PDA

Επιστροφή στο Forum : ιστιοπλοια


M_enzo
25-09-10, 18:42
αυριο παω για το πρωτο μου πρακτικο μαθημα ιστιοπλοίας! υποψιαζομαι οτι θα αγαπησω πολυ!

BMW Power
28-09-10, 10:41
Καλή φάση

http://www.youtube.com/watch?v=VMkIuKXwmlU

sakkunen
28-09-10, 17:16
αυριο παω για το πρωτο μου πρακτικο μαθημα ιστιοπλοίας! υποψιαζομαι οτι θα αγαπησω πολυ!

Σε ποιο όμιλο ?

george316
18-10-10, 09:13
η ιστιοπλοια ειναι ενα αθλημα χομπι που μαλλον θα το λατρεψεις...
η αισθηση του να εισαι σε ανοιχτη (και εννοω ανοιχτη θαλασσα και οχι μεσα στον θερμαικο) και να ακους μονο τον αερα και το κυμα,χωρις την ενοχλητικη φασαρια των μηχανων,να μυριζεις τη θαλασσα και να βλεπεις τοσο καθαρα την επιφανεια της...
ακομα και η αισθηση "παιδικης χαρας"οταν το σκαφος παει μπαταρισμενο...
χρειαζεσαι απαραιτητα ενα πραγμα....χρονο!!!!οι παρεες που θα κανεις θα ειναι φοβερες και η εμπειρια πολυ ωραια.
θα ξαναθυμιθεις τα προβληματα της καθημερηνοτητας μονο οταν ξαναπατησεις στη στερια!!

taou
20-10-10, 09:29
φίλε μου, δεν μας είπες, πως σου φάνηκε;
γιατί θέλω κι εγώ να ασχοληθώ...

george316
20-10-10, 10:55
διαβασε τη δημοσιευση μου για να παρεις μια ιδεα....

M_enzo
16-12-10, 22:24
στην πατρα στον Τακη. πολυ καλος δασκαλος!
πηρα και το διπλωμα και τωρα ολη μερα βλεπω ναυτικους χαρτες και φτιαχνω πορειες για το καλοκαιρι.
ειναι απιστευτη ενασχοληση! τωρα π τελειωσαν τα μαθηματα τα ΣΚ μου φαινονται τοσο αδεια... αλλος κοσμος... ειδικα οποιος ασχολειται με θαλασσα ακομα και με ταχυπλοο πρεπει να κανει μαθηματα ιστιοπλοιας.

M_enzo
16-12-10, 22:27
η ιστιοπλοια ειναι ενα αθλημα χομπι που μαλλον θα το λατρεψεις...
η αισθηση του να εισαι σε ανοιχτη (και εννοω ανοιχτη θαλασσα και οχι μεσα στον θερμαικο) και να ακους μονο τον αερα και το κυμα,χωρις την ενοχλητικη φασαρια των μηχανων,να μυριζεις τη θαλασσα και να βλεπεις τοσο καθαρα την επιφανεια της...
ακομα και η αισθηση "παιδικης χαρας"οταν το σκαφος παει μπαταρισμενο...
χρειαζεσαι απαραιτητα ενα πραγμα....χρονο!!!!οι παρεες που θα κανεις θα ειναι φοβερες και η εμπειρια πολυ ωραια.
θα ξαναθυμιθεις τα προβληματα της καθημερηνοτητας μονο οταν ξαναπατησεις στη στερια!!

ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα λες!

M_enzo
20-07-11, 20:18
1 αυγούστου σαλπάρουμε απο χιο για σαμο ικαρία φούρνους ή γενικα όπου μας κ@@@@ει με αυτο
http://www.projectblue.gr/
8 φιλοι και συμφοιτητες. Δεν μπορω να περιμένω!!!

Herth
05-09-11, 12:53
Μόλις το ανακάλυψα το τόπικ!

Να συμφωνήσω με τα παιδιά παραπάνω, είναι απίστευτη εμπειρία!
Ειδικά τα λεγόμενα του george316 αντικατοπτρίζουν πλήρως τη γνώμη μου πλέον για την
ιστιοπλοία.
η ιστιοπλοια ειναι ενα αθλημα χομπι που μαλλον θα το λατρεψεις...
η αισθηση του να εισαι σε ανοιχτη (και εννοω ανοιχτη θαλασσα και οχι μεσα στον θερμαικο) και να ακους μονο τον αερα και το κυμα,χωρις την ενοχλητικη φασαρια των μηχανων,να μυριζεις τη θαλασσα και να βλεπεις τοσο καθαρα την επιφανεια της...
ακομα και η αισθηση "παιδικης χαρας"οταν το σκαφος παει μπαταρισμενο...
χρειαζεσαι απαραιτητα ενα πραγμα....χρονο!!!!οι παρεες που θα κανεις θα ειναι φοβερες και η εμπειρια πολυ ωραια.
θα ξαναθυμιθεις τα προβληματα της καθημερηνοτητας μονο οταν ξαναπατησεις στη στερια!!

Ασχολήθηκα και εγώ την άνοιξη που μας πέρασε, έβγαλα δίπλωμα, πήγα ταξιδάκι και έπεται συνέχεια!

To προτείνω ανεπιφύλακτα σαν άθλημα/hobby καθώς είναι πλήρως αξιοποιήσιμο στην Ελλάδα.
Σαν άθλημα μπορεί να προσφέρει αρκετές συγκινήσεις και εμπειρίες, ενώ από άποψη διασκέδασης μπορεί να προσφέρει έναν εναλλακτικό τρόπο διακοπών, χωρίς να είναι ιδιαίτερα ακριβός!

Καλές θάλασσες :p

υ.γ. M_enzo, δεν είπες εντυπώσεις!