηριστικά "νεφρά" της BMW με άλλα μαύρα - επίσης βάλε και τους //M προφυλακτήρες εμπρός-πίσω)

Όλα αυτά τα έχω βάλει (για την ακρίβεια όσο μου αρέσουν), και απλά σκέφτομαι το χρώμα… μου άρεσε παρα πολύ!!

Θα δούμε....

Driver M
14-09-10, 17:22
Σκέψου και τη λύση των μεμβρανών, αν κάποιο από τα προσφερόμενα χρώματα σε καλύπτει...

120ihatch
14-09-10, 18:59
Όλα αυτά τα έχω βάλει (για την ακρίβεια όσο μου αρέσουν), και απλά σκέφτομαι το χρώμα… μου άρεσε παρα πολύ!!

Θα δούμε....


........... :useless:

KATSARAIOS
14-09-10, 19:45
δεν γνωριζω για περλα αλλα εγω αν σκεφτομουνα να κρατησω το αμαξι που ειχα θα προχωρουσα στην αλλαγη χρωματος απο κοκκινο σε alpine weiss και μαλιστα σε πολυ καλη τιμη .
Οποτε αν σου αρεσει και διαθετεις χρημα να το κανεις θα ειναι και ιδιαιτερο

KAZA
14-09-10, 22:08
Έχω ένα Ε81 λευκό και πριν μερικές μέρες πέτυχα ένα Skyline λευκό με πέρλα και μου μπήκε η ιδέα να το βάψω έτσι (το κόστος για μένα θα είναι μόνο το χρώμα).
Έχει κάνει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο?

Η πέρλα θα σου κοστίσει πολύ να ξέρεις!

KAZA
14-09-10, 22:10
Δεν θα αγόραζα ΠΟΤΕ μεταχειρισμένο αυτοκίνητο που έχει αλλάξει το χρώμα, έστω και την απόχρωση.

Για την ακρίβεια δεν θα πήγαινα να το δω καν γιατί θα το θεωρούσα χάσιμο χρόνου καθότι θα ήταν μάλλον κατεστραμμένο από κάποια στούκα.

Με λίγα λόγια θα δυσκολευτείς να το πουλήσεις μετά.

Εντελώς φιλικά γιατί να έχει τρακάρει ντε και καλά εγώ θέλω να το κάνω ένα φρεσκάρισμα για να γίνει κούκλα γιατί είναι 25 χρονών (αν και δεν παίζει να το πουλήσω ποτέ) αλλά νομίζω ότι μπορείς να δεις το αμάξι αν είναι τρακαρισμένο ή απλά ξαναβαμμένο από πιο σημαντικά σημεία

Dim77
18-09-10, 10:12
Εντελώς φιλικά γιατί να έχει τρακάρει ντε και καλά εγώ θέλω να το κάνω ένα φρεσκάρισμα για να γίνει κούκλα γιατί είναι 25 χρονών (αν και δεν παίζει να το πουλήσω ποτέ) αλλά νομίζω ότι μπορείς να δεις το αμάξι αν είναι τρακαρισμένο ή απλά ξαναβαμμένο από πιο σημαντικά σημεία

Γιατί είναι ίσως και φυσιολογικό να φρεσκάρεις οχήματα 25 ετίας, αλλά όχι και Ε81 που είναι μετά βίας 2-3 ετών.

KAZA
19-09-10, 20:10
Γιατί είναι ίσως και φυσιολογικό να φρεσκάρεις οχήματα 25 ετίας, αλλά όχι και Ε81 που είναι μετά βίας 2-3 ετών.

Sorry εγώ κατάλαβα ότι ο BMW Power το λέει γενικά!
Αλλά για Ε81 δεν σηκώνει συζήτηση το πράγμα .......:bugeye:

BMW Power
21-09-10, 14:25
Εννοείτε ότι δεν μιλάμε για restoration εδώ.

Μιλάμε για αλλαγή χρώματος από το εργοστασιακό.

Αν δω από το VIN ότι το αυτοκίνητο είναι λευκό και στις φωτογραφίες το βλέπω μπλέ ΔΕΝ θα πάω ούτε να το δώ ανεξάρτητα από το αν είναι ατρακάριστο ή οχι γιατί δεν είναι το χρώμα με το οποίο βγήκε από το εργοστάσιο.

Και επειδή η αλλαγή χρώματος γίνεται 1 στις 1.000 λόγο του ότι προτιμώ κάποιο άλλο χρώμα και 999 στις 1.000 επειδή το στούκαρα χοντρά (οπότε ας αλλάξω και χρώμα) έκανα αυτό το σχόλιο.