PDA

Επιστροφή στο Forum : Διλημμα ...X5 35d ή 35i?


greekm3
29-09-10, 08:41
κυριοι μιας και πουλησα το Χ3 μου βρισκομαι σε ενα ευχαριστο διλημμα...ποιο Χ5 να αγορασω
Εχω 2 προσφορες για καινουργια αυτοκινητα,η τιμη τους ειναι γυρω στις 20,000 κατω της αρχικης και η μεταξυ τους διαφορα γυρω στα 4,000 επιπλεον στο 35i facelift (χωρις αυτο να με προβληματιζει):

Μια αφορα Χ5 35d 286bhp carbon black με brown εσωτερικο
Το αυτοκινητο ειναι Μ-sportpacket,αρα 20'' ζαντες 227,panorama,navi ,xenon,active steering

To 35i ειναι το facelift με 306bhp,spankling bronze με μπεζ,19'' ζαντες,σκαλοποτια,αεραναρτηση,navi,rear camera,active steering,panorama,χenon...

Δυστυχως κανενα δεν διαθετει,2-ζωνικο ή 4-ζωνικο κλιματισμο(κατι που θα με ενδιεφερε δεδομενου οτι στην Λαρισα σκαει ο τζιτζικας το καλοκαιρι και το χειμωνα τον δαγκωνουμε)..οπως και adaptive drive..(εχω οδηγησει Χ6 με adaptive και νομιζω οτι μου αρεσε χωρις να ειμαι σιγουρος για το ποσο καλο ειναι μιας και συντομη επαφη ειχα και ΔΕΝ εχω οδηγησει ιδιο χωρις)

Σημειωτεον οτι σε οποιοδηποτε απο τα 2 θα μπει κατευθειαν "προγραμματακι"

Tι θα επιλεγατε και γιατι?
Μηπως τα θεωρειτε "φτωχα" απο πλευρας εξοπλισμου(καπως ετσι το βλεπω..)και θα επρεπε να αναζητησω ή "περιμενω" για κατι αλλο?
Οπως,γνωριζει κανεις ποσο στοιχιζει και ποσο δυσκολο ειναι να τοποθετηθει ΟΕΜ DVD για τους πισω επιβατες?και ποσο κοτσαδορος?

mitsos_chania
29-09-10, 12:03
Οταν λες κανενα δεν διαθετει διζωνικο,δλδ τι εχουν?Και μονο απο αυτο εγω δεν θα αγοραζα αυτοκινητο τοσων χιλιαδων ευρω.Παντως απο τα δυο θα προτιμουσα το facelift.Αλλα ακομα καλυτερα αν μπορεις ψαξε παραπανω για κανα καλυτερο και κυριως πετρελαιο.Επισης να ξερεις οτι η τοποθετηση οποιουδηποτε συστηματος απο την bmw(navi-tv-bluetooth) ειναι πανακριβη και ασυμφορη αρα αν νομιζεις οτι τα χρειαζεσαι ψαξε καλυτερα

george316
29-09-10, 12:14
σιγουρα δεν εχουν διζωνικο???σε Χ5??τεσσερις ζωνες ναι αλλα νομιζω οτι ολα τα Χ5 εχουν διζωνικα...
παρολα αυτα νομιζω οτι το πετρελαιο ειναι το πλεον ενδεδιγμενο....

stef
29-09-10, 12:51
Χμμμ, δύσκολη επιλογή..
Και τα 2 ροπάτα είναι, απλά το πετρέλαιο "καίει" λιγότερο και έχει καλύτερο εξοπλισμό μιας και Μ πακέτο...
Από την άλλη το Χ5 είναι το facelift με τον ολοκαίνουριο κινητήρα για Χ5....
Εγώ μάλλον προς Χ5 35d θα έκλεινα εφόσον δεν θα με πείραζε που σε μερικούς μήνες θα παρουσιάσει η BMW αυτό...

http://www.bmwblog.com/2010/01/13/rumor-bmw-to-launch-tri-turbo-diesel-x5-45d-and-x6-45d-next-year/

120ihatch
29-09-10, 13:20
Χμμμ, δύσκολη επιλογή..
Και τα 2 ροπάτα είναι, απλά το πετρέλαιο "καίει" λιγότερο και έχει καλύτερο εξοπλισμό μιας και Μ πακέτο...
Από την άλλη το Χ5 είναι το facelift με τον ολοκαίνουριο κινητήρα για Χ5....
Εγώ μάλλον προς Χ5 35d θα έκλεινα εφόσον δεν θα με πείραζε που σε μερικούς μήνες θα παρουσιάσει η BMW αυτό...

http://www.bmwblog.com/2010/01/13/rumor-bmw-to-launch-tri-turbo-diesel-x5-45d-and-x6-45d-next-year/


triturbo ε? - "BMW: η δύναμη δεν συμπιέζεται" :nutkick::twak::calm:

giannis 116
29-09-10, 13:24
Το 35i εχει τον νεο κινητηρα με το 1 τουρμπο Ν55 ή τον παλιοτερο με τα 2 τουρμπο Ν54?..

stef
29-09-10, 13:42
Το 35i εχει τον νεο κινητηρα με το 1 τουρμπο Ν55 ή τον παλιοτερο με τα 2 τουρμπο Ν54?..

1 turbo Ν55...

stef
29-09-10, 13:43
triturbo ε? - "BMW: η δύναμη δεν συμπιέζεται" :nutkick::twak::calm:

Έτσι είναι..
Από την άλλη γκρινιάζουμε όμως που δεν έχουν γκάζια τα 1600 & τα 2λιτρα και μας περνάνε τα VW Golf & τα A3.....

120ihatch
29-09-10, 14:05
Έτσι είναι..
Από την άλλη γκρινιάζουμε όμως που δεν έχουν γκάζια τα 1600 & τα 2λιτρα και μας περνάνε τα VW Golf & τα A3.....



έπρεπε να είχαν βάλει light turbo εδώ και καιρό (ούτως ή άλλως και τα μικρότερα μοντέλα τους δεν είναι φθηνά για να κάνει κάποιος τόσες παραχωρήσεις ειδικά στις εκδόσεις 1600κ εκ)

εύκολα θα γινόντουσαν τα 120ps των 1600 -> 150ps με light turbo.... και η ροπή θα ανέβαινε αρκετά

giannis 116
29-09-10, 14:16
Αν ειχε τον Ν54 που ειναι πλεον πολυφορεμενο και πολυ-βελτιωμενο μοτερ θα σου προτεινα το βενζινης αν κι εχω αδυναμια στα πετρελαια, αφου ομως εχει τον νεοτερο Ν55 στον οποιο δεν υπαρχει εμπειρια βελτιωσης ακομα, σου προτεινω το νητζελ με κλειστα ματια. Οι λογοι γνωστοι τους εχουμε αναλυσει απειρες φορες στο φορουμ. Τεραστια ροπη, χαμηλη καταναλωση αλλα και βελτιωσιμοτητα.

Dim77
29-09-10, 14:41
Το diesel είναι μια χαρά, για οικογενειακό πολυτελές αυτοκίνητο με ωραίο χρώμα και τον ωραίο εξοπλισμό του m-sportpacket. Επίσης θα σου έλεγα να το αφήσεις χωρίς πρόγραμμα αφού είναι ήδη πολύ δυνατό.

Τα DVD πίσω τί τα θέλεις? Να κοιτάνε έξω τη φύση από τα παράθυρα :smokin:

Κλιματισμός διζωνικός δεν είναι στανταρ? Αλλά και πάλι...και με απλό κλιματισμό δε καλύπτεται η ζέστη/κρύο? (Έχω γίνει πολύ δύστροπος με τις ...πολυτέλειες :D)

Πατσίκας Βασίλειος
29-09-10, 15:24
κυριοι μιας και πουλησα το Χ3 μου βρισκομαι σε ενα ευχαριστο διλημμα...ποιο Χ5 να αγορασω
Εχω 2 προσφορες για καινουργια αυτοκινητα,η τιμη τους ειναι γυρω στις 20,000 κατω της αρχικης και η μεταξυ τους διαφορα γυρω στα 4,000 επιπλεον στο 35i facelift (χωρις αυτο να με προβληματιζει):

Μια αφορα Χ5 35d 286bhp carbon black με brown εσωτερικο
Το αυτοκινητο ειναι Μ-sportpacket,αρα 20'' ζαντες 227,panorama,navi ,xenon,active steering

To 35i ειναι το facelift με 306bhp,spankling bronze με μπεζ,19'' ζαντες,σκαλοποτια,αεραναρτηση,navi,rear camera,active steering,panorama,χenon...

Δυστυχως κανενα δεν διαθετει,2-ζωνικο ή 4-ζωνικο κλιματισμο(κατι που θα με ενδιεφερε δεδομενου οτι στην Λαρισα σκαει ο τζιτζικας το καλοκαιρι και το χειμωνα τον δαγκωνουμε)..οπως και adaptive drive..(εχω οδηγησει Χ6 με adaptive και νομιζω οτι μου αρεσε χωρις να ειμαι σιγουρος για το ποσο καλο ειναι μιας και συντομη επαφη ειχα και ΔΕΝ εχω οδηγησει ιδιο χωρις)

Σημειωτεον οτι σε οποιοδηποτε απο τα 2 θα μπει κατευθειαν "προγραμματακι"

Tι θα επιλεγατε και γιατι?
Μηπως τα θεωρειτε "φτωχα" απο πλευρας εξοπλισμου(καπως ετσι το βλεπω..)και θα επρεπε να αναζητησω ή "περιμενω" για κατι αλλο?
Οπως,γνωριζει κανεις ποσο στοιχιζει και ποσο δυσκολο ειναι να τοποθετηθει ΟΕΜ DVD για τους πισω επιβατες?και ποσο κοτσαδορος?

http://bmwhania-milonakis.car.gr/cars/view/929820/

δες και αυτο

mitsos_chania
29-09-10, 15:55
http://bmwhania-milonakis.car.gr/cars/view/929820/

δες και αυτο

Εχει τη μικρη οθονη,τα απλα τελειως καθισματα,18αρες(ισως ειναι πλεονεκτιμα αυτο),δεν εχει σπορ πακετο,εχει αυτο το αθλιο πραγματικα τιμονι και πιθανοτατα ειναι εκτελωνισμενο πολυ καιρο.αλλιως πως γινεται τετοια εκπτωση?

greekm3
30-09-10, 06:36
Χμμμ, δύσκολη επιλογή..
Και τα 2 ροπάτα είναι, απλά το πετρέλαιο "καίει" λιγότερο και έχει καλύτερο εξοπλισμό μιας και Μ πακέτο...
Από την άλλη το Χ5 είναι το facelift με τον ολοκαίνουριο κινητήρα για Χ5....
Εγώ μάλλον προς Χ5 35d θα έκλεινα εφόσον δεν θα με πείραζε που σε μερικούς μήνες θα παρουσιάσει η BMW αυτό...

http://www.bmwblog.com/2010/01/13/rumor-bmw-to-launch-tri-turbo-diesel-x5-45d-and-x6-45d-next-year/

σιγουρα δεν με πειραζει που θα βγει 45d:rofl2:..μιας και το μπατζετ μου δεν φτανει καν το 40d...απλως να ανφερω οτι το 40d..με καποιον "καλο" εξοπλισμο ξεπερνα ανετα τα 130χιλ:105whistl.....αυτην την στιγμη η BMW hellas δεν διαθετει ΟΥΤΕ 1 για test drive....στην γερμανια φυσικα ηδη πουλουνται μτχ....

greekm3
30-09-10, 06:38
http://bmwhania-milonakis.car.gr/cars/view/929820/

δες και αυτο

το εχω δει και εχω μιλησει μαζι τους..το αφηνουνε γυρω στα 65...και αυτο και αρκετα αλλα σε παρομοια τιμη..το αυτοκινητο απλως ΔΕΝ εχει τιποτα απο εξτρα...αμφιβαλλω εαν πουληθει....

greekm3
30-09-10, 06:46
Το diesel είναι μια χαρά, για οικογενειακό πολυτελές αυτοκίνητο με ωραίο χρώμα και τον ωραίο εξοπλισμό του m-sportpacket. Επίσης θα σου έλεγα να το αφήσεις χωρίς πρόγραμμα αφού είναι ήδη πολύ δυνατό.

Τα DVD πίσω τί τα θέλεις? Να κοιτάνε έξω τη φύση από τα παράθυρα :smokin:

Κλιματισμός διζωνικός δεν είναι στανταρ? Αλλά και πάλι...και με απλό κλιματισμό δε καλύπτεται η ζέστη/κρύο? (Έχω γίνει πολύ δύστροπος με τις ...πολυτέλειες :D)


εαν εχεις διδυμα ,συνομηλικα,αγορια..η φυση θα τους απασχολησει κανα 10λεπτο..μετα τους απασχολουνε ..οι πολεμικες τεχνες:rofl2:
δυστυχως ο διζωνικος ΔΕΝ ειναι στανταρ...ο απλος κλιματισμος ΔΕΝ καλυπτει....το εχω τσεκαρει ..στο Χ3 τουλαχιστον..το χειμωνα ,οδηγος ,συνοδηγος ,"καιγονται" και οι πισω χαμπαρι..αντιστοιχα και με την ψυξη.....
Το περιεργο ειναι οτι οσο αυτοκινητα εχουνε ετοιμοπαραδοτα κανενα δεν εχει 4-ζωνικο(εκτος του δημοσιογραφικου,)..και οι παραγγελιες τους το ιδιο..δεν το καταλαβαινω..δινεις 100+ χιλ για αυτοκινητο πολυτελες και δεν βαζουνε 4-ζωνικο κλιματισμο....
Μιας και ανεφερα παραπανω το δημοσιογραφικο...ειναι full extra και τους ειπα οτι ενδιαφερομαι...μου απαντησανε οτι ΔΕΝ πωλειται..λες και ειναι δυσκολο να το πουλησουνε και να ξαναπαραγγειλουνε αλλο:)

giannis 116
30-09-10, 10:36
εαν εχεις διδυμα ,συνομηλικα,αγορια..η φυση θα τους απασχολησει κανα 10λεπτο..μετα τους απασχολουνε ..οι πολεμικες τεχνες:rofl2:
δυστυχως ο διζωνικος ΔΕΝ ειναι στανταρ...ο απλος κλιματισμος ΔΕΝ καλυπτει....το εχω τσεκαρει ..στο Χ3 τουλαχιστον..το χειμωνα ,οδηγος ,συνοδηγος ,"καιγονται" και οι πισω χαμπαρι..αντιστοιχα και με την ψυξη.....
Το περιεργο ειναι οτι οσο αυτοκινητα εχουνε ετοιμοπαραδοτα κανενα δεν εχει 4-ζωνικο(εκτος του δημοσιογραφικου,)..και οι παραγγελιες τους το ιδιο..δεν το καταλαβαινω..δινεις 100+ χιλ για αυτοκινητο πολυτελες και δεν βαζουνε 4-ζωνικο κλιματισμο....
Μιας και ανεφερα παραπανω το δημοσιογραφικο...ειναι full extra και τους ειπα οτι ενδιαφερομαι...μου απαντησανε οτι ΔΕΝ πωλειται..λες και ειναι δυσκολο να το πουλησουνε και να ξαναπαραγγειλουνε αλλο:)

Λογικα καποια στιγμη θα το πουλησουν. Οταν περασει απο ολον τον ειδικο τυπο και γινουν τα reviews για ποιο λογο να το κρατησουν?.. Μεχρι τοτε ισως περασει αρκετος καιρος ομως.

greekm3
30-09-10, 10:42
Λογικα καποια στιγμη θα το πουλησουν. Οταν περασει απο ολον τον ειδικο τυπο και γινουν τα reviews για ποιο λογο να το κρατησουν?.. Μεχρι τοτε ισως περασει αρκετος καιρος ομως.

αυτο ακριβως δεν μπορω να καταλαβω...σιγουρα καποια στιγμη θα το βγαλουνε για πουλημα..δεδομενου της καταστασης και του οτι εχουνε "ετοιμο" πελατη ..γιατι να μην το πουλησουνε τωρα και να φερουνε ενα αλλο παλι για την ιδια δουλεια..ετσι θα εχουνε μια πωληση παραπανω...ή κανω λαθος?

Dim77
30-09-10, 10:45
αυτο ακριβως δεν μπορω να καταλαβω...σιγουρα καποια στιγμη θα το βγαλουνε για πουλημα..δεδομενου της καταστασης και του οτι εχουνε "ετοιμο" πελατη ..γιατι να μην το πουλησουνε τωρα και να φερουνε ενα αλλο παλι για την ιδια δουλεια..ετσι θα εχουνε μια πωληση παραπανω...ή κανω λαθος?

Θα πουλήσουν αυτό με το οποίο κάνουν (?) τη δουλειά τους σε τιμή μεταχειρισμένου και θα πάρουν καινούριο? Νομίζω ότι αυτή την εποχή δε μπορούν να κάνουν τέτοια.

greekm3
30-09-10, 10:55
Θα πουλήσουν αυτό με το οποίο κάνουν (?) τη δουλειά τους σε τιμή μεταχειρισμένου και θα πάρουν καινούριο? Νομίζω ότι αυτή την εποχή δε μπορούν να κάνουν τέτοια.

μητσακο..ειναι απλο το θεμα...αγοραζουνε 1 αυτοκινητο(το συγκεκριμενο)προ μηνος(αφου μιλαμε για το facelift)..το οποιο αυτη την στιγμη ειναι ΗΔΗ μτχ..και το πουλανε ΤΩΡΑ με +/- 15%...και μετα φερνουνε ενα παλι καινουργιο..ξανακανουνε την δουλεια τους και το ξαναπουλανε καποια στιγμη...σε ποια περιπτωση κερδιζουνε?..τωρα ή εαν βγαλουνε μετα απο καιρο το συγκεκριμενο που ΔΕΝ ξερουνε τι θα επικρατει με την αγορα και ΕΑΝ ΤΟΤΕ υπαρξει αγοραστης για ενα αυτοκινητο που ΤΟΤΕ θα εχει καταταλαιπωρηθει?..ειναι απλα τα πραγματα νομιζω..στην πρωτη περιπτωση κανουνε 1 ΑΜΕΣΑ πωληση ενος ελαφρως μτχ(αρα υψηλωτερη μεταπωλητικη και στην συνεπεια θα ξακανουνε το ιδιο με το 2ο που θα παρουνε) και στην δευτερη ,που το κρατανε,θα κανουνε(και ΕΑΝ..)μονο μια και σιγουρα σε χαμηλωτερη μεταπωλητικη

EVANGELOS
30-09-10, 20:12
Μητσάκο η γνώμη μου είναι αυτή

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ESUjkBwKT5hgJM:http://www.closeprotectionscotland.com/index_files/Range_Rover_Sport_image004.jpg&t=1

gnx
30-09-10, 21:00
...απλως να ανφερω οτι το 40d..με καποιον "καλο" εξοπλισμο ξεπερνα ανετα τα 130χιλ:105whistl...

Γ@μώ το Π@ΣΟΚ τους γ@μω...

greekm3
01-10-10, 12:34
Μητσάκο η γνώμη μου είναι αυτή

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ESUjkBwKT5hgJM:http://www.closeprotectionscotland.com/index_files/Range_Rover_Sport_image004.jpg&t=1

φιλος χαθηκαμε...προσπαθησα να σε παρω κανα δυο φορες αλλα ...εκει που εισαι "χωμενος" που να βρεθει σημα:)))...
Ναι ,το Range Sport μου αρεσει και εμενα..εχω βρει 1-2 ΤDV8 ..με τους 272Bhp...αλλα,
1)ειναι μεσα αρκετα πιο στεναχωρο απο το Χ5
2)παραειναι "χαλαρο" στον αυτοκινητοδρομο σε αντιθεση με το Χ5..αφου κατα 80-90% θα κυκλοφορει ασφαλτο
3)..δεν νομιζω να εχει την αξιοπιστια του Χ5..και
4)ας μην μιλησω για μεταπωλητικη αξια....


...στο θεμα των Χ5 τωρα..εχει οδηγησει καποιος Χ5 με adaptive και χωρις?ειναι οντως τοσο σημαντικη η διαφορα στο δρομο οσο μου φανηκε εμενα στο Χ6?


..και κατι ακομη ,στο Χ5 facelift,η οθονη navi ειναι ιδιων διαστασεων με το προ facelift?

greekm3
01-10-10, 12:35
Γ@μώ το Π@ΣΟΚ τους γ@μω...

...εαν πας για full-full extra..υπολογισε κοντα στα 150χιλ..για ενα Χ5 40d:pth:

stef
01-10-10, 12:55
Μητσάκο η γνώμη μου είναι αυτή

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ESUjkBwKT5hgJM:http://www.closeprotectionscotland.com/index_files/Range_Rover_Sport_image004.jpg&t=1

Sorry που το λέω αλλά το αμάξι ΔΕΝ είναι για ταξίδια κλπ
Πολύ άσχημο κράτημα σε σύγκριση με Χ5 κ το αμάξι θυμίζει βάρκα γυαλό...
Είχα ένα Ranger Rover supercharged όλο τον Ιούλιο.... δεν νομίζω να έχει κάποια διαφορά με το diesel σε αυτά που έγραψα...

gnx
01-10-10, 14:12
Ωραιο το range αλλα δες ποσο χαμηλα βγαινει πισω η εξάτμηση πριν το τελικο

EVANGELOS
01-10-10, 17:46
Παιδιά (και Μήτσο) ... προσωπικά είμαι εντελώς εναντίων των Human carriers (suv etc) ... το πλεονέκτημα των Range είναι ότι είναι 100% καλύτερα στο off road (Που αν ΔΕ σε ενδιαφέρει γιατί να πάρεις εξ αρχής αμάξι τύπου X5) και πολύ πιο honest !!!

Προσωπικά ΑΝ μου επιβάλλανε να πάρω τέτοιο αμάξι θα έπαιρνα Range diesel ... αν ήθελα σταθερότητα στον αυτοκινητόδρομο και οικογενειακό θα έπαιρνα saloon (πχ. 5άρα , ή Jag XF ακόμα και το V6)

greekm3
01-10-10, 17:59
Παιδιά (και Μήτσο) ... προσωπικά είμαι εντελώς εναντίων των Human carriers (suv etc) ... το πλεονέκτημα των Range είναι ότι είναι 100% καλύτερα στο off road (Που αν ΔΕ σε ενδιαφέρει γιατί να πάρεις εξ αρχής αμάξι τύπου X5) και πολύ πιο honest !!!

Προσωπικά ΑΝ μου επιβάλλανε να πάρω τέτοιο αμάξι θα έπαιρνα Range diesel ... αν ήθελα σταθερότητα στον αυτοκινητόδρομο και οικογενειακό θα έπαιρνα saloon (πχ. 5άρα , ή Jag XF ακόμα και το V6)

Το εχω σκεφτει για saloon..αλλα ρε φιλος με ενα Χ5 πχ..θα πας και 10 φορες το χειμωνα για σκι....με την jag XF που να πας?....ασε που κοτσαρεις και το τροχοσπιτο το καλοκαιρι και τριγυρνας τας Ευρωπας..φανταζεσαι το Χ F με τροχοσπιτο?
Και απο την αλλη ειναι και οι χωροι..

EVANGELOS
01-10-10, 18:23
Το εχω σκεφτει για saloon..αλλα ρε φιλος με ενα Χ5 πχ..θα πας και 10 φορες το χειμωνα για σκι....με την jag XF που να πας?....ασε που κοτσαρεις και το τροχοσπιτο το καλοκαιρι και τριγυρνας τας Ευρωπας..φανταζεσαι το Χ F με τροχοσπιτο?
Και απο την αλλη ειναι και οι χωροι..

Κοίτα αμφιβάλλω αν θα ανέβει σε πραγματικό χιόνι το Χ5 ... εκεί το range είναι ΣΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΟΥ ... αλλά τέσπα

όσον αφορά τα τροχόσπιτα

http://www.youtube.com/watch?v=ZtztZz7A4xA

Kostas Christ
01-10-10, 19:44
Το εχω σκεφτει για saloon..αλλα ρε φιλος με ενα Χ5 πχ..θα πας και 10 φορες το χειμωνα για σκι....με την jag XF που να πας?....ασε που κοτσαρεις και το τροχοσπιτο το καλοκαιρι και τριγυρνας τας Ευρωπας..φανταζεσαι το Χ F με τροχοσπιτο?
Και απο την αλλη ειναι και οι χωροι..

μια 535d σιγουρα δε θα εχει κανενα προβλημα να τραβηξει τροχοσπιτο, και ειδικα αμα ειναι τετρακινητη και με χιονολαστιχα σε δευτερες ζαντες θα πηγαινεις χαβαλε εκει που Χ5 με μαμα λαστιχα απλα δεν πλησιαζουν...

Leonidas_Thess
01-10-10, 20:40
Εδω είσαι http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?__lp=14&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=22&makeModelVariant1.modelDescription=xd&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=EstateCar&lang=de&id=132177696&pageNumber=10

εχεις και υπερ πληρη εξοπλισμο

greekm3
02-10-10, 22:00
Εδω είσαι http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?__lp=14&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=22&makeModelVariant1.modelDescription=xd&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=EstateCar&lang=de&id=132177696&pageNumber=10

εχεις και υπερ πληρη εξοπλισμο

δεν νονιζω να συμφερει πλεον να φερεις αυτοκινητο απο γερμανια...εχω καιρο να το ψαξω..


Μια ερωτηση για τους γνωστες και ειδικα για κατοχους Χ5/6...γνωριζετε εαν μπορει να εγκατασταθει εκ των υστερων 4-ζωνικος κλιματισμος?

EVANGELOS
02-10-10, 23:31
Μήτσο μετά από όσα έιπαμε περιμένεις να συνεχίσω να ασχολούμαι με το τζιπάκι σου ?????

...

για το άλλο με τα πλαστικά φτερά λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!!!

greekm3
03-10-10, 11:22
Μήτσο μετά από όσα έιπαμε περιμένεις να συνεχίσω να ασχολούμαι με το τζιπάκι σου ?????

...

για το άλλο με τα πλαστικά φτερά λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!!!


μα με το τζιπακι εχω θεμα....με το αλλο τα εχω λυσει;)...


Y.Γ σου εστειλα φωτο:)

crazy_beaver
03-10-10, 12:43
Με το Χ5 με τις μεγάλες τις 20άρες δεν πατάς χίονι.Έχει ο θείος μου. Φάγαμε μία ήτα στν παρνασό πριν κανα 2 χρόνια (πατιναζ κανονικό) ¨Εβαλε 19άρες τον φεβρουάριο είχαμε πάει Βουλγαρία στο Μπάνσκο κάτι γινότανε αλλά και πάλι αρκετά γλιστρήματα.Τουλάχιστον στις 19αρες μπάνουν αλυσίδες.Σε τέτοιου τύπου αυτοκίνητο θα έλεγα να πας σε ντίζελ.Είναι αστεία η βενζίνη που χρειάζεται για να κουνηθούν 2,5 τόνοι αυτοκίνητο.Άντε σε σενταν ή κουπέ την δίνει γιατί πάει . κάνεις και κανα πάντιλο .Στο Χ5 γιατί χρειάζεται,Ντιζελ και τα μυαλά στα κάγκελα.

sakis tsaousis
03-06-11, 10:09
Εαν σας ειναι ευκολο ενημερωστε με εαν η επιλογη ενος X5 EINAI καλη . ενδιαφερομαι για αγορα ενος X5 diesel, full extra ,model 2007,8 10 klp ΔΕΚΤΕΣ ΚΑΙ ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ .

Με εκτιμιση

Sakis Tsaousis

Alexandroupoli