PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα παραθηρο συνοδηγου


kwstantinos
30-12-10, 02:19
ρε παιδια καλημερα εχω ενα προβλιματακι ακουστε τι κανει. οταν το παταω λιγο για να ποιασει το αυτοματο ανεβενει και μωλησ φτασει να κλυσει το μισο παραθηρο αρχυζει τα κουλα σταματαει και κατεβενει λιγο ξερετε πωσ κολαει ανεβενει και τσαπ σταματαει και τσουπ μενει εκη το ξαναπαταω και παλη τα ιδια . οταν ωμοσ πααω συνεχομενα το κουμπακι και μωλησ -περασει πανω απο τα μισα και αφυσω το κουμπακι κλυνει μια χαρα αυτοματοο ολα τα στοπ ξεκηνα τα κανει μεχρη την μεση τι μπωρει να φτεει?? να θελει προγραματισμο?/ τα παραθηρα/? καπου ειπηρχε ενα θεμα αλα δεν το βρυσκω αν μπωρειτε help einai spastiko na myn mporv na klyso to aytomato mexrh thn mesh kai apo thn mesh kia panv na mporw

rapid_fast
30-12-10, 04:42
Επειδή είναι περίεργη η ώρα και δεν ψιλοκατάλαβα τι λες..
Η έχεις χαλασμένο θερμικό, ή έχεις χαλασμένο αναβατόριο.. Μάλλον προς το δευτερο πάω..
Ανεβάζεις παράθυρο χειροκίνητα, και κρατάς το διακόπτη για 5 δευτερα, μετά το πλήρες
ανέβασμα..
Στο καπάκι, κατεβάζεις χειροκίνητα, και κρατάς ομοίως το διακόπτη..
Αν πιάσει, έπιασε, αν δεν πιάσει... αναβατόριο.

MZ3
30-12-10, 07:38
σταματημενος το κανει?

γενικως τα παραθυρα εχουν ασφαλεια να μην μαγκωσουν κανενα δακτυλο
προφανως κατι τετιο καταλαβενει ο αισθητηρας και σταματα και μαληστα παει και προς
τα πισω λιγο

kwstantinos
30-12-10, 15:44
παιδια να το εξυγησω καλητερα επιδη εκανα βλακια εχθεσ . ακουστε το παραθηρο εχει τον αυτοματιο που το πατασ λιγο και ανεβενει μωνο του ωρεα?/ λοιπον το παταω για 5 δευτερολεπτα και ξεκυναει να ανεβενει αυτοματα οταν φτανει το παραθηρο στην μεση και ποιο κατω τοτε σταματαει ξερετε πωσ κανει μωλησ βρισκει εμποδιο ττο εχετε παρατυρηση ξαναπαταω για αλα 5 δευτερα και παλη τα ιδια . μωλησ ωμοσ το πατησω συνεχομενα και το παραθυρο εχει κλυσει παραπανω απο το μισο και αφυνο το κοθμπι απο το πατημα τοτε κλυνει μια χαρα αυτοματο καταλαβατε? αυτο το κανει συνηθοσ οταν ειμαι εν κυνησει αλα και σταματημενοσ καμια φωρα

teo21
30-12-10, 23:12
Τα ίδια είχα κι εγώ στου οδηγού αλλά σταματούσε σε 3 σημεία και γυρνούσε πίσω... Γρύλος - μοτέρ σετάκι... 80 ευρώ και 20 τα εργατικά σε μένα και ξεμπέρδεψες! Μην ασχοληθείς περισσότερο απλά πάρτο απόφαση να τα δώσεις... ;)

george316
31-12-10, 07:19
ακριβως....θελεις μοτερ παραθυρου.κοστος μεταχειρισμενου γυρω στα 40 με 50.

kwstantinos
31-12-10, 15:05
πωπωπω τωρα μετα απο τησ γιορτεσ τι αν πω αυτο μου το εκανε βεβεα οταν ειχα βγαλει την μπαταρια για κανα 2μερεσ μετα μου το εκανε αυτο αλα δεν το εκανε του ωδυγου ωμοσ τεσπα

Commis
03-01-11, 23:02
Γεια χαρά παιδιά! Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το παράθυρο όπου σταματούσε μονίμως και επίσης μερικές φορές δεν μου κούμπωνε το παράθυρο στην κουκούλα. Ύστερα μου είπε ένας φίλος ότι το πρόβλημα είναι στο ρεγουλάρισμα στο ανεβατώρ και επίσης στον διακόπτη της πόρτας που βρίσκεται στην κλειδαριά της πόρτας. (σένσορας)

kwstantinos
03-01-11, 23:21
παιδια εκανα συμερα αυτο που ειπαν να αναπρογτραματησω το παραθηρο αλα τιποτα κια παρατηρησα κατι οτι αυτο το σταματαημα το κανει μωνο αν ειμαι εν κυνηση οταν ειμαι σταματημενοσ ειναι ολα οκ

Commis
04-01-11, 02:14
Τότε είναι ο σένσορας της πόρτας.. Ψάξτο.

kwstantinos
04-01-11, 13:21
οταν λεσ σενσορα τι ενωεισ?/ για πεσ να δουμε μυπωσ το φιαξω ευχαρηστω προκατοβολικα