PDA

Επιστροφή στο Forum : υγρασια-z3 ...


bmwz3m44
14-11-10, 16:39
καλησπερα!θελω να βρω μια λυση με την υγρασια στο z3 και θελω τα φωτα σας.απο την πορτα του οδηγου απο το πρωτο σπασιμο της μαλακης οροφης καταφερνει το νερο και μπαινει μεσα στο αμαξι και μετα απο μεγαλη βροχη το z3 εχει "πλημμυρησει" στο καθισμα μου και στο χερουλι της πορτας..απο το σημειο που μπαινει το νερο(το λαστιχο του παραθυρου πανω πανω οταν κλεινει η κουκουλα συμπιπτει με το σημειο που σπαζει η κουκουλα για πρωτη φορα) οσοι εχετε z3 θα δειτε οτι εχει μια υδρορόη την οποια την καθαρισα με αερα(ειναι πανω στο αμαξι αυτο το λαστιχο,οχι στη πορτα) για να φευγουν τα νερα απο εκει αλλα ματαια..πιστευω πως αν αλλαζα τα λαστιχα απο το παραθυρο και τα λαστιχα της μαλακης οροφης δεν θα υπηρχε θεμα.ξερετε που μπορω να βρω λαστιχα για τις πορτες και τα παραθυρα σε προσιτες τιμες?

oggy1004
20-11-10, 12:59
φίλε έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το Ζ3 μου! Όμως πιστεύω (για το δικό μου τουλάχιστον) ότι δεν φταίνε τα λάστιχα, αλλά η ίδια η πόρτα η οποία είναι λίγο χαμηλότερα από ότι πρέπει, με αποτέλεσμα
το παράθυρο με τα λάστιχα να μην έχει τέλεια εφαρμογή και να μπαίνει νερό. Σε ένα συνεργείο που ρώτησα μου είπαν ότι θέλει "ρεγουλάρισμα" η πόρτα. Ίσως όμως να φταίνε και και τα δύο (πόρτα και λάστιχα). Περισσότερα για τιμές και τέτοια δεν έχω ρωτήσει, αλλά θα το κάνω σύντομα και τα ξαναλέμε....