PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW X3 2.0 - Αξιοπιστία - προβλήματα εκδόσεις


stef
21-01-11, 14:18
Καλησπέρα
Θα ήθελα να μου πείτε εαν και κατά ποσο η Χ3 2.0 βγάζει προβήματα ή είναι αξιόπιστη σαν αμάξι
Γενικότερα το αυτοκίνητο δεν βάζει φωτιά στο δρόμο όπως πολύ καλά γνωρίζω.
Επίσης θα ήθελα να μου αναφέρετε, τι περιελάμβανε το M Pack & τι το Sport pack, σε αντίθεση με το exclusive & το advantage

SpyrosK
21-01-11, 15:04
καλησπέρα. ως κάτοχος της χ3 εδώ και περίπου 2 χρόνια, με 24 χιλιάδες χιλ. μπορώ να σου πω ότι γενικά δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα. τη απολάμβάνω στην οδήγηση αν και ο κινητήτήρας είναι λίγος, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορείς να τη πας γρήγορα ανακατεύοντας το λεβιέ,αλλά αυξάνει την ούτως ή άλλως τσιμπημένη κατανάλωση.τωρα για θέματα αξιοπιστίας αν και δεν έχω κάνει το πρώτο σέρβις των 30.000 χιλιομέτρων, έχει χρειαστέι να συμπλήρώσω 2 λίτρα λάδι και ενδιάμεσα (δηλ. στον 1 χρόνο) έκανα αλλαγή λαδιών αν και δεν το ζητά ο κατασκευαστής. επίσης σχεδόν από την αρχή που το πήρα, έπεφταν οι στροφές στο ρελαντί και έσβηνε κάποιες φορές , αλλά διορθώθηκε εύκολα με μιά ρύθμιση που έγινε στον εγκεφαλο. κατα τ άλλα τίποτα δεν χρειάστηκε. Γενικά το θεωρώ αξιόπιστο και αξιόλογο αυτοκίνητο για την κατηγορία του:love:

stef
21-01-11, 20:26
Aρκετά ενδιαφέρον αυτό που μας λές
Μάλιστα άρα μιλάμε για ένα αρκετά αξιόπιστο αυτοκίνητο το οποίο θα έλεγα ότι είναι κ αρκετά πρακτικό!

christok
21-01-11, 22:12
Καλησπερα παιδια,

Ειμαι και εγω κατοχος Χ3 2.0.
Εχω κανει 47.000 χλμ απο τον Δεκεμβριου του 2010.
Γενικα τιποτα το ιδιαιτερο..Αναγκαστηκα να συμπληρωσω λαδι και εγω καθως τα πινει σαν νερο..κατα τα αλλα προβλημα ειχα και εγω στο ρελαντι τους πρωτους δυο μηνες αλλα διορθωθηκε απο μονο του..
Γενικα πολυ ευχαριστημενος..πεζει βεβαια το θεμα καταναλωση καθως τα 50ευρα φευγουν αερα..αλλα χλμ τα βγαζει απροβληματιστα..
Λιγη προσοχη θελει στα χερουλια στις πορτες απο μεσα καθως το πισω δεξια εχει χαλασει 1 φορα και το βλεπω να μου μενει στο χερι ξανα...ειναι λιγο ευασθητα..
Παντως happy ειμαι..ιδιως για family car..

Take care.
Bmw X3 2.0
Bmw e36 320
Bmw e21 323

SpyrosK
21-01-11, 22:21
47.000 km απο το τελοσ του 2010:bugeye:

SpyrosK
21-01-11, 22:31
Aρκετά ενδιαφέρον αυτό που μας λές
Μάλιστα άρα μιλάμε για ένα αρκετά αξιόπιστο αυτοκίνητο το οποίο θα έλεγα ότι είναι κ αρκετά πρακτικό!

αν είναι στη κατηγορία που ψαχνεις...ναι ...οικογενειακό, ευκολοδήγητο, ποιοτικό, στιβαρό ασφαλές :yipee:

stef
21-01-11, 22:48
Και το δικό σου τσιμπάει λαδάκι?
Και εαν ναι πόσο...?

Driver M
21-01-11, 23:12
Μπορώ να μιλήσω μόνο για τον κινητήρα που φοράμε τον ίδιο (Ν46Β20) κι έχω να πω πως προς το παρόν (42.000 χλμ) δεν έχει βγάλει το παραμικρό, ενώ δεν καίει και σταγόνα λάδι.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τον κινητήρα αυτό, αφού είναι αρκετά σβέλτος με λογική κατανάλωση και απροβλημάτιστος.

bimmer-corfu
21-01-11, 23:39
εμάς είναι facelift του 2006 με 60.000 χιλιόμετρα.
είχε αυτό το πρόβλημα με τις χαμηλές στροφές που λύθηκε εύκολα και ένα κίτρινο λαμπάκι κινητήρα για λίγο καιρό. Τίποτα ιδιαίτερο. είναι αξιόπιστο αμάξι

είναι exclusive και είχε (μιλάμε πάντα το 2006) δερμάτινο σαλόνι, κάτι ζάντες όμορφες αλλά μη με ρωτήσεις μοντέλο (δες φωτό), cruise control, ηλεκτρικούς αναδιπλούμενους καθρέπτες, xenon, πακέτο φωτισμού και αποθηκευτικών χώρων, ξύλινη επένδυση ταμπλό

stef
21-01-11, 23:44
Το 2006 έβγαινε το προ-facelift...
Μήπως είναι από τον 10-11/20006 και μετά...?

christok
22-01-11, 07:03
sorry Spiro 47.000 apo december toy 09

SpyrosK
22-01-11, 07:19
Και το δικό σου τσιμπάει λαδάκι?
Και εαν ναι πόσο...?

καλημέρα, για το λάδι στους 5-6 μήνες απο την αγορά συμπλήρωσα 1 λιτρο, στο χρόνο ξαναέπεσε στο μινιμουμ αλλά εκεί έκανα αλλαγή για να φύγουν όλα τα πρώτα λάδια, και πάλι μετα 8 μήνες έπεσε η στάθμη οποτε ξανασυμπλήρωσα 1 λιτρο και τωρα περιμένω το 1ο service όπου εκει θα γίνει νέα αλλαγή και ότι αλλο προβλέπεται (σίγουρα και υγρα φρένων). όλα αυτα πάντως χωρίς κάποια ενδειξη στο καντραν(αλλά με τη βέργα). Πιστεύω όμως ότι θα στρώσει σιγα σιγα το λάδι...

bimmer-corfu
22-01-11, 08:22
ναι έβγαινε και pro facelift. Εμας είναι τέλος 2006

stef
22-01-11, 08:41
Α μάλιστα!
Πάντως από ότι κατάλαβα ο κινητήρας διαθέτει βέργα για την ένδειξη των λαδιών και δεν έχει μόνο μέσα απο το computer του αυτοκινήτου ένδειξη για συμπλήρωση λαδιού...

g_libero
22-01-11, 08:56
Εγώ έχω το 3.0i μοντέλο ΄04,το πήρα μεταχειρισμένο με 58000χλμ το 2007 και μέχρι σήμερα που έχει περίπου 100000χλμ δεν αντιμετώπισα κάτι ιδιαίτερο.

Ξέρω ,ρωτάς για το 2.0 αλλά θα πώ ότι από μοτέρ το δικό μου δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα ,ενώ από λαδάκι ζητά περίπου 1lt στα 10000χλμ.

Κατανάλωση μέσα στη πόλη 12.5-13.5 lt/100km,ταξίδι με "λογικές" ταχύτητες 140-160 και cruise control 11.0-11.5lt/100km.

Συνολικά από "έκτακτα" περιστατικά αναφέρω πεσμένο πίσω αριστερό παράθυρο μέσα στη πόρτα από βλάβη του μηχανισμού ανύψωσης,δύο φορές αντικατάσταση στο παγουράκι του ψυγείου γιατί είχε απώλεια υγρών και αντικατάσταση προληπτικά του μηχανισμού(πεταλούδα) που μεταβάλει το μήκος των αυλών εισαγωγής γιατί ακουγόταν-κροτάλιζε.

Τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν έγινε το σέρβις των 100000χλμ, όπου αντικαταστάθηκε το ρουλεμάν του πίσω δεξιού τροχού γιατί βούηζε ενοχλητικά ,καθώς και μια βάση από το πίσω διαφορικό που ήταν κομμένη,ενώ αντικαταστάθηκαν οι βαλβολίνες στα διαφορικά ,στο κιβώτιο ταχυτήτων(χειροκίνητο 6άρι) ,στο κιβώτιο μεταφοράς και πιστέψε με παρότι υψηλό το κόστος άξιζε,"βούτηρο" τώρα οι αλλαγές στο κιβώτιο και τέλος τα γκάπα-γκούπα που ακούγονταν!

Κατά τ' άλλα μόνο λάδια και αναλώσιμα,εξαιρετική οδική συμπεριφορά ,πολύ καλές επιδόσεις ,απρόσμενες δυνατότητες εκτός δρόμου ακόμη και με τα ασφάλτινα λάστιχα (ναι είναι από τα ελάχιστα Χ3 που πατάει λάσπες!).

stef
22-01-11, 10:25
Διαφορές κάποιος σε εξοπλισμούς γνωρίζει?

stef
15-03-11, 22:34
Πάντως γενικά το Χ3 δεν έχει βγάλει μεγάλα προβλήματα..
Nino, trueno, spyrosK, βοηθήστεεεεεε
Αύριο πάω να λιώσω ένα Χ3 στο ψάξιμοοοοοοο
Χ drive έλεγχος, σασμάν διαφορικό έλεγχος εξάλλου x drive έχει να κάνει με διαφορικό...

greekm3
16-03-11, 05:26
Πάντως γενικά το Χ3 δεν έχει βγάλει μεγάλα προβλήματα..
Nino, trueno, spyrosK, βοηθήστεεεεεε
Αύριο πάω να λιώσω ένα Χ3 στο ψάξιμοοοοοοο
Χ drive έλεγχος, σασμάν διαφορικό έλεγχος εξάλλου x drive έχει να κάνει με διαφορικό...

εγω φιλος stef ειχα το 3.0d,μοντ '07...απο κινητηρα δεν θα αναφερθω εφοσον ειναι εντελως αστοχο μιας και πας σε 2.0 βενζινη....με το αυτοκινητο ειχα κανει γυρω στα 100,000χλμ και παντοτε "κυνηγημενο"...ποτε δεν επεσε κατω απο 170-180...ΠΟΤΕ δεν αντιμετωπισα προβλημα..το σαζμαν δουλευε βουτυρο και δεν παρουσιασε το παραμικρο με διαφορικο κτλ....η ποιοτητα κατασκευης ητανε σε ανεκτα επιπεδα..και μονο ενα μικρο "τσικ"(τριξιμο") ακουγα στην πισω δεξια κολωνα...κατα τ'αλλα εμεινα ευχαριστημενος........

stef
16-03-11, 07:22
Thanks greekm3!
H γνώμη σου μετράει!!!
Ο κινητήρας πάντως Ν46Β20 (2.0) είναι αρκετά "σκυλί" σε σχέση με τους νεότερους με τα γνωστά προβλήματα!

nomikosas
27-05-11, 18:39
τι χρονολογιες φορουσε τον Ν46Β20 ? Eυχαριστω.

stef
28-05-11, 01:44
http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_X3_%28E83%29

nomikosas
30-05-11, 18:45
Ευχαριστω stef.

DRAGOROSI
01-06-11, 13:27
Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανενας για ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΗΜΕΝΟ μοντελο,αξιοπιστια καταναλωση κ.τ.λ. εχω βρει ενα σε πολυ καλη κατασταση και σε καλη τιμη αλλα προβληματιζομαι γιατι ακουω διαφορα για προβληματα στα μπεκ και οτι καιει λαδια. ευχαρηστω πολυ για το χρονο σας.

stef
01-06-11, 13:40
Καλησπέρα και καλοσόρισες
Ρίξε μια ματιά εδώ
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=27100

Ψάξε στο forum και θα βρεις ΟΛΕΣ τις απαντήσεις

DRAGOROSI
02-06-11, 12:32
Απ αυτα που διαβασα για το Χ3 δεν ενθουσιαστηκα.Θα θελα το επομενο μου αυτοκινητο να ναι Χ3 του2006 αλλα πολυ φοβαμαι πως θα επιλεξω κατι πιο αξιοπιστο αλλα με λιγοτερους χωρους και οχι και τοσο καλη ποιοτητα κιλυσεις οπως τοΧ3.Βεβαια ο αδερφος μου που εχει αγορασει προσφατα 116 μου λεει να το παρω το κοριτσι(Χ3) αλλα φοβαμαι για την αξιοπιστια του μ αυτα που διαβασα...παντως σας ευχαρηστω ολους για τις πληροφοριες που μου δωσατε μεσα απο τις συζητισεις σας.

stef
08-07-11, 20:07
Γιατί φοβάσαι για την αξιοπιστία του Χ3....?
Ίσα ίσα...., δεν έχεις λόγο...

ttjohn
09-07-11, 06:20
Γιατι δεν κοιτας το Q5?Μεχρι στιγμης πολυ πιο καλυτερο σε εμφανιση,δυναμη,καταναλωση,προβληματα,μοτερ.Γι αυτο και πουλαει σαν τρελο τυχαιο δεν νομιζω.

M_enzo
09-07-11, 09:24
το Q5 λιγο αν ζοριστει καιει παρα πολυ!
με το x3 2.0i (e83) που αγορασε προσφατα ενας φιλος μου κατεβηκε απο σαλονικα πατρα με 130km/h στο cruise control με καταναλωση γυρω στα 9l/100km
μεσα στην πολη ειναι γυρω στα 13l/100km
το εχει αγορασει μεταχειρισμενο με πρπ 50.000km , μεχρι στιγμης κανενα προβλημα, ουτε τριγμοι ουτε φθορες στο εσωτερικο.
τελειο για οικογενεια, μεγαλοι χωροι, οταν πεσουν τα καθισματα χωραει μεσα απιστευτα πραγματα. εμεις μεταφεραμε αυτο (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=25842&highlight=%F4%E5%F1%E1%F1%E9%EF%F5%EC) ανετα.
για ελλαδα το θεωρω το ιδανικο αμαξι.

ttjohn
09-07-11, 10:05
Το Q5 αν ζοριστει όμως σκωτωνει . 200 άλογα έναντι 150 του χ3 . Σε ήπια οδήγηση έχει και αυτο 9 τα 100 . Ας μην πούμε για ροπή που είναι το πιο βασικό και ας μην πούμε αν μπει και ένα προγραμα 1 στάδιο έχουμε 250 άλογα 34 κιλά ροπή . Το χ3 ήταν κορυφή πριν έρθει το Q 5 .
Το καινούριο χ 3 μπορει να ξεναειναι κορυφή μχρι να βγει το επόμενο Q5 και παει εναλαξ η δουλεια χαχαχα. Πάντως ανάλογος και τα θέλω του καθενός το χ3 είναι πολυ ωραίο και καλο αμάξι τι να λέμε τώρα . Και με την κρίση βρίσκεις χοντρές ευκαιρίες .Γερμανικά αμάξια ίσον κορυφή και ας μας απογοήτευσαν οι Γερμανοί στα εθνικά θεματαμας .

stef
09-07-11, 10:57
Τον παράγοντα τιμή τον έχετε λάβει υπόψη σας...?
Ξέρετε πόσο έχει μεταχείρο το Χ3 και πόσο το Q5 ή το παραβλέπετε...?

Driver M
09-07-11, 14:20
Το Q5 αν ζοριστει όμως σκωτωνει . 200 άλογα έναντι 150 του χ3 . Σε ήπια οδήγηση έχει και αυτο 9 τα 100 . Ας μην πούμε για ροπή που είναι το πιο βασικό και ας μην πούμε αν μπει και ένα προγραμα 1 στάδιο έχουμε 250 άλογα 34 κιλά ροπή . Το χ3 ήταν κορυφή πριν έρθει το Q 5 .
Το καινούριο χ 3 μπορει να ξεναειναι κορυφή μχρι να βγει το επόμενο Q5 και παει εναλαξ η δουλεια χαχαχα. Πάντως ανάλογος και τα θέλω του καθενός το χ3 είναι πολυ ωραίο και καλο αμάξι τι να λέμε τώρα . Και με την κρίση βρίσκεις χοντρές ευκαιρίες .Γερμανικά αμάξια ίσον κορυφή και ας μας απογοήτευσαν οι Γερμανοί στα εθνικά θεματαμας .
Το μόνο ανώτερο που έχει το q5 έναντι της Χ3 είναι ο κινητήρας κι αυτό από άποψη επιδόσεων γιατί από αξιοπιστία, κατανάλωση, συντήρηση κλπ ο δίλιτρος της Χ3 είναι ανώτερος, όπως και γενικά ένας αξιόπιστος ατμοσφαιρικός από οποιονδήποτε τούρμπο.
Αν κάποιος θέλει επιδόσεις τότε ναι, καλύτερα να πάει σε q5.
Αλλά ούτε το δίλιτρο Χ3 σέρνεται, αξιοπρεπέστατα κινείται.

Όσον αφορά τη νέα Χ3, πολύ δύσκολα θα έρθει δεύτερη από το επόμενο q5 μιας και θα έχει και αυτή τούρμπο εκδόσεις, οπότε το πλεονέκτημα του audi θα παέι περίπατο.
Μόνο μειονέκτημά της είναι όμως η ακριβή τιμή οπότε γι'αυτό και μόνο θα έχει χαμηλές πωλήσεις στη χώρα μας έναντι του πιο οικονομικού λογικά q5 (τωρινού αλλά και επόμενου όταν βγει).

ttjohn
09-07-11, 14:35
Stef ποσο εχουν διαφορα στην τιμη μεταχειρο Χ3 Και Q5?Δεν το εχω κοιταξει γι αυτο και ρωταω?
Δεν θα το ελεγα Driver M για την αξιοπισια γιατι τα προβληματα ειναι απειρα οπως ολοι ξερουμε με τα μικρα μοτερ της BMW.Μεχρι και τωρα το Q5 ειναι μπροστα σχδον παντου γι αυτο και πουλαει τρελα απο τοτε που βγηκε.Τωρα η επομενη γενια Χ3 με τουρμπο συγουρα θα παρει κεφαλι.Απο οτι διαβασα στο πρωτο θεμα οι βαβαροι σκεφτοντε για 2 και 3 τουρμπο:greenbounΤι γινετε ρε σεις:icon42: τα πηραν στο κρανιο και θα βγαλουν τερατα???;)ωραια κινηση.Θα δουμε τρομερο ανταγωνισμο τα επομενα χρονια.Αποψημου και οι δυο εταιριες ειναι κορυφη στον κοσμο σε ολα τα σημεια.::bigthumb:

stef
09-07-11, 14:38
Τα μικρά μοτέρ της Χ3 (2.0) δεν έχουν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα αξιοπιστίας
Τώρα το πού άκουσες εσύ ότι το μοτέρ της Χ3 2.0 δεν είναι αξιόπιστο είναι άλλο θέμα
Μην βγάζουμε συμπεράσματα μόνοι μας, ειδικά εαν δεν έχουμε εμπειρία από αυτά τα αυτοκίνητα!

ttjohn
09-07-11, 14:44
Stef τρεις που ξερω που εχουν Χ3 ειχαν πολλα προβληματα με κομπιαζματα,διαφορικο,μπεκ,πολλαπλασιαστες κτλπ κτλπ.και στο φορουμ αναφερονται μερικα.Τελος παντων ειναι υποκειμενικο και τα προβληματα γιατι ειναι πως το βλεπει ο καθενας.

Driver M
09-07-11, 15:21
Συμφωνώ κι εγώ πως ο δίλιτρος των Χ3,Ε90-1,Ε87 Ν46Β20 δεν βγάζει κανένα απολύτως πρόβλημα μιας και έχω και προσωπική εμπειρία 4 ετών και 45.000χλμ και από άλλους 2 κατόχους που ξέρω με παραπάνω χιλιόμετρα μάλιστα, δεν αντιμετώπισαν ούτε αυτοί το παραμικρό.
Οι e.d. κινητήρες είχαν προβλήματα (πολλαπλασιαστές-μπεκ κυρίως) αλλά δεν φορέθηκαν ποτέ σε Χ3.

Αν δεν ζούσαμε στην Ουγκάντα-Ελλάδα, θα θεωρούσα μια 6κύλινδρη Χ3 την ιδανική επιλογή και σε όλα ανώτερη από το q5.
Αλλά επειδή τέτοια αυτοκίνητα είναι ασύμφορα πλέον, τα γκάζια του q5 είναι καλό δέλεαρ για να το προτιμήσει κανείς από το bmw, αν και δε νομίζω πως σε ένα suv οι επιδόσεις αποτελούν προτεραιότητα.

Για να είμαστε οντοπικ ωστόσο, η Χ3 με τον δίλιτρο είναι αρκετά αξιόπσιτο αυτοκίνητο, τουλάχιστον μηχανικά.

stef
09-07-11, 17:16
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου Άρη!
Η αξιοπιστία της 2λιτρης Χ3 είναι πολύ μεγάλη
Μετά από 4μηνη συμβίωση μαζί της σε ένα αυτοκίνητο 5 ετών μπόρώ να πω και εγώ το ίδιο ακριβώς πράγμα.
Άλλος ο κινητήρας των e.d και άλλος ο Ν46Β20...

bimmer-corfu
09-07-11, 18:39
μερικοί κολλημένοι να ξεκολλήσουν, δεν έχουν όλα τα BMW την ίδια αξιοπιστία.
Το Χ3 είναι ΚΟΡΥΦΗ απο αξιοπιστία. Το λέω γιατί έχω...

SpyrosK
09-07-11, 23:53
:yippee: μια χαρα ειναι το χ3 Ε83 σε αξιοπιστία, απο τα πιο τίμια αυτικίνητα της BMW αν ειναι στο ειδος που ψαχνει κανεις, και σε σχεση με το Q5 ναι μεν πιο παλιο και πιο αργό αλλα τεραστια διαφορα σε τιμες.. πχ. μοντελο του 2009 και των δυο (γιατι τότε ξεκινησε το Q5) βρισκεις 2 λιτρο χ3 με 25 χιλιαρικα , ενω το αντιστοιχο Q5 τουλαχιστον 10 χιλιαρικα πιο πανω (και λιγα λεω).. και επειδη ειναι δυσκολες οι εποχες για ανοιγματα αν καποιος βρει και θελει ενα καλο, οικογενειακο, premium SUV και αντεχει τα "κερατιατικα" του κρατους , το Χ3 ειναι μια αριστη επιλογη :dance:

Dimitrisch
12-07-11, 09:33
Η δική μου άποψη είναι οτι είναι ενα πολυ ομορφο και καλο αυτοκινητο. εχω οδηγησει το 2.5 βεβαια και ηταν φοβερή εμπειρια. Οσο αφορά των κινητήρα που εχω και εγω στο z4 ειναι πολυ αξιόπιστος με τακτες αλλαγες λαδιων βέβαια και οικονομικός σε μενα τουλάχιστον που ειναι 1220 κιλα (δηλωμενα). οσο αφορα τα προβλήματα που λένε είναι στον καινούριο 2.0 με 170 αλογα λόγο άμεσου ψεκασμού.(πολλαπλασιαστές κυρίως). του x3 οπως και στη ζ4 που είναι έμμεσος ειναι πιο αξιοπιστος.

kostasxan
13-07-11, 07:50
Εγώ που έχω το Χ3 σε 2,0 diesel είμαι πολύ ευχαριστημένος και από επιδώσεις .

nomikosas
29-07-11, 11:55
Τι καταναλωση εχει το x3 2.0 μεσα στην πολη και τι σε ταξιδια? για πειτε.... λεω για την εκδοση βενζινης.

trueno
30-07-11, 14:08
Μέσα στην πόλη , ενδεικτικα για την διαδρομη Ιλιον - Πατησια - Γαλάτσι - Ψυχικο - Κατεχακη , πρωι κατα τις 7:00 , κατανάλωση 12.8-12.9 λιτρα/100κμ.
Ταξιδι με cruise control στα 140km/h καταναλωση 9.7λιτρα/100κμ
Ταξιδι με 150-160 καταναλωση 10.2 - 10.4λιτρα/100κμ
Ταξιδι τυπου " σκισε με" καταναλωση 11.0- 11.2λτ/100κμ

Οι πιο πάνω καταναλώσεις ειναι με συζυγο , τρια παιδιά , και φουλ αποσκευές , εκτός την περίπτωση ¨"σκισε με " που ειναι μονο με τον οδηγό :)και φουλ πορτ-μπαγκάζ.

nomikosas
01-08-11, 00:28
χαχα ευχαριστω trueno

kostasxan
06-01-16, 17:12
Γεια σας και χρονια πολλα !! Εδώ και τρεις μέρες μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα , όταν κινούμε με ταχύτητα μέχρι 60 χιλ. Μου κάνει κάτι κοψίματα λες και επεμβαίνει το abs γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό ;; x3 e83

rapid_fast
07-01-16, 08:58
Γεια σας και χρονια πολλα !! Εδώ και τρεις μέρες μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα , όταν κινούμε με ταχύτητα μέχρι 60 χιλ. Μου κάνει κάτι κοψίματα λες και επεμβαίνει το abs γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό ;; x3 e83

Σε ανώμαλη άσφαλτο κατά την επιτάχυνση?

kostasxan
07-01-16, 12:31
Σε ανώμαλη άσφαλτο κατά την επιτάχυνση?

Όχι κανονικά στην άσφαλτο . Το κάνει στην επιτάχυνση αλλά και όταν αφήνεις το γκάζι (σαν να δουλεύει το σύστημα ελέγχου κατάβασης )