PDA

Επιστροφή στο Forum : Bmw 135 drift καρτόδρομο


Dr.Yamastura
24-12-10, 16:08
Ένα πρωινό του οκτωβρίου στο καρτόδρομο στις Αφίδνες.Ευτηχώς τώρα πάμε μεγαλύτερη παρέα!!

http://www.youtube.com/watch?v=y3tBNPdRkD8

Stunt Mike
24-12-10, 18:30
Δωσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mike21
24-12-10, 18:35
αυτά είναι!!!!!!!!!

fan1s_e21
24-12-10, 20:16
ωραια πραματα , μπραβο

Fairytale
24-12-10, 22:14
Επ !!! κρυφές προπονήσεις xaxaxa
Ωραίος.
C U out there

christopherzaha
24-12-10, 23:58
φοβερος!!!! εχει πολλες δυνατότητες το μηχανημα!!! ευχομαι να το χαρεις και να του φερθεις οπωσ του αρμόζει!!!

nik200
26-12-10, 10:44
μπραβο φιλε και απο μενα...η βαση ειναι πολυ καλη..ο οδηγος μαχιμος...με ενα στησιμο το αυτοκινητο θα απογειωθει....keep drifting και θα γινεις αψογος...

kloukakis
26-12-10, 12:36
Αντε ρε άσχετε απο δω.... με το μπρικι σου....(:bugeye:)

nik200
26-12-10, 12:39
Αντε ρε άσχετε απο δω.... με το μπρικι σου....(:bugeye:)

καλα..μη μου ζητας βολτα ομως μετα με το μπρικι μου..χιχιχιιχιχιχιχιχ:bananasmi

Stunt Mike
26-12-10, 12:42
Παντως για...μπρικι...καλα παει!!! ;) Νικολά να σου φερω κι εσενα ενα 28αρι απ'εξω να κοτσαρεις πινακιδες και να το'χεις για πιστα μονο????

kloukakis
26-12-10, 13:18
Να φέρεις και σε εμένα ένα, δεν θα με χάλαγε :scratchch

Πάντως ρε Χρήστο χίλια μπράβο που το αξιοποιείς το τέρας όπως του αξίζει και δεν το έχεις μόνο για πηγαίνεις για καφέ και για να κάνεις κανένα άνοιγμα:dblthumb2!!! Είναι κρίμα που τα περισσότερα τέτοια οχήματα έχουν τέτοια χρήση....

Όπως επίσης μπράβο που είσαι τόσο προσγειωμένο άτομο

nik200
26-12-10, 14:32
Παντως για...μπρικι...καλα παει!!! ;) Νικολά να σου φερω κι εσενα ενα 28αρι απ'εξω να κοτσαρεις πινακιδες και να το'χεις για πιστα μονο????

κοιτα φιλε..επειδη εγω ποτε δεν ειχα αλογα στο αμαξι μου..το επομενο drift car που θα παρω θα χει πολλα...παρα πολλα...

και ενα βιντεο αφιερωμενο στον κωστα για το πως πανε τα 318is στο καρτοδρομο..its the rider not the ride that counts!

http://www.youtube.com/watch?v=s6krwHQHU-c

Stunt Mike
26-12-10, 15:50
Eιναι τερμα ελαφρωμενο Νικο αυτο.Σε τετοιες πιστες το βαρος παιζει καθοριστικο ρολο οπως και η αναρτηση,ειδικα στις μεταφορες βαρους που αυτο το 318ις χρησιμοποιει σε μεγαλο βαθμο.Σιγουρα παιζει ρολο και ο οδηγος και το ποσο τον νοιαζει η ζημια με αυτο τ'αμαξι...εμας μας νοιαζει πολυ παντως!!!

Dr.Yamastura
26-12-10, 16:01
Να φέρεις και σε εμένα ένα, δεν θα με χάλαγε :scratchch

Πάντως ρε Χρήστο χίλια μπράβο που το αξιοποιείς το τέρας όπως του αξίζει και δεν το έχεις μόνο για πηγαίνεις για καφέ και για να κάνεις κανένα άνοιγμα:dblthumb2!!! Είναι κρίμα που τα περισσότερα τέτοια οχήματα έχουν τέτοια χρήση....

Όπως επίσης μπράβο που είσαι τόσο προσγειωμένο άτομο

Thank's,αλλά αν λυθεί το θεματάκι που έχω με τον εγκέφαλο, δεν θα είμαι και τόσο προσγειωμενος!!370 θα'ναι πια!!:dblthumb2

kloukakis
26-12-10, 16:09
Ρε μην αλλάζετε θέμα, πάντως το συγκεκριμένο είναι μόνο για αυτή τη δουλειά...

Dr.Yamastura
26-12-10, 16:14
κοιτα φιλε..επειδη εγω ποτε δεν ειχα αλογα στο αμαξι μου..το επομενο drift car που θα παρω θα χει πολλα...παρα πολλα...

και ενα βιντεο αφιερωμενο στον κωστα για το πως πανε τα 318is στο καρτοδρομο..its the rider not the ride that counts!

http://www.youtube.com/watch?v=s6krwHQHU-c


Πάρα πολύ καλοί!Αδιαμφισβήτητα πρώτο ρόλο παίζει ο οδηγός,αλλά θα συμφωνίσω με miket328e36,ότι τα αυτοκίνητα είναι και καλά στημένα.π.χ χρησιμοποιούν χειρόφρενο για να σπάσουν πριν τη στροφή,ενώ στα μαμά το χειρόφρενο,στην πλειονότητα, είναι για πέταμα.
Συν οτι είναι ελαφρύτερα με καλύτερες αναρτήσεις κάτι που σου προσφέρει περισσότερη ασφάλεια,ευκολότερο χειρισμό αλλά και καλύτερη ψυχολογια όταν οδηγείς.Δεν σκεφτεσαι από πριν.. Tώρα θα με πουλήσει;θα βγει ακριβώς ή στο περίπου;

nik200
26-12-10, 17:33
Πάρα πολύ καλοί!Αδιαμφισβήτητα πρώτο ρόλο παίζει ο οδηγός,αλλά θα συμφωνίσω με miket328e36,ότι τα αυτοκίνητα είναι και καλά στημένα.π.χ χρησιμοποιούν χειρόφρενο για να σπάσουν πριν τη στροφή,ενώ στα μαμά το χειρόφρενο,στην πλειονότητα, είναι για πέταμα.
Συν οτι είναι ελαφρύτερα με καλύτερες αναρτήσεις κάτι που σου προσφέρει περισσότερη ασφάλεια,ευκολότερο χειρισμό αλλά και καλύτερη ψυχολογια όταν οδηγείς.Δεν σκεφτεσαι από πριν.. Tώρα θα με πουλήσει;θα βγει ακριβώς ή στο περίπου;

το αμαξι που εδειξα ειναι του γιωργου παπαγεωργιου και ηταν ο πρωταθλητης περσι του d1 εδω στην ελλαδα...το χειροφρενο ειναι το μαμα σφιγμενο-fly off..ουτε καν υδραυλικο δηλαδη...το αμαξι φοραει εκκεντροφορους και αντε να ειναι 155 αλογα..ειναι ελαφρωμενο αρκετα..και φοραει μια καλη αναρτηση, κολλημα το διαφορικο και τιποτε αλλο..

και οταν κανεις drift φυσικα και θα αγορασεις οικοπεδα και 150 τετακε θα φερεις...γιαυτο αγοραζεις κατι φτηνο και δεν βαζεις μια περιουσια στην πιστα και το λεω γενικα....γιατι ολα ειναι αναλωσιμα...απο μια ζαντα μεχρι ενα μοτερ ολοκληρο

αρα αυτο που θελω να πω σαν πορισμα ειναι οτι αμαξι χωρις 5 φτιαξιματα θα ειναι τουλαχιστον επικυνδινο στην πιστα περαν του οτι καλο αποτελεσμα δεν θα φερει...αρα ας μην περιμενουμε να γινουμε οι θεοι του drift αν ολα αυτα τα παραπανω δεν εχουν γινει...

και φυσικα practice, practice , practice...

Dr.Yamastura
26-12-10, 21:55
Ωραία!Πότε παμε πάλι για practice;
Αν και αυτό θα το πούμε σε άλλη ενότητα..Τρίτη?

nik200
28-12-10, 10:38
χρηστο...το βιντεο αυτο δεν το εβαλα στην τυχη...ειναι για να δουμε ολοι καποιες σωστες γραμμες drift...στην συγκεκριμενη πιστα!

rapid_fast
28-12-10, 11:14
Χμ...
Πρέπει να κατέβω Αθήνα τελικά...
Θα σπάσουμε πολύ πλάκα..

BMW Power
28-12-10, 11:22
Ωραίο παιχνίδι το 135.

Με EDL είσαι ή έχεις βάλει χέρι στο διαφορικό?

Dr.Yamastura
28-12-10, 13:51
χρηστο...το βιντεο αυτο δεν το εβαλα στην τυχη...ειναι για να δουμε ολοι καποιες σωστες γραμμες drift...στην συγκεκριμενη πιστα!
Το κατάλαβα και πολύ καλά έκανες,αφού και από μάτι κάτι θα πάρεις όπως τόνισες και εσύ.

Dr.Yamastura
28-12-10, 13:54
Ωραίο παιχνίδι το 135.

Με EDL είσαι ή έχεις βάλει χέρι στο διαφορικό?
Όλα στοκ είναι σε αυτό το βίντεο.
Τώατα έχω βάλει κάποια πραγματάκια αλλά μόνο για ιπποδύναμη.
Δυστυχώς ανάρτηση και διαφορικό περιμένω,μιας και θέλουν φράγκα.
Βέβαια είναι και τα πιο σημαντικά στο ντριφτ....

BMW Power
28-12-10, 14:21
Ωραίος

Βλέποντας βέβαια πιο προσεκτικά το video απαντήθηκε η ερώτησή μου. :nod:

giannis 116
28-12-10, 16:38
Ζαντες, ελαστικα τι διαστασεις φορας; Λαστιχα ειναι rft ή αλλαγμενα με απλα?..

Dr.Yamastura
28-12-10, 16:45
Ζαντες, ελαστικα τι διαστασεις φορας; Λαστιχα ειναι rft ή αλλαγμενα με απλα?..
Μπρος-πίσω 225/40/18 ότι πιο φθηνό βρώ σε μεταχειρισμένο,κανα 30άρι το λάστιχο.Μπροστά έχω βάλει και καινούργια αλλά δεν νομίζω οτι αξίζει.
Τα ρανφλατ τα πίσω τα έχω με τις μαμά ζάντες στο γκαράζ...

giannis 116
28-12-10, 16:51
Οκ, ευχαριστω για την απαντηση. 'Πατουμενα' δηλαδη για προπονηση και λιωσιμο! Ετσι!