PDA

Επιστροφή στο Forum : Καρτόδρομο 14/1/2011


Dr.Yamastura
16-01-11, 23:46
Βίντεο από καρτόδρομο την παρασκευή που μας πέρασε..Ο mike328E36 και εγώ..
Στο τέλος βγαίνει και η κερκίδα..
http://www.youtube.com/watch?v=HHGMJuawVh4

Ο Μιχάλης εν δράση..
http://www.youtube.com/watch?v=8gJAzDu7Jfk

Just the 2 of us..χαχαχα
http://www.youtube.com/watch?v=-_G-MUe5WDY

Και πάλι..Εδώ φοράω semislick μπροστα..Τελείως άλλο στήσιμο.Θέλει πιο βίαιες κινήσεις.
http://www.youtube.com/watch?v=p1LP2PAV6s8

Stunt Mike
17-01-11, 00:38
Στην αρχη ηταν και νωπη εως βρεγμενη σε μερικα σημεια η πιστα κι αυτο μας δυσκολεψε αρκετα.Μαλιστα 2 γιαπωνεζακια που ηρθανε,φυγανε μετα τον πρωτο γυρο.Μετα το πρωτο 15' ομως ηταν απλως τελεια!!!Λιγο κρυο,συννεφια και η πιστα για τα 2 BMW αποκλειστικα!

Dr.Yamastura
17-01-11, 19:51
Στην αρχη ηταν και νωπη εως βρεγμενη σε μερικα σημεια η πιστα κι αυτο μας δυσκολεψε αρκετα.Μαλιστα 2 γιαπωνεζακια που ηρθανε,φυγανε μετα τον πρωτο γυρο.Μετα το πρωτο 15' ομως ηταν απλως τελεια!!!Λιγο κρυο,συννεφια και η πιστα για τα 2 BMW αποκλειστικα!

Άντε να πληθύνουν τα 328άρια σε επόμενες εξορμήσεις!!
Για ποιον χτυπα η καμπάνα??!!χεχεχε

nik200
17-01-11, 20:14
μπραβο και στους δυο..το βιντεο δεν ειναι ενδεικτικο...της αποδοσης σας...αλλα η πραγματικοτητα αρκει..

mike...δωσε κι αλλο caber μπροστα..παλι βλεπω λιγα μουτρα...να εξαλειφθουν τελειως!

υγ..τα πραγματα προχωρανε....χιχιχιχιιχιχι (με πιανετε εεε..)

MIKEN636
17-01-11, 21:41
Άντε να πληθύνουν τα 328άρια σε επόμενες εξορμήσεις!!
Για ποιον χτυπα η καμπάνα??!!χεχεχε

γλουπ!!με φωναξε κανεις;;;δασκαλοι(miket328,nik200,gardelic) εσω ετοιμοι!!!

Dr.Yamastura
17-01-11, 22:29
γλουπ!!με φωναξε κανεις;;;δασκαλοι(miket328,nik200,gardelic) εσω ετοιμοι!!!

Ό,τι θες!Είμαστε έτοιμοι!
Όταν το πάρεις με το καλό,αρχίζουμε από το μηδέν,με σταθερά βήματα, για να μπορείς να
το χαρείς με ασφάλεια.

nik200
17-01-11, 22:58
και παντα...παμε ολοι μαζι..με τα δυο χερια στο τιμονι κανουμε drift.....τα λεω στην πεθερα να ακουει η νυφη...χιχιχιχιιχ

kloukakis
17-01-11, 23:16
και παντα...παμε ολοι μαζι..με τα δυο χερια στο τιμονι κανουμε drift.....τα λεω στην πεθερα να ακουει η νυφη...χιχιχιχιιχ

Για μενα λες μορη κουφάλα?:thefinger
ΟΚ, στην αρχη ήμουν ντεφορμε το παραδέχομαι, αλλά μετά βρήκα τον παλιο κακο μου εαυτό....

Αλλά ρε φίλε αν έχεις και τα δυο χέρια στο τιμόνι πως θα πίνεις την φράπα??????
Εκεί φαίνεται ο μεγάλος ΕΛΛΗΝΑΣ ΝΤΡΙΦΕΡ!!!!!!!:bowdown:

nik200
17-01-11, 23:18
Για μενα λες μορη κουφάλα?:thefinger
ΟΚ, στην αρχη ήμουν ντεφορμε το παραδέχομαι, αλλά μετά βρήκα τον παλιο κακο μου εαυτό....

Αλλά ρε φίλε αν έχεις και τα δυο χέρια στο τιμόνι πως θα πίνεις την φράπα??????
Εκεί φαίνεται ο μεγάλος ΕΛΛΗΝΑΣ ΝΤΡΙΦΕΡ!!!!!!!:bowdown:

nope δεν αναφερομαι σε εσενα κωστη...ξερει αυτος...

Stunt Mike
18-01-11, 00:44
nope δεν αναφερομαι σε εσενα κωστη...ξερει αυτος...

Aμα ειχαν γεννηθει αριστεροχειρες ρε Κωστη θα υποκλινονταν στην ανωτεροτητα(και μοναδικοτητα βεβαιως,βεβαιως!!) του αριστεροχειρα ντριφτερ!Ασ'τους να λενε....:friday:
Υ.Γ. Δεν ειδα το Drift Bible να απαγορευει το ντριφταρισμα με το ενα χερι......οπως βολευεται κανεις....επι της ουσιας δεν αλλαζει τιποτα..απολυτως....

Stunt Mike
18-01-11, 00:46
γλουπ!!με φωναξε κανεις;;;δασκαλοι(miket328,nik200,gardelic) εσω ετοιμοι!!!

Το τροπετ του ΜΙΚΕΝ636 καταφτανει εντος της βδομαδας!!!Δασκαλοι ενωθειτε!

Stunt Mike
18-01-11, 01:12
Μηπως κι αυτος δεν το'χει??
http://www.youtube.com/watch?v=UUybkxsGTFw
ή μηπως κι αυτος θελει μαθηματακια?http://www.youtube.com/watch?v=P1hzHNkxPj8 Παιδες συγνωμη αλλα δεν ισχυει αυτο που λετε.....

Dr.Yamastura
18-01-11, 09:01
Aμα ειχαν γεννηθει αριστεροχειρες ρε Κωστη θα υποκλινονταν στην ανωτεροτητα(και μοναδικοτητα βεβαιως,βεβαιως!!) του αριστεροχειρα ντριφτερ!Ασ'τους να λενε....:friday:
Υ.Γ. Δεν ειδα το Drift Bible να απαγορευει το ντριφταρισμα με το ενα χερι......οπως βολευεται κανεις....επι της ουσιας δεν αλλαζει τιποτα..απολυτως....

Το είπε στα γιαπωνέζικα!!:rofl2:
Είναι σοβαρό λάθος και λέγε ό,τι θες.έλα την επόμενη φορά με μένα να δεις ότι δεν γίνεται με ένα χέρι..
Να σου ζήσει ο μπομπιροντρίφτερ σου!!!!:smokin:

Dr.Yamastura
18-01-11, 09:14
Μηπως κι αυτος δεν το'χει??
http://www.youtube.com/watch?v=UUybkxsGTFw
ή μηπως κι αυτος θελει μαθηματακια?http://www.youtube.com/watch?v=P1hzHNkxPj8 Παιδες συγνωμη αλλα δεν ισχυει αυτο που λετε.....

Ρε μας δουλεύεις??
Ο πρώτος το βγάζει για φιγούρα την ώρα που το αμάξι ρολλάρει από μόνο του
και οι δεύτεροι όταν τραβανε χειρόφρενο ή αλλάζουν ταχύτητα με το ένα πιάνουν το τιμόνι..Όπως όλοι αναγκαστικά.Με τα δύο οδηγούν στο δεύτερο...
Όσο για τον πρώτο τη μεταφορά βάρους και την επόμενη στροφή την έκανε με το ένα χέρι??
Δε νομίζω...Ό,τι και να λες είναι λάθος..
Θα σε λέω Τζων Κόρφα(θυμασε τον μπασκετμπολίστα του πάοκ??Με ένα χέρι βολές ,με ένα χέρι τριποντα κλπ.) του ντριφτ!!:rofl2::rofl2:

MIKEN636
18-01-11, 09:37
δασκαλοι εεεε πως να το πω.....και εγω αριστερος ειμαι σε αυτο το θεμα σαν τον μπαμπα drifter(Miket328).

Stunt Mike
18-01-11, 09:42
Ρε μας δουλεύεις??
Ο πρώτος το βγάζει για φιγούρα την ώρα που το αμάξι ρολλάρει από μόνο του
και οι δεύτεροι όταν τραβανε χειρόφρενο ή αλλάζουν ταχύτητα με το ένα πιάνουν το τιμόνι..Όπως όλοι αναγκαστικά.Με τα δύο οδηγούν στο δεύτερο...
Όσο για τον πρώτο τη μεταφορά βάρους και την επόμενη στροφή την έκανε με το ένα χέρι??
Δε νομίζω...Ό,τι και να λες είναι λάθος..
Θα σε λέω Τζων Κόρφα(θυμασε τον μπασκετμπολίστα του πάοκ??Με ένα χέρι βολές ,με ένα χέρι τριποντα κλπ.) του ντριφτ!!:rofl2::rofl2:

χαχαχαχαχαχαχα!!Αν και ειναι ολοκληρη συζητηση αυτο,πιανεστε απο ενα δεδομενο και το γενικευετε.Αν ΔΕΝ μπορουσα να χρησιμοποιω και τα 2 χερια θ'αξιζε το κραξιμο,αλλα ειδες και συ οτι δεν αλλαζε κατι στον τροπο που οδηγουσα,ειτε οταν ειχα μονο το ενα χερι και το αλλο στις ταχυτητες,ειτε και τα 2.Στο Καπανδριτη πχ που παιζω με 3ες τις περισσοτερες φορες εχω και τα 2 χερια στο τιμονι γιατι και οι δυναμεις επαναφορας ειναι πολυ μεγαλυτερες οταν εχεις 100+χλμ.Στο Καρτοδρομο που παιζουμε με 2α δεν μου κανει διαφορα.Μπορω να μαζευω το ιδιο καλα ειτε μονο με τ'αριστερο(ειμαι αριστεροχειρας κιολας),ειτε μονο με το δεξι,ειτε και με τα 2 μαζι.Ειναι χαμηλες ταχυτητες γι'αυτο....Για του λογου τ'αληθες,την επομενη φορα επιδειξη και με τα 2 χερια και με μονο το ενα να δουμε διαφορες.

Stunt Mike
18-01-11, 09:45
Να σου ζήσει ο μπομπιροντρίφτερ σου!!!!:smokin:

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nik200
18-01-11, 11:09
Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

να σου ζησει φιλαρακι...και ο μπαμπας του να μαθει να driftarei με τα δυο..χιχιιχιχιχιχ

kloukakis
18-01-11, 12:07
Mike κανεις μεγάλο λάθος! Είναι νόμος οτι πρέπει να κρατάς και μετα δύο χέρια το τιμόνι, δεν το λένε έτσι τα παιδιά.

Και εγώ στην αρχή οταν μπήκα πρώτη φορά πίστα έκανα το ίδιο λάθος και έλεγα στον φίλο μου(ο οποίος κατέχει πολύ το θέμα(ο kakuma)) οτι έτσι με βολεύει! Όταν το έπιασα και με τα δύο έκανα τραγική βελτίωση!!!

Το παλικάρι αυτό εκείνη την ημέρα μου έδωσε δυο χρυσες συμβουλες και απο κει και πέρα οτι έχω κάνει είναι θέμα εξάσκησης!

1) με τα δυο χέρια το τιμόνι
2) στην υπερστροφή (συνήθως) το λάθος είναι το καθυστεριμένο στρίψιμο του τιμονιού

Άλλο να κανεις κανενα παντιλίκι και άλλο το ντριφτ!

ΥΓ Περιμαίνουμε φωτογραφίες απο το καροτσάκι με κολλημένο τον πίσω άξονα εεεε?

Dr.Yamastura
18-01-11, 14:35
δασκαλοι εεεε πως να το πω.....και εγω αριστερος ειμαι σε αυτο το θεμα σαν τον μπαμπα drifter(Miket328).

Mην ανησυχείς.Θα μάθεις από την αρχή και με τα δύο.Είναι νόμος.

Stunt Mike
18-01-11, 23:30
Mike κανεις μεγάλο λάθος! Είναι νόμος οτι πρέπει να κρατάς και μετα δύο χέρια το τιμόνι, δεν το λένε έτσι τα παιδιά.

Και εγώ στην αρχή οταν μπήκα πρώτη φορά πίστα έκανα το ίδιο λάθος και έλεγα στον φίλο μου(ο οποίος κατέχει πολύ το θέμα(ο kakuma)) οτι έτσι με βολεύει! Όταν το έπιασα και με τα δύο έκανα τραγική βελτίωση!!!

Το παλικάρι αυτό εκείνη την ημέρα μου έδωσε δυο χρυσες συμβουλες και απο κει και πέρα οτι έχω κάνει είναι θέμα εξάσκησης!

1) με τα δυο χέρια το τιμόνι
2) στην υπερστροφή (συνήθως) το λάθος είναι το καθυστεριμένο στρίψιμο του τιμονιού

Άλλο να κανεις κανενα παντιλίκι και άλλο το ντριφτ!

ΥΓ Περιμαίνουμε φωτογραφίες απο το καροτσάκι με κολλημένο τον πίσω άξονα εεεε?
Δεν υπαρχει σωστο ή λαθος.....σαφεστατα ο ελεγχος με τα 2 χερια ειναι καλυτερος και πιο δυσκολο να κανεις λαθος,απ'οτι με το ενα χερι.Μαλλον δεν διαβασες αυτο που εγραψα πιο πανω(οπως κι εσυ φιλε Νικο).Δεν χρειαζεται να ''μαθω'' κατι που γνωριζω.Ντριφταρω οτιδηποτε πεσει στα χερια μου απο τοτε που'μουν 20χρονων και ΠΑΝΤΑ οταν οδηγω γρηγορα εχω και τα 2 χερια μου στο τιμονι!Δεν θα ανακαλυψω τον τροχο τωρα!Το μονο που τεκμηριωσα ειναι οτι στο Καρτοδρομο,εμενα προσωπικα με τ'αμαξι αυτο κι ετσι οπως ειναι στημενο προς το παρον,δεν μου αλλαζει τιποτα το αν ντριφταρω με τ'αριστερο μονο,με το δεξι μονο ειτε και με τα 2!!Επισης ειμαι αμφιχειρας,χρησιμοποιω και τα 2 χερια μου το ΙΔΙΟ καλα(δλδ αμα κουραστει τ'αριστερο,τον παιζω και με το δεξι!!:bananasmi).Σιγουρα κανω πολλα λαθη στο ντριφταρισμα μου,κακους υπολογισμους,γραμμες κτλ και ειναι πολυ λογικο αφου ακομη μαθαινω να ντριφταρω σε ελεγχομενο περιβαλλον(ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα με το δρομο),οπου κινεισαι συνεχεια στο οριο,αλλα practice makes perfect.Μην παιρνετε σαν δεδομενο τα βιντεακια του Keiishi που ντριφταρει με 120-140-160+χλμ.Μεχρι να φτασουμε εκει εχουμε πολυ δρομο....και σ'αυτους τους ρυθμους και 3ο χερι να'χες χρησιμο θα'ταν......

nik200
24-01-11, 13:04
Δεν υπαρχει σωστο ή λαθος.....σαφεστατα ο ελεγχος με τα 2 χερια ειναι καλυτερος και πιο δυσκολο να κανεις λαθος,απ'οτι με το ενα χερι.Μαλλον δεν διαβασες αυτο που εγραψα πιο πανω(οπως κι εσυ φιλε Νικο).Δεν χρειαζεται να ''μαθω'' κατι που γνωριζω.Ντριφταρω οτιδηποτε πεσει στα χερια μου απο τοτε που'μουν 20χρονων και ΠΑΝΤΑ οταν οδηγω γρηγορα εχω και τα 2 χερια μου στο τιμονι!Δεν θα ανακαλυψω τον τροχο τωρα!Το μονο που τεκμηριωσα ειναι οτι στο Καρτοδρομο,εμενα προσωπικα με τ'αμαξι αυτο κι ετσι οπως ειναι στημενο προς το παρον,δεν μου αλλαζει τιποτα το αν ντριφταρω με τ'αριστερο μονο,με το δεξι μονο ειτε και με τα 2!!Επισης ειμαι αμφιχειρας,χρησιμοποιω και τα 2 χερια μου το ΙΔΙΟ καλα(δλδ αμα κουραστει τ'αριστερο,τον παιζω και με το δεξι!!:bananasmi).Σιγουρα κανω πολλα λαθη στο ντριφταρισμα μου,κακους υπολογισμους,γραμμες κτλ και ειναι πολυ λογικο αφου ακομη μαθαινω να ντριφταρω σε ελεγχομενο περιβαλλον(ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα με το δρομο),οπου κινεισαι συνεχεια στο οριο,αλλα practice makes perfect.Μην παιρνετε σαν δεδομενο τα βιντεακια του Keiishi που ντριφταρει με 120-140-160+χλμ.Μεχρι να φτασουμε εκει εχουμε πολυ δρομο....και σ'αυτους τους ρυθμους και 3ο χερι να'χες χρησιμο θα'ταν......

λοιπον..πως στο δι@λο καταφερεις να βαλεις και το παιξοπουλι με το drift ενας θεος ξερει...ιχιχιχιχιχιιχιχιχ
βρε mike...για καλο το λεμε και φυσικα παντα με χιουμοριστικο υφος..και στο κατω κατω...αμα δεν τα πουμε μεταξυ μας..για να βελτιωνομαστε παρειτσα...νομιζεις οτι θα κατσει κανεις να στα πει...οι προθεσεις παντα ειναι αγαθες...και ο σκοπος ειναι να μαθαινουμε σωστα..ουτως ωστε αν γινει η στραβη, ο ελεγχος να ειναι ο καλυτερος δυνατος..εγω καθαρα ετσι το βλεπω..πανω απο ολα η ασφαλεια...και μετα το αποτελεσμα..οταν ομως θα καταφερεις να εισαι σιγουρος για το τι κανεις..ετσι θα ρθει και το σωστο (και ασφαλες) αποτελεσμα...

υγ...babadrifter μην μας παιρνεις και στα σοβαρα...το drift ειναι απολαυση..αλλα οι φιλοι και η παρεα μας μενει μετα!!!

Stunt Mike
24-01-11, 15:24
Ρε φιλαρακι δεν παρεξηγηθηκα,απλως πιασαμε ενα θεμα που ειναι ακυρο τελειως κι ολα ξεκινησαν επειδη εγω στο καρτοδρομο κατα μεγαλο ποσοστο χρησιμοποιω μονο το ενα χερι(πραγμα που δεν συνεπαγεται οτι δεν ξερω να χρησιμοποιω και τα δυο!.....κι εξηγησα το λογο.....εννοειται οτι ειναι δεκτη ΚΑΘΕ συμβουλη και προτροπη ειδικα απο φιλους(και συναδελφους και γνωστες στο αθλημα οπως εσυ και ο Χρηστος).Μονο ετσι βελτιωνομαστε....
Υ.Γ. Κανα νεο απ'το Μ3 εχουμε???? :)