PDA

Επιστροφή στο Forum : Πακετο φωτισμου


kpapus
05-10-10, 23:08
Καλησπέρα παιδιά..
Έχω στην Ε87 fcl το πακέτο φωτισμού όπου ανοίγουν κάποια φώτα εξωτερικά στο αμάξι και εσωτερικά όταν ξεκλειδώνει.. Τώρα τελευταία ξεκλειδώνω το αμάξι αλλά δεν ανοίγει κανένα, ούτε μέσα ούτε έξω..Διάβασα και το manual αλλά δεν αναφέρει κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις.
Μήπως γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Bimmer
06-10-10, 00:00
Χρησιμοποιείς μήπως το δεύτερο κλειδί; Αν ναι, ίσως έχει αποθηκευμένες διαφορετικές προσωπικές ρυθμίσεις.

rapid_fast
06-10-10, 00:16
Χρησιμοποιείς μήπως το δεύτερο κλειδί; Αν ναι, ίσως έχει αποθηκευμένες διαφορετικές προσωπικές ρυθμίσεις.

Αν είναι αυτό,
πρόκειται για μέγιστη ανωμαλία του συστήματος..

Driver M
06-10-10, 01:36
Δεν νομίζω πως είναι θέμα κλειδιού, καθώς στην Ε90 μου και με τα δύο κλειδιά λειτουργεί κανονικά ο εξωτερικός φωτισμός.

Επίσης, δεν έχω δει κάποια επιλογή που να τον απενεργοποιεί.

Μάλλον κάποια ασφάλεια παίζει να κάηκε.

kpapus
06-10-10, 09:37
Αν είναι αυτό,
πρόκειται για μέγιστη ανωμαλία του συστήματος..

Τελικά πρόκειται για ακόμη μεγαλύτερη ανωμαλία.. Αφού πάρκαρα και πριν βγω από το αμάξι, άναψα το λαμπάκι του φωτισμού εσωτερικά της καμπίνας, μπροστά από τον καθρέπτη.. Και όταν βγήκα από το αυτοκίνητο έκανα πάλι μια δοκιμή (κλείδωμα-ξεκλείδωμα) και άναψαν όλα τα φώτα του πακέτου, μέσα και έξω....:nixweiss: Τι να πω...

peter79
06-10-10, 15:59
Παρατήρησε να δεις αν έχεις τον διακόπτη φώτων στη θέση Auto...

bimmer-corfu
06-10-10, 19:30
εμένα αν είναι στο auto ανάβουν τα μπρος και πίσω φώτα εκτός απο καμπίνας και χειρολαβών που ανάβουν έτσι και αλλιώς (Ε92)

kpapus
06-10-10, 22:18
Τα φώτα τα είχα συνέχεια στο off και όσον αφορά τα κλειδιά κατά 99% χρησιμοποιώ το ένα από τα δύο. Εγώ απλά θα το κατατάξω στα περιέργα του άσσου!!
Πάντως σας ευχαριστώ όλους για την άμεση ανταπόκριση...