PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ Μ3 Ε46 (κάνει δουλειά και για πόσο χρόνο);


pacman
25-01-11, 11:38
Φίλος, που έχει και εκείνος παρόμοιο με το δικό μου (M3 E46 cabrio) με πρόγραμμα φίλτρο πιο ελεύθερο και εξατμιση (τελικο) πάει κόπια! και λίγο μπροστά με κουπε (φίτρο εξάτμιση).
Από το δικό μου είναι μία κολώνα μπροστά!.
όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με pm για περισσότερες πληροφορίες.

Υπάρχει κάποιο cabrio που ενδιαφέρεται για φιλικά πατήματα για να δούμε διαφορές?
Ψαχνόμαστε για να δούμε τι άλλο μπορούμε να κάνουμε καλύτερο στο 1ο στάδιο.

Fairytale
25-01-11, 11:46
Η θεωρία για Ν/Α βελτίωση S54 υπάρχει εδώ (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=5956).
Το post σου σε τι αφορά ακριβώς; Δεν κατάλαβα...
Εκτός και αν τον φίλο σου τον λένε Γιάννη (και το πήρε πρόσφατα)... ΟΠΟΤΕ ας περάσει να μας πει μια καλημέρα, αντί να μιλάει μέσα από εσένα.
C U out there

pacman
25-01-11, 11:56
Το γνωρίζω ότι υπάρχει σχετικό θέμα.
Μάλιστα όχι ένα αλλά πολλά.
Επίσης θα συμφωνήσεις ότι οι απόψεις διαφέρουν.
Υπάρχουν τεκμηριωμένες απόψεις για το πόσα βγάζεις από πρόγραμμα από εισαγωγή από εξάτμιση.
Και επειδη μου κάνει εντύπωση πως ένα αμάξι πήρε τόσο πολύ από πρόγραμμα ψάχνομαι.
Τέλος επειδή δεν γνωριζόμαστε θέλω να εξηγήσω ότι μιλάω για τον εαυτό μου και εκπροσωπώ μόνο τον εαυτό μου.
Εγώ ψάχνω να βρω κάποιον για να πατήσω πάντα φιλικά με σκοπό να βρώ τι είναι καλύτερο για το δικό μου αμάξι.
Θεωρώ οτί ακόμη και το που βάζουμε βενζίνη πλέον παίζει ρόλο.
Και για να μην υπάρχει καμία παρεξήγηση ναι για το αμάξι του γιάννη μιλάω αλλά αν θες κάτι από εκείνον μπορείς να του το πεις απ ευθείας.

Δεν έχω σκοπό να κάνω διαφήμιση. Αν θεωρηθεί το ποστ τέτοιο ευχαρίστως να το σβησουν οι mods ή να το αλλάξω.

Φιλικά.

Fairytale
25-01-11, 12:09
Τον Γιάννη τον ξέρω και αυτόν και την δουλειά του πάρα πολλά χρόνια τώρα.
Προφανώς και θα τσιμπήσει ο συντάκτης του thread που ανέφερα νωρίτερα και θα δοκιμάσετε στην πράξη τις "θεωρίες" (για κάτι τέτοια αναπνέει...) μιας και το S54 είναι ένα πολύ ειδικό μοτέρ στην βελτίωση του με την οποία δυστυχώς ασχολήθηκαν ΑΝΕΠΙΤΥΧΩΣ εν τέλη πάρα πολλοί.

Τώρα που ξεκαθαρίσαμε τα πράγματα, θες το thread να μείνει εδώ και να το εμπλουτίζεις παράλληλα με το άλλο (να είναι δηλ. ένα τεχνικό thread) ή να πάει στην κοντρο-ενότητα (σαν κάλεσμα);
C U out there

pacman
25-01-11, 12:16
Τώρα που το λες είναι καλύτερο να πάει στις κόντρες!
Απλά το έβαλα εδώ για να ακούσω και άλλες απόψεις για προγράμματα.
Ας πούμε κάτι που θέλω να δω είναι αν η διαφορά μας θα είναι η ίδια σε 6 μήνες π.χ. και χωρίς να αλλάξουμε κάτι στα αυτοκίνητα (θέλω να δω αν η α΄ποψη που διάβασα ότι από επαναπρογραμματισμό μετά από καιρό "χάνεις" την διαφορα).

Τονίζω ότι άπό τεχνικά θέματα λίγα έως καθόλου ξέρω (μυρωδιάς), αλλά από φιλικά πατήματα με στόχο το συμπέρασμα στον δρόμο είμαι εδώ και περιμένω!

Τον Γιάννη τον ξέρω και αυτόν και την δουλειά του πάρα πολλά χρόνια τώρα.
Προφανώς και θα τσιμπήσει ο συντάκτης του thread που ανέφερα νωρίτερα και θα δοκιμάσετε στην πράξη τις "θεωρίες" (για κάτι τέτοια αναπνέει...) μιας και το S54 είναι ένα πολύ ειδικό μοτέρ στην βελτίωση του με την οποία δυστυχώς ασχολήθηκαν ΑΝΕΠΙΤΥΧΩΣ εν τέλη πάρα πολλοί.

Τώρα που ξεκαθαρίσαμε τα πράγματα, θες το thread να μείνει εδώ και να το εμπλουτίζεις παράλληλα με το άλλο (να είναι δηλ. ένα τεχνικό thread) ή να πάει στην κοντρο-ενότητα (σαν κάλεσμα);
C U out there

Fairytale
25-01-11, 12:22
Done !!!
Σου άλλαξα και λίγο τον τίτλο.
Πιστεύω ότι αρκετοί θα ανταποκριθούν στο κάλεσμα σου να μάθεις τι δουλευει τελικά και για πόσο χρόνο.
C U out there

pacman
25-01-11, 12:27
Σωστός! Ευχαριστώ!
Ως πρωτάρης ακόμα ψάχνομαι.Η γνώμη σου εσένα?

EVANGELOS
25-01-11, 12:37
Φίλος, που έχει και εκείνος παρόμοιο με το δικό μου (M3 E46 cabrio) με πρόγραμμα φίλτρο πιο ελεύθερο και εξατμιση (τελικο) πάει κόπια! και λίγο μπροστά με κουπε (φίτρο εξάτμιση).
Από το δικό μου είναι μία κολώνα μπροστά!.
όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με pm για περισσότερες πληροφορίες.

Υπάρχει κάποιο cabrio που ενδιαφέρεται για φιλικά πατήματα για να δούμε διαφορές?
Ψαχνόμαστε για να δούμε τι άλλο μπορούμε να κάνουμε καλύτερο στο 1ο στάδιο.

Φίλε μου γιατί με Pm ???

Αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος θα ήθελα να μάθω τι πρόγραμμα φοράει καθώς το φίλτρο και το τέλικο προφανώς δεν του έδωσαν μία κολώνα !!!

Αν θέλεις υπάρχει και κουπέ (το δικό μου) και κάμπριο εντελώς μα εντελώς μαμά να δείτε διαφορές (αν και δεν έχω ρωτήσει τον ιδιοκτήτη του κάμπριο)

pacman
25-01-11, 13:07
Φυσικά και με ενδιαφέρει!.
το θέμα είναι ότι φόραγε το φίλτρο και την εξάτμιση και πιο πριν και είχαμε πατήσει με μικροδιαφορές. Μόλις έβαλε το πρόγραμμα αυτό έφαγα κολώνα. Και αντίστοιχα είχε πατήσει με το κουπε (και έτρωγε το cabrio κολωνα) και μόλις έβαλε το πρόγραμμα μάζεψε την διαφορά και ψιλά του έκανε και ενα κενο νομίζω. Είπα για pm γιατί το πρόγραμμα είναι ελληνικό και δεν θέλω να φαίνεται ότι κάνω διαφήμιση στον προγραμματιστη (ξέρω ότι υπάρχει κανόνας).Μάλιστα το τελικό (χειροποίητο ελλάδα) θεωρώ πως του κόβει κιολας (προσωπικη αποψη).
Τέλος πάντων, αν θές κανονίζουμε πατήματα την τετάρτη (αν το επιτρέψει ο καιρός) στην BP.
Θα χαρώ πολύ! Πές και στον φίλο σου γιατί εσύ όλο μπροστά θα είσαι!

Φίλε μου γιατί με Pm ???

Αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος θα ήθελα να μάθω τι πρόγραμμα φοράει καθώς το φίλτρο και το τέλικο προφανώς δεν του έδωσαν μία κολώνα !!!

Αν θέλεις υπάρχει και κουπέ (το δικό μου) και κάμπριο εντελώς μα εντελώς μαμά να δείτε διαφορές (αν και δεν έχω ρωτήσει τον ιδιοκτήτη του κάμπριο)

EVANGELOS
25-01-11, 13:22
Δεν υπάρχει θέμα ρε συ ... πες μας τον προγραμματιστή να μας φύγει και η απορία

Fairytale
25-01-11, 13:45
Έλα τώρα φιλαράκι που δεν κατάλαβες ποιός είναι !!!

Λοιπόν, ο pacman κάνει παιχνίδι, θα κάνεις εσύ το... :D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=Rxnt_Cw4vxg
C U out there

EVANGELOS
25-01-11, 14:04
πάντως αν τα πράγματα είναι όπως στο πμ του φίλου Πάκμαν (που δεν μπορώ να δημοσιοποιήσω) ...

διορθώνω ότι δεν είναι απλά φίλος toy που έβαλε πρόγραμμα σε Μ3 κάμπριο

επίσης πρέπει να επισημάνω ότι αν και με οποιδήποτε άλλο Μ3 κάμπριο (ακόμα και Ε92) εγώ προσωπικά ΔΕ θα ανυσηχούσα καθόλου ... με το συγκεκριμένο (λόγω ιδιοκτήτη) δεν είμαι και πολύ σίγουρος :D :D

pacman
25-01-11, 14:09
EVANGELE επειδή τοχεις ψάξει πολύ το θέμα η άποψη σου νομίζω θα χει μεγάλη αξία.
Θέλω λοιπόν να πατήσουμε και να ξαναπατήσουμε αφού βάλω και εγώ αυτό το πρόγραμμα.
Νομίζω ότι θα είναι αρκετά κατατοπιστικό.
Ο δρόμος είναι ο απόλυτος κριτής...

EVANGELOS
25-01-11, 14:19
Με του φίλου σου είπα δεν είμαι σίγουρος ... αν είσαι κι εσύ στο team βέβαια δε θα εκπλαγώ αν το κάμπριο είναι μπροστά και από μένα και από Ε92 :D :D ... Μόλις βάλεις πρόγραμμα αν θέλεις να πατήσουμε ευχαρίστως ... τώρα δεν έχει νόημα αφού είσαι λες μία κολώνα πίσω από κάμπριο που πάει κοπίο με μαμά κουπέ

pacman
25-01-11, 14:22
Εσύ από απλό κουπε πόσο μπροστά είσαι?

Fairytale
25-01-11, 14:30
Εγώ λέω να κάντε start game από τώρα, μιας και σε αυτό το παίγνιο δεν ισχύει το Α>Β & Β>Γ => Α>Γ.
Ο pacman θέλει ένα (τουλάχιστον) ///Μ3 αναφοράς για να δει τη διαφορά 1ου και 2ου προγράμματος σε καρότσες. ΒΕ ΤΗΑΤ ΜΑΝ

Δεν νομίζω έτσι και αλλιώς cabrio να είναι μπροστά από ξεβράκωτο coupe με α/Ν (+ όλα τα υπόλοιπα).
C U out there

pacman
25-01-11, 14:40
μπορεί...
αμα ψεκάζει...:bigthumb::bigthumb:

pacman
25-01-11, 14:44
πάντως πέρα από την πλακα, αυτή είναι η ουσία να δούμε διαφορές πριν και μετα.

EVANGELOS
25-01-11, 15:03
κοίτα το αμάξι μου δεν είναι δυναμόμετρο ... έχεις πατήσει με του φίλου σου πριν ... οπότε αν πατήσεις μετά θα δεις διαφορές μια χαρά !!!

billarasm3
25-01-11, 18:24
νομιζω πως λεει τον σαλια(dynodrome)!!!

pacman
26-01-11, 09:10
για σήμερα το βράδυ λέμε.
Όσοι πιστοί προσέλθετε.
Είμαι με ανθρακι cabrio με hard top.
Γιάννη με λένε, όποιος ανέβει ας μου μιλήσει, να τα πούμε και από κοντά.

pacman
31-01-11, 10:22
έβαλα το πρόγραμμα και εγώ και πραγματικά είδα αισθητή διαφορά.
τι λες αυτή την τετάρτη θα έρθεις bp?
θα ήθελα από κοντά να συζητήσουμε και το θέμα της εισαγωγής.

Με του φίλου σου είπα δεν είμαι σίγουρος ... αν είσαι κι εσύ στο team βέβαια δε θα εκπλαγώ αν το κάμπριο είναι μπροστά και από μένα και από Ε92 :D :D ... Μόλις βάλεις πρόγραμμα αν θέλεις να πατήσουμε ευχαρίστως ... τώρα δεν έχει νόημα αφού είσαι λες μία κολώνα πίσω από κάμπριο που πάει κοπίο με μαμά κουπέ

Επίσης όποιος άλλος φίλος θέλει την τετάρτη το βραδυ επάνω....