PDA

Επιστροφή στο Forum : διαγνωστικο βλαβων


takis1983
05-12-10, 20:37
ψαχνοντας σε διαφορες ιστιοσελιδες ανακαλυψα διαφορα διαγνωστικα βλαβων,δυο απο αυτο ηταν το v-cheker και το elm 327 σε προσιτες τιμες. εχει κανενας δοκιμασει τα εν λογο διαγνωστικα? σβηνει κ βλαβες, σερβις, κ ελεγχει κ παραμετρους οπως πιεση καυσιμου, ταχυτητα αερα κ πολλα τετοια αλλα! ειναι για ολα τα αυτοκινητα κ συνδεετε με τη θυρα obd 2. εξηζει αραγε τα λεφτα του? το πρωτο ειχει κανενα 100αρι κ το δευτερο που μου φαινετε καλυτερο 60ε. περιμενω γνωμες!

ThaNOS E46coupe
05-12-10, 21:21
τακη το v-cheker το είχε ένας φίλος μου με αουντι...το είχαμε βάλει μια φορά και στο δικό μου και δέν βρήκε τη βλάβη στον αισθητήρα του abs. αλλα αναγνώρισε τη βλάβη την ώρα που άνοιξα τον παπά και έγραψε αμέσως προβήμα στον εισερχόμενο αέρα...γενικά ο φίλος μου δέν έμεινε και πολυ ικανοποιημένος απο αυτό...

zgouriazmenos
06-12-10, 07:20
Αυτά που λές είναι αρκετά καλά, αλλά αναγνωρίζουν μόνο σφάλματα κινητήρα. Αν θες κάτι μόνο για BMW πάρε το BMW Scanner (1.4). Εμένα μου βγήκε γύρω στα 60€ με τα μεταφορικα απο το ebay και διαβάζει (και προγραμματίζει) τα πάντα στο αμάξι μου (κινητήρα, φώτα, αερόσακους..) Αν πάλι θες universal διαγνωστικό πιστεύω ότι το elm 327 είναι αρκετά καλό για αυτη τη δουλειά.

MZ3
07-12-10, 07:40
και το inpa ειναι πολυ καλο και για κοδικοποιησης ειναι το ncs expert που πρεπει να ειναι ανωτερο απο της αντιπροσοπειας , απλα κανεις οτι θελεις με οτι αυτο συνεπαγεται

υπαρχουν και το gt1 , sss , και ολα αυτα τις αντιπροσοπειας αλλα για να τα στεισεις στο υπολογιστη σου θελει πολυ δουλεια και ψαξιμο απο ξενα φορουμ

ολα αυτα που εγραψα ειναι 100% συμβατα με τα αυτοκηνητα μας
κατι λενε για το ncs expert oti einai προγραμμα που το χρησιμοπιουνε τα εγοστασια
για τον εξοπλισμο του καθε αυτοκηνητου και οι αντιπροσοποι εχουν τα πιο φιλικα προγραμματα που σπανια θα παθεις ζημια απο λαθος χηρησμο σε αντιθεση με το ncs
φυσικα και το bmw scaner ειναι πολη καλο

takis1983
08-12-10, 09:44
ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες!