PDA

Επιστροφή στο Forum : Καρτοδρομο 31/12/2010


Geo_3D
31-12-10, 19:22
http://www.youtube.com/watch?v=O2rI2ifQuw4


Καλη χρονια να εχουμε!!!

Dr.Yamastura
31-12-10, 19:46
Τι ωραία φάση!!
Μετα από λίγους γύρους ολοι πηγαίναμε πολύ καλύτερα.Και επειδή η επανάληψη είναι μήτηρ μαθήσεως τι λετε για μια ακόμα την άλλη εβδομάδα??

Stunt Mike
31-12-10, 19:49
Δασκαλε,δασκαλε θελω κι εγω επαναληψη...νομιζω εχω κενα! ;) Ασε που θελω να δω τι θα κανει τ'αμαξι μου με το νεο set up γιατι σημερα εβγαζε πολλα μουτρα....Με τις 17αρες μπροστα διορθωθηκε λιγο μετα.

kloukakis
31-12-10, 19:54
Τι ωραία φάση!!
Μετα από λίγους γύρους ολοι πηγαίναμε πολύ καλύτερα.Και επειδή η επανάληψη είναι μήτηρ μαθήσεως τι λετε για μια ακόμα την άλλη εβδομάδα??

Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε έχεις καεί εντελώς:smashtard
Δεν υπάρχεις!!!:boink:
Εγώ πάλι χόρτασα, αλλά δεν θα το χάσω:ices_ange

Dr.Yamastura
31-12-10, 20:02
Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε έχεις καεί εντελώς:smashtard
Δεν υπάρχεις!!!:boink:
Εγώ πάλι χόρτασα, αλλά δεν θα το χάσω:ices_ange
Και γω που σκοπο να κεράσω το φοιτητή ένα καρτόδρομο,αλλά αφού χόρτασες,να μην βαρυστομαχιάσεις....:rofl2:

kloukakis
31-12-10, 20:08
Και γω που σκοπο να κεράσω το φοιτητή ένα καρτόδρομο,αλλά αφού χόρτασες,να μην βαρυστομαχιάσεις....:rofl2:
ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ!!!!!
Θα γίνω γκαμήλα!!!!
Θα φάω για να χω για τισ δύσκολες στιγμες!!!!

Dr.Yamastura
31-12-10, 20:22
ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ!!!!!
Θα γίνω γκαμήλα!!!!
Θα φάω για να χω για τισ δύσκολες στιγμες!!!!
έχει μακρύ χειμώνα κατω τσι κρήτη!!!

-E36IS-
31-12-10, 22:11
Περασαμε πολυ καλα, ολοι δωσαμε ρεστα...:drive2:το ευχαριστηθηκαμε, χαλαλι τα λαστιχα...
Απο εβδομαδα θα σηκωσω και εγω βιντεο΅
Το ξερω οτι η επανάληψη είναι μήτηρ μαθήσεως και πραγματικα εχουμε ακομα να μαθουμε πολλα.... αλλα σορρυ δεν θα μπορεσω, το λυπηθηκα τα αμαξακι μου !!! Σε κανα μηνα παλι που θα το εχω ξεχασει

nikos1400
01-01-11, 06:37
Μπραβο παιδια !
βαλτε κι'αλλα βιντεο !
:dblthumb2

nik200
01-01-11, 10:34
εγω εχω να φτιαξω το υδραυλικο πρωτα καθως το εκαψα ολιγον τι στην πιστα και μετα δεν ειχα καθολου χειροφρενο...αμα το φτιαξω φυγαμε..

Dr.Yamastura
01-01-11, 19:23
Mια πρώτη γεύση απότην επίσκεψή μας στο καρτόδρομο παραμονή πρωτοχρονιάς!!Εύχομαι και η νέα χρονιά με περισσότερες εξορμήσεις.
Τώρα που βρεθήκαμε...
Kloukaki δεν παίρνεις καμμιά μεταγγραφή Αθήνα???!!!
Τα υπολοιπα βίντεο ίσως να είναι πιο μικρά,γιατι το ανέβασμα μου πήρε 1 μέρα!!!!Θα μπουν όλα όμως!!
2 bmw's και το γνωστό kadett του Νίκου..
http://www.youtube.com/watch?v=jsXbUdmXFHo

Dr.Yamastura
01-01-11, 19:41
Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που τράβηξαν τα βίντεο.Χωρίς τη βοήθειά τους και την προθυμία τους δεν θα υπήρχε κανένα ντοκουμέντο...
Τα βίντεο παίξτε τα σε HD!!720p

Dr.Yamastura
01-01-11, 20:50
bmw στο καρτόδρομο 31/12/2010..
ΜικεΤ328Ε36
Gardelic (135 E82)
Geo3d
Σε αυτό φαίνεται μόνο το δικό μου το 135...Στα επόμενα τα υπόλοιπα...
http://www.youtube.com/watch?v=A8hYxZMJjIY

kloukakis
01-01-11, 22:47
ευχαριστούμε για τα βίντεα!!!!

Τι μεταγραφή ρε τρελε??? Να φύγω όσο προλαβαίνω πρέπει!!!!
Αλλες 2 βδομάδες να μείνω Αθήνα και το Ε36 μου θα πάει για ολική ανακατασκευή με εσάς που έμπλεξα!!!!

Υγ δεν συγκεντρώνουμε τα βίντεο της συνάντησης σε ένα θρεντ? Υπάρχουν ήδη 3....

Dark_Niaou
01-01-11, 23:45
Πολύ καλό! Να ξαναγίνει άλλά ενημερώστε πρώτα με κανένα μήνυμα

panos 316T
02-01-11, 00:11
μπράβο ρε καύτες...

εμένα με κρέμασε ο προγκράμερ @@?£Ycc$# # και δεν
μπόρεσα.

την επόμενη δεν πρέπει να την χάσω με τίποτα .

Άγγελε το είχαν αναφέρει τα παιδιά για συμμετοχή αλλά σε συνέχεια νήματος και όχι ξεχωριστά.

kloukakis
02-01-11, 00:20
Αυτό ήταν το θρεντ(http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=24544)
Αντε την άλλη φορα και περισσότεροι!!!!

Ρε Πάνο έπρεπε να έρθεις εστω και για καθεδάκι.....
Ελπίζω να τα πουμε πριν φύγω....

nik200
02-01-11, 13:36
χρηστο αν μπορουμε να τα βαλουμε ολα μαζι τα video να μην πιανουμε και ολο το χωρο...παρακληση λοιπον ας μπουν ολα τα forum drift σε 1...προς τους admin

Dr.Yamastura
02-01-11, 13:51
χρηστο αν μπορουμε να τα βαλουμε ολα μαζι τα video να μην πιανουμε και ολο το χωρο...παρακληση λοιπον ας μπουν ολα τα forum drift σε 1...προς τους admin
Ok. Θα τα βάλω όλα μαζι τα υπόλοιπα...Τα υπάρχοντα οι admin.

kloukakis
02-01-11, 16:39
Λοιπόν τώρα που βρήκα χρόνο να πω και δυο λογάκια....

Πέρασα τέλεια και πιστεύω πως ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ το ίδιο!! Γνωριστήκαμε και μεταξύ μας μέλη που δεν γνωριζόμασταν!
Υπήρχε πολύ μεγάλη συμμετοχή και γενικά έγινε μεγάλος χαμός καθώς πέρα απο την δικιά μας συμμετοχή υπήρχαν και μερικά mx-5 και το υπερτούμπανο starlet μου μας κρέμασε το σαγόνι πάμπολλες φορές!!!:bugeye:

Δυστυχώς κατέβηκα απο Κρήτη με μόνο ένα ζευγαρι 15αρες οι οποίες είχαν είχαν ήδη καταπονηθεί. Αμέσως αμέσως άρχησαν να φεύγουν κομμάτια στο πρώτο 10λεπτο, στο τέλος το οποίου είχαν μείνει μόνο τα λινά.....:drive2:

Εδώ ευχαριστώ τον αγαπητό παντοφλοκυνηγημένο φίλο MikeT328E36 για τη ευγενική του χορηγία με ένα φρέσκο σετ 16αρια, τα οποία έβγαλαν 20λεπτά και μετά του τα γύρισα ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΕ....:nod:

Όμαρφα θεάματα και όμορφες μυρωδιές απο καμένα λάστιχα γέμιζαν τη μέρα....

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον Fairytale που άνοιξε για άλλη μια φορά το Fairy-pedia και μου έλυσε πολλές απορίες για τα μελλοντικά προντζεκτ:scratchch

m3e36
02-01-11, 19:38
μπραβο παιδια! πολυ καψιμο! σε μια πολλη τραχια πιστα η οποια ειναι απαιτητικη σε αλογα για να βγαλεις καλο θεαμα.
μετα απο καποιους γυρους βελτιωθηκατε ολοι σας και το θεαμα ηταν πολυ καλο!!
φιλε nik το kadetaki σου ποσα κιλα ζυγιζει και ποσα αλογα?
*εντελως πληροφοριακα το ρωταω.

nik200
02-01-11, 20:46
μπραβο παιδια! πολυ καψιμο! σε μια πολλη τραχια πιστα η οποια ειναι απαιτητικη σε αλογα για να βγαλεις καλο θεαμα.
μετα απο καποιους γυρους βελτιωθηκατε ολοι σας και το θεαμα ηταν πολυ καλο!!
φιλε nik το kadetaki σου ποσα κιλα ζυγιζει και ποσα αλογα?
*εντελως πληροφοριακα το ρωταω.

περιπου 120-130 αλογα και 800kg βαρος...

Dr.Yamastura
02-01-11, 23:59
Παιδιά ορίστε τα βίντεο από την καταπληκτική μας εξόρμηση στο καρτόδρομο παραμονή πρωτοχρονιάς..

Kloukakis,nik200,geo3D Drifting!!
http://www.youtube.com/watch?v=jsXbUdmXFHo


Ε46 330,Ε82 135,Ε36 328 ??, gardelic , MikeT328E36 Σόρρυ τον οδηγό του Ε46 δεν τον γνωρίζω.
http://www.youtube.com/watch?v=oUpoypAaElg

Μια από τα ίδια...
http://www.youtube.com/watch?v=AgNUwZcHo5g

Πάλι οι ίδιοι..Στο τέλος ζητάω χαρακτηριστικά κόφτη να κόψω τα υπολοιπόμενα του ελαστικού για να συνεχίσω μέχρι τα λινά....Ακούγεται και θόρυβος όταν βγαίνω από την πίστα.
http://www.youtube.com/watch?v=CyzUFLDtNKk




Στο τελευταίο τράβηξαν μόνο εμένα,χωρίς να έχω πει κάτι τέτοιο βέβαια.Ούτε ένα καφέ δεν τον κέρασα τον άνθρωπο..χαχαχαχα Χαρακτηριστικά ακούγεται και σχετικός διάλογος στο βίντεο....
http://www.youtube.com/watch?v=Y0hoy1AwzSM

m3e36
03-01-11, 09:18
περιπου 120-130 αλογα και 800kg βαρος...
μονο 120 ε? μπραβο το θεαμα που προσφέρεις ειναι παρα πολυ καλο! και τα χέρια σου εννοειται...
αν ειχες καμια 50αρια αλογα παραπανω θα εκανες παπαδες!!!
μπραβο παντως γιατι το θεαμα ειναι και τωρα πολυ καλο και μαλιστα σε μια τοσο τραχια πιστα.

nik200
03-01-11, 09:27
φιλε μ3..η οποιαδηποτε συγκριση με τα παιδια τα αδικει γιατι πολυ απλα εγω εχω ασχοληθει με πιστες πολυ παραπανω και το αμαξι μου ειναι πολυ καλοστημενο και μονο για αυτο (drift)..μην συγκρινουμε ενα αμαξι που φτιαχτηκε για ενα σκοπο με ενα αμαξι σχεδον (και ουσιαστικα) συμβατικο..πανω απο ολα να περναμε καλα και να ειμαστε μια παρειτσα και σιγα σιγα ερχονται και οι καλυτερες γωνιες και τα πιο πολλα χιλιομετρα και ολα..γιαυτο ειναι η πιστα οχι για να δειξουμε τα "χερια" μας..για να μαθαινουμε με ασφαλεια και οχι να προβαλομαστε!

m3e36
03-01-11, 09:49
συμφωνω μαζι σου σε οσα λες.δεν ηθελα να συγκρινω κανεναν απο την παρεα σας ουτε να υποτιμησω καποιον απο εσας.
ξερω πολυ καλα οτι για να κανεις drift δεν παιζει ρολο μονο η δυναμη αλλα παρα πολλα αλλα και κυριως το βαρος.
εχει τυχει πριν 4-5 χρονια να μπω σε αυτη την πιστα με ενα 330 ε46 και παρολα τα 230 αλογα του οι γωνιες που εβγαζα ηταν απογοητευτικες.ειχε τοση προσφυση η πιστα που εκανα 2 γυρους και βγηκα γιατι απογοητευτικα.τσαμπα καθομουν εκει μεσα (φαινοτανε οτι κανω περιπατο οχι drift).
τα ιδια παθαμε με ενα φιλο φετος το καλοκαιρι σε μια πιστα καρτ στα τρικαλα.βαλαμε ενα m3e46 και παλι τιποτα δεν καναμε (παρολα τα 343 αλογα) σε σχεση με τα ντριφταμαξα που υπηρχαν εκει.
επειδη απο το βιντεο φαινεται οτι το αυτοκινητο σου ειναι ελαφρυ (απο τις γρηγορες αλλαγεσ πορειας) ειχα την περιεργεια εντελως πληροφοριακα να μαθω ποσα κιλα ειναι.
καλη συνεχεια σε ολη την παρεα σε αυτο που ξεκινησατε να κανετε.

nik200
03-01-11, 10:16
μπραβο ρε χρηστο..ετσι ολα τα video μαζι...και φυσικα ολοι οσοι ειμαστε μεσα σε αυτα ας κοιταξουμε προσεκτικα τα video να δουμε τα λαθη μας...το χω ξαναπει και ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος..το πως οδηγουμε δεν φαινεται ακριβως απο μεσα αλλα μονο απο εξω!!!

παρολα τα λαθη μας και τις χαζομαρες μπραβο σε ολους για την προσπαθεια..και φυσικα για το ωραιο κλιμα στην πιστα εκτος...τετοια events πιστευω οτι κανουν τα forums ξεχωριστα και καλυτερα..

Stunt Mike
03-01-11, 11:10
ξερω πολυ καλα οτι για να κανεις drift δεν παιζει ρολο μονο η δυναμη αλλα παρα πολλα αλλα και κυριως το βαρος.επειδη απο το βιντεο φαινεται οτι το αυτοκινητο σου ειναι ελαφρυ (απο τις γρηγορες αλλαγεσ πορειας) ειχα την περιεργεια εντελως πληροφοριακα να μαθω ποσα κιλα ειναι.
καλη συνεχεια σε ολη την παρεα σε αυτο που ξεκινησατε να κανετε.

Αμα δεις συντομα αγγελιες:σαλονι 135,σαλονι 328Ε36,σαλονι 318is για πουλημα εμεις θα'μαστε!!!!Μας εβγαλε ο Νικ200 απ'τους δρομους(προστατη μας!:love:) και μας καλομαθε στις πιστες και προβλεπω ν'αρχισουμε να τα ξηλωνουμε συντομα!!:cheers:

Stunt Mike
03-01-11, 11:22
μπραβο ρε χρηστο..ετσι ολα τα video μαζι...και φυσικα ολοι οσοι ειμαστε μεσα σε αυτα ας κοιταξουμε προσεκτικα τα video να δουμε τα λαθη μας...το χω ξαναπει και ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος..το πως οδηγουμε δεν φαινεται ακριβως απο μεσα αλλα μονο απο εξω!!!

παρολα τα λαθη μας και τις χαζομαρες μπραβο σε ολους για την προσπαθεια..και φυσικα για το ωραιο κλιμα στην πιστα εκτος...τετοια events πιστευω οτι κανουν τα forums ξεχωριστα και καλυτερα..

Τωρα που μαθαμε την πιστα καλυτερα,μπορουμε να βελτιωθουμε κι αλλο.Εχω σκοπο να την κανω ολη με το πλαι αυτη τη φορα,ελαχιστοποιωντας τα λαθη...practice makes better οπως λες κι εσυ!

BMW Power
03-01-11, 11:36
Γίνανε merge τα threads σε 1.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Ζηλεύω

Dr.Yamastura
03-01-11, 12:32
Τωρα που μαθαμε την πιστα καλυτερα,μπορουμε να βελτιωθουμε κι αλλο.Εχω σκοπο να την κανω ολη με το πλαι αυτη τη φορα,ελαχιστοποιωντας τα λαθη...practice makes better οπως λες κι εσυ!
Όχι μόνο βελτιωνόμαστε,αλλά ξεδίνουμε "αδειάζουμε" που λέμε.Η αδρεναλίνη διώχνει τις σκοτούρες και τα άγχη μας.Έτσι τουλάχιστον αισθάνομαι και μπαίνεις στο τριπάκι να προχωρήσεις και παραπέρα.Πιο συχνές προπονήσεις,ψάξιμο για δημιουργεία ντριφτάμαξου κλπ.
Κοινώς μια δημιουργική ενασχόληση.Το κυριότερο είναι και η αποφυγή πειραματισμών στο δρόμο,ελαχιστοποιώντας έτσι και τον κινδυνο.
Είμαι τυχερός που γνώρισα αρκετά παιδιά και έχουμε δεθεί σε λίγες μόνο μέρες
Μόνο τα φράγκα είναι το αρνητικό της υπόθεσης ,αλλα η λόξα πληρώνεται!!

-E36IS-
03-01-11, 20:13
Εγω ηρθα τουριστας, χωρις λαστιχα καβαντζα και εφυγα με τα λινα...
Βρηκα στην αποθηκη αλλο ενα ζευγαρι για καψιμο, οποτε μεσα ειμαι και στο επομενο
Πρωτη φορα στην πιστα, αλλα το ευχαριστηθηκα οσο δεν παει αλλο, παρα το αγχος..
Εμαθα 2 πραγματακια αλλα εχω πολλαααααα ακομα να μαθω...
Εχω και εγω βιντεο αλλα θελουν μετατροπη και κοψιμο οποτε θα αργησω λιγο να ανεβασω..

MIKEN636
03-01-11, 21:32
Όχι μόνο βελτιωνόμαστε,αλλά ξεδίνουμε "αδειάζουμε" που λέμε.Η αδρεναλίνη διώχνει τις σκοτούρες και τα άγχη μας.Έτσι τουλάχιστον αισθάνομαι και μπαίνεις στο τριπάκι να προχωρήσεις και παραπέρα.Πιο συχνές προπονήσεις,ψάξιμο για δημιουργεία ντριφτάμαξου κλπ.
Κοινώς μια δημιουργική ενασχόληση.Το κυριότερο είναι και η αποφυγή πειραματισμών στο δρόμο,ελαχιστοποιώντας έτσι και τον κινδυνο.
Είμαι τυχερός που γνώρισα αρκετά παιδιά και έχουμε δεθεί σε λίγες μόνο μέρες
Μόνο τα φράγκα είναι το αρνητικό της υπόθεσης ,αλλα η λόξα πληρώνεται!!


Εχει δικιο ο Χρηστος,μπορουμε και 'παιζουμε' ανετα χωρις το φοβο του απροοπτου που υπαρχει εξω και να βλεπουμε τι κανουμε στραβο ωστε να γινομαστε καλυτεροι και εμεις αλλα και πιο προβλεψιμοι με τα αυτοκινητα μας.

Dark_Niaou
03-01-11, 21:56
Και εγώ ζηλεύω! Άλλά λόγω δουλείας δεν κατάφερα ούτε να μπω στο φόρουμ για να δω το θρεντ. Ελπίζω την επομένη φορά κάποιος φίλος με κόκκινο ή έστω κάποιο άλλο χρώμα τουτου να μου κανει ενα τηλ